Świętowali 50-lecie małżeństwa [ZDJĘCIA]

  • 28.07.2020, 18:39
  • Źródło: UM Trzcińsko-Zdrój
Świętowali 50-lecie małżeństwa [ZDJĘCIA] Fot. UM Trzcińsko-Zdrój
Zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i na złe, w zdrowiu i chorobie. I chociaż przeciwności w życiu bywa wiele: zarówno tych rodzinnych i materialnych, ale często też i zdrowotnych, to jest to jak widać możliwe. To wielki dar móc przeżyć wspólnie ze współmałżonkiem 50 lat. Jubilaci w sali ślubów Urzędu Miejskiego w Trzcińsku-Zdroju świętowali niedawno swoje „Złote Gody”.

Przed kierownikiem USC, w obecności świadków – 50 lat temu złożyli oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński, wypowiadając słowa przysięgi składanej przez młode pary do dziś, a mianowicie: „Świadomi praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczamy, że wstępujemy w związek małżeński i przyrzekamy uczynić wszystko, aby małżeństwo nasze było zgodne, szczęśliwe i trwałe.”

Po upływie 50 lat w gronie Szanownych Jubilatów znaleźli się Państwo: Władysława i Kazimierz Nelzowie, Zofia i Józef Rogowscy oraz Maria i Stanisław Gołasiowie.

Osoby, które przeżyły w jednym związku 50 lat są nagradzane specjalnym medalem przyznawanym przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia przekazali burmistrz Bartłomiej Wróbel oraz kierownik USC Marianna Kozik.

Po dokonaniu aktu dekoracji medalami, zostały Jubilatom wręczone pamiątkowe listy gratulacyjne.

Życzymy kolejnych lat wspólnego życia!

Źródło: UM Trzcińsko-Zdrój

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

senior
senior 29.07.2020, 08:47
A ja uważam, że w czasach pandemii trzeba z tego zrezygnować.
przebitka
przebitka 28.07.2020, 21:19
100 lat!

Pozostałe