Jechał samochodem nad morze mając ponad 3 promile

  • 09.07.2020, 19:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jechał samochodem nad morze mając ponad 3 promile
Codziennie kilkaset osób w Polsce popełnia przestępstwo pomimo tego, że nikomu nie wyrządza krzywdy. Są to te osoby, które decydują się kierować pojazdami będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjanci prowadzą działania mające ograniczyć ten proceder. Kontrolują kierujących, prowadzą akcje informacyjne i profilaktyczne. Wczoraj zatrzymali niechlubnego rekordzistę. Mężczyzna prowadził auto mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali 34-latka, który na głównej ulicy Mielna kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Badania wykazały, że zawartość alkoholu w jego organizmie wynosi ponad 3 promile. Kierujący został zatrzymany w policyjnym areszcie. Zatrzymane zostało również jego prawo jazdy.

W Kodeksie Karnym znajdziemy informacje, że kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

W razie uznania oskarżonego za winnego zarzucanego mu ww. przestępstwa i wydania wobec niego wyroku skazującego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a minimalny okres zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wynosi 3 lata. Dodatkowo w razie skazania sprawcy sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Penitencjarnej w wysokości co najmniej 5 000 złotych

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ela
Ela 10.07.2020, 09:12
Brawo policja! Eliminować alkoholików z dróg!
tak gadają
tak gadają 09.07.2020, 22:40
Podobno morskie powietrze daje szybkie trzeźwienie.
Bibi
Bibi 09.07.2020, 21:33
Kara od 5000zl, Wie ktos jak to sie odnosi do rzeczywistosci? Ile sąd Kara za promile?
na pewno ;)
na pewno ;) 09.07.2020, 21:14
Jechał wytrzeźwieć!
Ewa
Ewa 09.07.2020, 21:27
Nawet nie żartuj, bo przecież mógł zabić w takim upojeniu.

Pozostałe