Wyniki wyborów prezydenckich w gminach powiatu gryfińskiego

  • 13.07.2020, 11:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wyniki wyborów prezydenckich w gminach powiatu gryfińskiego Fot. PKW
Andrzej Duda zdobył 51,21 proc., a Rafał Trzaskowski 48,79 proc. głosów - PKW podaje wstępne wyniki wyborów prezydenckich. Frekwencja wyborcza wynosi ponad 68,12 proc. W województwie zachodniopomorskim zarówno I, jak i II turę wyborów prezydenckich wygrał Rafał Trzaskowski. W powiecie gryfińskim w większości gmin zwycięstwo także należało do Rafała Trzaskowskiego. Stosunek głosów w powiecie wyniósł 50,88% : 49,12%. Jak głosowaliśmy w poszczególnych gminach?

Największe poparcie Andrzej Duda ma w gminach Banie, Stare Czarnowo, Widuchowa i Trzcińsko-Zdrój. Podobnie było w I turze.

Z kolei na Rafała Trzaskowskiego proporcjonalnie dużo osób zagłosowało w gminach Cedynia, Gryfino, Mieszkowice.

Wyniki głosowania w II turze wyborów prezydenckich:

Andrzej Duda – woj. zachodniopomorskie – 41,24% (w I turze - 35,38%), powiat gryfiński – 49,12% (w I turze - 42,35%)

Rafał Trzaskowski – woj. zachodniopomorskie - 58,76% (w I turze - 37,91%), pow. gryf. - 50,88% (w I turze - 30,9%)

 

  gm. Banie gm. Cedynia gm. Chojna gm.Gryfino gm. Mieszkowice gm. Moryń gm. Stare Czarnowo gm. Trzcińsko-Zdrój  gm. Widuchowa
Andrzej Duda             59,77% 45,04% 48,86% 45,96% 47,14% 48,83% 56,26% 53,45% 54,92%

Rafał Trzaskowski   

40,23% 54,96% 51,14% 54,04% 52,86% 51,17% 43,74% 46,55% 45,08%

 

Frekwencja w II turze wyborów prezydenckich:

gm. Banie - 54,92 

gm. Cedynia - 56,37% 

gm. Chojna - 61,23% 

gm. Gryfino - 68,15% (najwyższa frekwencja)

gm. Mieszkowice - 61,47% 

gm. Moryń - 59,49% 

gm. Stare Czarnowo - 64,34%

gm. Trzcińsko-Zdrój - 54,81% (najmniejsza frekwencja)

gm. Widuchowa - 56,95% 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wójt w gaciach
Wójt w gaciach 14.07.2020, 00:53
Augustyn pracuje swoją pracą na Dude.
rozkapryszony bachor
rozkapryszony bachor 14.07.2020, 10:22
Nie dorósł i lata w krótkich spodenkach.
hipokryzji cd
hipokryzji cd 13.07.2020, 22:35
Od wczoraj ze strony obozu władzy nie milkną apele o wzajemny szacunek i zakończenie ostrej wojny polsko-polskiej. W podobnym tonie wypowiadała się podczas wieczoru wyborczego córka prezydenta, Kinga Duda. - Niezależnie od tego, jaki mamy kolor skóry, kogo popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi - powiedziała. Jej słowa, w kontekście ostrego wykorzystywania tematu LGBT w kampanii, są szeroko komentowane
gryfiniak
gryfiniak 13.07.2020, 22:01
A ja dziękuję wam że żyję w wolnym mieście, wśród myślących ludzi. jeszcze jest nadzieja na zachowanie godne człowieka. dziękuję że nie daliście się przekupić gazówką że zagłosowaliście za wolną Polską.
cenzor
cenzor 14.07.2020, 11:30
Jeszcze jest miejsce na szparagach po co nam elektrownia
go
go 13.07.2020, 21:49
Sluchajcie orly.Mimo wszystko radze nie pyskowac na tzw lemingow.To przeciez my, majac wyksztalcenie, zawod, dajemy Wam kase na rozne rozdawnictwo.Jezeli myslicie, ze to daje Duda, tzn, ze jest njbogatszym czlowiekiem.Jakie to jest zenujace, ze tak duzo, Was nacjonalisci w ten sposob myslicie, Skad ta glupia gatka, ze wszelkie zlo to Nimcy.PRZeciez 80 proc handlu jest z nimi.Jakies durne lizanie d..py itd.Zalozmy, ze Niemcy wycofaja sie z Polski, albo opuscimy UNIE.Wytlumaczcie, ale tak sensownie co dalej.Pomyslec rolnicy dostaja najwieksze dotacje, a mysla tak krotkozwrocznie.Az strach pomyslec, co by sie stalo gdyby Putin dal 1000 +
ledwicowiec
ledwicowiec 13.07.2020, 21:25
To znaleźliśmy się na kolejne lata w ciemnej DU*A
flis
flis 15.07.2020, 00:02
chyba ty u rabieja
roman
roman 13.07.2020, 21:15
Bando ameb powiedzcie mi wkońcu z jakiego podatku idą pieniądze na 500+ konkretnie??
Wiecie skąd wzięła się 5 Kaczyńskiego?? Która przedstawili. pisowcy 5 lat wstecz??
Ano ten straszny Kaczyński uszelnił rynek paliw w Polsce (z czego Ci wspaniali nasi sąsiedzi Niemcy byli bardzo niezadowoleni).
Uregulował przepisy VAT.!!
Więcie AMEBY co to jest PERN ? pewnie nie...to jak juz zaczniecie googlowac to sprawdźcie jakie inwestcje przeprowadził w ciągu ostatnich 5lat.
Wiecie jakie inwestycje realizuje Orlen na terenie bazy Paliw w Szczecinie??
A może chociaż Baltic Pipe?
Gazoport w Świnoujściu? Jego rozbudowa??
Budowa polimerów w Policach?? To też się sąsiadom nie podoba bo w EU mają monopol na polimer...
A może sobie przypomnijcie kto wam uratował elektrownię??
Fenomenem jest to że Tusk wcześniej Balcer w naszym regionie prawie wszystkie spóki skarbu państwa opylil Merkel włącznie z próbą sprzedaży
Lasów Państwowych.
A dalej tutaj POwcy mają takie poparcie.


Ale cóż ja tam wiem ze wsi jestem i za dużo TVP oglądam.
Nick
Nick 13.07.2020, 23:03
Hehe
do zaczadziałego pisowca Romana
do zaczadziałego pisowca Romana 13.07.2020, 21:24
Przestań klepać te kłamstwa. Pieniadze sa naszych podatków. A przekrętasów na VAT ilu złapali. Ani jednego!!! Ilu postawiono zarzuty tym działających za czasów PO? Odpowiedź: żadnego. Ta propaganda watowska nie działa na myslacych.
A o planach inwestycyjnych to już przestań z ta propagandą. Konkrety porsze. Choćby w Elektrowni Dolna Odra.
Yntelygent
Yntelygent 15.07.2020, 15:13
Yyy.
Tam nie ma mowy o plan inwestycyjnyvh tylko o realizowanych inwestycjach. rownież nie ma mowy o stawianiu zarzutów. A o uszxzelnieniu przepisów VAT
I nie jest napisane o inwestycjach w elektownie a o jej ratowaniu przed sprzedaża. przypomnij kto 2006 roku chciał kupić. 85% ZEDO?? Hmm ?
Znacznie wjecej Kaczor zyskuje na paliwie które za rzadów Donalda wjezdzalo do Polski bez akzyzy nieograniczonymi ilosciami.
Truszke czytania ze zrozumieniem i nie byłoby problemów.
I proszę napisz z jakich podatków?? Konktetnie przykłady.

niestety
niestety 13.07.2020, 20:44
Żałosne jest to, że dużej części wyborców retoryka totalnej wojny pasuje i mobilizuje jak nic innego. I stąd ta duża frekwencja, większa niż wcześniej.
POKO kaput
POKO kaput 13.07.2020, 20:25
Wszędzie wygrywał Czaskoski , a w Polsce wygrał Prezydent Andrzej DUDA !!!
do Moskwy
do Moskwy 13.07.2020, 20:45
W Rosji wygrał Duda trollu proklemlowski. To tez wasza robota?
nicj
nicj 13.07.2020, 20:09
Czemu W NIEMCZECH POWSTAŁ POMNIK LENINA?ZBIEG OKOLICZNOSCI
banab
banab 13.07.2020, 20:46
W totalitarnym państwie w jakim ty żyjesz prokremlowski trollu to nie do pomyślenia, prawda?
nick
nick 13.07.2020, 20:05
Jak cała władza była w rękach PO niemieckie media piały z zachwytu.
Sądy, prokuratury, media przychylne PO- w tym TVP.
Wtedy była demokracja, a jak teraz rolę się odwróciły (nie licząc proniemieckich mediów) to już jest władza autokratyczna...
Szok i niedowierzanie.
Jesteście dla mnie bandą manipulantów i oszustów "szanowni" sąsiedzi.
Wy byście chcieli, żeby Naród Polski przed wami na kolanach klękał, inaczej jesteśmy "be".
gazieta
gazieta 13.07.2020, 18:21
Wyniki wyborów, zdaniem niezależnego rosyjskiego wydania, świadczą o tym, iż Polska jest "nadzwyczaj spolaryzowana". Podziały pomiędzy kandydatami, "tak jak i w pierwszej turze, biegły według linii wieś-miasto i młodzież-starsi" - piszut "Nowaja Gazieta".
cytat
cytat 13.07.2020, 16:41
Wygrywający niewielką przewaga głosów Andrzej Duda przedstawia się obecnie jako polityk skory do pojednania, ale kraj jest głęboko podzielony na dwie części niemal tej samej wielkości, a wybory wyłoniły nowego lidera opozycji - pisze niemiecki dziennik "Frankurter Allgemeine Zeitung". "FAZ" zwraca uwagę na bardzo dużą frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenckich w Polsce przypominając, że pięć lat temu wynosiła ona 55,3 proc., a w niedzielę ponad 67 proc.
nick
nick 13.07.2020, 20:07
trzeba repolonizować. To jest agenda w obcych rękach. Niemcy mają konstytucyjną ochronę mediów narodowych. W Niemczech w obcych rękach może znajdować się max. 10% mediów, i żadnej wielkiej rozgłośni. U nas jest TVN, WP, Onet i ponadto 80% magazynów jest w rękach niemieckich. Traktują nas jak podbitą kolonię i nasze dążenie do normalności nazywają wzmacnianiem autorytaryzmu... dosyć tego!
były.
były. 13.07.2020, 21:55
Jak piszą "niewygodną "prawdę to boli?"???Najlepiej słuchać szczujni tvp1 za drobne 2 mld pln??!!!!
nic nie trza
nic nie trza 13.07.2020, 16:31
Jestem w szoku, że tu tylu komunistów - marksistów się uchowało w tym powiecie. No, ale co by nie mówić elyta ynteligencyji.
Dobrze trafiłeś.
Dobrze trafiłeś. 13.07.2020, 17:55
Masz na mysli PIS owców.. Bo przecież ich metody są bliższe komunie. Jeden wódz... jedna partia.. jedna religia.. Skąd to znamy.
nick
nick 13.07.2020, 20:08
komuna to lewica Ostatnio w Niemczech powstal pomnik Lenina nic wiecej nie pisze pozdrawiam
bravo
bravo 13.07.2020, 14:59
A jednak Gryfino zmądrzało i zagłosowało inaczej w drugiej turze!
francja elegancja
francja elegancja 13.07.2020, 14:38
Wpadłem aby wam cebulaki powiedzieć Bonżur
Nn
Nn 13.07.2020, 14:37
Jestem w szoku, że w Trzcińsku jest tylu głupich ludzi którzy zagłosowali na Dudę,
z Gogilic
z Gogilic 13.07.2020, 14:58
Po prostu takie mają poglądy, nie obrażaj. Jak walczyliśmy o szkołę to też nie ciał nikt z PO pomóc, więc postawiliśmy na PiS.
Peło
Peło 13.07.2020, 14:24
No i Czasło
Ja
Ja 13.07.2020, 20:05
Raczej niestety Dupnęło - jeszcze będzie płacz i zgrzytanie zębów!
ewenement
ewenement 13.07.2020, 14:12
Burmistrz Ćwirek jeździł za Trzaskowskim a Trzcińsko na Dudę głosowało!
groniec
groniec 13.07.2020, 14:11
Jestem w szoku że w Mieszkowicach wygrał Trzaskowski.
Julia
Julia 13.07.2020, 15:21
Ludzie przejrzeli na oczy
kawka
kawka 13.07.2020, 15:34
Hamkałowa się nie popisała
Pisowiec
Pisowiec 13.07.2020, 22:47
Salwa też. Kolesie nie będą zadowoleni,
wiatr
wiatr 13.07.2020, 15:47
Może zmieniła front!
adam p
adam p 13.07.2020, 16:04
Chyba prędzej galoty
cudownie
cudownie 13.07.2020, 13:57
Wreszcie PiS nie będzie miał na kogo zganiać!

Pozostałe