Komisja dyscyplinarna przy wojewodzie rozpatrzy skargę na dyrektora

  • 30.08.2020, 13:45
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Komisja dyscyplinarna przy wojewodzie rozpatrzy skargę na dyrektora Piotr Waydyk (w czerwonym dresie) podczas jednej z sesji Rady Gminy w Widuchowej.
Sprawą skargi na Piotra Waydyka, dyrektora Szkoły Podstawowej w Krzywinie zajmie się teraz komisja dyscyplinarna dla nauczycieli. Tak postanowili radni Rady Gminy w Widuchowej. Trzy miesiące temu Jadwiga Hasiuk złożyła skargę do kuratorium na „zachowanie dyrektora SP w Krzywienie Piotra Waydyka”. Zarzuca mu aktywność polityczną i „publikowanie treści (…) przekraczających wszelkie normy etyczne”. Według radnej dyrektor Piotr Waydyk dopuszczał się „manipulacji oraz upokarzania innych osób”.

Skarga na Piotra Waydyka została przesłana do Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Stamtąd została przekazana do Urzędu Gminy w Widuchowej i tu utknęła na dłużej. W końcu sprawą zajęła się komisja skarg i wniosków. Radna Jadwiga Hasiuk wskazała, że skarga nie dotyczy bezpośrednio wykonywania zadań zawodowych przez dyrektora Szkoły Podstawowej w Krzywinie.

Piotr Waydyk spóźniał się z odpowiedzią na pismo. Na posiedzenie komisji nie stawił się osobiście. Wyznaczył pełnomocniczkę, która broni swego mandanta:

-Wypowiedzi formułowane były przez pana Piotra Waydyka wyłącznie w czasie prywatnym bez związku z pełnioną funkcją dyrektora szkoły – uważa mecenas Urszula Morys.

Radni podczas sesji postanowili oddać sprawę do rozpatrzenia komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli, która funkcjonuje przy wojewodzie.

O sprawie pisaliśmy ostatnio tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/37597,skarga-na-dyrektora-utknela-w-urzedzie

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marzena
Marzena 05.09.2020, 01:11
Pani Edytko, GRATULUJĘ. Mam nadzieję, że ta osoba zostanie odwołana ze stanowiska dyrektora, ktoś taki nie może uczyć nasze dzieci. Szkoda, że pełniący funkcję wójta nic z tym panem nie zrobił i że udaje, że wszystko jest w porządku. Dziękuję Pani.
mieszkanka
mieszkanka 02.09.2020, 11:39
Piotr Waydyk (w czerwonym dresie) podczas jednej z sesji Rady Gminy w Widuchowej-to teraz wiem kto to...
wiem co piszę
wiem co piszę 02.09.2020, 09:54
Już dawno komisja powinna zająć się tym gościem bo jego zachowanie urąga godności nauczyciela.
***
*** 06.09.2020, 23:44
Masz rację. nie tylko godności nauczyciela.
Do odważnej
Do odważnej 01.09.2020, 21:35
Myślę, że radna Hasiuk jest odważna...
Jestem przekonany, że PW pozwie ją o zniesławienie, pomówienia...
Jak wygra ....to radna straci mandat zapłaci grzywne a nawet grozi jej pozbawienie wolności...
Pani radna Hasiuk...powodzenia...
Przyda się
Kibic
Kibic 02.09.2020, 13:07
Nie strasz nie strasz bo się ze...sz!!!
A co ?
A co ? 02.09.2020, 06:39
A co będzie jak się okaże że to pan dyrektorek winny ? Usuną go wtedy ze stanowiska ? Oby.
Taki pismienny a zeby i wytłumaczyć się na piśmie po wojta to wynajął kancelarię adwokacką.. To dopiero smiech na sali.
z tego co wiem
z tego co wiem 02.09.2020, 09:24
do Aco? Powinni go pogonić za całokształt.
Za  Referendalnymi
Za Referendalnymi 02.09.2020, 06:31
Do odważnej: za pomówienie to możesz ty spotkać się z radną Hasiuk w sądzie. Radna Hasiuk ma faktyczne dowodyna oczernianie jej i referendalnych.
Pani Radna Hasiuk. Powodzenia !!!
Roma
Roma 02.09.2020, 08:47
Jakby co to też służe dowodami na heterską działałność tego pana.
Bbb
Bbb 31.08.2020, 16:48
Oby madrze ropatrzyli skarge. Nauczycielem jest sie cały czas, pełniąc taka funkcje na każdym kroku nalezy pokazac jak trzeba postępować, etyka 24h, aby pokazac dziecia jak nalezy sie zachowywac, w sieci również, ale niestety nie wszyscy nauczyciele są nauczycielami
świadek mimo woli
świadek mimo woli 31.08.2020, 08:47
Bez komisji wiadomo że to ordynus i hejter. Jakby co zgromadziłem dowody.
Już mnie nie ma ...
Już mnie nie ma ... 30.08.2020, 23:14
Jak publikujecie zdjęcia jako ilustracje artykułu to używajcie zdjęć w miarę aktualnych. A tu nieboszczyk na zdjęciu ! Odrobina szacunku dla czytelników i bliskich zmarłego.
fetor czuć z daleka
fetor czuć z daleka 30.08.2020, 23:33
do 23.14: Piotrek masz na myśli siebie, że jesteś już politycznym trupem?
hehe
hehe 30.08.2020, 23:26
Masz na myśli sekretarza? Polityczny trup to nie trup.
Ja też to wiem !
Ja też to wiem ! 30.08.2020, 19:48
Przyzwyczailiście się pozostali sprawiedliwi, że głos tych trzech radnych można o kant ... rozbić i używaliście sobie na nich. Teraz twierdzicie, że one maja coś do powiedzenia. I tak za późno złożyły skargę. Kiedyś bezkarność się kończy.
dedektyw
dedektyw 30.08.2020, 18:27
Można sprawdzić z jakiego kompa i w jakim czasie (pracy) męczennik działa.
o
o 31.08.2020, 12:01
To nie sprawa o morderstwo, nikt nie będzie tego sprawdzał. 😂
do srektyw
do srektyw 30.08.2020, 19:25
naucz się pisać matołku!
oczywista oczywistość
oczywista oczywistość 30.08.2020, 17:50
Takie indywiduum co nie szanuje innych i hejtuje nie powinien pełnić funkcji publicznej!
ja to wiem
ja to wiem 30.08.2020, 17:39
Ja te trzy jedynie sprawiedliwe radne okrzykną kogoś winnym, to tak już musi być i nie może być żadnego odwołania
prosta sprawa
prosta sprawa 30.08.2020, 17:45
Tu nie trzeba Piotrek specjalisty, bo chyba każdy widzi jak z ciebie chamstwo wychodzi i jak podle traktujesz ludzi.
Endrju
Endrju 30.08.2020, 17:36
Wyrzucić na zbity pysk...ten człowiek to ***!! Wf-ista z Bożej łaski a nawet jednego przysiadu nie zrobi nie mówiąc już o pompkach;)
przysłowie
przysłowie 30.08.2020, 15:48
Dopóty dzban wodę nosi, dopóki mu się ucho nie urwie.
Nienauczyciel
Nienauczyciel 30.08.2020, 15:05
Jak by miał odrobinę honoru to dawno już by zniknął
niestety
niestety 30.08.2020, 17:32
Honor i wstyd są mu obce.
łowczy
łowczy 30.08.2020, 14:17
Dresiarz na kogo teraz zarzucił sidła?
pytanie mec
pytanie mec 30.08.2020, 14:16
A czy w szkole na szkolnym komputerze jest czas prywatny?

Pozostałe