Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem

  • 30.07.2020, 10:43
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem Fot. ZUW
Tak dużej ilości nowych zakażeń jak dzisiaj nie było od początku epidemii. Badania laboratoryjne w kraju potwierdziły zakażenie koronawirusem aż u kolejnych 615 osób – podało w czwartek (30 lipca 2020 r.) Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że zmarło 15 kolejnych chorych. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 45 031 osób, a zmarło 1 709. W naszym regionie u 7 kolejnych osób podczas ostatniej doby potwierdzono zakażenie koronawirusem. To ludzie w różnym wieku. Dziś rano rzecznik rządu informował, że rząd przygotowuje się do potencjalnego powrotu pandemii koronawirusa.

-Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy dzisiaj 7 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie wynosi 722/23 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Zakażenia korononawirusem w Zachodniopomorskiem z ostatniej doby:

Szczecin – 5 osób (2 starszych mężczyzn, 2 starsze kobiety, 1 kobieta w średnim wieku)
 
Pow. pyrzycki – 1 osoba (mężczyzna w średnim wieku)
 
Pow. wałecki - 1 osoba (dziecko)
 
W powiecie gryfińskim od początku epidemii potwierdzono 39 przypadków zakażenia. Wyzdrowiało 37 osób. Objętych kwarantanną jest 59 osób.

Ostatniej doby wykonano w kraju ponad 29,9 tys. testów na koronawirusa.

Dzisiaj w Polsce odnotowano aż 615 nowych przypadków zakażeń i 15 zgonów, wyzdrowiało 453 osób.
 
Od początku epidemii w kraju stwierdzono 45 031 zakażenia. Zmarło 1 709 osób. Wyzdrowiało 33 643.
 
Dzisiejszy raport z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:
śląskiego (160),
małopolskiego (133),
mazowieckiego (95),
łódzkiego (67),
podkarpackiego (45),
wielkopolskiego (27),
opolskiego (17),
pomorskiego (12),
lubelskiego (11),
lubuskiego (10),
kujawsko-pomorskiego (9),
podlaskiego (7),
zachodniopomorskiego (7),
dolnośląskiego (5),
świętokrzyskiego (5)
warmińsko-mazurskiego (5).
Z przykrością informujemy o śmierci 15 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 80-K, 91-M, 68-M, 88-M, 62-M, 87-M Kraków, 59-K Nowy Sącz, 82-K Kędzierzyn Koźle, 83-M Tychy, 90-K Racibórz, 64-M Gliwice, 81-K Radom, 79-M Grajewo, 81-K Zielona Góra, 72-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zmęczony wzrok, skończona praca...
zmęczony wzrok, skończona praca... 30.07.2020, 23:10
A pan Sz maseczki kupił, respiratory kupił - i pojechał na urlop...
Jak widać - wszystko jest tak, jak planował...
Bezsensowne zmniejszanie dystansu o pół metra - które nie daje kompletnie niczego - poza wzrostem ryzyka.
Ani ekonomiczne ani zdrowotne uzasadnienie jest nieznane żadnemu specjaliście.
Poza rządem...
Zmarnowali olbrzymie poświęcenie wszystkich Polaków!
krótko i na temat
krótko i na temat 30.07.2020, 19:48
Nie nazwałbym tego gwałtownym wzrostem, ponieważ liczba dziennych zakażeń zależy przede wszystkim od liczby przeprowadzonych testów, a konkretnie od liczby testowanych górników. Wiadomo, że wczoraj i dzisiaj w kilku kopalniach były robione masowe testy w kierunku koronawirusa. Dlatego teraz obserwujemy wzrost liczby zakażeń, należy oczekiwać, że podobna sytuacja powtórzy się jutro - podkreśla prof. Robert Flisiak.
pan Szumowski też profesor...
pan Szumowski też profesor... 30.07.2020, 23:12
Głupie gadanie – poza Śląskiem w całej Polsce 455 zachorowań. Z czego się cieszy ten profesor? Że na Śląsku badają, podczas gdy w reszcie kraju tylko tych, co muszą?
Niech wejdą z przesiewowymi do zakładów typu Amazon, Zalando, Police, strefa w Goleniowie czy Stargardzie...
Pan profesor mówi, że więcej zakażeń, bo więcej badają górników. Czy to znaczy, że jakby przestali badać, nie byłoby epidemii w Polsce?
To pójdźmy dalej – zlikwidować onkologię – nie będzie nowotworów! Kardiologię – nie będzie zawałów...
Fajet
Fajet 30.07.2020, 11:47
Bardzo dobrze. Idziemy na mega rekord. Kochani więcej wczasów, imprez, zgrupowań, wesel itp. Tak trzymać!!
Wybory
Wybory 30.07.2020, 15:36
Przed wyborami tuszowali i oszukiwali z liczba zakażonych żeby wybory się odbyły . Teraz nagły wzrost? I znowu obostrzenia wprowadza... to było celowe ciekawe ile osób zaraziło się podczas wyborów , wieców itp.
pamięć
pamięć 30.07.2020, 11:13
A przed wyborami co innego mówił premier.
Advertisement COVID-19 ŚWIAT / WIADOMOŚĆ / 05.04.2020, godz. 20:56 Imigranci…
Advertisement COVID-19 ŚWIAT / WIADOMOŚĆ / 05.04.2020, godz. 20:56 Imigranci plują na policję i grożą im koronawirusem. Coraz więcej zakażonych funkcjonariuszy służb 30.07.2020, 11:07
Co najmniej trzech wiedeńskich policjantów zostało oplutych przez imigrantów. Jeden z napastników był nosicielem koronawirusa.

Jak donoszą austriackie media ataki miały miejsce w środę. Pierwszy z nich miał miejsce w dzielnicy Hietzing, gdzie policja aresztowała 24-letniego imigranta za kradzież w sklepie. Mężczyzna powiedział policjantom, że ma nie tylko koronawirusa, ale także AIDS i żółtaczkę, po czym ich opluł. Drugi atak miał miejsce w Floridsdorf, gdzie inny imigrant demolował zaparkowane samochody. Kiedy policjanci podjęli próbę zatrzymania mężczyzna zaczął krzyczeć „Korona! Korona!” i ich opluł.

Trzeci incydent miał miejsce w w jednym z wiedeńskich szpitali. Mężczyzna, który kilka dni wcześniej został przebadany pod kątem koronawirusa i bez wątpienia był jego nosicielem, stał się agresywny wobec personelu i innych pacjentów. Kiedy policjanci próbowali go obezwładnić razem ze szpitalną ochroną, zaczął na nich pluć. Te trzy incydenty nie są niestety wyjątkiem i do podobnych zdarzeń dochodzi w całej Europie. We Francji jakiś czas temu pewna czarnoskóra kobieta zaczęła wyzywać patrol policji od „brudnych białasów”, po czym opluła ich twierdząc, że ma koronawirusa i przez to umrą. Trafiła za to na siedem miesięcy do więzienia. Według związku zawodowego francuskich policjantów koronawirusa złapało już 10 tysięcy oficerów. Także w wielkiej Brytanii miała miejsce fala podobnych ataków na ratowników medycznych i policjantów. Sytuacja była tak zła, że Królewska Prokuratura zagroziła, że będzie ścigać winnych ze wszystkich sił, a oni sami mogą za takie zachowanie trafić za kratki nawet na dwa lata.
poszukaj rasisto w necie, ile w Polsce opluło Polaków...
poszukaj rasisto w necie, ile w Polsce opluło Polaków... 30.07.2020, 18:53
Ty nienawistny trollu - a myślisz, że w Polsce nie plują? W Zamościu na starszą sąsiadkę, która zwróciła uwagę, że nie powinien w czasie kwarantanny się szwendać - napluł. Rodowity. Polak...
Na starszae małżeństwo w Poznaniu nastolatki napluły.
Polacy.
Co za różnica, jaki kolor skóry ma bandyta?

Pozostałe