Jerzy Sołtysiak: Podołam wyzwaniom - dlatego kandyduję [WIDEO]

  • 13.08.2020, 18:39
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jerzy Sołtysiak: Podołam wyzwaniom - dlatego kandyduję [WIDEO]
Kandyduję, ponieważ mam aspiracje, żeby Nasza gmina zmieniała się zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Moje ambicje wynikają z bogatego doświadczenia życiowego i zawodowego, a także z wytrwałości w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów. Jestem w stanie podołać wyzwaniom i we współpracy z Wami realizować zadania trudne. Wiem jak osiągnąć sukces, który doprowadzi do rozwoju miejsca, w którym mieszkamy - powiedział podczas specjalnej konferencji prasowej Jerzy Sołtysiak.

Dlaczego kandyduję? Kandyduję, ponieważ jestem mieszkańcem Naszej Gminy od 33 lat. Pomyślny jej rozwój jest dla mnie ważny, bo tak jak Wy mieszkam tutaj i pracuję - mówi Jerzy Sołtysiak.

Oto duży fragment konferencji prasowej:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Poniżej program wyborczy Jerzego Sołtysiaka:

  1. Przywrócę dotychczasowe i utworzę nowe połączenia autobusowe działające przez cały rok - również w wakacje. Zakupię brakujące wiaty przystankowe. Wykorzystam na to dofinansowanie rządowe.
  2. Przeznaczę 1 mln zł na remonty dróg, zakupię 40 nowych latarń solarnych dla wszystkich niebezpiecznych miejsc w gminie oraz spowalniacze i podwyższone przejścia dla pieszych - wszystko po to by było bezpieczniej. Wynegocjuję dodatkowe pieniądze na remonty dróg i chodniki z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych;
  3. Skrócę kolejki na wywóz ścieków – zlecę wyremontowanie drugiego samochodu asenizacyjnego.
  4. Przeprowadzę bezpłatną wymianę wodomierzy w całej gminie. Nowe będą odczytywane w sposób radiowy. Ułatwię rozliczenia za wodę, zmniejszę ilość awarii.
  5. Zadecydowałem, że pomalowana zostanie elewacja szkoły w Krzywinie i wyremontowany zostanie jej dach - nasze dzieci muszą mieć jak najlepsze warunki do nauki w obu szkołach gminnych i przedszkolu.
  6. Stop wandalizmowi na „Orlikach” - zainstaluję monitoring.
  7. Poprawię wygląd cmentarzy, woda będzie na każdym cmentarzu, dofinansuję remonty ich ogrodzeń. Nasi przodkowie zasługują na szacunek.
  8. Dofinansuję lokalne kluby sportowe i stowarzyszenia. Koła gospodyń wiejskich będą miały gdzie się spotkać i także otrzymają dodatkowe fundusze na działalność.
  9. Wzmocnię rolę sołtysów i rad sołeckich w decydowaniu o sprawach gminy - na zasadzie nic o Was bez Was.
  10. Zadbam o jakość i szybkość obsługi mieszkańców w Urzędzie Gminy - urząd musi być bliżej ludzkich spraw.

 

-To wyjątkowa kadencja bo zaledwie trzyletnia. Mimo tego wiem, że uda mi się zrealizować wiele postulatów które zgłosiliście oraz tych które sam zgłaszałem od lat. Program jest skierowany dla wszystkich mieszkańców Gminy Widuchowa. Wierzę, że przy współpracy z radnymi zrealizuję go i zdołam pozyskać dodatkowe fundusze od rządu, dla którego ważne są tak małe gminy jak nasza - mówi Jerzy Sołtysiak.

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lucjan
Lucjan 30.08.2020, 19:01
Jeśli pełniący układa się z radnymi byłej to polityka naszej gminy się nie zmienia .Z kuratorium zwolniony to posadka 3 razy $ lepsza wójta i tutaj całe (Dobro Gminy)
mieszkaniec
mieszkaniec 28.08.2020, 13:11
Teraz jest okres sprzyjający rozwojowi gmin. Jeśli włodarz operatywny to dużo może zrobić dla mieszkańców. Bo móc to chcieć. Bez względu kogo mieszkańcy wybiorą wójt o rozwój gminy powinien dbać a nie pilnować tylko własnego stołka.
Heniek
Heniek 18.08.2020, 21:42
a posłuchać jakie bajki opowiada na zebraniach przed wyborami. Szkoda czasu na takie gadanie.
Mieszkanka
Mieszkanka 18.08.2020, 07:59
Do Mieszkanki? o co chodzi z tym Dresiarzem co on takiego zrobił? A może to tylko nagonka i zwykle pomówienia od pań radnych
Alicja
Alicja 19.08.2020, 16:04
Mieszkanko uważaj żebyś za te pomówienia jak piszesz nie spotkała się z paniami radnymi w sądzie bo to właśnie są pomówienia..
do hejtera
do hejtera 18.08.2020, 08:54
Pyotrek, Mieszkanko Gryfina, chodzi o ciebie hejterze. I nie zmieniaj tematu.
Widuchowa 2
Widuchowa 2 15.08.2020, 17:26
Ds radę, ma Pan nasze glosy
dedektyw
dedektyw 16.08.2020, 13:46
Czuję smród dresiarza wyżej.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 15.08.2020, 16:25
zabawne jest to ze każdy "podoła " nawet mnietek u nas ha ha aha ah TW JODA PISZE A MOZE DOSTAJE KONSPEKTY OD OFICERA PROWADZĄCEGO I TEATRZYK TRWA HA AH AHA PO PIS DA MIAST I WSI HA AH AH JU DE CIRCUS HA AH AHA A SIEG HAIL L RODSZYLD AVE SACHSEN COBURG GOTTA VON WETTYN VEL WINDSOR AH AH AHA AHA NIECH ZYJE NAM PROWINCJA POLIN Z PAROBKAMI W TLE I JARKIEM ZAWSZE DZIEWICĄ HA AH AHA I FRANCJĄ ELEGANCJA MIŁOSCIWIE NAM KLEPIĄCYM USTAWY PREZYDENTEM POLINU AH AH AH AH ZAWSZE WASZ STAŃCZYK
Ceylia
Ceylia 15.08.2020, 11:27
Za te dotychczasowe działania, które należą do obowiązków wójta Pan Jerzey bierze bardzo duże pieniądze z nadania wojewody. Nie rozumię tylko dlaczego z byle działaniem z jego strony leci do mediów? Proszę przestać się lansować a zabrać do pracy, tak jak tego oczekują mieszkańcy. Nie widzę aby z sąsiednich miast i gmin ktoś jeszcze miał takie parcie na szkło!
z
z 15.08.2020, 18:24
To spójrz na Wróbla i na inne miasta/gminy przed wyborami.😉
Anka
Anka 15.08.2020, 17:11
To prawdao byle co już lansuje się w mediach niedługo to jak będzie szedł do wychodka to bęďzie się chwalił takie coś to bardziej pasowało by do wyborów na sołtysa i to grubo przesadzone Śmieszne to co pan wyprawia czy nie ma kto panu podpowiedzieć że to żenada
Jhagy
Jhagy 15.08.2020, 02:36
Teraz wszyscy kandydaci będą prześcigać się w tym, kto wyda więcej pieniędzy i na co. Zapłacimy oczywiście my wszyscy, tak łatwo wydaje się cudze pieniądze.

Odwołanie Wójta było dobrym krokiem, ale niestety nie ma żadnej alternatywy. Gimna potrzebuje oszczędności, a nie wywalania pieniędzy w błoto, bo długi będą spłacać nasze dzieci. Chyba chcemy dla nich jak najlepiej, nie?
.
. 15.08.2020, 19:03
Ciekawe kto by zagłosował na kandydata, którego jedynym punktem programu byłyby oszczędności. Bądź realistą...
Anka
Anka 15.08.2020, 17:14
Nasze pieniądze to może wydawać ten pan bo on jest ptzy korycie a inni to swoje pieniądze wydają na kampanię
mieszkanka
mieszkanka 14.08.2020, 23:14
ja tylko czekam czy wyjasni sie sprawa z Dresiarzem, a jesli uczciwie sie wyjasni to ma Pan moj glos
prawda
prawda 15.08.2020, 02:30
Dzięki rozwiązaniu tej sprawy Sołtysiak zdobyłby głos wielu wyborców.
wyborca
wyborca 14.08.2020, 18:35
W czasie pracy w pracy agitować się? To mi się nie podoba.na koszt podatnika ?Źle to odbieram.
Gryfino
Gryfino 14.08.2020, 11:41
Kiedy wyniki matur w powiecie?
Odra
Odra 14.08.2020, 09:51
To ilu tych dziennikarzy bylo na konferencji prasowej?
wyborca
wyborca 14.08.2020, 08:37
Program Wróbla przeczytałem i nic nie wiem jedyne będę...,będę... ale co konkretnego i za co? -typowy bełkot polityczny .W programie Sołtysiaka nie wiele ale za to konkrety co chce zrobić i z czego sfinansować.Czekam na program Julitty.
pro
pro 13.08.2020, 21:50
Wie czego chce a to ważne!
Sen
Sen 14.08.2020, 12:20
Pro on wie wywóz z szamb przydomowych dwa razy może trzy w tygodniu bo więcej nasza oczyszczalnia nie przerobi drugi samochód do wywozu czego?
Ble, ble, ble
Ble, ble, ble 13.08.2020, 22:19
I wie czego nie chce. Jak może tak manewruje aby aby ominąć to co najbardziej interesuje mieszkańców. Kadzić każdy może, jeden lepiej, inny trochę gorzej.
?
? 14.08.2020, 01:48
Co masz dokładnie na myśli?
Bbb
Bbb 13.08.2020, 21:08
A rozpatrzyl sksrge na dyr.szkoly
Popieram kandydaturę Pana Jurka
Popieram kandydaturę Pana Jurka 13.08.2020, 20:52
Popieram kandydaturę Pana Jurka. Ma pojęcie o czym mówi
😜
😜 13.08.2020, 20:49
Podobnie gsdał Seweryn przed wyborami..
I mamy tragedię
głupota
głupota 13.08.2020, 21:50
Seweryn jest poza zasięgiem!
Siatkarka
Siatkarka 13.08.2020, 19:54
Jak wszyscy wiemy monitoring na 'orlikach' jest i co z tego?
pytanie
pytanie 13.08.2020, 22:57
To jakiego zabezpieczenia jeszcze oczekujesz, Siatkarka?
Siatkarka
Siatkarka 14.08.2020, 10:26
Wszyscy oczekujemy przestrzegania i egzekwowania regulaminów przez osoby pracujące na Orlikach. Monitoring służy do nadzoru i wyciągania konsekwencji wobec niesfornych. Najłatwiej jest podpisać listę płac. Co z tego, że mamy prawo stanowione a nie przestrzega się go. Brak nadzoru się kłania.
?
? 14.08.2020, 13:48
Czyli kto wg Ciebie powinien ten nadzór sprawować?
Siatkarka
Siatkarka 14.08.2020, 19:52
A pod kogo podlegają Orliki? Odpowiedz sobie sam, jeśli nie wiesz zapytaj wójta.
eot
eot 15.08.2020, 02:29
Masło maślane, a konkretnej odpowiedzi brak. Słaba merytoryka. Jeśli oczekujesz konkretnych rozwiązań (i jak mniemam na nich Ci zależy) to się wypowiedz, zaproponuj coś z głową zamiast tylko krytykować. Na pewno wyjdzie z tego coś lepszego niż z powyższej dyskusji. Potrzeba nam ludzi kreatywnych i pozytywnych, a nie bezsensownego narzekania.
der
der 13.08.2020, 19:22
Swój chłop!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.08.2020, 20:26
Wodomierze funkcjonują, a co ze śmierdzącymi nieszczelnymi szmbami trującymi środowisko? Na to Pan Jerzy pomysłu nie ma tylko marzy o radiowych odczytach wodomierzy. Co z drogami gminnymi po których nie da się jechać a co dopiero iść? Jaśnie panująca odwołana gospodyni nawiozła grubego kruszywa które niszczy opony nie wspominaąc o pieszych. Sołectwa od dawna dysponują funduszami soleckimi i Rada Solecka wiele może zrobić dla swojej miejscowości jeśli tylko chce. Wójt powinien być realistą a nie obiecywać gruszek na wierzbie. A co z naszą oczyszczalnią?
.
.
czytaj
czytaj 13.08.2020, 22:55
Jeśli chodzi o drogi to przecież napisane jest, że przeznaczy 1 mln na remonty.
Krzywiniak
Krzywiniak 14.08.2020, 10:59
Oby to wystarczyło na zaniedbane drogi gminne. Obiecany przez byłą wójt, popieraną przez Pana Jerzego chodnik na ul. Drzewiarzy w Krzywinie nie wykonano do dziś, a minęło już 7 lat. Obiecanki, cacanki, a naiwnemu radość.
primo
primo 13.08.2020, 19:08
Gdzie była ta konferencja?
Anka
Anka 13.08.2020, 21:51
A co? Nie widać?

Pozostałe