Mężczyzna z powiatu gryfińskiego zakażony koronawirusem. Znowu rekord zakażeń

  • 01.08.2020, 10:42
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mężczyzna z powiatu gryfińskiego zakażony koronawirusem. Znowu rekord zakażeń Fot. PUM
Dzisiaj odnotowano w kraju aż 658 nowych zakażeń. Wczoraj było 657. Tak dużej ilości nowych zakażeń nie było od początku epidemii. Resort przekazał, że zmarło 5 kolejnych chorych. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 46 346 osób, a zmarło 1 721. W naszym regionie aż u 15 kolejnych osób podczas ostatniej doby potwierdzono zakażenie koronawirusem. To ludzie w różnym wieku. Wśród nich jest mężczyzna w średnim wieku z powiatu gryfińskiego.

-Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy dzisiaj 15 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie wynosi 741/23 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Zakażenia korononawirusem w Zachodniopomorskiem z ostatniej doby:

Pow.koszaliński+Koszalin – 3 osoby (kobieta i mężczyzna w średnim wieku, starsza kobieta)
 
Pow. wałecki – 5 osób (młody mężczyzna, 2 starsze kobiety i starszy mężczyzna, kobieta w średnim wieku)
 
Szczecin – 2 osoby (starszy mężczyzna, mężczyzna w średnim wieku)
 
Pow. pyrzycki – 1 osoba (młody mężczyzna)
 
Pow. gryfiński – 1 osoba (mężczyzna w średnim wieku)
 
Pow. szczecinecki – 2 osoby (kobieta w średnim wieku, starszy mężczyzna)
 
Pow. policki – 1 osoba (kobieta w średnim wieku)
 
W powiecie gryfińskim od początku epidemii potwierdzono 40 przypadków zakażenia. Wyzdrowiało 38 osób. Objętych kwarantanną jest 51 osób.

Ostatniej doby wykonano w kraju ponad 28,3 tys. testów na koronawirusa.

Dzisiaj w Polsce odnotowano aż 658 nowych przypadków zakażeń i 5 zgonów, wyzdrowiało 387 osób.
 
Od początku epidemii w kraju stwierdzono 46 346 zakażeń. Zmarło 1 721 osób. Wyzdrowiało 34 374.
 
Dzisiejszy raport z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:
śląskiego (214),
małopolskiego (157),
mazowieckiego (60),
łódzkiego (42),
wielkopolskiego (39),
podkarpackiego (26),
lubelskiego (18),
pomorskiego (17),
warmińsko-mazurskiego (17),
dolnośląskiego (15),
zachodniopomorskiego (15),
kujawsko-pomorskiego (11),
lubuskiego (9), opolskiego (7),
świętokrzyskiego (7),
podlaskiego (4).
 
❗Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 94-M Krapkowice, 82-M Gliwice, 55-M Chorzów, 71-K, 86-K Racibórz. Większość osób miała choroby współistniejące.
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marco
Marco 02.08.2020, 17:05
Krąg będzie się poszerzał.
AJWAJ ALELUJA I DOP PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DOP PRZODU 02.08.2020, 16:33
GUS PODAJE W UBIEGŁYCH LATACH ZMARŁO WIECEJ OSÓB JAK W ANALOGIOCZNIE W MIESIACACH TEGO ROKU https://stat.gov.pl/download/g… PANDEMIA TRWA OD LAT TYLKO WŁADZA JĄ UKRYWAŁA AH AH AH LUDZIE PRZESTALI CHODZIĆ DO LEKARZY I LICZBA ZGONÓW SPADŁA HA AH AH
matactwo?
matactwo? 02.08.2020, 10:21
Kolejny dzień zakażeni we WSZYSTKICH 16 województwach. W czasie wyborów tłumaczono że to "przez kopalnie". Jak zaczęto sprawdzać, że SPORA CZĘŚĆ NA ŚLĄSKU nie jest związana z kopalniami (ani pracownicy, ani rodzina" - ministerstwo tłumaczyło "to przez Śląsk". Jak ludzie zaczęli liczyć, że w pozostałych regionach wychodzi po 300-400 - i to też za dużo po takim wyrzeczeniu społeczeństwa - to zaczęli dokładać kolejne województwa, że niby "to tylko dwa województwa". Trzy województwa...
Czyli matactwo - jakby było 2000 zachorować to odpowiedzieliby "ale gmin w Polsce jest kilka tysięcy, więc w większości gmin nie było"?
FENIX- zespół muzyczny
FENIX- zespół muzyczny 02.08.2020, 04:44
Marek zależy na jakim portalu to czytałeś to po pierwsze, a po drugie to jest taki fakt, że 70 % lub nawet więcej Ludzi się nie stosują do obostrzeżeń i nie wypisuj herezji !!!!
FENIX- zespół muzyczny
FENIX- zespół muzyczny 02.08.2020, 04:02
Kangulec Ty pod stół wejdź lepiej i nie wychodź !!!
uff
uff 01.08.2020, 20:09
Chociaz raz nie z Gryfina tylko z południa powiatu.
ano
ano 02.08.2020, 10:23
Nie ciesz się, kwestia czasu. Jak rząd wepcha dzieciaki do szkół dopiero się zacznie - jak na kwarantannę zaczną trafiać całe miejscowości - bo to i szkoły (uczniowie, pracownicy z rodzinami) i autobusy i sklepy...
testy i jawność dochodzenia...
testy i jawność dochodzenia... 01.08.2020, 20:05
Powinna być jasna informacja - kto, skąd się sam zaraził, kogo mógł również. Jeśli to osoba publiczna - to tym bardziej.
I wcale to nie jest jakieś wyjątkowe działanie - parę dni temu informowali o pięciu księżach w Pile, urzędniku ze Szczecina, piłkarzu z Wisły Płock...
Przecież to wielu ludzi mogło mieć kontakt z takimi osobami publicznymi (również pośrednio) - dlaczego ludzie nie mogą wiedzieć skoro gdzie indziej w Polsce wiadomo?
luna
luna 01.08.2020, 17:23
Księża na księzyc
Knagulec
Knagulec 01.08.2020, 20:41
Przedtem na kolbe
baba
baba 01.08.2020, 17:07
Ludzie !!! Ludzie!!! Uciekajta do lasu!!! do lasu uciekajta ludzie!!!!!
Knagulec
Knagulec 01.08.2020, 19:29
Dawać dawać k...... małe guma czeka
chłop
chłop 01.08.2020, 17:14
Wystarczy, że ty tak zrobisz.
FENIX zespół muzyczny
FENIX zespół muzyczny 01.08.2020, 14:24
WPIS STOP DEBILOM
Knagulec
Knagulec 01.08.2020, 20:40
FENIX proponuję pod stół wejdź i kolbusia
***
*** 01.08.2020, 14:17

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

FENIX zespól muzyczny
FENIX zespól muzyczny 01.08.2020, 13:35
No właśnie STOP DEBILOM!!!!
zespół sympatyczny
zespół sympatyczny 01.08.2020, 14:11
A kogo masz na myśli FENIX?
 Bóg ostrzegał ustami SANEPIDU, mediów i ......
Bóg ostrzegał ustami SANEPIDU, mediów i ...... 01.08.2020, 13:25
Nie posłuchali bo oni są najważniejsi. Bóg karze za pychę.
bristol
bristol 01.08.2020, 12:58
To głównie przez nie noszenie maseczek!
C19
C19 01.08.2020, 12:55
Co ze ignirowanie ludzi nie podaja z jakiej miejscowisci a jesli to duchowny jest rozsadnikiem covid19 to sanepid ponosi wine ze to ze nie podaje dokladnie kogo dotyczy ten problem. Jak w szinie zachorowal pracownik urzedu to nie bylo.oroblemu aby podac jakiego i szybko temat załatwiono nikt nic nie ukrywal. W powiecie robie cyrk podaja msze zamiast podac czy to byl wierny czy dychowny. Na logike jest to dychowny pytanie dlaczego i po co ta zamylaja.ciekawe kuefy dezynfekcja kosciolow i gdzie osoba ktora innych zarazila to zlapala?
potok
potok 01.08.2020, 14:13
Masz rację w urzędzie marszałkowskim bez problemu podali że chodzi o urzędnika z tego wydziału a tu jakieś kombinacje nie wiadomo po co? Choć to na 99 procent że o księdza proboszcza.
Czarny
Czarny 01.08.2020, 16:30
Jak duchwoni zarażaja wiernych to cenzura! Sanepid zamiast podac jakiej parafii to dotyczy i jakiego ksiedza robi cenzure infirmacji.wstyd
Wy debile
Wy debile 01.08.2020, 12:52
Wy z tej redakcji odpowiecie za tę bzdury co piszecie o jakimś wirusie zapłacicie idioci
ulżyj Ziemi...
ulżyj Ziemi... 01.08.2020, 19:58
"wy debile" - idźcie do kibla publicznego polizać deskę sedesową - skoro "drobnoustroje to bzdury" bo ich nie widać...- ulżyj Ziemi...
brawo
brawo 01.08.2020, 14:14
do 12.52: bardzo dobry nick przyjąłeś,. Odpowiedni do swojego poziomu.
Stop debilom
Stop debilom 01.08.2020, 12:35
Kolejny rekord debili wierzących w te bajki o jakimś debilowirusie
życzenie choroby dla idioty
życzenie choroby dla idioty 01.08.2020, 12:57
do Stop: Mam nadzieję, że ty będziesz następny i jakoś podleczą to twoje wodogłowie i nie będziesz już siał wrogiej propagandy. Bo ludzie zarażają się w dużym stopniu przez takich debili jak ty co uważają, że są bezpieczni.
FENIX- zespół muzyczny
FENIX- zespół muzyczny 01.08.2020, 12:27
Jak Rząd sobie nie radzi, to wina Ludzi, którzy mają gdzieś to co Rząd nakazuje, jestem sprzedawcą i widzę co się dzieje na 12 godzin jak jestem na zmianie 2 osoby są maseczce, stoją w kolejce jeden na drugim, masakra co Ludzie robią. KARAĆ WYSOKIMI MANDATAMI!!!
Marek
Marek 01.08.2020, 12:55
FENIX mylisz się. To przecież niedawno przed wyborami premier Morawiecki jeżdził po kraju i krzyczał: "Wirusa. nie ma. Jest go bardzo mało. Idźcie na wybory". A tu cały czas rośnie a robili ściemę przedwyborzą i kto im uwierzył mógł mieć problem.
w ogonie Europy
w ogonie Europy 01.08.2020, 12:05
Kolejny rekord co oznacza że rząd sobie nie radzi z rozwiązaniem problemu bo tylko rośnie.
no no
no no 01.08.2020, 12:02
Cały dekanat w strachu!
Fryc
Fryc 01.08.2020, 12:56
To niech ksiezy pobadaja bo za chwile w Moryniu i Chojnie beda dychowni ludzi zarażać.
Rysiek
Rysiek 01.08.2020, 14:15
Myslę, że sanepid działa i procedury też.

Pozostałe