Owsiak przyjechał nową karetką neonatologiczną. Od WOŚP dla szpitala

  • 10.07.2020, 16:57
  • dost.
Owsiak przyjechał nową karetką neonatologiczną. Od WOŚP dla szpitala Łukasz Widziszowski
Dyrektor przy okazji odbioru karetki przypomina uratowanego wcześniaka z Gryfina, urodzonego poniżej teoretycznej granicy przeżycia. Ambulans neonatologiczny jest z cennym wyposażeniem.

Dziś 10 lipca 2020 r. Fundacja WOŚP przekazała Samodzielnemu Publicznemu Specjalistycznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej "Zdroje" karetkę, która jest darem zbiórki przeprowadzonej podczas 28. Finału WOŚP. Celem finału było zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Szpital „Zdroje” w Szczecinie jest wysokospecjalistyczną placówką realizującą świadczenia w pionie opieki nad matką i dzieckiem, w lecznictwie psychiatrycznym oraz w lecznictwie ogólnym. Jest jedynym szpitalem dziecięcym w województwie zachodniopomorskim. Jest także największym szpitalem psychiatrycznym w całym regionie. Prowadzi działalność w 4 ośrodkach zlokalizowanych na terenie miasta Szczecina. Posiada 902 łóżka. Liczba pacjentów leczonych na 29. oddziałach szpitalnych kształtuje się na poziomie blisko 30 tysięcy rocznie, zaś liczba udzielanych w ciągu roku porad specjalistycznych wynosi blisko 180 tysięcy.

-Karetka, jak każdy wie, służy do ratowania zdrowia i życia naszych najbliższych. Jednak karetka neonatologiczna jest jeszcze bardziej wyjątkowa. Dzięki niej możemy ratować setki najmniejszych pacjentów będących w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Takich jak najmłodszy wcześniak leczony w naszym szpitalu - Liliana - która urodziła się w 22. tygodniu ciąży, ważąc zaledwie 450 g i która natychmiast po porodzie wymagała pilnego transportu ze szpitala z ościennej gminy do naszej placówki. Takie maluszki wymagają ekstremalnie doskonałego sprzętu. Dzięki Fundacji WOŚP wreszcie takowy będziemy mieli! Będziemy mogli nadal ratować noworodki w najcięższych stanach, jednak od teraz będziemy to robić wreszcie w doskonałych warunkach i z wykorzystaniem sprzętu z absolutnie najwyższej półki! Ta karetka to Dar Życia i nadzieja. W imieniu całego mojego wspaniałego zespołu specjalistów dziękujemy! - dr n. med. Łukasz Tyszler, dyrektor szpitala „Zdroje” w Szczecinie.

Nowoczesna karetka neonatologiczna o wartości około 880 tys. złotych, wyposażona jest w specjalistyczny inkubator transportowy przystosowany do bezpiecznego transportu noworodków i wcześniaków będących w stanie zagrożenia życia i zdrowia. Ambulans został zbudowany na bazie samochodu Volkswagen Crefter 2.0 TDI EU6 180 KM, którego dopuszczalna masa całkowita to 3,88 t. Dodatkowym wyposażeniem jest komplet kół zimowych, ubezpieczenie OC/AC/NNW na 12 miesięcy, bezpłatny pakiet przeglądów na okres 48 miesięcy / 160 000 km oraz zabudowa specjalistyczna przedziału medycznego wykonana w firmie W.A.S. Polska Sp. z o. o.

Ambulans neonatologiczny wyposażony został m.in. w:

inkubator transportowy Atom V808 na noszach ferno Mondial,

kardiomonitor Qube mini firmy Spacelabs medical,

respirator transportowy z nawilżaczem Hamilton – C14,

pompy infuzyjne firmy Braun ze stacją dokującą,

transportowy analizator gazometryczny i biochemiczny EDAN i 15.

-Kiedy planujemy zakupy, naszym podstawowym kryterium działania zawsze jest dobro pacjentów. Dzięki stałemu kontaktowi ze szpitalami możemy skutecznie odpowiadać na ich potrzeby, kupując sprzęt z najwyższej półki. Tak było również tym razem, kiedy dyrekcja szpitala ze Szczecina zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc. Wieloletnia współpraca z firmami, które produkują sprzęt medyczny, pozwoliła nam kupić już piątą od 2019 roku i 36. w historii Fundacji karetkę – karetkę najlepszej jakości, taką, która będzie inwestycją na lata. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny możemy być częścią procesu ratowania życia najmłodszych i mieć realny wpływ na funkcjonowanie polskiej służby zdrowia. Od 28 lat stawiamy sobie za cel zapewnienie najwyższych standardów leczenia i zakup karetki jest kolejnym krokiem w tym kierunku - mówi Lidia Owsiak, dyrektor ds. medycznych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W 2019 roku Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka szpitala „Zdroje” otrzymał 12 urządzeń, które są wsparciem pracy tego wysokospecjalistycznego oddziału. Jednym z nich był System Zarządzania Temperaturą Arctic Sun 5000, który umożliwia prowadzenie hipotermii leczniczej u noworodków oraz przyłóżkowy aparat RTG. Na oddział trafiło także 6 nowoczesnych kardiomonitorów do monitorowania parametrów życiowych u najmniejszych i najmłodszych noworodków oraz 3 inkubatory zamknięte. Do tej pory SPS ZOZ „Zdroje” otrzymał od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wsparcie w postaci 298 urządzeń o łącznej wartości 9 363 552,10 złotych.

Magdalena Knop
rzecznik prasowy
SPSZOZ "Zdroje"
dost.

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Filemon
Filemon 11.07.2020, 20:39
Proszę by nie komentować i ni odpowiadać na wpisy debili i ciemniaków. NIE ZNIŻAJCIE SIĘ DO ICH POZIOMU!
Kasia
Kasia 10.07.2020, 23:07
Milion złotych to nie w kij dmuchał!
A. Woźnica
A. Woźnica 10.07.2020, 20:42
Poproszę o przedstawienia kosztów utrzymania tej karetki , kto jest właścicielem po darowiźnie i like "***" zabawa tego ubeckiego pomiotu kosztuje podatników
Arn de...
Arn de... 11.07.2020, 20:36
Jeszce nie tak dawno PASTUCH a dzisiaj awans na WOŹNICA. Szkoda, bo czy pastuch czy woźnica to i tak ten sam debil.
Wdzięczna
Wdzięczna 10.07.2020, 20:18
Owsiak jesteś wielki.. Dziękujemy..
UoTeR
UoTeR 10.07.2020, 21:34
on nie jest wielki tylko gruby bo się na debilach wypasł
:)
:) 10.07.2020, 18:20
Jurek nieźle kieruje!

Pozostałe