Domaga się dofinansowania budowy siedziby pogotowia

  • 12.08.2020, 10:01
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Domaga się dofinansowania budowy siedziby pogotowia
Sfinansowania połowy kosztów budowy siedziby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Duńskiej domaga się od wojewody marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. - Lokalni politycy PiS i pan wojewoda wielokrotnie wyrażali i nadal wyrażają zmartwienie z powodu sytuacji finansowej WSPR w związku z realizacją inwestycji w Szczecinie. Jednocześnie rząd PiS w żaden sposób nie wsparł budowy stacji, która ma zabezpieczyć mieszkańców północnej części lewobrzeżnego Szczecina i południowej części Powiatu Polickiego – mówi marszałek.

„Mając na uwadze żywotne zainteresowanie pana wojewody optymalnym zabezpieczeniem mieszkańców północnej części Miasta Szczecina i południowego obszaru Powiatu Polickiego w zakresie właściwej jakości i dostępności usług ratownictwa medycznego świadczonych przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego oraz polityczne zaangażowanie w procesy inwestycyjne Pogotowia, niniejszym wnioskuję o zabezpieczenie kwoty 8 mln zł, co stanowi 50 % całkowitych kosztów budowy nowej stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Duńskiej w Szczecinie” – czytamy w piśmie skierowanym do wojewody.

 

Rząd PiS, jak dotąd w żaden sposób nie udzielił wsparcia na rzecz budowy stacji przy ul. Duńskiej. Lokalni politycy PiS i pan wojewoda wielokrotnie wyrażali i nadal wyrażają nadzwyczajną dbałość o sytuację finansową WSPR w związku z realizacją obu inwestycji w Szczecinie. W obliczu tak wielkiej troski jest to wręcz niedopuszczalne zaniechanie. Chcę dać im szansę na dodatkowe wsparcie WSPR i dorównanie w zakresie pomocy samorządowi województwa – mówi Olgierd Geblewicz.

 

Marszałek nie wyklucza, że wsparcie z budżetu państwa inwestycji przy ul. Duńskiej przy jednoczesnym zmniejszeniu wkładu finansowego WSPR mogłoby spowodować, że pogotowie nie zaciągnęłoby kredytu na budowę stacji przy ul. Twardowskiego.

 

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego przeznaczył 8 mln zł na budynek przy ul. Duńskiej.

 

Apelując o podjęcie natychmiastowych działań w zakresie bezzwłocznego zabezpieczenia części finansowania inwestycji Pogotowia przy ul. Duńskiej w Szczecinie, oczekuję na pilną reakcję z Pana strony i jak najszybsze poinformowanie o decyzji, zarówno mieszkańców województwa, jak i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego – mówi Olgierd Geblewicz.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wiktor
wiktor 15.08.2020, 08:18
Państwo nie ma takiego obowiązku to po pierwsze. Po drugie to to że sprawa jest tak że marszałek jest zaklamanym oszustem. Zadał dofinansowania do jednej stacji w wysokości 50% a jak dostał to zarzuca że rząd powinien sąd 70 i jak nie da to on nie dołoży reszty. To jest człowiek typu dasz palec to chce reki
dziękujemy
dziękujemy 14.08.2020, 23:17
Grzesiu Napieralski głosował dziś za programem KORYTO+ !!!
kod
kod 12.08.2020, 19:19
a my domagamy się twojego odejscia
Czy to juz koniec
Czy to juz koniec 12.08.2020, 13:17
Wstyd mi za ciebie Geblewicz, ale i jestem zaniepokojony twoim stanem umysłu. Twoja amnezja pogarsza się i demencja starcza pogłebia się. Ty juz nie pamietasz co mówiłeś wczoraj i przedwczoraj. A każdy nowy dzień przynosi twoje coraz dziwniejsze i niezrozumiałe wypowiedzi i działania! Odejdź i zostaw to młodszym!
hahaha
hahaha 12.08.2020, 11:49
Rząd ma teraz wazniejsze sprawy. Walczy z L:GBT :))))))))))))))
no no
no no 12.08.2020, 14:17
no tak , zaraz za dzieci się wezmą , kto wie co głupiemu do głowy przyjdzie (kodeks sexszkoła ) czy co tam planują aby dzieci obmacać.

Pozostałe