Jest coraz gorzej. Nowy rekord zakażeń koronawirusem

  • 31.07.2020, 11:14
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jest coraz gorzej. Nowy rekord zakażeń koronawirusem
Dzisiaj odnotowano w kraju aż 657 nowych zakażeń. Wczoraj było 615. Tak dużej ilości nowych zakażeń jak dzisiaj nie było od początku epidemii. Resort przekazał, że zmarło 7 kolejnych chorych. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 45 688 osób, a zmarło 1 716. W naszym regionie u 4 kolejnych osób podczas ostatniej doby potwierdzono zakażenie koronawirusem. To ludzie w różnym wieku. Spotkanie sztabu kryzysowego ws. pandemii odbędzie się dziś o godz. 13.

-Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy dzisiaj 4 kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie wynosi 726/23 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Zakażenia korononawirusem w Zachodniopomorskiem z ostatniej doby:

Szczecin – 3 osoby (1 starsza kobieta, 1 starszy mężczyzna, 1 kobieta w średnim wieku)
 
Pow. gryficki – 1 osoba (mężczyzna w średnim wieku)
 
W powiecie gryfińskim od początku epidemii potwierdzono 39 przypadków zakażenia. Wyzdrowiało 37 osób. Objętych kwarantanną są 43 osoby.
 
Komunikat Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryfinie o poszukiwaniu osób biorących udział we mszy św. publikujemy tutaj:

Ostatniej doby wykonano w kraju ponad 35,1 tys. testów na koronawirusa.

Dzisiaj w Polsce odnotowano aż 657 nowych przypadków zakażeń i 7 zgonów, wyzdrowiało 344 osób.
 
Od początku epidemii w kraju stwierdzono 45 688 zakażeń. Zmarło 1 716 osób. Wyzdrowiało 33 987.
 
Dzisiejszy raport z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:
śląskiego (227),
mazowieckiego (104),
małopolskiego (77),
wielkopolskiego (59),
dolnośląskiego (35),
łódzkiego (30),
podkarpackiego (28),
lubelskiego (20),
kujawsko-pomorskiego (17),
pomorskiego (15),
opolskiego (13),
lubuskiego (11),
warmińsko-mazurskiego (9),
podlaskiego (6),
zachodniopomorskiego (4),
świętokrzyskiego (2).
 
❗ Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K, 70-M Radom, 91-K Wschowa, 59-M, 79-K, 59-M Kraków, 80-M Siedlce (mieszkaniec woj. lubelskiego). Większość osób miała choroby współistniejące.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

HEH
HEH 01.08.2020, 00:58
RUBCIE JAK BISKUP TAK SIE ODKAZAŁ ŻE AŻ 3, 4 PROMILA WYDMUCHAŁ.
GOG
GOG 01.08.2020, 00:55
NIKT NIE NEGUJE WIRUSA. CAŁY SPÓR DOTYCZY NAKAZU NOSZENIA MASECZEK=KTÓRY NIE MA ŻADNEGO UZASADNIENIA MEDYCZNEGO I PRAWNEGO.TAK MÓWIĄ I TAK MA BYĆ... KIEDYŚ JEYDNA NAUKA MÓWIŁA, ŻE ZIEMIA JEST PŁASKA. KTO TWIERDZIŁ INACZEJ, PŁONĄŁ NA STOSIE. TERAZ MEDYCZNA INKWIZYCJA, MÓWI NAM CO MAMY ROBIĆ I JAK ŻYĆ.
Sam Laucks
Sam Laucks 01.08.2020, 10:54
„OK, oto moja rada na temat masek:
Przez ostatnie 39 lat pracowałem w dziedzinie chirurgii. Przez znaczną część tego czasu nosiłem maskę. Pracowałem przez te lata z setkami (prawdopodobnie tysiącami) kolegów, którzy również nosili maski. Żaden z nas nie zachorował, nie stracił przytomności ani nie umarł z powodu braku tlenu. Żaden z nas nie zachorował, nie stracił przytomności ani nie umarł od wdychania zbyt dużej ilości dwutlenku węgla. Żaden z nas nie zachorował, nie stracił przytomności ani nie umarł na skutek ponownego wdychania odrobiny własnego wydychanego powietrza. Prawdą jest, że niektórzy ludzie z zaawansowanymi chorobami płuc mogą być tak delikatni, że maska ​​może utrudniać ich i tak słaby oddech. Jeśli twoje płuca są tak chore, prawdopodobnie nie powinieneś teraz wychodzić publicznie. "
Nawet jeśli nie dbasz o siebie, załóż maskę, aby chronić sąsiadów, współpracowników i przyjaciół!
~ „Ale czy wymóg lub prośba o noszenie maski nie narusza moich praw konstytucyjnych?” Nie możesz też wchodzić do sklepu spożywczego bez spodni. Nie można krzyczeć „ogień” w dziale produkcji. Nie wolno ci oddawać moczu na podłogę w sekcji mrożonek. Czy sprzeciwiasz się tym ograniczeniom? Zasady, ustanowione dla dobra wspólnego, są składnikiem cywilizowanego społeczeństwa."
~ „Ale czy maski nie są niewygodne?” Niektórzy powiedzieliby, że bielizna lub buty mogą być niewygodne, ale nadal je nosimy. (Właściwie korzystanie z respiratora też jest cholernie niewygodne!) Czy maski są naprawdę tak złe, że nie możesz ich tolerować, nawet jeśli pomogą utrzymać innych w zdrowiu?
😁 zeby inni tez zrozumieli,ze wejscie do sklepu czy srodkow komunikacji miejskiej w maseczce nie zagraza plucom i zyciu😂
"Twierdzenie że maski powodują grzybicę płuc, jest tak samo zasadne jak twierdzenie, że gacie powodują grzybicę odbytu.
Jak nosisz miesiąc bez prania, to się nie dziw że załapiesz jakiegoś syfa.
Tylko że to nie maska czy gacie są winne, tylko twoje niechlujstwo człowieku.
Jeżeli maska to kaganiec, symbol zniewolenia, to przypominam że system jeszcze restrykcyjnej zmusza nas do zakrywania tyłka. Godzisz się na to niewolniku? Przecież twoja d.upa nie może puszczać swobodnych bąków, jajka nie mają cyrkulacji powietrza, a penis odczuwa ucisk większy niż czarni niewolnicy na polach bawełny w XVII wieku."
:)
:) 01.08.2020, 11:14
Dobre Sam!
Fajet
Fajet 31.07.2020, 15:59
Kochani już coraz bliżej 700. Dajmy z siebie wszystko!! Zmniejszmy dystans i olejmy jeszcze bardziej maseczki😁
Dyl
Dyl 31.07.2020, 15:36
a będzie jeszcze gorzej !
https://gazetakrakowska.pl/40-…
wirusolog
wirusolog 31.07.2020, 15:27
Nic nie macie ważniejszego do przekazania ludziom, tylko na okrągło te głupoty koronawirusowe i sianie paniki. Społeczeństwo i tak jest wystarczająco ogłupiałe, jeszcze chwilę i będą spać w maskach
poważny
poważny 01.08.2020, 00:59
Zyczę wam wszystkim-którzy sie z tego smiejecie-aby to was właśnie jako pierwszych dopadło!!
ble
ble 31.07.2020, 15:13
Moze mnie w koncu sięgnie
czy leci z nami pilot? I czy jest trzeźwy?
czy leci z nami pilot? I czy jest trzeźwy? 31.07.2020, 14:40
Obłudnicy od Szumowskiego tłumaczą, że to przez "wymazywanie kopalń" - ale poza Śląskiem kolejny dzień ponad 400!!!
To co oni mówią, że to "przez górników"!
Swoją drogą "wymazywanie kopalń" to prorocze określenie Szumowskiego...
Gość
Gość 31.07.2020, 12:02
Z czego 500 to mochery , wyborcy A.Dudy 😁
Okoń
Okoń 31.07.2020, 15:12
Ssssssssiiiiijjjjjjj
czy leci z nami pilot? I czy jest trzeźwy?
czy leci z nami pilot? I czy jest trzeźwy? 31.07.2020, 14:41
Zaśliniony i podniecony jak po zażyciu cynicznie tłumaczył, że „mogłoby być mniej zakażeń – ale mamy wolne respiratory i miejsca w szpitalach”.
A jak ktoś umrze? Cóż – w takim razie zwolni miejsce w szpitalu
wirusolog
wirusolog 31.07.2020, 12:02
Zakażonych czy wymazanych dodatnio? Bo biorąc testy, które nie powinny być używane (PCR), wystarczy wzrost temperatury i test jest do śmieci. Mamy lato, temperatura wzrosła, to i testy szaleją. A media i "fachowcy" wyją, że pandemia rośnie. Przepraszam, ilu z tych zakażonych trafiło do szpitala? Może 3, 5, czy 20 osób? To jest prawdziwy obraz. Pandemia kruca bomba!!!
taki z ciebie wirusolog, jak z koziej...
taki z ciebie wirusolog, jak z koziej... 31.07.2020, 14:40
Szpital w Krakowie już jest przepełniony. Ty mówisz o "3 osobach w szpitalach? Czyś ty zgłupiał?
Sądzisz, że testy ministerstwa są zawyżone? Ja bym się prędzej spodziewał zaniżenia...
wirusolog
wirusolog 31.07.2020, 11:53
Nie ogłupiać ludzi wirusem...i przestać robić te testy niewiarygodne na które idą pieniądze podatnika...
taki z ciebie wirusolog, jak z koziej...
taki z ciebie wirusolog, jak z koziej... 31.07.2020, 14:43
Minister Szumowski już dawno powiedział, że wzrost to przez "wymazywanie kopalń" - dziennikarz zapytał, panie profesorze, czy jak pan przestanie mierzyć temperaturę, to pacjenci przestaną mieć gorączkę?
Będzie dobrze. Ba ! Już jest dobrze
Będzie dobrze. Ba ! Już jest dobrze 31.07.2020, 11:53
Prezydent nie zwołuje rady bezpieczeństwa bo w Polsce wypłaszczyło się i spadło i to ostro i wygraliśmy z zarazą. Premier Moraski i Duda są szczęśliwi. A Szumski wraca z wakacji już dwa dni bo jego rodzina i jej spółki chcą koncesje na bursztyn z mierzei. Wszystko idzie w dobrą stronę. Nawet jest dużo wolnych miejsc w domach spokojnej starości i depeesach. Tak dobrze jeszcze nie było. Zabrali mi opiekuńcze 500 + a jak wróciłam do pracy dostałam wypowiedzenie. Gmina zamknęła żłobek i przedszkola i znów mam dużo wolnego dla dzieci.
wirusolog
wirusolog 31.07.2020, 12:05
pomyliles tematy przegrany wyborco 7 raz h ehe he he he

Pozostałe