W upalne dni szczególnie zadbaj o zwierzęta

  • 10.08.2020, 12:51
  • Źródło: KWP Szczecin
W upalne dni szczególnie zadbaj o zwierzęta Kadr z z policyjnego spotu.
Nie wszyscy podchodzą odpowiedzialnie do opieki nad zwierzakami mimo, że od kilku lat w okresie letnim ruszają kampanie i prezentowane są spoty, które uświadamiają właścicielom psów zagrożenie jakie niesie pozostawienie go zamkniętego w samochodzie w upalne dni. Temperatura w nagrzanym aucie może nawet wynieść ponad 60 stopni a dużo mniejszy do człowieka zwierzak pozostawiony w takim środowisku nawet na kilkanaście minut bardzo cierpi. Jeśli więc widzisz psa zamkniętego w rozgrzanym aucie lub pozostawionego bez opieki w upalny dzień na słońcu bez dostępu do wody – reaguj. Spróbuj znaleźć właściciela, podaj zwierzęciu mu wodę.

W minioną sobotę w związku z taką sytuacją interweniowali świnoujscy policjanci. Na ul. Dąbrowskiego w samochodzie na parkingu pobliskiego centrum handlowego w zaparkowanym na pełnym słońcu samochodzie znajdował się pies. Okna pojazdu były zamknięte a klimatyzacja oraz nawiew nie były włączone. Policjanci przekazali informację do obsługi centrum handlowego z prośbą aby właściciele tego samochodu natychmiast się zgłosili. Po kilku minutach pojawili się właściciele. Została z nimi przeprowadzona rozmowa o tej karygodnej sytuacji, a następnie ukarano ich mandatem karnym.

Zachodniopomorska Policja przygotowała spot profilaktyczny pokazujący jeszcze inna sytuację nieodpowiedzialnego zachowania wobec psa w czasie upałów. Takie działanie może być kwalifikowane nawet jako znęcanie się nad zwierzęciem. Jest to przestępstwo zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KWP Szczecin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dobra rada
Dobra rada 10.08.2020, 21:17
Bezmyślnych i bezdusznych ludzi nie brak.. Trzeba nie mieć oleju w głowie żeby psa w zamkniętym samochodzie zostawiać.w taki upał. .. U mnie w ogrodzie całe lato stoją zbiorniczki ze świeża wodą. Ptaki piją i kąpią się w niej, bezdomne koty też przychodzą.. a nawet owady przysiadają i piją.. Kto ma serce niech pomysli o naszych braciach mniejszych
onanista
onanista 10.08.2020, 15:15
W upalne dni wierzcie mi nawet konia nie biję.
norbi
norbi 11.08.2020, 08:53
ale ciebie po głowie bili, widać
tyle
tyle 10.08.2020, 14:41
Bezmyślnosc.

Pozostałe