Drastyczny wzrost ilości zakażeń koronawirusem w powiecie gryfińskim. Chore nawet dziecko

  • 11.08.2020, 10:35
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Drastyczny wzrost ilości zakażeń koronawirusem w powiecie gryfińskim. Chore nawet dziecko
Tak źle jeszcze u nas nie było! W naszym powiecie mamy dzisiaj aż 3 nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich jest nawet dziecko. Większość dzisiejszych przypadków to osoby z kwarantanny. W województwie też rekord - 26 zakażeń. Jeśli chodzi o cały kraj, to badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 551 osób – poinformowało we wtorek 11 sierpnia 2020 r. Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 12 osób.

-Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy dzisiaj 26 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie wynosi 899/23 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Zakażenia korononawirusem w Zachodniopomorskiem z ostatniej doby:

Pow. białogardzki – 9 osób (3 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy, 1 młody, 3 kobiety w średnim wieku, 1 młoda)
 
Pow. koszaliński + Koszalin – 3 osoby (2 mężczyzn i 1 kobieta w średnim wieku)
 
Pow. gryficki – 1 osoba (kobieta w średnim wieku)
 
Pow. kołobrzeski – 1 osoba (młoda kobieta)
 
Pow. sławieński – 2 (młoda kobieta, mężczyzna w średnim wieku)
 
Pow. pyrzycki – 2 osoby (2 mężczyzn w średnim wieku)
 
Szczecin – 2 osoby ( młody mężczyzna, starszy mężczyzna)
 
Pow. gryfiński – 3 osoby (mężczyzna w średnim wieku, starszy mężczyzna, dziecko)
 
Pow. świnoujski – 1 osoba (mężczyzna w średnim wieku)
 
Pow. kamieński – 1 osoba (starszy mężczyzna)
 
Pow. goleniowski – 1 osoba (młoda kobieta)
 
Na zgłoszone 26 przypadków 15 to osoby z kwarantanny.
 
W powiecie gryfińskim od początku epidemii potwierdzono 47 przypadków zakażenia. Wyzdrowiało 39 osób. Objętych kwarantanną jest 76 osób.

 

Ostatniej doby wykonano w kraju ponad 23,1 tys. testów na koronawirusa.

Dzisiaj w Polsce odnotowano 551 nowych przypadków zakażeń i 12 zgonów, wyzdrowiały 273 osoby.
 
Od początku epidemii w kraju stwierdzono 52 961 zakażeń. Zmarło 1 821 osób. Wyzdrowiało 37 150.
 
Dzisiejszy raport z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:
śląskiego (128),
małopolskiego (71),
łódzkiego (51),
mazowieckiego (50),
wielkopolskiego (38),
kujawsko-pomorskiego (34),
warmińsko-mazurskiego (32),
pomorskiego (30),
dolnośląskiego (27),
zachodniopomorskiego (26),
opolskiego (20),
podkarpackiego (16),
świętokrzyskiego (11),
lubelskiego (8),
podlaskiego (7),
lubuskiego (2).
 
❗ Z przykrością informujemy o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K Elbląg, 79-M Łańcut, 64-M Zgierz, 93-M Łódź, 76-M Wrocław, 66-K Gdańsk, 74-M Żory, 62-M Racibórz, 69-K Białystok, 75-K Warszawa, 62-M, 56-M Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.
 
 
W fotogalerii prezentujemy najnowsze dane dotyczące wykonanych testów na koronawirusa w podziale na województwa.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Karol
Karol 20.08.2020, 13:05
(...)
Komentarz usunięty. Nie wklejaj wciąż tych samych tez.
Administrator
klarcia
klarcia 18.08.2020, 07:39
a ile testów wykonano w zachodniopomorskim? szczególnie ile osób przetestowano ?
gość
gość 13.08.2020, 00:28
co za manipulacja... proponuję wziąć 1000 osób losowo z ulicy i przetestować. Gwarantuję, że będzie 50-100 osób z wynikiem pozytywnym. Ludzie, na początku testowali mało i tylko osoby z objawami a teraz np. osoby powracające z wczasów czy mające kontakt z kimś u kogo wykryto wirusa. Osoba z wirusem nie jest chora!
Józek
Józek 12.08.2020, 11:43
AAAAAAAA Ratunku
niestety
niestety 13.08.2020, 00:06
Jak debile wrzucą dzieci i młodzież do szkół, to jeden przypadek chorego może uziemić kilka szkół w całym powiecie i sparaliżować firmy rodziców -jak utkną na kwarantannie razem z całymi klasami dzieci i ich rodzinami....
enna
enna 11.08.2020, 23:05
Już się boję co będzie następnym razem!
winyl
winyl 11.08.2020, 20:11
To zaczyna działać na zasadzie kuli śniegowej.
Matka
Matka 11.08.2020, 20:15
Strach pomyśleć, co będzie jak dzieci wrócą do szkół
Przesada
Przesada 11.08.2020, 20:49
Nic nie będzie, bedziectp samo co jest, dzieci jeżdżą na wakacje chordy dzieci nad morzem i nic sie nie dzieje, czas zeby dzieciaki wreszcie wrocily do szkol a nie chodzi po wsi, miescie
niestety
niestety 12.08.2020, 23:39
Jak puszczasz dziecko do "hordy nad morze" - ryzykujesz sam. Jak będziesz musiał posłać do szkoły i jeden zakażony uziemi całą twoją rodzinę na kwarantannie - razem z całą szkołą - inaczej będziesz mówił...
Co kraj to obyczaj.
Co kraj to obyczaj. 11.08.2020, 13:59
Niemcy będą robić do 1.5 mln testów tygodniowo.A u nas ile? Kolo 20 tys co najwyżej.. Każdy powracający z zagranicy może bezpłatnie sobie zrobić test. Tu z objawami ludzie nie mogą się doprosić..
oburzyciel
oburzyciel 11.08.2020, 17:46
Przeciez my nie będziemy patrzeć na Niemcy i inne kraje mamy własną pisowską metodę.
.
. 11.08.2020, 13:45
Liczby, nie ilości.
pekao
pekao 11.08.2020, 17:47
A jaka różnica?
ten co liczy
ten co liczy 11.08.2020, 13:33
"Na początek sprawa testów. WHO – Światowa Organizacja Zdrowia do wykrywania wirusa – rekomenduje i poleca stosować test molekularny Real Time-PCR.

Także w Polsce metoda badania testem PCR jest uznawana za całkowicie wiarygodną oraz potwierdzającą lub wykluczającą obecność wirusa SARS Co-V2 w organizmie.

I tu jest problem, bo twórca tego testu (wynalezionego w 1984 roku) – Kary Mullis stwierdził, że nie nadaje się on absolutnie do diagnostyki klinicznej, bo nie jest testem specyficznym, tylko wskazuje na obecność pewnej sekwencji białek, która może pojawić się w organizmie w bardzo różnych okolicznościach, w zakażeniu chlamydiami, mykoplazmą, grypą lub innym wirusem. A również, może być obecna w tzw. egzosomach – pęcherzykach błonowych, wydzielanych przez różne typy komórek w momencie ich zakażenia."

“Mam wrażenie, że żyję w matrixie” i przedstawiając różne dane, stawia szereg pytań. Na przykład: co roku na całym świecie jest około 450 mln zachorowań na zapalenie płuc i w wyniku tej choroby umiera około 4 mln osób. Na skutek grypy rocznie umiera 300 – 650 tys. chorych. Pyta – dlaczego te fakty nie powodują medialnej paniki? A koronawirus zatrzymał świat!

Odnosząc się do, opublikowanej w ostatnich dniach marca, listy 70 włoskich lekarzy “zmarłych w kryzysie koronawirusa” podaje, że przed “pandemią”, umierało dziennie we Włoszech – statystycznie około 2 tys. osób, w tym 7 lekarzy. Okazuje się, że i w czasie trwania koronawirusa liczba zmarłych lekarzy jest podobna.

Następnie przytacza relację polskiego lekarza pracującego w Niemczech, który ujawnił, że WHO zaleciła w styczniu, żeby “każdemu pacjentowi, u którego wynik testu PCR był dodatni, jako przyczynę zgonu wpisywać kod U071, czyli SARS-CoV-2, nawet jeśli lekarz za prawdziwą przyczynę zgonu uważa co innego, np. zapalenie płuc”. Tenże lekarz stwierdził, że wirusy z rodziny coronaviridea o tej porze roku można znaleźć u 80 % populacji, bo od lat odpowiadają za infekcyjne zapalenie dróg oddechowych. Prawdopodobnie liczba zgonów z powodu SARS-CoV-2 nie podbija statystyki, tylko “przeskakuje” z innych kategorii i będzie to można zweryfikować, kiedy zostaną udostępnione dane za ten okres czasu.

Dalej, następuje lista cytatów światowych mikrobiologów, epidemiologów, wirusologów, którą zamyka prof. John Oxford z Queen Mary Uniwersity w Londynie, taką wypowiedzią: “Uważam tę epidemię COVID za pokrewną epidemii zwykłej zimowej grypy. Miewaliśmy z jej powodu 8 tys. zgonów w grupach zagrożonych. Nie sądzę, aby obecny COVID przekroczył tę liczbę. Mamy epidemię medialną.”
medyk
medyk 12.08.2020, 23:02
Debilne gadanie pełne demagogii. Żadna grypa nie zabija w ciągu miesiąca jednej na 10-20 osób, co zachorowały! Więc co ty porównujesz? A śmiertelność grypy liczy się razem z powikłaniami po kilkunastu miesiącach. Które jeszcze się nie mogły ujawnić - bo od wyzdrowienia pierwszych osób nie minęło w Polsce pół roku...
Izunia
Izunia 11.08.2020, 12:42
ZRÓBCIE coś z tymi ludźmi nad morzem to z tamtąd biorą się te zakażenia, cały ŚLĄSK tam wypoczywa bez stosowania zasad bezpieczeństwa. Ludzie jeżdżą, bawią się i taki jest finsł. Podobno przedsiębiorcy tacy biedni a obłożenie miejsc noclegowych ponad 90%.Oni w tym roku nie tracą a zarabiają 2 razy więcej niż w ubiegłym roku.
Kasjusz
Kasjusz 11.08.2020, 17:48
Przecież na Śląsku nawet nie ejst najwięcej chorych pomimo że dużo badają!
Irena
Irena 11.08.2020, 12:13
Ile to zakażone dziecko ma lat?
moryniak
moryniak 11.08.2020, 12:06
Jest przełom... Niestety...
ministrant
ministrant 11.08.2020, 13:17
Znowu ksiądz!!!! Ręce opadają.
niestety
niestety 11.08.2020, 11:59
To się zacznie łańcuszek!
88
88 11.08.2020, 11:46
Ukrywają nawet nazwę miejscowości gdzie mieszkają zarażeni, i w ten sposób władze PiS narażają ludzi.
Zarażony ksiądz, to bomba z opóźnionym zapłonem. Jednak do tej pory nie znaleziono żadnego chorego parafianina.. Choć wiadomo, że kiecman spowiadał , dawał komunię do ust, a do kościoła w niedzielę chodzą wszyscy mieszkańcy wsi, którzy w poniedziałek jadą do miasta do pracy ,lekarza, urzędu. W lubuskim nie robiono testów i wmawiano,że tam nie ma koronowirusa. Kiedy testy zaczęto robić , nagle się okazało, że cudów jednak nie ma.
kod
kod 11.08.2020, 16:05
to margot...
margot
margot 11.08.2020, 16:26
ja siedze
do 88
do 88 11.08.2020, 11:58
RODO na przeszkodzie
Mamut
Mamut 11.08.2020, 13:46
Nie rodo tylko ludzie to bydło. Jakby powiedzieli skąd to by mu szyby w domu powybijali albo dom spalili. Taka prawda.
niestety
niestety 12.08.2020, 23:43
Bzdura! Nie chodzi o nazwisko - tylko w przypadku osoby publicznej szczególnie ważne jest wyłapanie wszystkich kontaktów - nawet tych, o których sam nie wie - za to wielu pamięta - czy spotkał księdza albo kogoś z parafii, czy był w tym sklepie... itd.
Jakoś w całej Polsce mogą podawać - a durniów co atakują jest paru....
..
.. 11.08.2020, 11:32
Ta wywnioskoali to pewnie przez teleporade..teraz to nawet do lekarza z małym dzieckiem dostać sie nie można.
ten co liczy
ten co liczy 11.08.2020, 13:27
Ubrałem się w stara kufajkę, czapkę i rękawice wyszedłem na pocztę, jako bezobjawowy mam co prawda nadmiar cukru w piwnicy, ale wczoraj spotkałem tylu zarażonych w tych maskach, że podjąłem ryzyko, pożegnałem się z rodziną, wziąłem kilkanaście oddechów rześkiego powietrza z samego rana i zatelefonowałem do lekarza rodzinnego, oddzwonił po północy / na pocztę /, zrobił ze mną typowy wywiad koronowirusowy i po chwili spytał się o mój wiek / 94 lata / przebyte choroby i czy mam jakiś spadek /?/, po kilku minutach przyjechała opatulona w maseczki załoga pavulon bis i zostałem na sygnale wywieziony do jakiegoś imiennego szpitala na krańcu województwa, zamknęli mnie na izolatce, podłączyli respirator ...
Krzysiek
Krzysiek 11.08.2020, 11:21
Część wyników będzie dostępna jutro i pojutrze więc się przygotujcie.
klops
klops 11.08.2020, 11:02
Dziś przecież przychodzą wyniki do Morynia.

Pozostałe