Absolutorium nie dla wójt

  • 28.07.2020, 19:45
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Absolutorium nie dla wójt
Podczas dzisiejszej sesji wotum zaufania nie zostało udzielone. Aż 7 radnych było przeciw, 5 za, a dwóch się wstrzymało. Uchwała o absolutorium nie została przyjęta. W tym głosowaniu 6 radnych było przeciw, 4 za i dwóch wstrzymało się od głosu.

-Wszystkie przesłanki za przyjęciem absolutorium były spełnione, ale głosowanie przebiegło inaczej – mówi Paweł Kuźniar, nowy prawnik gminy Widuchowa.

-Głosowania były niekorzystne dla oceny pracy byłej pani wójt Anny Kusy-Kłos. Po referendum, podczas tych głosowań, pokazał się w radzie nowy układ sił – komentuje Jerzy Sołtysiak pełniący funkcję wójta Widuchowej.

-Było rzeczą naturalną, że głosowaliśmy przeciw w sytuacji, gdy społeczeństwo bezpośrednio dało votum nieufności w referendum. Cieszymy się, że coraz większe grono radnych popiera nasze stanowisko - mówi Jadwiga Hasiuk z klubu radnych "Nasza Gmina", ugrupowania, które współorganizowało referendum skutecznie odwołujące w czerwcu wójt Widuchowej.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrzej
Andrzej 31.07.2020, 21:13
Wszystkie przesłanki za przyjęciem absolutorium były spełnione, ale głosowanie przebiegło inaczej - powiedział Paweł Kuźniar, uczeń Pawła Muchy z PIS. Jak widać to obsługa prawna Gminy jest już PiS-owska.
Lustro
Lustro 31.07.2020, 11:50
Chuba - wydaje mi sie, że patrzysz w lustro i o sobie i swoich poplecznikach myślisz. Nie ośmieszaj się.
Chuba zdołowana maria
Chuba zdołowana maria 29.07.2020, 17:11
Zatroskana mario, opamiętaj się zanim wpadniesz w depresję z powodu tych wszystkich układanek. Uważasz mieszkańców Gminy za tych drugiego sortu, co to nie mają swojego rozumu. Przejedziesz się jak AKK która uważała referendalnych za niedouczonych i nierozgarniętych.
Ula  z bidula
Ula z bidula 30.07.2020, 06:48
Pani Maria jest bardzo mądrą kobietą i nigdy nie słyszałam żeby kogoś obraziła. Także wstrzmaj się z takimi oskarzeniami.
samorządowiec
samorządowiec 29.07.2020, 16:03
Referendalni z tego co widzę mają 7 szable, a ile szabel w radzie ma pan Sołtysiak, a ile pan Wróbel? To ważne aby dobrze ułożyć się w radzie po wyborach dodatkowych. Wójt musi współpracować z Radą.
Fan Jurka
Fan Jurka 29.07.2020, 15:25
Referendalni teraz sami piszą, że kłamali społeczeństwo kiedy przeczyli, że referendum jest robione dla Julitki .
Bogdan
Bogdan 30.07.2020, 11:41
... to w takim razie co powiesz na to, że Referendalni proponowali mi abym kandydował na wójta? i z tego co wiem innym osobom też proponowali? No ale z tego co piszesz tobie nie proponowali......
Bredzisz
Bredzisz 29.07.2020, 23:45
Fan Jurka - BREDZISZ!
ty
ty 31.07.2020, 15:15
tak jak ty.........
proste
proste 29.07.2020, 16:01
Fan cos z myśleniem u ciebie nie tak? Referendum każdy mądry wie, że jest za odwoałniem, b taka jego form,uła W tym wypadku za odwołaniem skutecznym AKK.
dobgor
dobgor 29.07.2020, 14:28
Panie Jurku, trzymamy za pana kciuki i cieszymy się, że w końcu Widuchowa będzie miała dobrego gospodarza.....
Krzysiek
Krzysiek 31.07.2020, 13:14
Dobgor a kim ty jesteś, że wypisujesz takie bzdury w imieniu mieszkańców Widuchowej . Ten twój Jurek to najpierw niech pokaże zaświadczenie ***
dobre pytanie
dobre pytanie 29.07.2020, 22:05
Tyko którego?
sąsiad
sąsiad 29.07.2020, 13:02
Darek nie czytaj tych głupstw co oni piszą, nie daj sie prowokować, im na tym zależy, zeby wszystkich myślących radnych się pozbyć i robić co się chce i dobra rada trzymaj się z dala od Baśki, wykorzysta i zniszczy Cię tak jak innych - skłóciła radę sołecką a teraz miesza się do Waszego stowarzyszenia.
Ewa
Ewa 30.07.2020, 13:27
A od kiedy to darek jest myślący jakby myślał to nie poniżal by się w czasie referendum to co wyprawiał z j.k to wstyd .Co do Baski i I.K to mam takie samo zdanie na nie trzeba uważać one czyjeś pomysły potrafią przejac i dzięki nim się lansowac Paweł ty też uważaj faloko od nich
??
?? 31.07.2020, 00:26
Kto to jest ta I.K.? Iza czy Iwona?
Widz
Widz 29.07.2020, 14:33
myślący radny ? Ha ha ha koń by się uśmiał. Za każdym razem te same błędy A wczorajsza sesja to porażka. Przywitał wszystkich oprócz wójta.
kod
kod 30.07.2020, 07:39
burak zawsze bedzie burakiem
plaster
plaster 29.07.2020, 14:39
Widocznie coś do wójta ma i go nie lansuje.
zatroskana maria
zatroskana maria 29.07.2020, 12:57
Oj referendalni grunt się Wam pod nogami pali to znów gryziecie, ciekawe co teraz wymyślicie i komu dołożycie swoimi kłamstwami. Anka zła, Pawełek zły, Julita zła, Jurek zły to która z Was na wójtową a może na wice wójta się szykujecie, komu sie tym razem sprzedacie oto jest pytanie. BS na kogo Pani teraz zagłosuje? na Jurka na pewno nie, Julita za mądra nie da się pomiatać i oszukiwać jak Anka, Paweł a tu łatwo nie będzie
elemelek
elemelek 29.07.2020, 14:34
Referendalni się nie sprzedali nikomu. Cały czas trwają przy swoim
Wiola
Wiola 30.07.2020, 11:43
Brawo Referendalni! Działajcie dalej dla dobra Gminy! Jestem z Wami. Fajna z Was grupa!
Kat
Kat 29.07.2020, 11:21
Radni AKK co na każde kiwnięcie głos oddawali i z tej jak poprzedniej kadencji .Miejcie Godność.
Nadzieja na lepsze
Nadzieja na lepsze 29.07.2020, 10:56
Brawo dla klubu radnych "Nasza Gmina". Brawo!!!!
Wacek
Wacek 29.07.2020, 08:58
Brawo Referendalni! To dzięki Wam odradzamy się na nowo!
tyle
tyle 29.07.2020, 08:43
Konsekwencja referendum.
Głos ludu
Głos ludu 29.07.2020, 07:13
Wszyscy radni którzy głosowali za udzieleniem byłej wójt absolutorium powinni złożyć mandaty. To my ją ludzie odwołalismy a wy ją nadal popieracie. Wygląda na to że nie słuchacie nas swoich wyborców.
Mietek
Mietek 29.07.2020, 08:42
Nie było przesłanek merytorycznych aby głosować przeciwko absolutorium. Żaden radny nie wskazał przyczyn dla których trzeba głosować przeciw.
Mietka
Mietka 29.07.2020, 11:00
Mietek zakładam, że jesteś jednym z radnych ktorzy głosowali za udzieleniem absolutorium bo wiesz co bylo na sesji. Jedyną i konkretną przesłanką było to, że AKk została odwołana w referendum przez mieszkańców. Czy coś zrobiła czy nie to już się nie liczy. Została odwołana.
Ksawery
Ksawery 29.07.2020, 10:09
W tym przypadku nie ma o czym mowic i niczego nie trzeba uzasadniac. Slabym jestes radnym skoro tak piszrsz.
jaro
jaro 29.07.2020, 01:11
Nowy prawnik? czy to osoba ze Starego Czarnowa?
msc
msc 29.07.2020, 08:43
Ze Szczecina.
Krzywiniak
Krzywiniak 29.07.2020, 01:06
Panie Jerzy, trzymam kciuki za Pana, bo w końcu Widuchowa zasługuje na wójta kompetentnego i z klasą.
123
123 30.07.2020, 13:14
Klase to chyba miał w szkole ha ha22
Inwestycji nie wykonali to zmienili uchwałę budżetową
Inwestycji nie wykonali to zmienili uchwałę budżetową 29.07.2020, 01:02
Sawwaryn czeka na ostatnią chwilę. Kupił bufetową ?
palik
palik 29.07.2020, 00:32
Referendalni rosną w siłę ale na plecach czują oddech konkurencji!
Andrzej
Andrzej 30.07.2020, 11:45
Dadzą radę! Tylko proszę o kontakt bo chcę Wam pomóc!!!!!!
Soltys Jan
Soltys Jan 29.07.2020, 00:12
Idzie nowe i dobre, brawo Jerzy tak trzymaj Widuchowa jest z Tobą
Kasia
Kasia 28.07.2020, 23:12
Jak mozna udzielic absolutorium komus kogo spoleczenstwo negatywnie ocenilo no...i kogo juz nie ma
myślący
myślący 30.07.2020, 11:42
A nie uważasz, że społeczeństwo to także Ci , którzy nie chcieli jej odwołać ?
nie chcieli
nie chcieli 31.07.2020, 15:20
nie chcieli jej odwołać to też dwaj kandydaci którzy teraz chcą kandydować na wójta......... ot zakłamani...... jak wam nie wstyd! Takie to też młodzieży chowanie.
Były radny
Były radny 29.07.2020, 13:19
To właśnie swiadczy jakich radnych niekumatych miała akk sami sobie wydali świadectwo WSTYD
Alek
Alek 28.07.2020, 23:07
Myslalem, ze Darek ma troche honoru i poda sie do dymisji. Osmieszyli sie w referendum razem z Januszem sterczac przed lokalem wyborczym.
Jurek
Jurek 29.07.2020, 09:49
Alek Darek jest zbyt pazerny na kasę. Emerytura z policji, Zalando i tutaj niezły grosz nic nie robiąc, Szkoda, ze przy nowym układzie nie wybrali nowego prezydium Rady, Pogonić już czas
Ja
Ja 30.07.2020, 21:03
Do Jurek nie zazdrość też idź do Zalando nic nie rób i zarabiaj niezły grosz.

Pozostałe