Nagrody za frekwencję. Szczegóły drugiej edycji "Bitwy o wozy"

  • 07.07.2020, 11:00
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Nagrody za frekwencję. Szczegóły drugiej edycji "Bitwy o wozy"
Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów. O szczegółach akcji poinformował dziś w Koszalinie wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc i zastępca komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Marek Popławski.

Środki na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych trafią do 49 gmin z najwyższą frekwencją w każdym z 49 byłych województw (według stanu granic województw, który obowiązywał 31.12.1998 r.). O nowe pojazdy nie będą się jednak mogły ubiegać te samorządy, które otrzymały wozy w ramach pierwszej edycji akcji. Co ważne, do frekwencji w każdej gminie nie będą wliczane głosy oddane przy użyciu zaświadczeń, czyli od osób, które na co dzień nie mieszkają w tych gminach.

„Bitwa o wozy” jest akcją profrekwencyjną, która ma na celu propagowanie aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Polski. Dzięki akcji możliwe jest docenienie lokalnych społeczności poprzez sfinansowanie wozu strażackiego, dzięki któremu strażacy-ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

 

- Zachodniopomorskie gminy mają szansę na zdobycie pięciu wozów, dlatego zachęcam mieszkańców Pomorza Zachodniego do udziału w niedzielnych wyborach - mówił wojewoda Tomasz Hinc.

Wojewoda przypomniał też, że w tym roku przy współfinansowaniu MSWiA, NFOŚiGW oraz KSRG kupiono już 19 wozów o wartości prawie 15 mln zł dla zachodniopomorskich OSP.

 

W piątek, 3 lipca, 16 wójtów i burmistrzów z całej Polski otrzymało z rąk ministra Mariusza Kamińskiego promesy na zakup pojazdów w ramach pierwszej edycji „Bitwy o wozy”. Każda z wyróżnionych jednostek samorządu osiągnęła najwyższą frekwencję w swoim województwie. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł. Frekwencja wyborcza wśród zwycięskich gmin wyniosła w I turze wyborów prezydenckich od 67% do 86%.

 

Przypominamy, że dzięki środkom pochodzącym m.in. z MSWiA strażacy-ochotnicy z całej Polski otrzymają w tym roku prawie 600 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych.

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

g
g 07.07.2020, 19:24
Ale z was lemingi, czy wy chociaż 1 książkę przeczytAliście w życiu? Na początek polecam G. Orwella.
Lenard
Lenard 07.07.2020, 11:59
Bardzo dobry pomysł panie wojewodo!
łubu dubu
łubu dubu 07.07.2020, 11:47
Ktoś, kto wmawia rodzicom, że dopiero dzięki niemu będą mieli wpływ na edukację swoich dzieci, albo cynicznie gra na ich emocjach, albo wykazuje się totalnym brakiem wiedzy – mówi Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego o rozwiązaniach zaproponowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę.
strażak starej daty
strażak starej daty 07.07.2020, 11:47
Dla mnie to jawne kupowanie wyborców. Wozy strażackie służa ratowaniu i powinnuy iść tam gdzie są najbardziej potrzebne a nie służyć do gry w totolotka.
żarcik wyborczy
żarcik wyborczy 07.07.2020, 11:29
"Debata" w Końskich:
scenariusz Jarosław Kaczyński,
reżyseria - Jacek Kurski,
czytał Andrzej Duda :))))
nawet aktorzy drugiego planu
nawet aktorzy drugiego planu 07.07.2020, 12:24
Podczas debaty z Andrzejem Dudą w Końskich pytania prezydentowi mieli zadawać "zwykli" Polacy. Wśród nich rozpoznano jednak lokalnych działaczy sympatyzujących z obozem dobrej zmiany. Jedno z pytań zadała Katarzyna Serek, była kandydatka na radną powiatu koneckiego z listy Prawi i Solidarni.

Pozostałe