Na kogo w wyborach stawiają obecnie bukmacherzy

  • 03.07.2020, 09:39
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Na kogo w wyborach stawiają obecnie bukmacherzy
Kampania wyborcza w Polsce wchodzi w decydującą fazę, a dwaj pozostający na placu boju kandydaci na urząd prezydenta RP mają tydzień, żeby przekonać do swojej wizji niezdecydowanych wyborców. I chociaż bukmacherzy postrzegają urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę jako faworyta, nie pozbawiają Rafała Trzaskowskiego szans na wygraną. Szanse prezydenta Warszawy oceniają podobnie, jak… stołecznej Legii w sobotnim meczu z Lechem w Poznaniu.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich potwierdziły się przewidywania większości pracowni sondażowych, które prognozowały ponad dziesięć punktów procentowych przewagi urzędującego prezydenta nad resztą stawki, co miało nie zapewnić jednak końcowego zwycięstwa. Tak też się stało, dlatego niezbędna będzie dogrywka pomiędzy Andrzejem Dudą (43,5% głosów) a przedstawicielem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim (30,46%). Trzynaście punktów procentowych wydaje się bezpieczną przewagą, co znajduje odbicie w kursach bukmacherskich: znacznie mniej można zarobić na reelekcji prezydenta Dudy niż w przypadku prawidłowego obstawienia zwycięstwa jego rywala. Totolotek – legalny polski bukmacher – wypłaci 1,50 zł (minus podatek) za każdą złotówkę postawioną na Andrzeja Dudę. Kurs na wygraną kandydata opozycji wynosi 2,6.

Chociaż zaplanowana na 12 lipca druga tura wyborów zbliża się wielkimi krokami, wciąż sytuacja w wyścigu po Belweder jest otwarta. Różnica pomiędzy kandydatami jest na tyle niewielka, że kluczowe znaczenie może mieć frekwencja, a ta jest wielką niewiadomą. Co do zasady, w drugich turach wyborów prezydenckich w Polsce przeważnie była ona wyższa niż w pierwszych, ale w tym roku wcale nie jest to pewne. Wynika to przede wszystkim z dwóch czynników: po pierwsze – wakacje. Jeszcze nigdy wybory w Polsce nie odbywały się w lipcu, kiedy wielu z nas wypoczywa nad morzem, w górach czy nad jeziorami. Co prawda rekordowa liczba wyborców pobrała zaświadczenia umożliwiające spełnienie obywatelskiego obowiązku poza miejscem zamieszkania, jednak wciąż nie ma jasności, czy wakacyjny relaks i rozleniwienie nie wpłyną negatywnie na liczbę osób, które ostatecznie udadzą się do urn. Mobilizacja elektoratu będzie kluczowa.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 05.07.2020, 13:42
https://youtu.be/6qvBRFV92jI kto stawia na te liczby przy najblizszym losowaniu ah ah aha to dzieki BOLKOWI mamy to co mamy ah ah aha
Trebor
Trebor 04.07.2020, 17:25
Gwarantem rozwoju Polski tylko Duda. Gwarant hasła "Bóg, honor, ojczyzna" również tylko Duda!
Gość
Gość 05.07.2020, 05:25
Chyba bób hummus, włoszczyzna bo o innych wartościach ten człowiek nie ma bladego pojęcia, buras i cham, podnóżek i lizydup starego dewianta
Schutzengel
Schutzengel 04.07.2020, 16:58
To tak jak z wyborem PiS-owskiego burmistrza Gryfina na drugą kadencję. Ilu to jego wyborców pluje sobie teraz w brodę ?
Tak samo jest w wyborach prezydenckich. Duduś czaruje, ale zdrowi na umyśle ludzie, się nie nabiorą na jego obiecanki i zagłosują na Rafała Trzaskowskiego.
Jeżeli Trzaskowski nie okaże się kolejnym, partyjnym Adrianem, to może w końcu upadnie POPiS i stare świnie stracą koryto, a młode wzajemnie się zagryzą. Słuchając wypowiedzi Dudusia na wiecach przedwyborczych, utwierdza mnie ,że muszę iść na wybory bo inaczej łaskawca dla pedofilów i jego narodowo-socjalistyczna partia doprowadzą do wojny domowej. Zaryzykuję i zagłosuję na Trzaskowskiego.
https://www.youtube.com/watch?…
 
Bogdan
Bogdan 04.07.2020, 17:26
PiSowski był Romanicz! Mietek niczyj!
jest nadzieja ha ha ah tgf 11
jest nadzieja ha ha ah tgf 11 04.07.2020, 09:14
w tych wyborach mogą przeważyć szalę zwycięstwa głosy polonii oddane za granicą, polonia z izraela na kogo zagłosuje biedroń już nie startuje ale jest nadzieja hatikva ha ha ah https://youtu.SVr-BLQwIQY
o losie
o losie 04.07.2020, 11:08
ależ masz zryty beret
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 04.07.2020, 20:45
ja w przeciwieństwie do ciebie nie mam złudzeń ha ha aha ten teatr mnie bawi jeden i drugi po tych samych pieniadzach tylko rózne zródła ha ah ah to bez znaczenia kto zostanie paziem polinu najważniejsze ustawy dla sanhedrynu i królowej bedzie klepał az miło ha ah ah
hatikva elektro vers after party  tel aviv ha ha ah  yt
hatikva elektro vers after party tel aviv ha ha ah yt 04.07.2020, 20:21
ja mam zryty beret ha ha ah chyba oni ha ha ah https://www.youtube.com/v=SVr-…
rusek
rusek 04.07.2020, 06:25
RAFAŁ na Prezydenta !!!
weteran
weteran 04.07.2020, 06:16
czy chcecie żeby DŁUGO-PIS był na kolejne 5-lat???. CHYBA NIE!!! WIĘC GŁOSUJMY na RAFAŁA !!!!
TGF 11  PIŁKARSKI POKER
TGF 11 PIŁKARSKI POKER 03.07.2020, 18:57
TO NIE CZAS NA DEBATY TO CZAS NA USTAWIENIE DRUKAREK AH AH AH I DRUKARZY
Cała prawda o ...
Cała prawda o ... 03.07.2020, 16:32
Nawet Kinga uciekła przed ..... . A ten ułaskawia pedofila. A gdzie jest ksiądz Gil ?
ajwaj aleluja id o przodu
ajwaj aleluja id o przodu 03.07.2020, 14:26
ADMIN psychiatrzy orzekli ze jestem normalny ku wielkiemu rozczarowaniu wieczorków ha ah aha puść te moje wpisy niech sie naród pośmieje niech chociaż bedzie wesoło ha ha ah
ja
ja 03.07.2020, 13:26
Poniżanie i Spiskowanie
wizjer
wizjer 03.07.2020, 11:44
Komorowski też był pewny że wygra i też unikał debaty w telewizji. Historia lubi się powtarzać.
Młody byczek
Młody byczek 03.07.2020, 11:28
Głosowanie na Bosaka było w I turze. W drugiej turze głosuję jak wìększość ludzi z gryfińskiej Konfederacji na Dudę. Możemy mieć różne zdania na część spraw gospodarczych, ale z tych dwóch kandydatów tylko Duda będzie zabiegał o interesy Polski i nie wypiera się tego co mówił wcześniej. Ten drugi lepiej niech się zajmie kanalizacją w Warszawie i kolegą Nitrasem.
...
... 03.07.2020, 15:37
coś sie... coś sie popsuło i nie było mnie słychać, to powtórzę jeszcze raz...
Knagulec
Knagulec 03.07.2020, 13:48
Dobrze powiedziane ,szacun synu
jaki byczek takie myślenie
jaki byczek takie myślenie 03.07.2020, 11:52
Badania socjogiczne pokazują co innego. Przecież wolnosciowcy nie zagłosują na "morderców" wolnego rynku.
si
si 03.07.2020, 11:12
na nic wasze komentarze Duda i tak wygra nie ma konkurenta na siebie
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 03.07.2020, 11:39
JAK WYGRA TO UJAWNI ANEKS DO RAPORTU WSI AH AH AHA
Knagulec
Knagulec 03.07.2020, 11:34
Tylko Duduś
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 03.07.2020, 11:10
SIENKIEWICZ MÓWI O TYM MSZ MISNISTERSTWO SPRAW ZAGRANICZNYCH AH AH AAH https://youtu.be/sFx7Lj0SSns POLIN TO KOLONIA HA HA AH
cenie zdanie teo profesora
cenie zdanie teo profesora 03.07.2020, 11:09
Duda w pierwszej turze koncentrował się na własnym elektoracie, na własnych politycznych opłotkach - mówi w programie Newsroom w WP politolog prof. Sławomir Sowiński. W ten sposób odpowiedział na pytanie o to, kogo chce zachęcić do głosowania na siebie Andrzej Duda, używając tak ostrej retoryki, jaką prezentuje na ostatnich spotkaniach z wyborcami. - Ten elektorat jest wystarczająco duży, wystarczy wspomnieć, że prezydent wygrał we wszystkich miejscowościach do 100 tys. mieszkańców. W nich mieszka 20 mln osób. Wystarczy więc, że będzie odpowiednio mobilizował ten elektorat - dodał. - Statystyka jest dzisiaj zdecydowanie po stronie prezydenta Andrzeja Dudy, natomiast po stronie Rafała Trzaskowskiego jest pewna polityczna emocja - odparł pytany, czy to oznacza, że Rafał Trzaskowski nie ma szans na wygraną w wyborach. - Jedyną szansą jest zmobilizowanie około miliona nowych wyborców - dodał.
sii
sii 03.07.2020, 11:47

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Pogromca dzikich węży peruwiańskich
Pogromca dzikich węży peruwiańskich 03.07.2020, 11:02
Tylko Duda,bo on daje
Tylko nie on
Tylko nie on 03.07.2020, 10:56
Broń boże każdy tylko nie Trzaskowski
Knagulec
Knagulec 03.07.2020, 11:33
Dobrze gadasz
POLIN KRAJ HOI DOP I KAMIENI KUP HA HA AH
POLIN KRAJ HOI DOP I KAMIENI KUP HA HA AH 03.07.2020, 10:45
https://youtu.be/fTS1Ufjkz60 TRZEBA SŁUCHAĆ "WIESZCZA" NARODOWEGO HA AH AAH HOJ DOPA I KAMIENI KOPA HA HA AHA
POLIN KRAJ PEDAŁÓW I PEDOFILI
POLIN KRAJ PEDAŁÓW I PEDOFILI 03.07.2020, 10:42
JET OPCJA OPTYMISTYCZNA duda bedzie prezydentem a trzaskowski pierwszą damą ha ha ah a doradcy razem prezes z rabiejem JAK ZA DAWNYCH CZASÓW ha ha ah i bedzie POPIS HA HA AH
pytanie
pytanie 03.07.2020, 11:51
Ajwaj leczenie nie pomaga?
Knagulec
Knagulec 03.07.2020, 13:49
Ajwaj jedzie ostro z kur....
NASIEROWSKI TAK TWIERDZI
NASIEROWSKI TAK TWIERDZI 03.07.2020, 11:14
(...)
Przyjmij jeden nich. Komentarz usunięty.
administrator
us
us 03.07.2020, 10:35