Kwietna łąka czy zarośnięta Opolanka?

  • 26.07.2020, 12:18
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kwietna łąka czy zarośnięta Opolanka? Fot. czytelnik igryfino
A "Opolanka" w Gryfinie znów zapomniana i zarośnięta - stwierdza nasz czytelnik i przysyła zdjęcia. Co prawda kwietne łąki w miastach stają się coraz bardziej popularne, ale jak sama nazwa wskazuje - kwiaty powinny tam cieszyć nasze oczy.

A jak jest w przypadku "Opolanki"? Prosimy obejrzeć zdjęcia przysłane przez gryfinianina.

Teren rekreacyjny przy ulicy Opolskiej w Gryfinie zwany Opolanką powstał przy udziale funduszy europejskich.

Projekt pn. "Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Gryfinie oraz Górki Miłości i terenu przy ulicy Opolskiej i Kołłątaja" przewidywał, że zostaną wykonane:
 
- trawniki i polany rekreacyjne,
 
- łąki kwietne,
 
- nasadzenia drzew i krzewów,
 
- ścieżki parkowe,
 
- schody,
 
- karmniki, budki dla ptaków, poidełka.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (74)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tak to widzę
tak to widzę 29.07.2020, 00:34
Zaniedbania władz!
przypadek? Nie sądzę...
przypadek? Nie sądzę... 29.07.2020, 00:14
Oj, temu terceciarzowi to puszczają nerwy - jak Nikitińskiemu na sali obrad rady...
Absolutorium się zbliża?

Wczoraj, 15:52 . I zapamiętaj jeszcze jedno dla ciebie to Pan Sawaryn i tak dla nas jest doskonały bo takiego burmistrza w Gryfinie jeszcze nie było
Do do chama co ma problemy...
Do do chama co ma problemy... 28.07.2020, 15:52
do chama, co ma problemy z psychiką... Dzisiaj, 00:15
Chamie – ten Sawaryn, co go nie można według ciebie oceniać, bo jakieś bóstwo go namaściło i obdarzyło nieomylnością NIE DOSTAŁ W ZESZŁYM ROKU ABSOLUTORIUM – od „wybranych przez mieszkańców” radnych.
I co – krytykować Sawaryna to chamstwo, „bo ludzie go wybrali” – ale radnych wolno Nikitińskiemu (taki podrzędny urzędnik Sawaryna) wyzywać – „bo ludzie nie wybrali”?
No akurat Nikitińskiego ludzie nie wybrali. Ale radni są wybrani przez ludzi.
I radni Sawarynowi nie dali absolutorium.
Taka to pokrętna logika tercetu – Sawaryn jest „niekrytykowalny i doskonały” – bo „ludzie go wybrali” – ale radni są „krytykowalni i niedoskonali” – bo... „ludzie ich wybrali”...
Do psychiatry idź, chamie...

Cwaniaczku albo cwaniaczko z psychiką to ty masz problem i to wielki. Przeczytaj jeszcze raz co napisałaś i puknij się porządnie w głowę. To, że macie obsesję na punkcie Sawaryna to wszyscy wiedzą. Co by nie zrobił to waszym zdanie zawsze będzie na NIE. Nie możecie się z tym pogodzić ,że tak dużo robi. Wytykacie mu pierdoły krzaczki, gałęzie, trawę za wysoką itd. bo tak naprawdę nie macie na niego co pisać. Dobrze wiesz że zrobił więcej niż ten wasz poprzednik. Wam się marzy powrót do władzy i robicie wszystko żeby tak się stało. Nie udzieliliście mu absolutorium choć nie było do tego żadnych podstaw. Potraktowaliście go politycznie a nie ocenialiście po pracy. Tak każdy głupi potrafi zrobić jak się ma większość. I o czym ty tu piszesz. Ludzie radnych wybrali ,zgadzam się ale ci wszyscy radni razem wzięci nie mieli tyle głosów co on sam jeden i z czym mi tutaj startujesz. Nazwałaś mnie chamem za co? za prawdę? Wiem że prawda w oczy kole. Co mi tu przytaczasz Nikitińskiego. Można kogoś krytykować ale jak są ku temu porządne argumenty nie wasze pierdoły. I zapamiętaj jeszcze jedno dla ciebie to Pan Sawaryn i tak dla nas jest doskonały bo takiego burmistrza w Gryfinie jeszcze nie było i nie wiadomo co byście na niego mówili, pisali prawda się obroni. Także życzę powodzenia w pisaniu bzdetów a w miedzy czasie skocz do specjalisty. WIZYTA WSKAZANA.

Proszę puścić ten komentarz.
przypadek? Nie sądzę...
przypadek? Nie sądzę... 29.07.2020, 00:15
Tak, „można krytykować Sawaryna” – pod warunkiem, że argumenty uzna za „właściwe” Nikitiński... Taka to logika tercetu...
Absolutorium się zbliża – „argumenty muszą być właściwe” – tylko że to tercet ma wybierać, które „argumenty krytyczne są właściwe” – więc z definicji wszystkie będą niewłaściwe...

Zwrócić uwagę na krzaczory zamiast łąki – wściekły atak. I pouczanie, jakie pytania można zadawać, a jakich nie można.

„Takiego burmistrza Gryfino jeszcze nie miało...” To prawda – gorszego nie było...

„Każdy głupi potrafi, jak ma większość” – a Sawaryn potrafi?....

„tyle zrobił” – to znaczy ile i co?

„ten wasz poprzednik” – towarzyszu, SAWARYN SWOJEMU POPRZEDNIKOWI TO...


A „panem” to może być dla ciebie chłopie pańszczyźniany...


„Sawaryn miał więcej głosów niż radni” – a mnie się wydaje, że Sawaryn miał MNIEJ GŁOSÓW jako kandydat na radnego niż kilku innych – chyba nawet radnych z jego klubu...
Bo trudno porównywać głosy na radnych z głosami na burmistrza – no chyba że jest się psychicznie chorym nienawistnikiem i paranoikiem z manią wielkości Napoleona...
Do przypadek
Do przypadek 29.07.2020, 06:12
👎👎👎👎👎👎👎
Ewa
Ewa 28.07.2020, 12:16
Kiedys jak budowano osiedla to powstawala od razu cala infrastruktura dla dzieci- place zabaw, boiska. Dzisiaj miasto skasowalo ogromne pieniadze za dzialki w okolicach Opolskiej a dzieci ganiaja po ulicy. Do tego wszedzie kurz i chwasty.... nawet na laweczce na Kollataja juz nie mozna przycupnac, bo koparka gruz prawie na glowe sypie. To nienormalne, zeby na spacer trzeba bylo dzieci z miasta wywozic!!
5-10-15
5-10-15 28.07.2020, 15:45
Tercet Ewo nie potrafi rządzić!
tylko pytam
tylko pytam 28.07.2020, 09:42
No i gdzie są te poidełka,karmniki i budki dla ptaków? Zaraz p Miler będzie się pultał,że pytamy....
hmm...
hmm... 28.07.2020, 00:12
Wydaje mi się ze zdjęcia, że komuś się pomyliła „kwietna łąka” z chwastnikiem – to trzeba odpowiednio założyć – no i pielęgnować – wcale nie polega na puszczeniu samopas...
A tercet uważa, że jak się posadzi, to nie trzeba dbać.
Azalie i rododendrony w parku poschły, bo nikt ich nie podlewał. Uważając pewnie, że „same sobie poradzą”...
Robienie bardziej naturalnej zieleni – to jest poważna sprawa, a nie „puszczenie samopas”...
Ulka
Ulka 27.07.2020, 20:34
Mnie się ta polanka podoba
do roboty lenie
do roboty lenie 27.07.2020, 22:20
A mnie się twoje lenistwo "Ulka" nie podoba!
do roboty nędzo
do roboty nędzo 01.08.2020, 20:30
Mam w du.... co ci pasi co nie
Opolanka
Opolanka 29.07.2020, 13:36
Kogo obchodzi twoje zdanie
........
........ 28.07.2020, 13:44
A nam to w piz......co ci się podoba
pamiętam...
pamiętam... 28.07.2020, 00:16
Pamiętam, jak parę lat temu Sawaryn pytał radną „ale o jaką zieleń miejską chodzi” – gdy ta mówiła o trawie po pas. Nikitiński tłumaczył zdaje się, że „harmonogram” nie przewidział, że trawa urośnie tak szybko - czy coś podobnego...
Ulka
Ulka 27.07.2020, 23:34
Do roboty to ty ,ja leżę i pachnę na mnie ma kto robić
Olaf
Olaf 27.07.2020, 23:47
Ulka bierz kosiarke i do koszenia ,a nie leżysz i pachniesz nygusie
Luiza
Luiza 27.07.2020, 20:58
A co moze sie podobać te krzaczory
Pindol
Pindol 27.07.2020, 20:31
A co to "pajda "Buahahaha ahahaha
Kaszana
Kaszana 27.07.2020, 23:57
A ty tu menelu
Pindol
Pindol 29.07.2020, 13:36
Ssssiiiijjjjjjj
Zwyrol
Zwyrol 30.07.2020, 10:28
Pęto
Precz z niszczycielem
Precz z niszczycielem 27.07.2020, 14:59
Mi się podobają kwietne korty tenisowe i lesiste trybuny. Seweryn do prokuratury za doprowadzenie do ruiny obiektu.
...
... 27.07.2020, 18:41
za to za wodę lejącą się non stop drugi miesiąc niemal przy samym nosie "pracusiów" na 1 maja... Kto zapłaci? Mieszkańcy w cenie wody...
Do niszczyciela
Do niszczyciela 27.07.2020, 16:06
Nie strasz kogoś prokuratorem bo sam tam możesz trafić. Dla ciebie to Pan Sawaryn tumanie i uważaj na drugi raz żebyś się nie pomylił. 👎👎👎
do chama, co grozi...
do chama, co grozi... 27.07.2020, 18:39
z chama pan, czy z pana cham?
A za stan kortów Sawarynowi należy się prokurator. Albo przynajmniej brak absolutorium.
A porządna hala WIDOWISKOWO - sportowa powinna być własnie przy kompleksie sportowym - a nie najdroższa sala gimnastyczna w środku miasta niszcząca boisko, przestrzeń publiczną i budżet - ile będzie kosztować jedna lekcja wuefu?
Do do chama...
Do do chama... 27.07.2020, 19:48
Wszystko już napisałeś czy jeszcze o czymś zapomniałeś? To pomyśl 👎 To nie ja jestem chamem tylko Ty. Nie tobie jest oceniać Sawaryna jego oceniają mieszkańcy którzy powtórnie powierzyli mu funkcje burmistrza i to w pierwszej turze. A tacy jak ty i inni piszą to samo 6 lat i jakoś mu to nie zaszkodziło. Wiesz dlaczego bo ludzi mało to obchodzi co wy piszecie. Tutaj siedzą sami wielbiciele portalu tacy jak ja i ty.
Ludzie nie muszą czytać waszych bzdurnych komentarzy sami widzą co dobrego robi. 👎👎👎👎
do chama, co ma problemy z psychiką...
do chama, co ma problemy z psychiką... 28.07.2020, 00:15
Chamie – ten Sawaryn, co go nie można według ciebie oceniać, bo jakieś bóstwo go namaściło i obdarzyło nieomylnością NIE DOSTAŁ W ZESZŁYM ROKU ABSOLUTORIUM – od „wybranych przez mieszkańców” radnych.
I co – krytykować Sawaryna to chamstwo, „bo ludzie go wybrali” – ale radnych wolno Nikitińskiemu (taki podrzędny urzędnik Sawaryna) wyzywać – „bo ludzie nie wybrali”?
No akurat Nikitińskiego ludzie nie wybrali. Ale radni są wybrani przez ludzi.
I radni Sawarynowi nie dali absolutorium.
Taka to pokrętna logika tercetu – Sawaryn jest „niekrytykowalny i doskonały” – bo „ludzie go wybrali” – ale radni są „krytykowalni i niedoskonali” – bo... „ludzie ich wybrali”...
Do psychiatry idź, chamie...
punkt
punkt 28.07.2020, 09:58
W punkt - tak terceciarze uważają.
Zyga
Zyga 27.07.2020, 14:19
Nie chodzę tam ,bo są kleszcze i ch.... wie co jeszcze
znawca
znawca 27.07.2020, 09:51
Kwietna łąka to nie przypadkowe chwasty i trawy z samosiejek tylko konkretnie rozplanowany teren. Nazywanie tego czegoś kwietną łąką to zwykła ściema.
Widać burniszcz i wicki to lubią
Widać burniszcz i wicki to lubią 27.07.2020, 01:19
Gryfiński syf jak fontanna przy Biedronce i smród z kanalizacji.
sok z lenia
sok z lenia 26.07.2020, 21:54
bo to Głupolanka
itd
itd 26.07.2020, 20:48
Wszystkiemy winny leń , co nic nie robi cały dzień, jeden, drugi, trzeci!
taralalala
taralalala 27.07.2020, 00:09
Bo to leniwy terecet jest!
Itp.
Itp. 26.07.2020, 22:01
Jaki piewca nam się objawił. Co ty nie powiesz. Rozumiem że piszesz o sobie i swoich towarzyszach 😁😁😁
pro bono
pro bono 27.07.2020, 09:37
Zastanów się,czy opłaca ci się być szmatą ?! Przecież wiemy kim jesteś?!
Oczy
Oczy 28.07.2020, 00:24
My tez wiemy kim jesteś
...
... 27.07.2020, 18:39
pro bono - to był taki, co do komercyjnej gazety w trakcie pracy w gminnej instytucji pisywał... pro bono...tylko czyje bono?
Opolska 11
Opolska 11 27.07.2020, 14:04
pro bono a ty kim jesteś sz***
Opolanin
Opolanin 27.07.2020, 18:00
Nie jedna sz ... wiecej ich sie wylęgło
Okoń
Okoń 27.07.2020, 19:39

Hahahaha dobre dobre
Pogromca kurwiłba
Pogromca kurwiłba 27.07.2020, 12:48
Ujawnij cfelucha
o pro burmistrzowskim trollu
o pro burmistrzowskim trollu 27.07.2020, 10:04
Jeszcze mu płacą z naszych podatników pieniędzy!
do pro..........
do pro.......... 27.07.2020, 15:13
Analfabeta 🤣🤣🤣
🤗
🤗 27.07.2020, 09:04
Itp. Tylko tyle potrafisz,?????
Srutututu
Srutututu 27.07.2020, 01:21
Tak napisałem o sobie i dwóch srututelkach
gość
gość 26.07.2020, 17:41
Przecież to wygląda pięknie, tyle kwiatów i ziół, czas aby wsiowa moda na beton i wykoszone trawniki przeszła do lamusa. Nie ulegajcie presji nieuków.
"wsiowa moda na beton"...
"wsiowa moda na beton"... 28.07.2020, 00:20
O tak – dbałość tercetu o zieleń widać po zabetonowaniu okolic dworca autobusowego i oszustwie wycinki drzew, które na „wizualizacji” gminnej były co do gałązki ochronione..
🤗
🤗 26.07.2020, 16:12
Wylęgarnia komarów i kleszczy,a nie kwietna łąka
gość
gość 26.07.2020, 21:29
A gdzie sie znajduje wylęgarnia głupoty i ignorancji? Cały kraj do zaorania?
Wanda
Wanda 26.07.2020, 13:35
Projekt pn. "Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Gryfinie oraz Górki Miłości i terenu przy ulicy Opolskiej i Kołłątaja" przewidywał, że zostaną wykonane:

- trawniki i polany rekreacyjne,

- łąki kwietne,

- nasadzenia drzew i krzewów,

- ścieżki parkowe,

- schody,

ŁĄKI KWIETNE i o co chodzi? A jak wygląda łąka kwietnia? Tak jak na zdjęciu. Chodzę tam często jest tam gdzie odpocząć. Temu czytelnikowi jak się nie podoba może zawsze zmienić kierunek.
cóż...
cóż... 28.07.2020, 00:23
chodzi o to, że czym innym jest miejska kwietna łąka - a czym innym ugór bez pielęgnacji i dozoru...
Chaszcze to nie "kwietna łaka"...
Mimo że i na nieużytkach rolnych i w puszczy "można odpocząć" - jak to napisałaś...
links
links 26.07.2020, 20:40
Ale kto tym by się przejmował.
maczek
maczek 26.07.2020, 13:29
Uważajcie,bo przyjdzie burmistrz i będzie otwarcie kwietnych łąk w mieście tak jak otwierali plażę w Steklnie łech ,łech, łech
Ćpun Gryfiński
Ćpun Gryfiński 26.07.2020, 14:42
Pozdro dla dealerki Kaski
😅🤗
😅🤗 26.07.2020, 21:20
Mirka myślisz ze tylko jednej osobie nie podoba się leń ????
dilerka Kaśka
dilerka Kaśka 26.07.2020, 20:47
Do Ćpuna Gryfińskiego: A jakie autko chcesz ode mnie kupić?
Ćpun Gryfiński
Ćpun Gryfiński 27.07.2020, 08:27
A po co mi kosiarke mi sprzedaj
Mirka
Mirka 26.07.2020, 14:29
Cały czas krytykujesz tego burmistrza aż się
zastanawiam co jest na rzeczy😁 bo żeby
kobieta tak pisała na faceta to daje dużo do myślenia nie uważasz? 🤔🤣🤣🤣Czyżby to była????????
Przypadek? Nie sądzę...
Przypadek? Nie sądzę... 29.07.2020, 00:19
Była się mści? O co ty posądzasz burmistrza, Mirka?
do 14.29
do 14.29 26.07.2020, 20:58
Żeby mogła być była,to powinien być facet, .. o ty przez kabelki widzisz i zazdrościsz,?
Mirka
Mirka 26.07.2020, 22:04
Uderz w stół a.............. 🤣🤣🤣🤣🤣
Okoń
Okoń 27.07.2020, 19:40
Mirka jedz z k.......
Pies zly
Pies zly 26.07.2020, 12:46
Plytami mozna wylozyc ta polane i bedzie betonowa opolanka,moze zrobia konkurs na gospodarza terenu kogo nominujecie z sasiadow?
Knagulec
Knagulec 26.07.2020, 20:45
Mnie na gospodarza
szef