Przypadek zakażenia wirusem COVID-19 w urzędzie

  • 28.07.2020, 16:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Przypadek zakażenia wirusem COVID-19 w urzędzie
Precyzyjna lista osób, które miały bezpośredni i pośredni kontakt z zakażoną, została już przekazana sanepidowi, który podejmie decyzję o zastosowaniu kwarantanny bądź nadzoru epidemiologicznego. Cały budynek będący siedzibą tzw. wydziałów funduszowych oraz Wydziału Informatyki i Społeczeństwa Informacyjnego zostanie dzisiaj poddany dezynfekcji. Obecnie do środka nie są wpuszczane żadne osoby z zewnątrz.

Przypadek zakażenia wirusem COVID-19 stwierdzono w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. Jedna z pracownic Wydziału Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego, mieszczącego się przy ul. Wyszyńskiego, ma pozytywny wynik testu. Osoba ta nie miała kontaktu z interesantami, a wąskie grono pracowników (ok. 15 osób), które miały taki kontakt, nie przyszły dzisiaj do pracy. Urząd czeka obecnie na wskazania służb sanitarnych co do podjęcia dalszych kroków w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Precyzyjna lista osób, które miały bezpośredni i pośredni kontakt z zakażoną, została już przekazana sanepidowi, który podejmie decyzję o zastosowaniu kwarantanny bądź nadzoru epidemiologicznego. Cały budynek będący siedzibą tzw. wydziałów funduszowych oraz Wydziału Informatyki i Społeczeństwa Informacyjnego zostanie dzisiaj poddany dezynfekcji. Obecnie do środka nie są wpuszczane żadne osoby z zewnątrz.

Od początku obowiązywania obostrzeń związanych ze stanem zagrożenia epidemiologicznego Urząd Marszałkowski stosował wszelkie zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa i zalecane przez służby sanitarne. Do końca czerwca urzędnicy pracowali zdalnie, a większość spraw była i nadal jest procedowana przy zachowaniu kontaktów telefonicznych lub mailowych. Przy wejściu do wszystkich siedzib urzędu są dostępne środki dezynfekcyjne, pracownicy zostali wyposażeni w przyłbice i maseczki, a stanowiska pracy tak przeorganizowane, by zachować bezpieczny dystans.

Osoba, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem, sama poddała się testowi po powrocie z urlopu na terenie Polski i zaobserwowaniu niepokojących objawów. Obecnie czuje się dobrze.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aktualności Koronawirus w Polsce Pytania i odpowiedzi Mapa i wykresy Pracownicy…
Aktualności Koronawirus w Polsce Pytania i odpowiedzi Mapa i wykresy Pracownicy sezonowi: Praca w Niemczech? Nigdy więcej! 29.07.2020, 10:33
"Nigdy więcej nie przyjadę do Niemiec. Ani na wakacje, ani w odwiedziny. Za nic w świecie!" Mariana Costea przez dwa miesiące pracowała na farmie w Bawarii. Dłużej nie wytrzymała: niepłacone nadgodziny, brudne zbiorowe kwatery, brak środków ochronnych przed koronawirusem.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 28.07.2020, 20:12
https://youtu.be/Adgx9wt63NY zabawna muzyka
ajwaj   aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 28.07.2020, 19:00
zdaniem IG FARBEN wojna się jeszcze nie zakończyła ah ah aha ah ***nia trwa nadal bayern horsch awensis etc badakmy się razem pałnym gazem cyklonem B ha ah aha ah
lik
lik 28.07.2020, 17:46
W Gryfinie byłoby to tajne przez poufne!
TvW
TvW 28.07.2020, 18:09
I właśnie na tym polega różnica w profesjonalnym podejściu do mediów i otoczenia.
milka
milka 29.07.2020, 10:13
Media są tylko przekaźnikiem, tu chodzi o społeczeństwo!
Koronawirus w Niemczech. W kraju strach. Boją się najgorszego
Koronawirus w Niemczech. W kraju strach. Boją się najgorszego 28.07.2020, 17:45
Zdaniem szefa Instytutu Roberta Kocha Niemcy znajdują się "w środku szybko rozwijającej się pandemii". Lothar Wieler twierdzi, że społeczeństwo "niedbale" podchodzi do tematu koronawirusa. Wzywa do noszenia maseczek i stosowania się do nakazów.Koronawirus w Niemczech. Szef instytutu zdrowia jest zaniepokojony rosnącą liczbą zakażeń

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Lothar Wieler poprosił zgromadzonych o założenie maseczek ochronnych ze względu na brak możliwości zachowania odpowiedniej odległości. Szef Instytutu Roberta Kocha stwierdził, że Niemcy muszą powstrzymać wirusa, który rozprzestrzenia się "szybko i w sposób niekontrolowany".

Nie wiemy jeszcze, czy to początek drugiej fali, ale może się oczywiście okazać, że tak. Jestem jednak optymistą. Jeśli będziemy przestrzegać zasad higieny, możemy temu zapobiec. To zależy od nas - stwierdził.
Przebrali się za turystów, mieli też psa! Tak migranci z Tunezji próbują…
Przebrali się za turystów, mieli też psa! Tak migranci z Tunezji próbują dostać się do Europy 28.07.2020, 17:42
migrantów z Tunezji przebranych za turystów przypłynęło na włoską wyspę Lampedusa - informują dziś media publikując zdjęcia grupy przybyszów na pokładzie pontonu- w bermudach, w czapkach z daszkiem i z pudlem na smyczy oraz z plecakami i walizką na kółkach.
Właścicielka psa miała na sobie słomkowy kapelusz, a wszyscy starali się wyglądać jak uczestnicy wycieczki. W ten sposób ośmiu mężczyzn i trzy kobiety dopłynęli do molo na Lampedusie, gdzie wywołali zdumienie funkcjonariuszy Straży Przybrzeżnej.Jak podkreślili, do tej pory nikt nie przypłynął z Tunezji z walizką i psem. Jego właścicielka, cytowana przez prasę, powiedziała, że wszyscy przepłynęli przez morze w nadziei na znalezienie pracy we Włoszech.W ciągu minionych dni przypływało mnóstwo małych łodzi z grupami migrantów. Są oni sukcesywnie przewożeni statkami i promami na Sycylię. Tam zaś władze szukają miejsc, w których przybysze odbędą kwarantannę. Matteo Salvini, były szef MSW i inicjator zaostrzonej polityki migracyjnej, komentując to, co się dzieje na Lampedusie, stwierdził, że sytuacja jest "nie do zniesienia".

- Przybywają tu młodzi, rośli mężczyźni. To nie są uchodźcy wymagający pomocy humanitarnej. To biznes przemytu ludzi

Pozostałe