Wojewoda informuje o syrenach alarmowych w rocznicę Powstania Warszawskiego

  • 30.07.2020, 08:57
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Wojewoda informuje o syrenach alarmowych w rocznicę Powstania Warszawskiego
Jak co roku, 1 sierpnia o godz. 17.00, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie województwa zachodniopomorskiego rozlegnie się sygnał syren alarmowych.

-Jak co roku, 1 sierpnia o godz. 17.00 uczcimy pamięci bohaterskich Powstańców Warszawskich z 1944 r. - mówi wojewoda Tomasz Hinc. – Wywieśmy biało-czerwone flagi, zatrzymajmy się w godzinę „W”, wspominając tych, którzy 76 lat temu powstali, by walczyć o niepodległą Ojczyznę z niemieckim okupantem.

Pismo w sprawie wyznaczenia daty treningu syren alarmowych na 1 sierpnia zostało rozesłane do powiatów oraz prezydentów miast na prawach powiatu 6 lipca.

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

coronawirus
coronawirus 30.07.2020, 19:14
Świętujmy rocznicę wybuchu najgłupszego powstania w dziejach.narodu Polskiego. Dzięki decyzji AK upadająca rzesza Hitlera mogła odnieść swój ostatni sukces likwidując kwiat inteligencji polskiej co oczyściło drogę sowietom do założenia swpjej kolonii zwanej PRLem.


Serdecznie zapraszam mieszkańców Gryfina do wspólnego radosnego świętowa jutrzejszej rocznicy!!!
88
88 30.07.2020, 17:37
Niech ten wojewoda wspomni o blisko 200 tys. cywilnych ofiar, tego samobójczego zrywu powstańczego i całkowitym zniszczeniu miasta. O jaką oni niby walczyli ojczyznę ? Warszawa, to nie cała Polska, poza tym już dużo wcześniej zdecydowali inni za Polaków co z nią będzie po wypędzeniu Niemców.
Walczyli i gineli sami młodzi ludzie którym wmówiono ,że śmierć za
Boga, Honor i Ojcvzyznę jest czymś pięknym . Rzucili się z motyka na słońce. Ci którzy poprowadzili tych żądnych przygód i bohaterstwa młodych ludzi na śmierć, każe nam się czcić teraz jak bohaterów, a to są negatywni bohaterowie.
Powstanie Warszawskie, to szczyt głupoty polskich dowódzców wojskowych. Nigdy nie zostali potępieni, choć sam gen Anders mówił ,że powinni stanąć przed plutonem egzekucyjnym.
Jedynym zwycięzkim zrywem Polaków, było Powstanie Wielkopolskie które warszawka za wszelką cenę chce zmarginalizować, a pan wojewoda Hinc nie wie nawet kiedy było.
https://culture.pl/pl/artykul/…

no no
no no 31.07.2020, 08:32
cała prawda. jestem pod wrażeniem wiedzy 88.tych co posłali dzieci na pewną śmierć nawet nie było w W-wie.
no no
no no 30.07.2020, 14:14
Powstanie Warszawskie to nie bitwa o Polskę.Bitwa o Polskę skończyła sie nad Odrą a nie Wisłą albo w Berlinie.

Pozostałe