Będą debatować nad absolutorium dla Sawaryna

  • 13.08.2020, 19:12
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Będą debatować nad absolutorium dla Sawaryna
Sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Gryfinie odbędzie się 27 sierpnia 2020 r. Poniżej porządek obrad.

PORZĄDEK OBRAD

XXIV sesji Rady Miejskiej w Gryfinie

w dniu 27 sierpnia 2020 r. o godz. 10.00

  1. Sprawy regulaminowe

1/ otwarcie obrad i stwierdzenie quorum,

2/ przyjęcie protokołu z XXI sesji.

 

  1. Zgłaszanie wniosków w sprawie zmiany porządku obrad.

 

  1. Przedstawienie złożonych interpelacji i zapytań.

 

  1. Rozpatrzenie Raportu o stanie Gminy Gryfino za rok 2019
    1. przedstawienie Raportu o stanie Gminy Gryfino za rok 2019 – DRUK NR 1/XXIV,
    2. debata nad raportem:

- wystąpienia radnych,

- wystąpienia mieszkańców,

    1. podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino wotum zaufania - DRUK NR 1-1/XXIV.

 

  1. Rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Gryfino za 2019 rok oraz sprawozdania finansowego Gminy Gryfino za rok 2019 i udzielenie absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino
  1. sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z wykonania budżetu Gminy Gryfino za 2019 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego – DRUK NR 2/XXIV,
  2. sprawozdanie finansowe Gminy Gryfino – DRUK NR 2-1/XXIV,
  3. stanowiska komisji Rady,
  4. przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej w sprawie wykonania budżetu Gminy Gryfino za 2019 rok wraz z wnioskiem w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta
    i Gminy Gryfino absolutorium za 2019 rok,
  5. przedstawienie opinii RIO dotyczącej sprawozdania z wykonania budżetu za 2019 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego,
  6. przedstawienie opinii RIO w sprawie wniosku Komisji Rewizyjnej,
  7. dyskusja,
  8. podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia „Sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Gryfino za 2019 rok” oraz „Sprawozdania finansowego Gminy Gryfino na dzień 31 grudnia 2019 roku” – DRUK NR 2-2/XXIV,
  9. podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok .

 

  1. Informacja o działalności bieżącej i sytuacji finansowej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Gryfinie

 

  1. Informacja o działalności bieżącej i sytuacji finansowej Gryfińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o. o., w tym o stanie budownictwa komunalnego
    i socjalnego w gminie Gryfino
  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze przetargu ustnego nieograniczonego, nieruchomości gruntowych, położonych w obrębie ewidencyjnym nr 1 miasta Gryfino .

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej, części nieruchomości gruntowej, położonej w obrębie ewidencyjnym Wirów

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze przetargu ustnego nieograniczonego, nieruchomości gruntowej, położonej w obrębie ewidencyjnym Żórawie

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazw ulic w mieście Gryfino – DRUK NR 8/XXIV
      1. stanowiska komisji Rady,
      2. dyskusja,
      3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XXII/178/20 Rady Miejskiej
    w Gryfinie z dnia 25 czerwca 2020 r. dotyczącej wyrażenia zgody na sprzedaż udziału ½ części niewydzielonej nieruchomości lokalowej, położonej w obrębie ewidencyjnym 4 miasta Gryfino

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze przetargu ustnego nieograniczonego, nieruchomości gruntowych, położonych w obrębie ewidencyjnym nr 2 miasta Gryfino

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej Gminy Gryfino

 

  1. Rozpatrzenie petycji dotyczącej ochrony zdrowia mieszkańców przed elektroskażeniem
    1.  
  1. Rozpatrzenie petycji dotyczącej podjęcia działań zmierzających do utworzenia kąpieliska miejskiego nad Jeziorem Wełtyńskim

 

  1. Rozpatrzenie petycji dotyczącej ograniczenia emisji niskiej i poprawy jakości powietrza w mieście Gryfino

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wystąpienia do Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej dotyczącej wprowadzenia na obszarze miasta Gryfina ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw
  1. Rozpatrzenie skargi na działania Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie określenia stawki dotacji przedmiotowej dla samorządowego zakładu budżetowego Centrum Wodne Laguna

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie zasad udzielania pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej w ramach Programu Opieka wytchnieniowa – edycja 2020

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Gryfino w roku szkolnym 2020/2021

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu Gminy Gryfino na 2020 r.

 

Informacja Burmistrza o pracach podejmowanych w okresie międzysesyjnym
i z wykonania uchwał Rady.

- uwagi i zapytania.

 

XXV. Wolne wnioski i informacje.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dyl
Dyl 17.08.2020, 09:07
11. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazw ulic w mieście Gryfino – DRUK NR 8/XXIV
1. stanowiska komisji Rady,
2. dyskusja,
3. podjęcie uchwały.

< tak nadajecie , że nic się nie robi w Gryfinie, a tu proszę, wydaje się,
że powstało kilka nowych ulic.
Mam nadzieję, że to nie ciąg dalszy PiS-lamizacji i zmiana nazw, na te
słuszne ideowonp. Rodziny Kaczyńskich , Bitwy Warszawskiej,
Patriotow PiS, prałata Jankowskiego, Trzech Muszkieterów, Armii
Amerykańskiej, Macierewicza, itp
Odp do Leopolda
Odp do Leopolda 16.08.2020, 19:01
Leopold rozumiem, że Jola i Włodek to też TY? Choć nie oponent,ale geniusz - idiota??? Samokrytyka zawsze była mile widziana. Brawooooo
Leopold
Leopold 16.08.2020, 13:25
Kabaret za darmo jak czytam komentarze oponentów. Co jeden to lepszy "geniusz" czyli idiota. Przy niektórych to się nawet wzruszyłem 😂😂 PANIE BURMISTRZU MIECZYSŁAWIE SAWARYN robić swoje niech oponentom piana z pyska tryska 💪💪👍👍
Abc
Abc 19.08.2020, 16:40
Pogonić trzeba tych pasożytów
Oko
Oko 16.08.2020, 19:25
Takkkkk czyli nie robić NIC buraku
jola2
jola2 15.08.2020, 13:36
Tak w ogóle to wolę pijaka od zlodzieja
Górny taras
Górny taras 16.08.2020, 14:16
Pewnie tez jesteś pijakiem
implikacja:)
implikacja:) 16.08.2020, 16:19
Za to ty złodziejem, skoro złodziej ci nie przeszkadza...
Górny taras
Górny taras 16.08.2020, 18:42
Wyślij zawiadomienie do prokuratora
taka prawda
taka prawda 15.08.2020, 16:29
A ja pijaka od ćpunów i psychicznie chorych...
:)
:) 16.08.2020, 07:30
amen
Jola
Jola 15.08.2020, 12:25
Widać czym jest igryfino. Ja uważam że pan Sawaryn zrobił najwięcej z dotychczasowych burmistrzów. Co zrobił Piłat? Pracownicy SM Regalica głosowali za nim bo mieli dość jego pijaństwa. A w gminie też ze swoją świtą pił. A tu najeżdżacie na ludzi którzy dużo zrobili dla Gryfina. Wstyd
Wiśnia
Wiśnia 15.08.2020, 22:15
Ty pajacu zamknij swą durną gębę. Wazelina aż ci płynie po pysku jak włazisz w d... władzy. Czy nie masz nawet za grosz szacunku do samego siebie?
😜
😜 15.08.2020, 14:05
Jola jesteś pewnien,ze Seweryn jest abstynentem,albo,że mało pił ? To mnie rozbawiłeś,a tak a pro po to daj przykłady,co takiego zrobił?
proseco
proseco 15.08.2020, 14:11
Coś na "a"ale chyba raczej abnegat.
Do proseco
Do proseco 15.08.2020, 18:24
Chciałabyś miotało wyglądać tak jak on
do wielkiego ego::)
do wielkiego ego::) 16.08.2020, 23:23
Uwierz zadufany człowieczku o wielkim ego - żadna "miotała" nie chce wyglądać jak Sawaryn. Ani Nikitiński. Ani Miler. Chyba że na Halloween...
rózga do prosecco
rózga do prosecco 15.08.2020, 16:41
Dzisiejszy abnegat szkodząc sobie,szkodzi także innym
Pp
Pp 15.08.2020, 16:28
Jesli piszesz o obecnym znaczeniu abnegata,to zgoda.
prostuję
prostuję 15.08.2020, 07:56
1) Włodku,może i twojej rodzinie i pomógł,pytanie tylko,czy zrobił to bezinteresownie?
2) sprawdź jak pomaga gryfińskiej listonoszce,kobiecie,która ma 10 dzieci i to o co walczy powinna otrzymać bez problemu.
Polecam igryfino,TVP3, POLSAT, KURIER Szcz, ( 3 art) nawet wczorajszy,wszyscy o tym wiedzą,tylko nie ten "dobry burmistrz", który kręci ,mataczy ,plotkuje
3) Nie pisz proszę o udzieleniu absolutorium temu pan,bo tu nie o to chodzi,że komuś tam pomógł i dlaczego
za co absolutorium?
za co absolutorium? 15.08.2020, 07:49
Za "schody Milera" bo się tercetowi opłacało wydać grubą kasę na budowę 10 metrów od istniejących a nie opłacało dogadać z koleją w sprawie przejścia przez tory po stronie parku.
Za wodę lejącą się (prawie 5zł za metr sześcienny) trzeci miesiąc pod urzędem na ulicy 1 maja.
Za marnotrawstwo pieniędzy na "słomiane inwestycje"...
Za skandal z mieszkaniem, o którym mówili w kilku telewizjach - nie chodzi nawet o bezduszność, tylko o bezczelne Milerowe twierdzenie, że "na podstawie dokumentów" - podczas gdy dziennikarze chcący zobaczyć te dokumenty usłyszeli że... nie można ich znaleźć...
I jeszcze parę innych...
Do 7:49
Do 7:49 15.08.2020, 19:08
Twoje argumenty powalają 😂😂 człowieku puknij się w głowę albo wsadź na pięć minut do zamrażalnika. Jest szansa że rozum powróci.
kolon
kolon 15.08.2020, 13:38
nieudacznicy
My pokorni...
My pokorni... 14.08.2020, 23:42
Kto nie z Mieciem tego zmieciem. PiS już to zrozumiał a fermenty wyrzucono.
?
? 15.08.2020, 12:15
Sądzisz, że przekupił, zastraszył? Grubo... Bo w to, że nagle radni, co byli w opozycji do działań burmistrza zaczęli go wielbić to nie wierzę.
A sprawozdania gminnych spółek dopiero po absolutorium dla burmistrza jest absurdalne. Ale w typie transparentności tercetu...
Włodek
Włodek 14.08.2020, 17:55
A my się bardzo cieszymy, że naszym burmistrzem jest pan Mieczysław Sawaryn. Zasłużył on na udzielenie mu absolutorium. Piszę my dlatego,że robię to w imieniu całej naszej rodziny. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni, bo pomógł nam w bardzo trudnych dla nas chwilach. Nikt nam nie chciał pomóc ani nas wysłuchać. To pan burmistrz nas przyjął, wysłuchał i pomógł. Jest ludzki i nie traktuje
ludzi z góry. To jest burmistrz dla wszystkich mieszkańców a nie tylko dla wybranych.
🤗
🤗 15.08.2020, 12:30
... no i powiedział burmistrz tym razem ustami Włodka !!!
sarkazm
sarkazm 15.08.2020, 07:50
Che che - dobry sarkazm. Wypunktowałeś wszystkie cechy Sawaryna pod maską "pochwał". Telewizja przyjeżdżająca w sprawach zwykłych ludzi (pamiętam oprócz ostatniego skandalu z decyzją wydaną na podstawie dokumentów, których nie mogą znaleźć do tej pory - także sprawę "samochodzika" wciśniętego do rudery z całą rodziną, niepełnosprawnych z Czarnowa, podjazdu do balkonu na parterze... Pewnie było tego więcej...)
pytanie
pytanie 14.08.2020, 17:18
Dlaczego w pkt 5 ma być absolutorium a dopiero potem sprawy PUK, TBS, OSiR, Laguny?
To jakby gminne organizmy - które są "kompetencją" burmistrza...
Może powinno najpierw się to przedstawić, dopiero potem decydować, czy burmistrz zasłużył na absolutorium?
Interesowny
Interesowny 14.08.2020, 16:54
I tak dostanie absolutorium.
Wie jak przekonać radnych by właściwie głosowali.
Odpowiednia siła argumentów - można kogoś zmienić, zwolnić, lub zatrudnić gdzieś lub kogoś z rodziny.
On
On 15.08.2020, 08:19
Przecież będziemy wiedzieli kogo kupił. Sa już tacy,którym się pomyliło i wiedzą jaki jest efekt tych pomyłek. Tacy zapominają kto ich wybrał kto im płaci i że stacą szacunek mieszkańców
😜
😜 14.08.2020, 15:00
Biedna woda
Ano biedna ta woda już tak długo zalewa ulicę na koszt mieszkańców....
Wiesz co,są ludzie i taborety !
Biedna Woda
Biedna Woda 14.08.2020, 13:33
WODA ,a ty zapiszesz się w historii jako osoba NAJGORZEJ PISZĄCA KOMENTARZE. Wiesz dlaczego? Ponieważ są one niewiarygodne, przepełnione nienawiścią , pisane przez kobietę owładnięta obsesją do jednej osoby. Każdy, kto je czyta może wyciągnąć jeden wniosek. Nie chcę ci nawet cytować opinii ludzi, bo tak naprawdę, tak po ludzku , ŻAL MI CIEBIE.
do biednej wody
do biednej wody 15.08.2020, 10:28
Hehehe biedaku chciałbyś,żeby tak było ,żeby choć jedna mądra kobieta miała bzika na twoim punkcie ??????
men
men 14.08.2020, 17:12
Te czytam i wnioskuję,że boisz się kobitek,wolisz "inaczej " no to luzuj ,bo ci gumka pęknie
do wody, co leci od urzędu gminy do ul. Bolesława Chrobrego 3 miesiące....
do wody, co leci od urzędu gminy do ul. Bolesława Chrobrego 3 miesiące.... 14.08.2020, 17:05
Jak widzisz wszędzie kobietę, w dodatku "owładniętą obsesją" na twój temat - to albo masz za duże ego, albo za słabe leki. Albo jedno i drugie...
Woda
Woda 14.08.2020, 11:50
Hej,to teraz już zwolennikiem jesteś oszołomie? Nie jest waże ile jeszcze twój Sawaryn będzie burmistrzem,ale i tak zapisał się się w historii miasta jako NAJGORSZY BURMISTRZ,czym dłużej będzie piastował to stanowisko, tym gorzej dla miasta . Cieszysz sie????
Do woda
Do woda 14.08.2020, 12:31
To teraz jesteś Woda 😂😂 Kobieto weź się ogarnij skąd w takiej starszej kobiecie tyle jadu?
A cóż ci ten Sawaryn za krzywdę wyrządził? Wał to może ci ciśnienie spadnie 😁😁😁
😜
😜 14.08.2020, 13:23
Oj, widać ze bardzo nie lubisz kobiet,wszędzie widzisz kobiety ! Ciekawe,która tak cie skrzywdziła ?
ech...
ech... 14.08.2020, 13:21
Bardzo nie lubisz kobiet? Albo się ich boisz, bo skoro każdy krytyczny komentarz dla ciebie pisze kobieta?
Zwolennik
Zwolennik 14.08.2020, 10:13
Hej marzyciele powrotu do władzy. Sawaryn od początku był dla was solą w oku. Przykro mi bardzo ale musicie uzbroić się w cierpliwość jeszcze zostały trzy lata do końca kadencji i wtedy ruszycie do walki o fotel burmistrza. Pisanie takich bzdur nic tu nie da. Sami widzicie że nikt nie jest zainteresowany waszymi paszkwilami. Piszecie sami do siebie 😁 ja tu wpadłem żebyście nie czuli się osamotnieni. Sawaryn miewa się dobrze i jest najlepszym burmistrzem jaki się nam przytrafił i nie zakrzyczą tego żadne wycia oponentów. To mieszkańcy go wybrali nie wy a zrobili to powtórnie w miażdżący sposób dla jego przeciwników. I o czym wy tu dyskutujecie. Trzeba wreszcie przyjąć to na klatę i cierpliwie te trzy lata poczekać. Miłego pisania życzę zawsze to jest jakaś rozrywka dla znudzonych życiem a panu burmistrzowi życzę wytrwałości w realizacji swoich planów przez kolejne trzy lata 💪💪😊
...
... 14.08.2020, 17:03
Przypominam, że obsesję to miał tercet na punkcie śp. Piłata - trzy kadencje rządził z woli mieszkańców - a oni tak obsesyjnie dążyli do władzy - że od 5 lat nie potrafili znaleźć żadnych dowodów na rzekome przestępstwa.
A tyle mieli w gębach oskarżeń - i co?
Ano i Miler do sądu chodzi - i co pójdzie to wstyd większy...
do wyjca sawarynowego
do wyjca sawarynowego 14.08.2020, 13:22
Ty wiesz, co to "paszkwil"? To poczytaj, co wypisywał tercet jak parł do władzy. Popytaj w Dolnej, jak tam było z dostępem do sieci, popytaj o "niezależność" dziennikarską i"przeskok" w nagrodę...
A potem idź na cmentarz. Popatrz na grób śp. H. Piłata.
Może nie był idealny. Ale przy obecnym kamień nagrobny byłby lepszym burmistrzem...
Wyjec Sawarynowego
Wyjec Sawarynowego 14.08.2020, 15:13
Widać w twoim komentarzu TĘSKNOTĘ do tego co kiedyś było. Czas goi rany ale twoje są cały czas otwarte. Jeżeli się z tym nie uporasz to podpadniesz w OBŁĘD. Szanuj zdrowie życie jest zbyt krótkie żeby poświęcać je tylko OBSESYJNIE jednemu czlowiekowi. Pomyśl tylko to jeszcze trzy lata. NIE MARNUJ GO.
do wyjca sawarynowego...
do wyjca sawarynowego... 14.08.2020, 16:59
Tercet tak obsesyjnie atakował śp. Piłata, że nawet na dwa dni przed śmiercią sąd chciał wysłać lekarza, czy aby nie symuluje - i milczeli i nie dali spokojnie umrzeć....
I TRZY LATA PO JEGO ŚMIERCI I 6 LAT PO przejęciu władzy wciąż ciągle krytykują - to się nazywa obłęd...
do 15.13
do 15.13 14.08.2020, 16:31
To już nie piszesz nawet do kobiety,ale do siebie i o sobie? Szok
buogard
buogard 14.08.2020, 09:37
Raz sierpień, raz czerwiec , to kiedy wreszcie.
 to była  pomyłka
to była pomyłka 14.08.2020, 13:49
Myśl wreszcie,czy ciebie myślenie boli?
Pablo
Pablo 14.08.2020, 08:42
Czerwca? I to 2020roku? Cos tu jest nie tak, albo artykuł stary albo pomylka w dacie jestesmy juz 2 miesięce pi czerwcu
jestem za czerwcem
jestem za czerwcem 14.08.2020, 09:55
Skoro było w czerwcu to nie dostała bo trolle już by go opiewały.
ten co liczy
ten co liczy 14.08.2020, 08:24
Radni pokażcie czy macie tam, w swoich głowach, cokolwiek, bo jedyną decyzją wobec kierownika tria Musi być satysfakcjonujący mieszkańców wyrok !!!
;)
;) 14.08.2020, 08:11
Panie Redaktorze, w tytule :) :"Sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Gryfinie odbędzie się 27 czerwca 2020 r."... ???
ość
ość 14.08.2020, 07:56
Panie Sawarynie to będą u nas te tężnie,czy nie? W planie na sesję nic nie ma o tym a klimat mamy akuratny
ech...