Duda - 51,03%, Trzaskowski - 48,97%. Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich podała PKW

  • 13.07.2020, 20:07
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Duda - 51,03%, Trzaskowski - 48,97%. Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich podała PKW
-Maraton wyborczy dobiegł końca. Głosowało ponad 20 milionów uprawnionych do głosowania. Frekwencja wyniosła 68,18 proc. Andrzej Duda otrzymał 51,03 proc. Rafał Trzaskowski zdobył 48,97 proc. Oficjalnym zwycięzcą wyborów prezydenckich został Andrzej Duda - szef Państwowej Komisji Wyborczej 13 lipca 2020 r. około godz. 20 ogłosił oficjalne wyniki wyborów prezydenckich na podstawie danych z 100 proc. obwodów.

21 lipca 2020 r. na Zamku Królewskim PKW wręczy uchwałę o stwierdzeniu wyników wyborów.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Baryła
Baryła 15.07.2020, 20:21
Czy te powalone komentarze ktoś czyta z administratorów czy tylko tak wrzucacie aby więcej
nick
nick 15.07.2020, 12:07
Wróg wrogowi oka nie wykole...Cała bez wyjątku totalna opozycja POKO,Lewactwo,tęczowi rewolucjoniści,ideolodzy LGTB,postkomunistyczna PSL z wyleniałym Kukizem,który kompletnie zeszmacony wstąpił do tej jak sam mówił organizacji przestępczej, w końcu putinowska Konfederacja nawołująca do *wypędzenia amerykańskich okupantów i szukania sojusznika na wschodzie.* co oznacza zgodę na utratę suwerenności i uznanie hegemonii Sowietów w Polsce.Mówi się,że kandydat Trzaskowski w kampanii nie miał programu...Miał program i go nie zmienił po wyborach...Ten program całej opozycji dla Polski i Polaków leży na biurku w kancelarii kanclerskiej Adolfiny w Berlinie, strategicznego partnera kremlowskiego psychopaty ...Ten program nie zmieniony od stuleci to niczym niepohamowana wola targowickiej dziczy doprowadzenia do całkowitej podległości i upodlenia Polski i Polaków.
Baryła
Baryła 15.07.2020, 20:22
Czy moskiewskie trolle muszą szczuć jeden na drugiego? Nie rozumieją, że sie kompromitują?
Operacja policyjna w Berlinie. Akcja wymierzona w terroryzm islamski i…
Operacja policyjna w Berlinie. Akcja wymierzona w terroryzm islamski i jego finansowanie 15.07.2020, 12:05
Niemiecka policja przeprowadziła w środę rano obławę na terenie 20 domów i firm w Berlinie w związku z podejrzeniami o przestępstwa związane z terroryzmem islamskim. Prokuratura nie podaje póki co informacji na ten temat.

Według agencji dpa w akcji uczestniczyło ok. 450 funkcjonariuszy. Dotychczas brak informacji o zatrzymaniach.

Największy problem dla bezpieczeństwa Europy? Były szef niemieckiego wywiadu:



Berlińska prokuratura podała na Twitterze, że wydano 20 nakazów przeszukania dotyczących 12 podejrzanych o "przynależność do sceny islamistycznej" oraz "podejrzanych o różne przestępstwa, w tym finansowanie terroryzmu"
Pytam
Pytam 15.07.2020, 20:12
Co to do cholery jest... I Gryfino czy I Berlin.. Jakiś psychol nie ma gdzie dać upustu swojej fobii. na punkcie Niemców .? Po co to w ogóle udostępniać?
heh
heh 15.07.2020, 20:29
Jedna opcja to jest tylko w TVP PiS.Powaleni też mają głos!
POKO kaput
POKO kaput 15.07.2020, 10:05
Zdrojewski po porażce: Platformie potrzebna jest spora zmiana. Budka nie miał czasu na to, aby zająć się samą partią. -----------POKO do LIKWIDACJI !!!!!!!!!!!!!! Natychmiast !!!
Dudar
Dudar 17.07.2020, 22:33

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

cytacik
cytacik 15.07.2020, 00:46
Masa wybrała mi prezydenta. Ale nie może wybrać mi sposobu życia i tego, jak będzie ono wyglądać. Przez następne 2-3 lata politykę zastąpi wojna gangów - pisze w swoim komentarzu do wyniku wyborów prezydenckich Marek Migalski, który zapowiada odcięcie się od bieżących wydarzeń.
emi
emi 15.07.2020, 00:39
Ciekawe co z protestami wyborczymi!
Sauron
Sauron 15.07.2020, 12:57
Wybory byly w pelni demokratyczne,teraz mozecie jechac jedynie na grilla do brukselli jesc kaszanke
Nick
Nick 14.07.2020, 23:05
Jesteśmy tolerancyjni, natomiast nie widzimy powodów, aby mniejszości, w niektórych przypadkach to są grupy liczone w promilach, miały narzucać kulturę, sposób bycia, kształt społeczeństwa całej reszcie . To są objawy jakiegoś poważnego zaburzenia. Nie chcemy pouczać innych, ale też nie chcę, aby nas pouczano
watpię
watpię 15.07.2020, 00:31
Nick czy ciebie ktokolwiek czy cokolwiek jest w stanie nauczyć rozumu? Bo juz takie farmazony pierd... za przeproszeniem
emi
emi 15.07.2020, 00:40
Zostaw trolla Nicka bo on żyje w swoim zaplutym świecie i myśli, że można pouczać.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 14.07.2020, 22:49
JA NIE MAM ZŁUDZEŃ TYM
MAŁO***M

M KRAJEM POD NAZWĄ POLIN RZADZI I *** i *** Z PRZEERWĄ NA TRANZYSTOORA AH AH AHA
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 14.07.2020, 22:43
co za teatr ha ah ah aha kichawa błońska była kobyłą tej gonitwy zblazazowaną kobyłą to dali konia trzska i pajaca dudę ha ah ah TA ***NIA JEST PORAŻAJACA HA HA AH A
Taki naród.
Taki naród. 14.07.2020, 22:11
Nową przypowieść sobie Polak kupi... Że i przed szkodą i po szkodzie glupi.
J. KOCHANOWSKI.
emi
emi 15.07.2020, 00:41
To się jeszcze okaże.
Słynny były niemiecki tenisista Boris Becker napisał na Twitterze, że…
Słynny były niemiecki tenisista Boris Becker napisał na Twitterze, że jest zszokowany reakcją swoich rodaków na to, iż wziął udział w proteście przeciw rasizmowi w Londynie. Spłynęła za to na niego fa 14.07.2020, 11:19
Słynny były niemiecki tenisista Boris Becker napisał na Twitterze, że jest zszokowany reakcją swoich rodaków na to, iż wziął udział w proteście przeciw rasizmowi w Londynie. Spłynęła za to na niego fala obraźliwych komentarzy. "Dlaczego, dlaczego, dlaczego? Staliśmy się krajem rasistów?" - pyta zwycięzca 6 turniejów wielkoszlemowych.Jestem wstrząśnięty, zszokowany i przerażony wieloma obelgami wyłącznie z Niemiec za to, że poparłem wczorajszą demonstrację #BlackLivesMatters w Londynie. Dlaczego, dlaczego, dlaczego? Staliśmy się krajem rasistów?


- napisał w niedzielę na Twitterze 52-letni Becker.

Boris Becker wziął udział w proteście przeciw rasizmowi. W Niemczech spotkała go za to fala pogardy.Dzień wcześniej zamieścił na Instagramie film, na którym widać go stojącego, z zakrytymi chustą ustami, w tłumie protestujących. Wielu internautów skomentowało to w obraźliwy sposób. Były niemiecki tenisista zaznaczył, że amerykańska telewizja CNN i brytyjska gazeta "Daily Mail" w bardzo pozytywny sposób oceniły jego poparcie dla wspomnianej demonstracji.

Najwidoczniej wiele osób w Niemczech wciąż nie rozumie, że to historia mojej rodziny

- podsumował. Becker na końcu wiadomości wymienił imiona czwórki swoich dzieci, których matkami są ciemnoskóre kobiety.
Haniebne zachowanie władz niemieckiego landu. Wolno wjechać tylko tym…
Haniebne zachowanie władz niemieckiego landu. Wolno wjechać tylko tym Polakom, którzy wykupili hotel. Dla reszty mandaty. Politycy PO tym razem jakoś nie interweniują 14.07.2020, 09:20
Haniebna postawa władz niemieckiego landu Meklemburgia – Pomorze Przednie. Mogą tam wjechać tylko ci Polacy, którzy mają wykupiony pobyt w hotelu. Jednodniowym turystom grożą ogromne mandaty.

Zakaz wjazdu dla turystów, którzy nie chcą nocować w Meklemburgii jest utrzymywany, mimo wielu interwencji polskich władz. Zdaniem wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca obecnie obowiązujące obostrzenia na terenie Meklemburgii-Pomorza Przedniego są mocno krzywdzące.

„My turystów niemieckich w żaden sposób nie karzemy, my się cieszymy, że oni przyjeżdżają. Nie możemy się godzić na to, żeby po stronie niemieckiej nasi obywatele, którzy chcą pojechać w celach turystycznych byli karani. To uważamy za sytuację krzywdzącą i głęboko niesymetryczną, oczekujemy, że ta symetria będzie” - mówił Hinc, cytowany przez Radio Szczecin.

Gdy Polska, z uwagi na epidemię koronawirusa, utrzymywała zamkniętą granicę z Niemcami, wrzask podnieśli politycy niemieccy i ich sojusznicy z Platformy Obywatelskiej. Ówczesna kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska zareagowała na apel premiera Brandenburgii, który domagał się, by otworzyć granicę polsko-niemiecką dla mieszkańców pogranicza. „Kiedy polskie władze milczą, premier Brandenburgii wstawia się za Polakami protestującymi na granicach” - napisała Kidawa-Błońska na Twitterze.

Tym razem podobnych słów polityków PO w obronie polskich turystów jakoś nie słyszymy.
Nick
Nick 14.07.2020, 11:26
Sprawa niemieckich mediów w Polsce nie jest łatwa do rozwiązania albowiem Niemcy bardzo tanio kupili sobie w Polsce przyzwyczajenia Polaków do komunistycznych tytułów i zawartych tam treściowych formuł – kupili też „komunistycznych dziennikarzy – ich córusie i synusiów” - bo ktoś musi po polsku napisać co chce jego niemiecki właściciel podać do wierzenie Polakom - przyzwyczajenie jest druga naturą człowieka i taki stan pokazuje jednocześnie skomunizowanie polskiego społeczeństwa - dziadki i rodzice umierają a ich progenitura idzie ich ścieżkami i drogami - wiedzie Polaków na zatracenie.
Dyl
Dyl 15.07.2020, 11:09
co ty bredzisz ? post komuchami w Polsce są członkowie i sympatycy PiS, z ich I sekretarzem towarzyszem Kaczyńskim ps. Lenin.
maroco
maroco 14.07.2020, 12:50
Nick pisze i sam sobie odpowiada schizofrenik? A tak naprawdę niemieckie media najbardziej bolą moskiewskich szpiegów internetowych, którzy wykorzystują każdą nadarzającą się okazję do podburzania.
nikk
nikk 14.07.2020, 17:48
Mnie to nie dziwi...wolność mediów w Niemczech skończyła się wraz z erą kanclerza Kohla i nigdy nie powróci... a więc to polityczna prahistoria.Silna,suwerenna Polska to zagrożenie dla interesów Niemiec i ich strategicznego partnera Rosji.Jeśli Polska tzn. rząd i Prezydent zrealizują w 100 procentach inwestycje związanie z planem uniezależnienia Polski od dostaw gazu z Rosji,a do tego staniemy się dystrybutorem tego surowca sprowadzanego z innych źródeł Niemcy mogą rozebrać Nord Stream i sprzedać na złom...w Rosji,bo taką będzie stanowić wartość.Są dwie nitki,a planowane są cztery.Nierentowność tej inwestycji znaczyć będzie ruinę rosyjskich planów,które sięgają do linii Wisły...to zawiera pakt Schroeder-Putin z 2005 roku,a gwarantem powodzenia imperialistycznych planów Berlina i Moskwy miały być proniemieckie rządy w Polsce...aż tu nagle od 2015 roku wszystko zaczyna się walić...i co teraz...pyta Die Welt.
pandemia
pandemia 14.07.2020, 10:19
Niedawno my "haniebnie" wpuszczalismy tylko TIRY.
Marzena
Marzena 14.07.2020, 08:20
Kiedyś były premier Pawlak na podsłuchanych taśmach powiedział „Niemcy kupili sobie Fakt, Newsweek, Onet, żeby mieć większy wpływ na Tuska”. Dzisiaj zagraniczny kapitał ma 80% mediów w Polsce. Promuje uległych sobie polityków, a na myślących o Polskim interesie wylewa pomyje. Jak słuchamy dziennikarzy zastanówy się kto im płaci i co od nich oczekuje. Plus tak zwane medialne resortowe dzieci. Ich też sporo. Pomyślmy o Polsce, co zrobić żeby nasze pieniądze nie wypływały za granicę, bo nigdy się nie dorobimy. Kiedyś zazdrościliśmy Niemcom, że mają kindergeld, a ich dziadków stać na wycieczki. Mamy to i co, i krytykujemy. Wystarczyło ukrócić złodziejstwo na paliwie i są pieniądze. Nie dajmy się skłócić! Myślmy o Unii, ale na pierwszym miejscu myślmy o nas Polakach.
rambo
rambo 13.07.2020, 22:49
Jazda.jazda.jazda z POpapranymi nieudacznikami jazda!!!
***** ***
***** *** 13.07.2020, 22:39
O ruchu 8 gwiazd: Na pierwszy rzut oka osiem gwiazdek nie kojarzy się z polityką, a dla kogoś, kto pierwszy raz spotyka ten symbol, nie oznacza on kompletnie nic. Jednak staje się coraz bardziej oczywiste, że to hasło buntu przeciw obecnemu rządowi, które mogło być zamanifestowane nawet wtedy, gdy obowiązywała cisza wyborcza, a wraz z nią zakaz agitacji i publikowania treści politycznych.
Org
Org 14.07.2020, 17:06
Założone przez niemieckie psy i opłacane przez Niemców
znamienne
znamienne 13.07.2020, 22:32
Światowy Kongres Żydów (WJC) pogratulował w poniedziałek prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie reelekcji. Organizacja wyraziła wdzięczność głowie państwa za wspieranie żydowskiej społeczności w Polsce.
W oświadczeniu zamieszczonym na swej stronie internetowej WJC podkreśla "uznanie dla zaangażowania Dudy w zachowanie miejsc żydowskiego dziedzictwa oraz wsparcie dla żydowskiej społeczności w Polsce".
Fakty
Fakty 14.07.2020, 22:15
Co tak cicho gdzie ci wszyscy ujadacze miłośnicy PISu ? TO Wasz Duda angażuje się przecież w intetesy Żydów..
G
G 13.07.2020, 22:17
Wasz Duda wygrał ledwo, a wy wyjecie z zachwytu jakby wygrał w cuglach. Ale to jest przerażające, że większość popiera człowieka Rydzyka, Jędraszewskiego, Kaczora i Tarczyńskiego. Popieracie też 2 mld podpisane przez niego na propagandę i ohydne kłamstwta TVPIS. Musicie się pogodzić z faktem, że prawie połowa go nie popiera a wygrał tylko dzięki prostakom ze wsi i prostakom z Chicago. Bo taka prawda, ze ten elektorat ma zero wykształcenia. Ja nie życze sobie płacić z moich podatków np. na księży w urzędach skarbowych i mam nadzieje, że w najbliższych wyborach to eldorado kościelne się skończy. Ale głupich jest statystycznie więcej niż mądrych więc pisiory wygrywają.
Wniosek
Wniosek 14.07.2020, 22:03
Wszyscy przegraliśmy tylko ta druga polowa jeszcze o tym nie wie.
kod
kod 14.07.2020, 06:58
lecz się...potem i tak cię pochowają z ksiedzem...
Nick
Nick 13.07.2020, 22:58
Wstyd to przegrac 8 smy raz z rzedu
Gryfinianin
Gryfinianin 13.07.2020, 22:56
G ... głuptasie no i co nawołujesz do nienawiści tym swoim komentarzem?Zostaw dla siebie takie oceny i pogódź się z faktem, że w Polsce są osoby, które cenią wartości i zasady!!!
koniczynka
koniczynka 13.07.2020, 22:03
Największym przegranym jest Kosiniak-Kamysz. Jedyny mógł wygrać z Dudą... A tak został planktonem politycznym... Oczywiście dlatego że brał udział w podmiance kandydata PO.
Mieszkaniec pow, gryfińskiego
Mieszkaniec pow, gryfińskiego 13.07.2020, 21:55
Romus masz rozeznanie to jest święta prawda co napisałeś ....... Brawo
wyborca
wyborca 13.07.2020, 21:55
Andrzej przeciwko wszystkim. PGR za Rafałem.
zombiak
zombiak 13.07.2020, 22:11
Andrzej Duda podzielił Polaków więc teraz będzie miał trudne zadanie.

Pozostałe