Wyniki egzaminu ósmoklasisty. Powiat gryfiński poniżej średniej kraju i województwa

  • 31.07.2020, 17:08
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wyniki egzaminu ósmoklasisty. Powiat gryfiński poniżej średniej kraju i województwa
Najsłabiej nasi ósmoklasiści wypadli z matematyki. Osiągnęli wynik dużo niższy niż średnia krajowa i województwa. Powiat gryfiński ma gorsze wyniki także z języka polskiego i języka angielskiego. Tylko egzamin z j.niemieckiego poszedł ósmoklasistom lepiej. W naszym powiecie zaskakują słabe notowania z języka polskiego gmin takich jak Gryfino, Chojna i Banie. Na stabilnej, stosunkowo dobrej pozycji są gminy Cedynia i Mieszkowice. Wyniki ogólnopolskiego egzaminu ósmoklasisty opublikowała dzisiaj 31 lipca 2020 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna.
Poniżej prezentujemy zestawienie opracowane przez igryfino na podstawie danych CKE.
 
język polski
średnia kraju – 59%
średnia woj. zachodniopomorskiego – 55,25% (przedostatnie miejsce w Polsce)
powiat gryfiński – 54,57 (8. miejsce w województwie na 21)
1) gm. Trzcińsko-Zdrój – 60,04 (stanin 5. na 9)
2) gm. Mieszkowice – 57,29 (stanin 5)
3) gm. Cedynia – 57 (stanin 5)
4) gm. Widuchowa – 56,55 (stanin 4)
5) gm. Moryń – 56,36 (stanin 4)
6) gm. Gryfino – 54,11 (stanin 4)
7) gm. Stare Czarnowo – 52,52 (stanin 3)
8) gm. Chojna – 52,4 (stanin 3)
9) gm. Banie – 51,37 (stanin 3)
 
matematyka
średnia kraju – 46%
średnia woj. zachodniopomorskiego – 42,52% (to 13. miejsce na 16 województw)
powiat gryfiński – 39,84 (10. miejsce w województwie)
1) gm. Gryfino – 42,19 (stanin 5)
2) gm. Moryń – 41,19 (stanin 4)
3) gm. Mieszkowice – 40,71 (stanin 4)
4) gm. Cedynia – 39,68 (stanin 4)
5) gm. Chojna – 39,57 (stanin 4)
6) gm. Stare Czarnowo – 38,15 (stanin 4)
7) gm. Trzcińsko-Zdrój – 37,89 (stanin 4)
8) gm. Banie – 34,87 (stanin 3)
9) gm. Widuchowa – 34,18 (stanin 3)
 
 
język angielski
średnia kraju – 54%
średnia woj. zachodniopomorskiego – 52,31% (to 12. miejsce na 16 województw)
powiat gryfiński - 49,19 (7. miejsce w województwie)
1) gm. Mieszkowice – 64,21 (stanin 7)
2) gm. Gryfino – 54,12 (stanin 6)
3) gm. Widuchowa – 49,68 (stanin 5)
4) gm. Cedynia – 47,5 (stanin 5)
5) gm. Banie – 47,33 (stanin 5)
6) gm. Stare Czarnowo – 44,63 (stanin 4)
7) gm. Moryń – 44,57 (stanin 4)
8) gm. Chojna – 44,3 (stanin 4)
9) gm. Trzcińsko-Zdrój – 41,24 (stanin 4)
 
język niemiecki
średnia kraju – 45%
średnia woj. zachodniopomorskiego – 42,32% (to 12. miejsce na 16 województw)
powiat gryfiński - 49,19 (7. miejsce w województwie)
1) gm. Trzcińsko-Zdrój – 57,5 (stanin 7)
2) gm. Cedynia – 45,73 (stanin 5)
3) gm. Chojna – 41,11 (stanin 5)
4) gm. Mieszkowice – 39,41 (stanin 4)
5) gm. Widuchowa – 38,48 (stanin 4)
6) gm. Gryfino – 37,98 (stanin 4)
7) gm. Banie – 30,71 (stanin 3)
8) gm. Moryń – 23,33 (stanin 2)
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bbb
Bbb 05.08.2020, 10:28
Niech ZNP wezwie jeszcze do kilkumiesiecznego strajku, samorząd niech dalej zatrudnia swoją rodzinę i znajomków, a belfer jeden z drugim niech wrzuca wyłącznie linki z Youtube jako nauczanie zdalne i recepta na "sukces" w oświacie gotowa.
Matka
Matka 05.08.2020, 12:05
Jak sa nedzne dzieciaki, jak sa bez ambicji rodzice, jak ciagle jest dla Was za duzo materialu to macie takie wyniki. Moje dziecko idzie do jednego z najlepszych liceów i jestem dumna , bo moje dziecko potrafiło zawsze byc przygotowane na lekcje wsrod cymbałow ktore narzekały. Branzowka na nich czeka. Taka prawda ... jak jest pusto w glowie to i najlepsza szkola nic nie zmieni. A wystarczy poprostu sie uczyc a bie usprawiedliwiac lenistwo. Pozdrawiam z XIII LO w Szczecinie.
odpowiedzialność
odpowiedzialność 03.08.2020, 21:43
Ktoś powinien beknąć za te kiepskie wyniki!
natychmiast
natychmiast 05.08.2020, 08:50
Nikitiński do dymisji za kiepskie wyniki.
Grfiniak
Grfiniak 03.08.2020, 14:57
Czy jesteśmy gminą gdzie gmina rozwija debliizm ?
Sawaryn musi odejść..
Sawaryn musi odejść.. 02.08.2020, 17:36
Panie Sawaryn ! Jak pan ocenia poziom szkół podstawowych w gminie Gryfino za pana rządów jeżeli na prawie dwa i pół tysiąca gmin w Polsce jesteśmy przeważnie w ostatniej trzydziestce ??? Czy szkolicie bufetowe, gospodynie domowe i pariasów ? Czy nasze dzieci mają nie zaznać szczęścia ?
?????
????? 02.08.2020, 17:29
Wychodzi na to, że w niektórych szkołach to uczyły się debilki. Może to jakieś szkoły specjalne ?
Nic dodać nic ująć
Nic dodać nic ująć 07.08.2020, 14:03
Jak połowa uczniów w każdej klasie ma opinie o obniżeniu wymagań, to robi się szkoła specjalna.
Mama prymuski (41%) z Chwarstnicy
Mama prymuski (41%) z Chwarstnicy 02.08.2020, 12:21
A kiedy CKE poda wyniki w poszczególnych szkołach ? Interesuje mnie Gardno i Chwarstnica. Podobno żadne dziecko z tych szkół nie dostanie się do szkoły średniej. Co mam zrobić aby dziecko dostalo się do liceum gdziekolwiek ?
Gość
Gość 03.08.2020, 03:57
Obejrzeć film Forrest Gump tam jest recepta na to jak załatwiła mama synkowi dobrą szkołę
syndrom gryfiński
syndrom gryfiński 01.08.2020, 21:22
Ryba gnije od głowy.
i586
i586 01.08.2020, 20:26
No to w końcu czas kasę z 500+ zainwestować w dziecko- kupić używany firmowy laptop (bo tanio i rozsądnie) i załatwić dostęp do neta.
Nauczycielom pokazać czym się różni praca zdalna od wysyłania zdjęć podręcznika czy zeszytu. Nic dziwnego, że polski tragicznie.
i obejrzeć mapę w atlasie
i obejrzeć mapę w atlasie 02.08.2020, 17:42
Tak to wyglądało. Proszę przeczytać podręcznik od strony 127 do 131 - dwa razy w tygodniu.
książnik
książnik 01.08.2020, 21:21
Takie było przyzwolenie tercetu i wcześniejsza indolencja. Skutki widać na tle innych.
Nauczycielka z wiejskiej szkoły
Nauczycielka z wiejskiej szkoły 01.08.2020, 18:16
Gryfino za tercetu stało się ciemnogrodem. To zdalne nauczanie leży. Dzieci nie mają komputerów i tabletów a w szkołach funkcjonuje sprzęt sprzed siedmiu czy 10 lat. A zdarza się złom z XX wieku..Na wsi jest jeszcze gorzej ale tercet nie ubiega się o granty na sprzęt komputerowy jako jedyny w województwie.
książnik
książnik 01.08.2020, 21:20
do nauczycielki z wiejskiej szkoły: Trudno zaprzeczyć. Niestety.
smutno mi
smutno mi 01.08.2020, 14:05
Jeszcze takiej zapaści w gminie Gryfino nie było. Zawsze nasze szkoły o kilka długości wyprzedzały całą resztę.
Emerytowana uczycielka
Emerytowana uczycielka 01.08.2020, 13:40
W gminie Gryfino od kilku lat jest coraz gorzej. To wina samorządu. W szkołach kwitnie nepotyzm i kumoterstwo. Zero wniosków o środki na komputery i tablety. Dla przykładu podam, że gmina Gryfino jako jedyna w województwie dwukrotnie nie wnioskowała o środki dla programu zdalne nauczanie - zdalna szkoła. Na nauczycieli przyjmuje się osoby bez wyższego wykształcenia -szczególnie w wiejskich szkołach a wykształconych się nie przyjmuje do pracy. Szkoła w Gardnie i Chwarstnicy to największe dno w gminie. Gmina powinna coś z tym zrobić ! Zwolnić nieudolnych, zatrudnić metodyków, zorganizować szkolenia a oni nic. Nikotyński musi odejść. Po publikacji wyników w szkołach będzie prawdziwy obraz tej ruiny.
Co za bzdury
Co za bzdury 07.08.2020, 13:33
Od dawna nauczyciele obowiązkowo muszą mieć ukończone studia. Regulują to przepisy oświatowe. Dyrektor nie ma możliwości zatrudnienia pracowników bez kwalifikacji. Wieszanie psów na wiejskich szkołach działających w trudnym środowisku, gdzie jest dużo rodzin dysfunkcyjnych i uczniów z opiniami z PPP, to wielka niesprawiedliwość. I takie rzeczy pisze emerytowana nauczycielka? Żenada. Czyżby jakaś krewna nie mogła zdobyć pracy w którejś ze wspomnianych placówek? Stąd ten zjadliwy komentarz?
Casus
Casus 02.08.2020, 17:18
Nauczycielka z geografii nie potrafi określić na mapie szerokości i długości geograficznej.
Ta zdalna nauka w gmiknie Gryfino to była całkowita fikcja.
Ta zdalna nauka w gmiknie Gryfino to była całkowita fikcja. 01.08.2020, 13:30
Kiedy CKE ogłosi wyniki w poszczególnych szkołach ?
88
88 01.08.2020, 13:05
Dobrze , że uczą się niemieckiego. Jak ziemie Zachodniego Pomorza wrócą do niemieckiej macierzy, bez trudu odnajdą się w nowym kraju.
Wrogów nowej ojczyzny odeśle się do Kongresówki będą mogli się wykazać swoim patriotyzmem . Nie będzie Niemiec pluł im w twarz.
jd
jd 01.08.2020, 12:47
To nie wina rządu lecz nauczycieli źle przygotowanych !!!
Kto pisze
Kto pisze 07.08.2020, 13:06
takie bzdury. Chyba roszczeniowi rodzice leniwych półgłowków ślizgajacych się z klasy do klasy na dwójkach. Jeżeli uczeń nie ma ambicji ani chęci do zdobywania wiedzy, żaden nauczyciel go nie przygotuje do egzaminu. Nie ma co zwalać winy na innych, tylko trzeba zastanowić się nad tym, w jaki sposób zmobilizowało swoją pociechę do nauki.
Matka
Matka 05.08.2020, 12:11
Wszyscy plakali ze tak duzo zadawane, w puste kochani to i Salomon nie naleje. Moze czas zrozumieć, że jak dziecko sie nie cgce uczyć bo jest leniem a rodzice to gloryfikuja to takie sa efekty. Ja jestem dumba z mojego dziecka. A on poprostu pracowal w przeciwenstwie do gamoni z klasy . On ma wyniki oni nie. Jak to w zyciu wczesniej czy pozniej to wychodzi, kto jak pracuje.
Radna
Radna 01.08.2020, 13:41
To wina rządu i samorządu.
trex
trex 01.08.2020, 01:34
Rodzice i uczniowie powinni się skupiały się na centylach, bo to one pokazują, ile procent uczniów napisało gorzej, i ile ile procent napisało lepiej. Można porównać swój wynik z wynikami uczniów w całym kraju. I to dopiero pokazuje, ile można jeszcze zrobić, żeby się poprawić z danej dziedziny.
Tak źle to jeszcze nie było
Tak źle to jeszcze nie było 01.08.2020, 00:49
Sawaryn doprowadził oświatę do ruiny. Produkuje pokolenie osiołków matołków.
PRAWDA
PRAWDA 01.08.2020, 14:35
Jemu to pasuje, będą tacy na niego głosować jak na pis.
Wykształceni z gromadami dzieci.
Mama
Mama 01.08.2020, 09:00
Nie Sawaryn a rząd
Taka prawda
Taka prawda 01.08.2020, 13:42
I rząd i Sawaryn.
Katastrofa
Katastrofa 01.08.2020, 00:36
Wniosek jest jeden. Zdalna szkoła i zdalna nauka w Gryfin nie istnieje. To była fikcja. Rośnie pokolenie miłośników łopaty i osiołków. Okazuje się to, że gmina Gryfino nie uczestniczyła w żadnym etapie programu zdalna szkoła i nie otrzymała jako jedyna w województwie żadnych grantów to nie przypadek a celowe działanie.
nie ma skutku bez przyczyny
nie ma skutku bez przyczyny 01.08.2020, 00:39
Ktoś zawalił. A za oświatę odpowiedzialny jest Nikitiński. Jak sam nie poda się do dymisji to Sawaryn powinien go zwolnić.
YHY
YHY 01.08.2020, 14:32
HIhIHI
On nie odejdzie a Mnietek go nie zwolni
Pi
Pi 31.07.2020, 23:39
Z roku na rok coraz trudniej się pracuje w szkole.Dzieci nie chcą się uczyć, nie mają ambicji, a może widzą , że teraz wysokie wyniki często nie przekladają się na dobrobyt zyciowy. Poza tym w szkolach uczy się wielu niepotrzebnych rzeczy, za dużo tej wiedzy.
A jeżeli chodzi o nauczycieli to zapewniam, że im wspołczuję.Nigdy chyba ten zawód nie był tak niewdzięczny.
Dobrze, że już nie jestem nauczycielem .
nauczyciel z długoletnim stażem
nauczyciel z długoletnim stażem 31.07.2020, 22:16
Gryfino wyszło tragicznie. Chyba najgorzej w historii.
Jasio
Jasio 31.07.2020, 20:56
A w Chojnie widać, że matoły mają tylko jeden cel: nauczyć się niemieckiego i jechać podcierać niemcom dolną część pleców. ZERO AMBICJI! A gdzie nauczyciele?! Co oni robią na lekcjach, za co biorą kasę?!
zatroskana
zatroskana 31.07.2020, 21:59
Coś z twoim myśleniem nie tak, Jasio?

Pozostałe