Wójt próbuje wznowić przewozy autobusowe

  • 19.07.2020, 17:32
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wójt próbuje wznowić przewozy autobusowe UG Widuchowa Obok wójta Jerzego Sołtysiaka siedzi jego doradca Zdzisław Merski.
Miejscowości gminy Widuchowa są stosunkowo słabo skomunikowane. Aby to nieco zmienić Jerzy Sołtysiak pełniący funkcję wójta gminy Widuchowa chce skorzystać z rządowego programu na przewozy autobusowe. Najpierw jednak zaczął od konsultacji z przedstawicielami mieszkańców tj. z sołtysami. Na eksperta w tej sprawie wójt wyznaczył Zdzisława Merskiego, jeszcze niedawnego radnego tej gminy.

-Wójt będzie zabiegał o otrzymanie dofinansowania z rządowego programu na przewozy autobusowe, celem zwiększenia możliwości transportu osób które mieszkają w mniejszych miejscowościach - czytamy na profilu społecznościowym gminy.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (66)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Odra
Odra 24.07.2020, 08:29
Kiedy się ujawni trzeci i czwarta kandydat i kandydatka?
Fan Pawła
Fan Pawła 24.07.2020, 13:06
Na razie to ujawnił się Fan Jurka czytaj dyrektor szkoły w Krzywinie Piotr W. Co na to Dudar? Przecież ona wspiera Pawła W.?
samorządowiec doświadczony
samorządowiec doświadczony 23.07.2020, 18:01
Decyzje skutkujące zmianami w budżecie może zrobić tylko nowy wójt. TAk stanowi prawo.
Maryla
Maryla 23.07.2020, 18:27
Prawda!
Zawiedziona
Zawiedziona 23.07.2020, 13:09
Jerzy S. niech nie wprowadza fermentu, wybory odbędą się w terminie, chociaż PiS robi wszystko aby dać więcej czasu Jerzemu S. na gierki przedwyborcze, tak jak to robił PIS w wyborach Prezydenckich. Przyszedł z nadania PiS i manipuluje mieszkańcami Gminy. Wstyd! Tak się nie zachowuje gospodarz domu!
Pani Prezes nie przyszła bo nie popiera tej osoby!!!!!! i tyle na ten temat.........
Fan Jurka
Fan Jurka 23.07.2020, 12:44
No pan PW spotyka się z mieszkańcami w górach na FB, Pan Jurek ciężko pracuje spotykając się z mieszkańcami . No ale to co wczoraj pokazali mieszkańcy na spotkaniu głęboko zapadnie w pamięci Jurka...
Chociaż mina Pani IK po komunikacie wójta o możliwości nieodbycia się nowych wyborów w gminie....Mastercard...bezcenna.
Szczególne pozdrowienia dla nieobecnej tchórzliwej prezeski Nadodrzańskich Klimatów:)
Zenobiusz
Zenobiusz 23.07.2020, 13:02
Nie strasz nie strasz bo się zes...
Ja i ja
Ja i ja 22.07.2020, 21:41
Sam piszesz i sam sobie odpowiadasz - a najlepiej komuno wróc - wiesz jak skłócić środowisko i to wam wychodziło najlepiej. Przewodniczący Rady jak słychać co mówią niektórzy, sam powinien podać się do dymisji, ale przecież tego n ie zrobi. Pieniądze nie .smierdzą przecież, a władza wprost pachnie.
bzdura
bzdura 22.07.2020, 19:39
JS nie robi kampanii, a szkoda ma ogromną szansę i duże poparcie mieszkańców gminy; kulturalny, nie wrzeszczy,ma wiedzę, znajomości i mówi do ludzi. Na spotkaniach nie zaprasza do głosowania i nie mówi, ze będzie startował, wiec nie piszcie kolejnych kłamstw. Wasze posty i oszczerstwa zniszczyły juz wiele osób, teraz boicie się konkurencji i atakujecie z całych sił, to BS i IK promują się na imprezach wykorzystując pracę innych, BS boi się o swój stołek i zrobi wszystko, żeby zniszczyć JS. PW nie robi kampanii, będzie atakował, bo tak najlepiej. Teraz chcecie namieszać w radzie i na sesji odwołać przewodniczącego, bo pomagał byłej wójt a teraz pomaga JS. Ludzie nie dajcie się kłamstwom. Ja będę głosować za pozostawieniem rady tak jak jest , teraz musimy pokazać siłę i pokonać tych co chcą nas skłócić. częśc grupy referendalnej pójdzie z nami i zagłosuje na JS, a dyrektor niech siedzi w szkole i uczy dzieci bo to umie najlepiej. Niech bierze przykład z kolegi. Darek takich masz kolegów, za twoimi plecami chcą cię zrzucić i już układają nowy skład rady.
Zniesmaczona
Zniesmaczona 23.07.2020, 23:21
bzdura, nie pisz bzdur! Jerzy S. na spotkaniach mówi, że będzie kandydował na wójta i prosi osoby które są na spotkaniach aby oni i ich rodziny głosowały za nim, bo PiS ma pieniądze i on jak już zostanie wójtem to cuda zdziała dla gminy...... No więc pytam co robił do tej pory, przecież mieszka w naszej gminie od 30 lat i dlaczego nic dobrego nie zrobił dla gminy i oświaty skoro był też z nadania PiS vice kuratorem/???? Dlaczego opowiada takie bzdury? dlaczego do tej pory nic dobrego nie zrobił dla Gminy i Oświaty?????????
koziołek matołek
koziołek matołek 22.07.2020, 21:20
Radni którzy popierali i bronili A.K.K. powinni po referendum gdyby mieli honor/jest im to obce/ złożyć mandat radnego taka jest wola mieszkańców wyrażona w referendum a nie bronić swoich stołków przynosząc nam mieszkańcom tylko wstyd na cały powiat.
Rodzic
Rodzic 22.07.2020, 12:08
Przecież Jerzy S. robi sobie na tych spotkaniach kampanię wyborczą! Temat autobusów i problemów wsi to pretekst do zwołania spotkania! Na każdych spotkaniach informuje, że kandyduje na wójta i że prosi o udział w wyborach i głosowaniu na niego! Wstyd panie vice kuratorze! To niegodziwe co pan wyprawia!!! I ktoś taki uczył nasze dzieci?
takie tam
takie tam 22.07.2020, 18:34
Kampanię wyborczą jak się robi za publiczne pieniądze i przy wykorzystaniu aparatu administracji rządowej widzieliśmy podczas ostatnich wyborów prezydenckich. Pan Paweł dlatego jest w gorszym położeniu już na starcie. W ogóle wygrać wybory z panującym wójtem jest piekielnie ciężko, nawet jeśli potrwałoby to tylko 2-3 miesiące jak teraz. Zawsze znajdzie się coś do rozdania, a spotkań z wyborcą można mieć co niemiara pod byle pretekstem.
.
. 22.07.2020, 16:02
Byłby głupi gdyby nie wykorzystał takiej szansy do promocji. Wróbel zrobiłby to samo na jego miejscu. A czy ty jak byś nie poszedl/poszła na okres próbny do nowej pracy to nie probowalbys/as się wykazać?
komar
komar 21.07.2020, 19:33
JS jest na miejscu i załatwia sprawy mieszkańców, za to PW podróżuje po górach, za niego kampanię robią referendalni. Rada dla JS uważaj chłopie na MG i jego przyjaciół.
Mirek
Mirek 23.07.2020, 23:23
Przecież MG to PO i wiadomo, że zrobią wszystko aby PiS nie dopuścić do władzy.
Jula
Jula 23.07.2020, 17:03
PW ma urlop i ma prawo go spędzać z rodziną tam gdzie chce. W górach, nad jeziorem czy w Honk Kongu
K.
K. 23.07.2020, 09:22
PW chodzi po górach, jeździ rowerem, biega😯ma pasje i przyjaciół.Mam nadzieje że tchnie energię i życie w całą gminę.Jest dobrym nauczycielem i najlepszym szefem z jakim kiedykolwiek pracowałam.Wypisujecie bzdury żeby szkodzić.Mam nadzieje że ta taktyka obróci się przeciwko jej autorom.
Podwładna
Podwładna 23.07.2020, 13:12
Ja też pracuję z Pawłem W. i niestety mam odmienne zdanie! Przez rok dyrektorowania nic nie zrobił, wykorzystał tylko dorobek poprzedniego Pana Dyrektora. Taka jest prawda, innej nie ma!
AKK AHa Ha
AKK AHa Ha 23.07.2020, 09:33
To kampanię prowadzi z oddali? Ukrywa się w górach? haha
Mucha
Mucha 21.07.2020, 22:53
Komar jesteś w błędzie, referendalni na pewno nie robią kampanii dla PW. Pan Paweł nie brał udziału w referendum, natomiast był pełnomocnikiem odwołanej wójt.
Wyborca
Wyborca 23.07.2020, 23:30
Z tego co wiem to referendalni wspierali Pawła W. jak kandydował na radnego do powiatu ( dostałam jego ulotkę od referendalnych) ale jak już wygrał to poczuł władzę i przestał poznawać referendalnych i A.K.K ( była wójt) kupiła go stanowiskiem dyrektora szkoły. Był jej bardzo wierny, chociaż jako dyrektor mierny.
Mucha
Mucha 22.07.2020, 08:44
Przepraszam i prostuję. Pan Paweł był mężem zaufania. Jeszcze raz bardzo przepraszam za pomyłkę i wprowadzenie w błąd
pszczoła
pszczoła 22.07.2020, 07:51
mucha piszesz bzdury: pełnomocnikiem byłej wójt był PW - dyrektor szkoły z Krzywina.
biegi
biegi 22.07.2020, 21:41
jeszcze przez chwilę dyrektor...
biegły
biegły 23.07.2020, 17:58
do biegi: Bo za chwilę wójt!
terefer
terefer 21.07.2020, 12:48
Czy w tych czasach na prawdę nie da się zamieścić pełnej informacji na normalnej stronie tylko wszystko na "portalu społecznościowym"? Nie wszyscy chcą koniecznie posiadać tam konto.
PRL
PRL 21.07.2020, 11:15
Przecież takich spraw nie załatwia się z dnia na dzień;
http://bip.widuchowa.pl/dokume…
ale na spotkania z ZOMOWCEM i ORMOWCEM jest czas?
Bardziej dziwne
Bardziej dziwne 20.07.2020, 21:22
Dziwne - widać,.że sprawy mieszkańców nic cię nie obchodzą. Najważniejszy jest budżet, a może dla ciebie braknie pieniędzy. Zapytaj tych mieszkańców którzy nie mają żadnego dojazdu do Gryfina, czy innych miejscowości. Zapytaj młodych ludzi, którzy nie mają możliwości dojechać do szkół, zapytaj ludzi starszych jak mają dojechać do lekarza, czy po niezbędne zakupy. Zastanów sie, co piszesz. Wybory - pierwsza tura 6 września, później ewentualnie druga tura i co dopiero nowy???. stary wójt?? ma się zająć komunikacją w Gminie.
Ile to potrwa. Masz szczęście że piszesz jako nieznany, bo by ci wiele osób "puknęło w czoło" .Przecież takich spraw nie załatwia się z dnia na dzień. Dobrze, że myśli przyszłościowo.
Radny bezradny
Radny bezradny 26.07.2020, 19:59
Co w sprawie problemów komunikacyjnych zrobił radny powiatu pan Paweł?
observer
observer 20.07.2020, 15:29
Niech się wykazuje.
Brunon
Brunon 20.07.2020, 14:59
Pełni funkcję źle, kandyduje źle, podejmuje działania również źle, pokazuje się źle, lansuje źle. Do cholery, co niby miałby robić pełniący funkcję wójta? Zamknąć się w urzędzie i nie wychylać nosa. To jakaś paranoja. Współczuję jemu i wszystkim innym kandydatom na wójta, zgłoszonym i tym co jeszcze o tym myślą
Dziwne
Dziwne 20.07.2020, 13:05
Kto na to pozwala, że pełniący obowiązki wójta podejmuje działania, które w przyszłości mają wpływ na budżet gminy, ten pan co jest tylko na chwile ma realizować tylko bieżące i konieczne sprawy, do czasu wyboru nowego Wójta. Dopiero nowy Wójt ma prawo kształtować wydatki i realizować zaplanowaną strategię, i tylko on będzie odpowiadał za swoją prace przed mieszkańcami.
terefer
terefer 21.07.2020, 12:43
Co mnie obchodzi czy załatwi to pan Jurek, Paweł czy inny Zdzisiek? Ja chcę normalnie do domu po pracy wrócić, a nie czekać w Gryfinie 1,5 h na pociąg i później jeszcze kombinować jak z tego pociągu dojechać.
Alfred
Alfred 20.07.2020, 14:54
Uważam, że zupełnie słusznie pf wójta konsultuje z mieszkańcami tzw. wykluczenie komunikacyjne. Czy to będzie ten czy inny wójt spokojnie może, ale nie musi skorzystać z wniosków z obecnej konsultacji. Jest i tak za mało czasu, aby cokolwiek załatwić do wyborów. Głupi były pełniący funkcję i ubiegający się zarazem na stanowisko, gdyby nie skorzystał z okazji do autopromocji. Zrobiłby to każdy jeden w tej sytuacji
Wiesław
Wiesław 20.07.2020, 12:44
A wystaw się jeden z drugim na wójta i spróbuj sie zweryfikowac w elektoracie. Wy najchętniej chcielibyście mieć wpływ na wybór a potem ręcznie zza pleców sterować nowym wójtem, aby realizował wasze zachcianki. Tak się nie da. I co wtedy? Nowe referendum?
Gośka
Gośka 23.07.2020, 23:32
Panie Jerzy S. po co tyle agresji w tej wypowiedzi?
Lans
Lans 20.07.2020, 10:58
O litości! i dalej po.wójta nie wie co robić w sprawie autobusów i teraz jeszcze zwołuje po wsiach zebrania. Liczy na to, że mieszkańcy napiszą za niego wniosek o rządowe wsparcie? Takiej wójt co tak myślała to już nie ma. Tu trzeba działać a nie lansować siebie! Taką wójta co tylko lansował siebie to też już mieliśmy.
Jacenty
Jacenty 20.07.2020, 10:17
Tak to prawda nikt im nie pasuje w tej gminie potrzebne to było?
Brunon
Brunon 20.07.2020, 09:01
Strach ubiegać się o stanowisko wójta w tej gminie. Tu nie dogodzisz nikomu, chyba że żywiąc wszystkich dookoła ludzkim nieszczęściem
xd
xd 20.07.2020, 07:59
O Pani Agnieszka jaka zamyślona , może tęskni za Anią .
Szczepi
Szczepi 20.07.2020, 01:19
Panie Jerzy tak trzymać.
Mam nadzieje że się Panu uda coś tutaj zdziałać.
jeśli Pan Wróbel zostanie ewentualnym wójtem to w gminie nic sie kompletnie nie zmieni .
Dalej będa układziki itp. I mszczenie sie na przeciwnikach
Pamięć
Pamięć 20.07.2020, 11:00
a na kim będzie mścił się Jerzy S.? Kogo zamknął w pokoju? Kto nie może zapanować nad swoimi emocjami? Kogo zwolniono z dnia na dzień? No kogo?????? Pamięć was wszystkich zawodzi?

Pozostałe