Sondażowe wyniki II tury wyborów prezydenckich

  • 12.07.2020, 20:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sondażowe wyniki II tury wyborów prezydenckich
O prezydenturę walczyło dwóch kandydatów: Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Z badania exit poll IPSOS dla TVN, TVP i Polsatu o godz. 21.00 wynika, że na razie nie da się wskazać zwycięzcy. Trzeba czekać na kolejne dane.

Według sondażu IPSOS:

Andrzej Duda - 50, 4%

Rafał Trzaskowski - 49,6% 

Dokładność badania IPSOS to 2 punkty procentowe. Tak więc wynik podany o godz. 21 od ostatecznych wyników głosowania może się różnić o ok. 2 pkt. proc.

Sondażowe wyniki wyborów exit poll powstają na podstawie deklaracji wyborców w losowo wybranych komisjach wyborczych. Zbierają je ankieterzy IPSOS pracujący przed 500 losowo wybranymi komisjami wyborczymi. Ankiety są wypełniane w formie elektronicznej. Wyniki trafiają zatem bezpośrednio do bazy. Sondażowe wyniki są sporządzane na podstawie 50 tys. ankiet.

Frekwencja w kraju była rekordowa i wyniosła 68,9 procent.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (86)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bohdan
Bohdan 15.07.2020, 01:18
A imię jego będzie czterdzieści i cztery – napisał w III części „Dziadów” nasz narodowy wieszcz Adam Mickiewicz, zapowiadając nadejście wybrańca.
szacun
szacun 13.07.2020, 21:08
Sondażownia niewiele się pomyliła tym razem.
to jak to jest naprawdę
to jak to jest naprawdę 13.07.2020, 19:59
Pan prezydent mówił o szacunku tuż przed zakończeniem kampanii, w piątek – a w tym samym niemal momencie „Wiadomości” TVP, które zamieniły się już w zasadzie całkowicie w partyjny biuletyn telewizyjny, wyemitowały pasek z tekstem: „wyborcy Trzaskowskiego niszczą Polaków”.
nok
nok 13.07.2020, 19:13
My wiesniaki zawsze potrafimy wybrac patriote na prezydenta bo stapamy mocno po ziemi-- nie cpamy, nie bierzemy, nie jaramy i nie POzwalamy sie oderwac od rzeczywistosci i bujac w nicosci!!! BRAWO WIESNIAKI z duzymi domami i samochodami bez kredytow bez condonow , MY JESTESMY SILA TEGO NARODU !!
Sauron
Sauron 13.07.2020, 18:31
"Wniosek musi być jeden: koniec niuansowania, koniec miękkiej gry, koniec przymilania się przez niektórych obozowi III RP. Czas na dokończenie reform: wymiaru sprawiedliwości, rynku mediów, unijnego systemu handlu emisjami i zakończenie reprywatyzacji. Czas na NIE dla 'Green Deal' (...) Na nic jęki III RP!" jazda ze zdrajcami
AJWAJ  ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 14.07.2020, 20:39
SAURON MAM DO CIEBIE SENTYMENT HA HA AHB KIEDYŚ MI PODZIEKUJESZ
ćwierknął
ćwierknął 13.07.2020, 18:28
10 milionów ludzi jest do ogarnięcia, nie można nikogo stracić. I jest lider tych 10 milionów" - napisał na Twitterze Bartłomiej Sienkiewicz.
88
88 13.07.2020, 17:54
Witamy w PRL -bis !!!
Okupant, z radzieckiego zmienił się na watykańskiego.
Rolę sekretarzy partyjnych PZPR przejeli biskupi i proboszczowie.
Dobrze, że mieszkam po właściwej /lewej/ stronie Wisły, bo IV rozbiór Polski czuję w kościach. Znowu będą przesiedlenia. Ci co to brzydzą się UE i jej wartościami powinni wrócić na Białoruś, Ukrainę, Kurpie, Podlasie, Podkarpacie. Zbyt szybka cywilizacja dla niektórych jest szokiem, tak samo jak dla ich guru Jarosława K zwanego już Leninem.
Straszna prawda
Straszna prawda 13.07.2020, 18:05
Czemus Polaku biedny..?? . Boś glupi.!! Czyżbysmy jeszcze się nie odrodzili po Stalinowskich mordach na inteligencji.? Jesteśmy potomkami w większości chłopa panszczyznianego... Biedne nasze wnuki.
Nickk
Nickk 13.07.2020, 14:29
przegrało Po,psl,biedronka
Hołiownia, przegrało TVN, przegrali wszyscy wichrzyciele i
mąciciele. Męczyli naród od lutego do lipca kłamstwem,
krętactwem, zabójczymi kopertami w maju itd. Wymienili
kandydata, napluli na wszystkie świętości.
I nic z tego nie wyszło. Szkoda mi tylko tych 20%
społeczeństwa omamionych, nieporadnych, często
zagubionych ludzi wśród pokrętnych informacji w kłamliwych
środkach przekazu.
Ta reszta głosujących za Trzaskowskim, to ludzie
bezpośrednio związani z władzą partii lub chcących nadal
okradać państwo.
the end
the end 13.07.2020, 12:20
Przestańcie się nakręcać. Już po wszystkim.
nick
nick 13.07.2020, 12:01
Panie Prezydencie Polska i Polacy czekają na ostateczną rozgrywkę z skorumpowana nadzwyczajna kasta i z Niemcami w sprawie reparacji wojennych i w sprawie repolonizacji mediów.
Jak juz
Jak juz 13.07.2020, 12:17
I Polwypad z Uni ..To nie dojna krowa...
a no tak...
a no tak... 13.07.2020, 18:15
Na wyspach brexit a u nas wypierpol...
Paolo
Paolo 13.07.2020, 10:40
Oby zwyciężył Duda i PiS wziął wreszcie w całości na siebie odpowiedzialność za stan kraju. W następnych wyborach znikną z mapy politycznej z to co zrobili Polsce.
nick
nick 13.07.2020, 11:56
O 1 mln 782 tys. 467 głosów więcej niż wyborach prezydenckich w 2015 r. otrzymał w niedzielę prezydent Andrzej Duda - wynika z cząstkowych wyników głosowania przedstawionych przez PKW. Zmniejszyło się za to procentowe poparcie urzędującego prezydenta.
88
88 13.07.2020, 10:28
A może dobrze się stało ? PiS skończy jak PZPR.
Gdyby Trzaskowski nie wszedł w paradę Hołowni, to mielibyśmy nowego prezydenta. Media i komentujacy jakoś nie zauważają, że Duduś ma swój stały elektorat religijnych komunistów z PiS na wschodzie Polski.
Głosowałem na Trzaskowskiego, ale nie na PO. Niech się Budka nie cieszy, że teraz zostanie nowym przewodniczącym z wielkim poparciem społeczeństwa, bo ta radość będzie tylko do następnych wyborów parlamentarnych. Przyjdzie mu zamknąć drzwi po tym tworze partyjnym Tuska. Amen. Wymrze częściowo też komunistyczny elektorat i PiS będzie chylił sie ku upadkowi. Jak długo w zdrowiu będzie tow. Kaczyński, to partia będzie funkcjonować. Po jego odejściu psy skoczą sobie do gardeł. Bedzie się działo.
Walczący z hipokryzją
Walczący z hipokryzją 13.07.2020, 13:56
Niestety głosowałbyś na Myszkę Miki gdyby PO wystawiło. Tak działa antyPIS.
ty głosowałbyś na długopis, gdyby ci podał Jarosław...
ty głosowałbyś na długopis, gdyby ci podał Jarosław... 13.07.2020, 18:21
Słuchaj, wolę na Myszkę Miki, niż na Tołdiego księcia Iktorna de Nowogrodzka...
Ty na wszystko zagłosujesz, co ci Jarosław każe - tak działa sekta...
nick
nick 13.07.2020, 19:51
dlatego 8 sme wybory z rzedu przegrywacie zero planu tylko anty pis i l g b t
POKO kaput
POKO kaput 13.07.2020, 09:53
Czerwone Gryfino , pi...........ne Gryfino !!!!!!!!!! -----------------Pan Prezydent Duda !!! Brawo !!!!!
wyborca PiS
wyborca PiS 13.07.2020, 08:18
Niestety ale Pan Mucha minister Prezydenta za mało angażował się w kampanie. To pokazały wyniki wyborów. Czyli PiS w powiecie gryfińskim jest bardzo słaby. To tak jest jak się steruje partią na odległość przez telefon i podejmuje się decyzje które podważają wiarygodność. Przykładem tego jest aktywność radnych PiS w radzie miejskiej w Gryfinie. Nie wiadomo za kim oni stoją ???
fakt
fakt 13.07.2020, 10:38
Przecież nic nie robił. Nawet się oficjalnie nie pokazał.
Wyborca PiS 2
Wyborca PiS 2 13.07.2020, 10:30
Pięknie wyborca PiS to podsumowałes. Jak głosują w radzie razem z PO to i pewnie teraz tak głosowali.
kod
kod 13.07.2020, 07:56
i co liberałowie i kasiunia z bucikami??? zwycięzyła prawda i polskość!!!!
Tak to wygląda
Tak to wygląda 13.07.2020, 18:10
Zwyciężyła ciemnota, zacofanie, i pol wypad z Uni.
Robert
Robert 13.07.2020, 07:48
Pozabierają wam 500+ i 13 emerytury i socjal bo duda został na drugą kadencje ale i ostatnią więc teraz zobaczycie co będzie w zębach będziecie oddawać te pieniądze albo wasi bliscy co harują od świtu do nocy.
Bogdan
Bogdan 13.07.2020, 12:06
Te Robert, zapisz sobie ten wpis. Przeprosisz za 5 latek. Zakład?
Głos ludu
Głos ludu 13.07.2020, 07:38
Trzeba media repolonizować! Większość mediów u nas jest nie nasze. Manipulują nami strasznie. TVP jedzie po bandzie, bo musi stawiać kontrę wielkiej machinie propagandy zachodu. Dzieciaki ustawione przez rodziców z PZPR i UB idą w to, bo boją się, że przy patriotycznych rządach wyjdą rodzinne smrody. Jedyne rozwiązanie gruba krecha dla mniejszych machlojek i gwarancja spokoju. Taka dzisiaj cena za niebanie się obrony polskich interesów.
Wróżka
Wróżka 13.07.2020, 18:13
I co jak za komuny bedziemy słuchać" Wolnej Europy"?? Bo z PIS mediów tylko manipulacje, kłamstwa i oszczerstwa.Byleby prawda nie wyszła na jaw.
Fox
Fox 13.07.2020, 06:18
I tam mina Geblewicza...bezcenne.
Nick
Nick 13.07.2020, 01:11
друзья, если Вы в поиске информации
про курсы английского языка или про школа английского языка - то заходите к нам на вебпортал - *** - и узнайте больше необходимой информации про школа
английского языка или про английский с нуля.
Только самая свежая и настоящщая информация про подготовка к цт, а также про репетитор по английскому и про курсы в витебске.


Мы всегда рады всем кто действительно ищет в помощи и ищет про
английский с нуля или про учить английский.
Nick
Nick 13.07.2020, 13:25
Admin jakis rosjanin sie podszywa pod moim nickiem ,jazda z nim to jakis Platformerski troll
ciekawe
ciekawe 13.07.2020, 13:54
Pod ruskiego trolla może się podszyć kto? Ukraiński?
,,,,,,,,,
,,,,,,,,, 13.07.2020, 11:57
ग्राम प्रधान की राय से, एक कुख्यात गुंडे को जारी किया गया: "अपने निवास स्थान में, काज़िमीर्ज़ सी। को बहुत अच्छी प्रतिष्ठा प्राप्त है। हालांकि कभी-कभी वह बेहोश हो जाता है, लेकिन फिर वह चुपचाप सड़क पर झूठ बोलता है और किसी पर आरोप नहीं लगाता है। इसलिए, वह हमारे गाँव में एक गुंडे नहीं है। हमारे साथ अच्छी राय है
kopiuj-wkej
kopiuj-wkej 13.07.2020, 10:51
Prokremlowski trollu wpisy ci się pomyliły.
tak sądzę
tak sądzę 13.07.2020, 00:40
Jeżeli ktoś dziękuję przed ogłoszeniem oficjalnym i uważa że wygrał bo tak mówią niepewne sondaże to chyba oszalał!

Pozostałe