Zamknęli most bez uprzedzenia i uniemożliwili przejazd – skarży się gryfinianka

  • 05.08.2020, 21:44
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zamknęli most bez uprzedzenia i uniemożliwili przejazd – skarży się gryfinianka
-Dlaczego Rejon Dróg Wojewódzkich w Chojnie tak traktuje mieszkańców regionu? Przecież z naszych podatków częściowo finansowane jest utrzymanie dróg – mówi nasza czytelniczka. – Jako igryfino działacie na rzecz społeczności, dlatego do was dzwonię. Chciałam pojechać jak zwykle przez most w Gryfinie do pracy. Niestety, musiałam czekać aż około pół godziny, bo bez żadnego wcześniejszego ogłoszenia w mediach, wykonywano wtedy konserwację mostu na Odrze Wschodniej. Codziennie kilkanaście razy wchodzę na igryfino i nie znalazłam żadnej informacji o tym, że trasa nie będzie przejezdna w tym czasie. Dlaczego Rejon Dróg Wojewódzkich w Chojnie nie raczy o tym powiadamiać? Gdybyśmy wiedzieli wcześniej o takich utrudnieniach, wybieralibyśmy alternatywną trasę, nie tracąc niepotrzebnie czasu – dodaje gryfinianka.
-Kiedy zatelefonowałam do Rejonu Dróg Wojewódzkich w Chojnie, otrzymałam wiadomość, że… kierownik zastanowi się nad przekazywaniem mediom informacji o planowanych pracach na moście w Gryfinie. Dla przykładu powiem, że jak Niemcy zamierzają wykonywać jakieś roboty drogowe, to dużo wcześniej o tym można przeczytać na lokalnych portalach i na banerach. A u nas? Jak chcemy przekonać i zachęcać turystów (w tym zagranicznych), żeby do nas przyjeżdżali, skoro mogą być potraktowani tak jak ja i jeszcze kilku mieszkańców Gryfina oraz paru obywateli Niemiec zdezorientowanych i czekających na możliwość przejazdu przez nieczynny most? Chciałam przedstawić tę sprawę, żeby nikt więcej nie przeżywał takiego stresu, jak ja wtedy, że spóźnię się do pracy – mówi nasza czytelniczka, mając nadzieję, że Rejon Dróg Wojewódzkich zacznie w końcu informować media o planowanych pracach i zrobi to odpowiednio wcześniej.
 
 
Most zwodzony na Odrze Wschodniej otwierany jest na wezwanie żeglugi, w sytuacji gdy na przejście pod mostem oczekują jednostki pływające, a także na każde wezwanie ZZDW w Koszalinie lub Rejonu Dróg Wojewódzkich w Chojnie.
Ponadto przęsło podnoszone jest planowo dwa razy w miesiącu w celu wykonania czynności konserwacyjnych wg zatwierdzonego harmonogramu otwierania i zamykania mostu.
Telefon do przedstawiciela firmy obsługującej most - 503 135 360 lub 801 359 456.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Julian
Julian 06.08.2020, 09:10
coś mi tu śmierdzi, odcinają drogę do gryfina od gardna, też jakoś ponoć bez odpowiednio wcześniejszych ustaleń z gminą, orają łużycką i jakoś na raty łatają bardziej lub mniej intensywnie, nigdy niewiadomo, czy przejazd łużycką będzie płynny czy nie. zamykają most bez ostrzeżeń. od strony sczecina energetyka czasem zablokuje 1 pas, do tego same remonty w sznie, kijewo, podjuchy.
W każdym razie odnoszę wrazenie ze władze gryfina są w jakimś konflikcie z GDDKiA i te robią remonty bez jakiejkolwiek koordynacji z gminą. Albo zgłaszają do do gminy, a to najwyraźniej nie ogarnia i nie informuje odpowiednio wcześnie mieszkańców.
Zgred
Zgred 06.08.2020, 08:38
To ktoś końcu zajmuje się tym mostem??? GMINA, ZZDW czy ta tajemnicza firma?
szok
szok 06.08.2020, 00:08
Nie wyobrażam sobie czekać tyle czasu na drodze.
koń
koń 05.08.2020, 21:59
10 minut był zamknięty a ta beczy. Wyluzuj babo.
wio!
wio! 06.08.2020, 00:14
Koniu kup sobie zegarek i szybciej pracuj!
Ulka
Ulka 05.08.2020, 21:57
Kiedyś igryfino publikowało daty z tym pracami konserwacyjnymi ale od dawna już tego nie było a faktycznie się przydaje, zwłaszcza jak człowiek się spieszy.
Oni tam chyba ciągle pijani .....
Oni tam chyba ciągle pijani ..... 05.08.2020, 23:44
Masz od tego gminę z tymi nieudolnymi gospodarzami.
Misia
Misia 05.08.2020, 21:53
Popłacz się jeszcze...
Wielki Porzadek
Wielki Porzadek 06.08.2020, 05:36
A to jest złośliwość , widać lubisz balagan i brak informacji.Jak Ciebie nie dotyczy to nie komentuj. No chyba, że masz w tym jakiś interes.
Misia
Misia 06.08.2020, 18:36
Goń sie

Pozostałe