Ten pies wskazał kierowcę-uciekiniera będącego pod wpływem narkotyków

  • 08.07.2020, 21:46
  • Źródło: KWP Szczecin
Ten pies wskazał kierowcę-uciekiniera będącego pod wpływem narkotyków Policja
Po pościgu ulicami miasta policjanci zatrzymali 24-letniego kierowcę hondy civic. Mężczyzna pomimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych usiłował uciec policyjnemu patrolowi. Po zatrzymaniu pojazdu, zbiegł z niego. W trakcie poszukiwań mężczyznę precyzyjnie wskazał policyjny pies tropiący Feliks. Okazało się, że kierujący był pod wpływem narkotyków.

Wczoraj w nocy, około godziny 1.00, na jednej z ulic Szczecina, policyjny patrol, podjął kontrolę, kierującego samochodem Honda. Funkcjonariusze wydali wyraźne sygnały dźwiękowe i świetlne, do zatrzymania. Kierowca przyspieszył i zaczął uciekać. Łamał przepisy, tworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu, usiłując umknąć policjantom.

Policjanci natychmiast podjęli pościg. Kierowca zatrzymał się kilka kilometrów dalej i zbiegł z pojazdu. Do poszukiwań uciekiniera zaangażowani byli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz przewodnik tropiącego psa służbowego. Feliks, czworonożny funkcjonariusz od razu podjął trop i podczas legitymowania mężczyzny przez patrol Wydziału Prewencji w trakcie poszukiwań bez wahania wskazał jego torbę oraz jego samego.

Policjanci błyskawicznie zatrzymali uciekiniera. Jak się okazało 24-latek był pod wpływem narkotyków, co wykazał tester. Podejrzewany za swoje czyny będzie tłumaczył się teraz w sądzie.

Źródło: KWP Szczecin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jjuzziik
jjuzziik 09.07.2020, 14:02
pszeppraszzam allee wiencejj nie pijje,boo wiidzzemmm tuu ddwwa psy
sauron
sauron 08.07.2020, 23:26
moze pies juz znal wczesniej zbiega
Knagulec
Knagulec 09.07.2020, 14:57
sauron to ciebie doszli na 100 zwyrolu

Pozostałe