Prawie 200 osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim

  • 03.08.2020, 19:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Prawie 200 osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim
W ostatnich dniach gwałtownie wzrosła liczba osób objętych kwarantanną w powiecie gryfińskim. Do niedawna było to 40-50 osób. Teraz (dane na 3 sierpnia 2020 r.) jest już na kwarantannie 178 osób. Ten skok ma jedną główną przyczynę - niedawne potwierdzenia zakażenia koronawirusem u dwóch osób z naszego powiatu.

Najpierw w sobotę 1 sierpnia 2020 r. rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Małgorzata Kapłan poinformowała o nowym przypadku zachorowania w powiecie gryfińskim. W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie za pośrednictwem m.in. portalu igryfino wydał pilny komunikat aby wszystkie osoby, które w dniach od 17.07.2020 do 31.07.2020 roku uczestniczyły we mszy świętej, przystępowały do komunii i/lub spowiedzi w:

- kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Klępiczu
 
- kościele filialnym pw. Narodzenia NMP w Starym Objezierzu
 
- kościele filialnym pw. MB Królowej Korony Polskiej w Żelichowie
 
- kościele filialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Nowym Objezierzu
 
jak najszybciej  skontaktowały się telefonicznie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Gryfinie w dniach (01.08.2020 – 03.08.2020) pod numerami telefonów: 694 493 763 – telefon alarmowy całodobowy, 605 739 898, 91/ 416 23 43.
 
Natomiast wczoraj 2 sierpnia potwierdzono w naszym powiecie, że kolejny mężczyzna w średnim wieku jest zakażony koronawirusem.
 
Szybko zatem zaczęła rosnąć liczba osób objętych kwarantanną z 51 osób w sobotę do 178 w poniedziałek. I wciąż do sanepidu zgłaszają się kolejne osoby. Chodzi tutaj przecież o odpowiedzialność za zdrowie swoje i innych.
Od początku epidemii mamy 41 przypadków COVID-19.
 
Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, pierwsze badania osób przebywających obecnie na kwarantannie zaplanowano pod koniec bieżącego tygodnia. 
 
Wszystkim życzymy negatywnych testów i dużo zdrowia!
 
 
W fotogalerii zamieszczamy aktualną na 3 sierpnia 2020 r. infografikę nt. zakażeń koronawirusem w naszym regionie, opracowaną przez WSSE w Szczecinie.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 04.08.2020, 10:33
Witam przecierz to było do przewidzenia powinni zakazać wstempu do kościoła i organizowanie wesel itp nie było by takiego problemu teraz panika sam sobie rząd gola strzelił przykro pozdrawiam normalnych.
ksieża covidowcy
ksieża covidowcy 04.08.2020, 10:21
kolejny ksiądz chory na covid19!!! i treaz przyjezdy ciekawe czy to ten sam?
Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Myśliborzu poszukuje osób które uczestniczyły we Mszy Świętej w niedzielę 26 lipca w miejscowości Różańsko.
Zakażenie potwierdzono u przyjezdnego księdza, który odprawiał tego dnia mszę świętom. Eucharstria miała miejsce o godzinie 12:30 w kościele parafialnym.
strażak
strażak 04.08.2020, 10:13
Kto zdezynfekuje z covida te cztery kościoły? Nikogo tam nie powinni wpuszczać!!
dj
dj 04.08.2020, 16:34
pewnie dj fafik :D $ już mu się świecą w oczach
tajna narada
tajna narada 04.08.2020, 10:08
czy ktoś słyszał o tajnej naradzie w sanepidzie, że jak korona w moryniu i cedyni sie pojawi to mają zrobić akcję kwarantanny dla mieszkańców?
covid
covid 04.08.2020, 11:30
Ten sanepid o niczym nie decyduje, decyzje przychodzą z góry, a oni je tylko stosują. Nie siej fermentu
FENIX - zespół muzyczny
FENIX - zespół muzyczny 04.08.2020, 09:55
Jak ma być dobrze pytam jak, wczoraj miałem taką sytuację w Osinowie Dolnym w znanej restauracji, miałem z dzieckiem, które z resztą ma 6 lat mieliśmy założone maseczki, i podszedł do nas Pan, który sprząta i wyśmiał nas za maseczki, mówił " rozumiem że Niemcy noszą maseczki, ale, że Polacy też , ja na to że jest obowiązek to się stosuje, a On do mnie a jak by ci kazali się powiesić to też byś się powiesił" Jak tak można podchodzić do sytuacji pytam jak, i tak tego tak nie zostawię !!!!! GOSTEK JEST NIE POWAŻNY, NIE POWINIEN TAM PRACOWAĆ!!
Loki
Loki 04.08.2020, 10:59
Głupich nie brakuje, ale nie ma się co nimi przejmować. Zamkną targowisko tak jak w Słubicach to dopiero zaczną myśleć!
Szambolan Czaskiski
Szambolan Czaskiski 04.08.2020, 09:36

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Mateusz
Mateusz 04.08.2020, 10:26
I po co ta mowa politycznej nienawiści? Zgłaszam wpis administratorowi portalu.
To ciemnogród
To ciemnogród 04.08.2020, 00:21
Księża sieją zarazę i ***.
uwaga
uwaga 03.08.2020, 23:34
Stan krytyczny!
na kwarantannie
na kwarantannie 03.08.2020, 23:13
A ja będę miała badanie robione 4 lub 5 sierpnia.
Tych ograniczonych szamanów trzeba izolować
Tych ograniczonych szamanów trzeba izolować 04.08.2020, 00:26
PiS stosuje różne metody fałszowania danych i statystyk, Te odnośnie zarazy to unikanie wykonywania testów u osób chorych i orzekanie tzw. kwarantanny. Efekt to rozłażenie się zarazy. Ja już ewakuowałem wnuki do Szczecina. Czekam na śmiertelne efekty w depeesach w Moryniu i Trzcińsku.
Thomas
Thomas 03.08.2020, 22:52
Cytat z WP w tej sprawie.Komunikat w tej sprawie wystosowała kuria Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. "Otaczamy modlitwą księdza i wszystkich, od których przyjął zakażenie, a także potencjalnie zagrożonych oraz służbę zdrowia i służby sanitarne. Wszystkim przypominamy o obowiązku przestrzegania w każdych warunkach życia społecznego odpowiednich do danej sytuacji norm sanitarnych" - czytamy.Wynika z tego że to nie on ludzi pozarażał tylko ludzie jego. hahahahaha....
diengi
diengi 04.08.2020, 10:11
słyszeliście o tacowym, mają przysłać dublera do Klępicza aby uruchomił firmę.
Józio
Józio 04.08.2020, 09:16
Czysta manipulacja kościelna, czyli idąc tym tokiem rozumowania to pleban leczył UMYSŁY parafian, a nie zarażał! Idąc dalej stanem umysłu Arcybiskupa i jego ekipy ksiądz jest ofiarą chorych wiernych! OBŁĘD!
Doktor L.
Doktor L. 04.08.2020, 00:27
Jestem wściekły na ten kościelny ciemnogród.
no
no 03.08.2020, 23:13
Dobre!
Owieczka
Owieczka 03.08.2020, 22:23
W moryniu warto sprawdzić temat rozmowa między wojtem panem i plabanem. Który z tych trzech potwierdzi, że się spotkali.
gawiedź
gawiedź 03.08.2020, 22:28
To podobno tajemnica spowiedzi.
wyizolowana
wyizolowana 03.08.2020, 21:40
Mi badanie wyznaczono na 7 sierpnia.
Róbcie tak dalej PiSuary.
Róbcie tak dalej PiSuary. 04.08.2020, 00:30
Ale jaja. W tym czasie zarazisz. co najmniej rodzinkę i sąsiadów przez szyb wentylacyjny.
covid
covid 03.08.2020, 21:35
A ja widziałem ksiądz w urzedzie w czwartek. nic z tym nie robią?
solenizant
solenizant 03.08.2020, 21:39
MOże zapraszał na sobotę na imieniny?
Imieniny na parafii
Imieniny na parafii 03.08.2020, 22:21
Imienym Krzysztofa? Czyli mogli być u niego moryńscy rajcy? Jeśli nie byli to ok a jeśli byli i nie zglosili tego do sanepidu to zgroza.... mogą innych poczęstować?
koniec kropka
koniec kropka 03.08.2020, 21:29
Jednak jak masz maskę na twarzy to miej plujesz w powietrze i na ludzi
Krystyna
Krystyna 03.08.2020, 21:28
A propos maseczek. Na stronie Ministerstwa Zdrowia wymienione są następujące wyjątki: dzieci poniżej 4. roku życia osoby, które mają problemy z oddychaniem osoby jadące samochodem same, z dziećmi do 4 lat lub z domownikami osoby, które nie mogą zasłonić twarzy przez swój stan zdrowia duchowni, którzy wypełniają obrzędy religijne żołnierze wykonujące zadania służbowe kierowcy publicznego transportu biorowego przewoźnicy prywatni, jeśli są oddzieleni przesłoną rolnicy pracujący w gospodarstwie ludzie, którzy wykonują swoje czynności zawodowe (oprócz osób, które mają bezpośredni kontakt z klientem) żołnierze wojsk sojuszniczych, Sił Zbrojnych RP, Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego wykonujących zadania służbowe
maseczka sklepowa
maseczka sklepowa 03.08.2020, 21:25
To zróbcie protest i nie chodźcie do sklepów. Możecie też wsadzić łeb do zamrażaka. Za to nie zapłacicie kary.
ona
ona 03.08.2020, 21:23
Widziałam w internecie zdjęcie wirusologa w laboratorium miał na sobie kombinezon z odrębnym żródłem tlenu wiec nie mówcie nam że kawałek materiału na twarzy ochroni nas przed wirusem który może być wszędzie w powietrzu i na każdym przedmiocie znajdującym sie w sklepie to jakiś kabaret !!
szybko
szybko 03.08.2020, 21:18
Maseczki, maseczki i jeszcze raz maseczki!
POK
POK 03.08.2020, 21:16
TERAZ MANDAT DO WSZYSTKICH BEZ MASECZKI
kwak
kwak 03.08.2020, 21:24
Do konfederackiego szura ktory pisze capslockiem bo inaczej nie potrafi. Mam nadzieje, ze dokladnie i ze zrozumieniem przeczytales to rozporzadzenie. Tam nie ma zadnego nakazu ani nigdzie jedynie zalecenie. Mam nadzieje ze rozumiesz znaczenie tych pojec. Ale rob tak dalej, to nie bedzie zalecenia a bedzie nakaz. Wtedy bedziesz plakac.
p. Klepicz
p. Klepicz 03.08.2020, 20:36
Tylko w jednej parafii to 176 osób.

Pozostałe