Przebudowano drogę wojewódzką dzięki pieniądzom unijnym [ZDJĘCIA]

  • 05.08.2020, 11:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Przebudowano drogę wojewódzką dzięki pieniądzom unijnym [ZDJĘCIA]
Przebudowaną część drogi wojewódzkiej nr 122 w Krzywinie (gm. Widuchowa) oficjalnie otworzono 4 sierpnia 2020 r. Podsumowanie inwestycji z udziałem marszałka Olgierda Geblewicza odbyło się we wtorek 4 sierpnia 2020 r. w Krzywinie w pobliżu przejazdu kolejowego. W spotkaniu wzięli także udział starosta gryfiński Wojciech Konarski, dyrektor ds. utrzymania sieci drogowej ZZDW Waldemar Wejnerowski oraz przedstawiciele wykonawcy i zaproszeni goście. Inwestycja realizowana była w dwóch etapach. Pierwszy etap objął centralną część Krzywina. Przebudowano niebezpieczny i obciążony ruchem odcinek ulicy Królewieckiej. Zastosowano liczne elementy uspokojenia ruchu. Drugi etap to przebudowa, która objęła dwa odcinki, między którymi znajduje się wcześniejsza inwestycja. Po stronie zachodniej, od strony przejścia w Krajniku Dolnym do przejazdu kolejowego przebudowa objęła ponadkilometrowy odcinek (1,2 km). Po stronie wschodniej przebudowany został odcinek drogi położony na nienośnych gruntach.

Przebudowa i rozbudowa przejścia drogi wojewódzkiej nr 122 przez Krzywin realizowana była przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie w ramach programu INTERREG VA.

W poprzedniej edycji INTERREGu, w pierwszym etapie wspólnych inwestycji projekty zakładały poprawę infrastruktury drogowej powiatu Uckermark i województwa zachodniopomorskiego w rejonie przejścia granicznego Schwedt – Krajnik Dolny. Przebudowa objęła wówczas centralną część Krzywina. Przebudowano niebezpieczny i mocno obciążony ruchem pojazdów ciężkich odcinek ulicy Królewieckiej. Zastosowano liczne elementy uspokojenia ruchu: wyspy kanalizujące ruch, odgięcia jezdni, azyle dla pieszych i ograniczenie prędkości do 40 km/h.
 
Niemiecki partner projektu równolegle prowadził roboty budowlane na odcinku drogi powiatowej Potzlow – Uckermark. Całkowita wartość inwestycji po stronie polskiej wyniosła 5,95 mln zł, z czego ponad 5 mln zł stanowiło dofinansowanie unijne. Przebudowie towarzyszyły duże inwestycje gminne: przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej, wodociągów i uporządkowanie zieleni miejskiej.
 
Drugi etap to zakończona w 2020 r. przebudowa, która objęła dwa odcinki, między którymi znajduje się wcześniejsza inwestycja. Po stronie zachodniej, od strony przejścia w Krajniku Dolnym do przejazdu kolejowego przebudowa objęła ponad kilometrowy odcinek (1,2 km ). Po stronie wschodniej przebudowany został odcinek drogi położony na nienośnych gruntach, tu prace wymagały ustabilizowania całej konstrukcji. Na odcinku tym powstał również nowy most.
 
Na całej przebudowie wprowadzono elementy spowolnienia ruchu, powstały nowe ciągi pieszo-rowerowe oraz odwodnienie na całej długości wsi. Koszt inwestycji to ponad 13,5 mln zł, w tym dofinansowanie unijne to ponad 10 mln zł.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

OSTATNI SKRZAT HA HA AHA
OSTATNI SKRZAT HA HA AHA 07.08.2020, 00:28
https://youtu.be/V1bFr2SWP1IZA… BEDZIE TECZA NAD TYM KURESTWEM
Wełtyń
Wełtyń 06.08.2020, 22:12
A przepust zrobiony?
DAREK WIECZOREK  TO DLA CIEBIE  KMIOCIE RODZINNY  HA AH AHA HA
DAREK WIECZOREK TO DLA CIEBIE KMIOCIE RODZINNY HA AH AHA HA 06.08.2020, 22:08
CO TO JEST INTELIGENCJA TO DWÓCH DEBILI SĄDZACYCH ŻE SĄ KOBIETAMI AH AH AHA AH AHA HA AH AH https://youtu.be/YVkUvmDQ3HY
DAREK PYTAM SIĘ  BO ZBARANIAŁEM AH AHA AH AHA
DAREK PYTAM SIĘ BO ZBARANIAŁEM AH AHA AH AHA 06.08.2020, 22:52
JAK WY TO MOGLISCIE S***IĆ HA AHA HAJ NARÓD KOCHAŁ LEWICĘ I WWF WIELKĄ LOZĘ FRANCY AH AH GIERKA SAMOLOTY MIRAGE ITD AHA HA A TRAZ BURBON RAZEM Z SZACHCSEN AH AHA HA CO TU JEST *** GRANE AH AH AHA HA A JA SIĘ PYTAM AH AH AHA A
zdumiony
zdumiony 06.08.2020, 22:12
Gdzie jest Admin? Dlaczego nie usuwa komentarzy tego prymitywa z Bartkowa?
ZRÓB MI LODA H AHA HA AHA Z TYM ***EM CZAPIERZASTY AJ AHJ AHA OPN NA ***…
ZRÓB MI LODA H AHA HA AHA Z TYM ***EM CZAPIERZASTY AJ AHJ AHA OPN NA *** SIĘ NADAJE NIE DO LEWQIOCY TAK JAK ZJE B MILKER 06.08.2020, 22:41
TYLKO TAK LEWICA WRÓCI DO KORZENI NIE Z *** AH AH AHA
PODAJ MNIE O ANTYSEMITYZM HA HA AH AH
PODAJ MNIE O ANTYSEMITYZM HA HA AH AH 06.08.2020, 22:15

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

AJWJA  LELUJA I DO PORZODU
AJWJA LELUJA I DO PORZODU 06.08.2020, 21:45
WBREW POZORĄ NAPRAWDĘ INTELIGENTNI SĄ TYLKO LUDZIE Z LEWICY https://youtu.be/89tgpzE4qkY TE ***KI Z KONFEDERACJI ROBIĄ DLA CHABAD LUBAWICZ HA AH AHAAH A JA JESTEM 8 REBE HA HA AHA HA AH A
AJWAJ ALELUJA I DO PREZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PREZODU 06.08.2020, 21:36
UCHWAŁA TYCH KUR RW DLA NOWO OSIEDLEŃCÓW HA AH AHA AH I JA JESTEM IDIOTĄ AH AH AHA AH NR VIII/7515 Z 28 MAJA 2015 R https://youtu.be/89tgpzE4qkY ZRÓB MI LODA HA HA AH AHA
słomka
słomka 06.08.2020, 20:10
To już drugie otwarcie? A trzecie będzie za kolejnego wójta?
do ajwaja
do ajwaja 06.08.2020, 19:26
Jedyne co ajwaj obnażasz to brak inteligencji.
HGUJ IM W DUPĘ  A NAWET DWA I  WAWGON SZKŁA AH AH AH
HGUJ IM W DUPĘ A NAWET DWA I WAWGON SZKŁA AH AH AH 06.08.2020, 20:53
INTELIGENTNIE MNIE WY***I Z 1,5 MILONA ZŁOTYCH Z AKCJI J&S ENERGY TERAZ MERKURIA AH AH AH I JA NIE MAM INTELIGENCJI JAK O KU RWACH PISZĘ BO SADOIW *** WZIEŁY DOLE HA AH AH AH KTO TU JEST INTELIGENTNY CZY GŁUPI HA HA AH AH https://youtu.be/JZpxaiNV_sM CO MOAŁE ZOSTAĆ TYM CO SAM DOPCHODZI SPRAWIEDLIWOSCI AH AH AH
AJWAJ ALELUJA I DO PRTZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRTZODU 06.08.2020, 19:20
NIEMA ŻADNEGO PO żadnego PIS a nawet SLD to wasi sasiedzi i kolezanki twożą tę fikcję dla lepszego domu dla przewalonej działki za free słowem dla kurestwa możesz się opowiedzie ć z jakimi kur wami kradniesz ku restwo jesty te samo od każdych kórw bierze ah ah aha ten sam hojowu sąd ash i tak mamy kraj hoi dop i kamieni kop jak mawiał nie wieszcz ha ha ah ah A wieszcza prawnuk i tak od stuleci ha ha ah aha HOJ DOPA I KAMIENI KOPA AH AH AH PYTANIE BRZMI KTO I ZA ILE SIĘ S KURWI HA AH AH TO JEST TA JE BANA WASZA DEMOKTACJA KTÓRĄ OBNARZAM I NAPISAŁEM WAM TO W RYJ BO JA NIE KRADNĘ HA AH AH AHA
pytam poważnie
pytam poważnie 06.08.2020, 19:25
AJWAJ kto cię skrzywdził? Czy to może było już przy porodzie?
   GŁUPAWA PIOSENKA  HA HA AH AHA   ALE CHGWYTLIWA HA AH AH
GŁUPAWA PIOSENKA HA HA AH AHA ALE CHGWYTLIWA HA AH AH 06.08.2020, 21:22
POWIEDZ CZ SIĘ POMYLIŁEM HA AH AH AHA https://youtu.be/LH-i8IvYIcg
namber one  ha ha ah aha
namber one ha ha ah aha 06.08.2020, 20:28
*** z powazną odpowiedz ha ah aha ah
ja i tak jestem  wyrozumiały  inny  by was od*** ha ha ah ah
ja i tak jestem wyrozumiały inny by was od*** ha ha ah ah 06.08.2020, 19:48
nie to jeszcze wcześniej jak stary wieczorek wlazł na moją babkę ha ah aha ah w koszernym temacie https://youtu.be/unfzfe8f9NI ha ha aha ha a
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 06.08.2020, 19:04
a ja zagłosuję na tolka banana 7 gór 7 rzek i td ah ah ah i *** w dopie hA HA AHB A https://youtu.be/YVkUvmDQ3HY A CO JAK JAREK ZAWZE DZIEWICA SUPER MEN HA HA HA AH
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 06.08.2020, 18:49
konar gorejacy gatunek tego gryfińskiego badziewia ha ha ah garniturek z komunii ha ah ah nycz je bie te masońskie tematy olgierd otwiera nawe parasole orange w dopie słowem kraina hoi dop i kamieni kup jak mawiał wieszcz sienkiewicz z MSw https://youtu.be/JZpxaiNV_sM fokstrot uniform charlie kilo FACK HA HA AH AH AHA HA
J.S. Mendrygał
J.S. Mendrygał 06.08.2020, 19:10
Andrzeju Tumanowiczu pisz jak człowiek kulturalny a nie jak cham skończony!
jesteś tym pedziem na końcu ha ah aha  to TY  PEDRYLU HA HA AHA
jesteś tym pedziem na końcu ha ah aha to TY PEDRYLU HA HA AHA 06.08.2020, 20:39

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

POZDRAWIAM I  *** WAM W DOPĘ    ALE TO KOMPLEMENT    HA AH AH AHA
POZDRAWIAM I *** WAM W DOPĘ ALE TO KOMPLEMENT HA AH AH AHA 06.08.2020, 19:55
poczytaj sobie moje wnioski do sadów KULTURA BYŁA MOJA DOMENĄ ORAZ IRONIA I SAKKAZM AH AH AHA HA TERAZ ZOSTAŁ I TYLKO SARKAZM IRONIA I *** TAKIE JAK WY HA HA AH AHA
J.S. Mendrygał
J.S. Mendrygał 06.08.2020, 20:10
Sarkazm? Nie używaj słów, których nie rozumiesz. To zwykłe chamstwo pijanego troglodyty!
niemasz szans  taki byłem i jestem ha ha ha ah
niemasz szans taki byłem i jestem ha ha ha ah 06.08.2020, 20:26
nie dorastasz mi do piet kmiocie a sarkazm mam na drugie ah ah aha ah
***wigale
***wigale 06.08.2020, 19:36
pis z moze andrzej wieczorek tumanowicz ah ah aha ah
kod
kod 05.08.2020, 21:40
propagandowa ustawka! żenada . tylko czarownicy brakowało jeszcze
głosuję za sołtysiakiem
głosuję za sołtysiakiem 05.08.2020, 20:36
bracia ręka w rekę żenada trzymaj się chłopie i nie daj sie PO
Sąd
Sąd 05.08.2020, 19:35
A dlaczego nie napisano o braku kultury podczas ptwarcia, pycha kroczy przed upadkiem
po co?
po co? 05.08.2020, 20:14
do Sąd: W sumie p.o. wójta nie zachował się aż tak źle.
kiecman
kiecman 05.08.2020, 17:28
I co na to samorządowcy z Bielina i Klępicza, były plany remontów dróg ale kościołkowi zablokowali. Nie ma to jak interesy z klerem.
Atom
Atom 06.08.2020, 23:34
Aż 7 kościółkowych tu zagląda. Szok!!
kierowca
kierowca 05.08.2020, 16:03
To naprawde sukces.
Dyl
Dyl 05.08.2020, 12:30
Czytaliśmy już o tym dwa dni temu. Teraz to samo, ale już ze zdjęciami marszałka . Czasem dobry pan łaskawca Geblewicz nie jechał do Krzywiny przez ul. Łużycka w Gryfinie ? mógłby się zainteresować dla czego remont tej drogi trwa od kilku lat.
kierowca
kierowca 05.08.2020, 13:53
,,Dyl"-Łużycka to droga krajowa podległa administracji rządowej w terenie reprezentuje rząd wojewoda i tam skieruj zaproszenie.
Protestujący
Protestujący 05.08.2020, 12:20
A dlaczego pan redaktor ani słowem nie wspomniał o delegacji mieszkańców trzech wsi: Chwarstnicy, Sobieradza i Drzenina, którzy też tam byli i przypominali panu staroście o ich problemie a konkretnie o remoncie najgorszej drogi w powiecie. Warto by wspomnieć o tym, przecież pan marszałek, pan starosta i pan radny także z nimi rozmawiali
Heniek
Heniek 05.08.2020, 12:14
A dlaczego na remontowanych w Gryfin ulicach Sprzymierzonych i 1 go Maja nie ma ścieżek ? Czyja to fuszerka. Władze Gryfin nie lubią ścieżek bo nic nie robią w tej sprawie. Wszystko sejmik i marszałek albo powiat. A wcześniej budowniczy Piłat i Długoborski. Ci obecni nie mają pinindzy.

Pozostałe