Paweł Wróbel: Priorytetem jest redukcja zadłużenia

  • 04.09.2020, 20:22
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Paweł Wróbel: Priorytetem jest redukcja zadłużenia
Pawła Wróbla, kandydata na wójta Widuchowej, który podda się weryfikacji w niedzielę 6 września 2020 r. zapytaliśmy o kampanię wyborczą. Konkretnie zapytaliśmy o wrażenia, ale i wiedzę ze spotkań z mieszkańcami, a wiemy że takowych było sporo. Zapraszamy na nasze kolejne „Trzy pytania do…”

igryfino: -Podczas kampanii bezpośredniej często rozmawiał Pan z mieszkańcami. Jakie największe problemy zgłaszali? Może Pan wskazać 2-3?

Paweł Wróbel: -Tych spraw było wiele. Najczęściej dotyczyły one poprawy nawierzchni dróg i chodników, problemów z komunikacją autobusową, gospodarką komunalną, a także innych, bardzo uciążliwych, jak np. brak wody na cmentarzu, czy nieprawidłowe godziny zapalania się oświetlenia ulicznego. W sumie w każdej wsi jest jakiś punkt zapalny, sprawa ciągnąca się latami, która obiecywana jest przy okazji każdych wyborów i od tego chciałbym zacząć. Ludzie tracą zaufanie do włodarzy, bo w kampanii obiecują wszystko, a potem ludzie zostają z tymi obietnicami i frustracją, że problem dalej nie został rozwiązany. Ja tak nie chcę. Wszystko sobie zapisuję, żeby od tych problemów wieloletnich zacząć. Jak się okazuje, część z nich już udało się załatwić.

 

igryfino: -Jakie sprawy interesują mieszkańców Widuchowej, a jakie mieszkańców Krzywina? - dwóch największych miejscowości. Co można uznać za wspólne problemy, a jakie są różnice?

Paweł Wróbel: -Widuchowa i Krzywin oraz inne wsie mają podobne problemy. Jeżeli miałbym wskazać te wspólne, to z pewnością należy pochylić się nad poprawą nawierzchni dróg. Idealnym przykładem jest ulica Polna w Krzywinie, bo tam nie da się poruszać np. wózkiem. Do tego po opadach błocko utrudnia przemieszczanie, brudzi i niszczy się obuwie. Mieszkańcy czasami idą w jednych butach, a drugie niosą na zmianę. Skarżą się na to od lat, a gdy w tej kampanii miałem okazję spotykać się z wyborcami w formie bezpośredniej, to problem mogłem przetestować na sobie. Faktycznie, codziennie przemierzanie tej drogi jest męką. W Widuchowej jest też kilka odcinków dróg, które należy wyremontować. Powiat Gryfiński ma dokończyć fragment ul. Grunwaldzkiej, która od skrzyżowania przy kościele staje się drogą gminną i prowadzi do odnowionych bulwarów. Warto te inwestycje wykonać za jednym razem, bo to ścisłe centrum miejscowości. Mieszkańcy także zgłaszali problemy z dużą uciążliwością związaną z działaniem strzelnicy, brakiem toalety publicznej oraz jakością chodników. Obie miejscowości nie mają problemów z komunikacją, w przeciwieństwie do pozostałych wsi.

A różnice? Przez centrum Krzywina przebiega droga wojewódzka, miesiąc temu oddany został ostatni fragment po kompleksowej przebudowie. Centrum wsi wygląda niezwykle estetycznie. Trzeba popracować teraz nad odcinkami, które łączą się z tą drogą. W ciągu kilku lat wierzę, że się to uda. W Widuchowej koniecznie trzeba we współpracy z Powiatem Gryfińskim dążyć do wymiany nawierzchni ul. Mostowej i końcowego odcinka ul. Nadodrzańskiej wraz z chodnikami.

 

igryfino: -Nowy wójt będzie miał trzy lata na realizację swojego programu. Czy starczy czasu? Jakie są priorytety?

Paweł Wróbel: -Priorytetem jest redukcja zadłużenia, które uniemożliwia dynamiczny rozwój gminy i staranie się o środki unijne w nowej perspektywie budżetowej. Należy pilnie rozwiązać impas dotyczący dostępu do komunikacji publicznej w większości wsi. Mieszkańcy nie mogą dojechać do pracy czy lekarza. Od kilku dni trwa nowy rok szkolny i uczniowie szkół ponadpodstawowych nie mają jak do nich dotrzeć. Irytacja mieszkańców jest ogromna. Należy pozyskać na to dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Chciałbym także poszerzyć ofertę edukacyjną i kulturalną szkół i przedszkoli, wspierać wszelkie inicjatywy społeczne i realizować swój pomysł na rozwój turystyki. Czy wystarczy czasu? Nie ukrywam faktu, że mój program dotyczy dłuższej perspektywy czasowej, czyli dokończenia tej kadencji, ale także następnej. Uważam, że należy szczerze o tym mówić. W tym momencie nie ma miejsca na stosowanie rozwiązań tymczasowych. Jeśli Wyborcy dadzą mi szansę i zdobędę większość głosów w najbliższą niedzielę, to zacznę od tego co zostało bardzo nadszarpnięte w ostatnich latach, a nie wymaga żadnych pieniędzy. Chodzi mi o relacje i atmosferę wśród mieszkańców. Chcę być wójtem zgody i porozumienia ponad podziałami. Możemy wygrać tylko razem.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zdziwiony
zdziwiony 05.09.2020, 01:10
Widzę, że niektórym kary za złamanie ciszy wyborczej niestraszne...
  ,,,,,,
,,,,,, 05.09.2020, 00:45

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Franciszka
Franciszka 05.09.2020, 00:39

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

***
*** 05.09.2020, 00:26

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

na plus
na plus 04.09.2020, 23:56
Szybko się chce wspinać po drabinie kariery.
TW
TW 04.09.2020, 23:45
Młody, energiczny, więc da sobie radę.
Marek
Marek 05.09.2020, 00:40
w pedałowaniu?
mam wątpliwości
mam wątpliwości 04.09.2020, 23:55
Tylko martwię się co on będzie robił za 10 lat? Zastanawiam się czy nie za młody jednak.
Rajdowiec
Rajdowiec 04.09.2020, 23:14
Wróbel to ubiega się o stanowisko koordynatora rekreacyjno-sportowego w Gminie a nie na wójta Gminy! Na spotkaniach opowiada tylko o rajdach rowerowych, biwakach itp.
pytam
pytam 04.09.2020, 23:44
Skoro go to pasjonuje to dlaczego ma nie opowiadać? Po co ta złośliwość?
Kazio
Kazio 04.09.2020, 22:54
A dlaczego pan nic nie wspomina o rozliczeniu poprzedniczki czyżby panu pasowało co robiła z naszymi pieniędzmi ?
Irena
Irena 04.09.2020, 23:56
Trzeba patrzeć w przyszłość a nie w przeszłość.
Zweryfikowana
Zweryfikowana 04.09.2020, 22:42
A z czego zredukuje to zadłużenie? Puszki przy ścieżkach rowerowych postawi ? Ludzie nie dajcie się nabrać na te piekne słówka ślicznego chłopca. Stołek zawdzięcza AKK, w referendum nie brał udziału bo Anusia by się gniewała. On jej nie rozliczy i niczego nie zrobi. Popatrzcie na wyniki jako radnego do powiatu. Nic nie zrobił przez dwa lata. Teraz zaskoczony że autobusy nie jeżdżą, a gdzie jakiś nadzór, informacje z powiatu. On się tym nie interesuje. Bardziej kręci go władza i rowery
Kolo
Kolo 05.09.2020, 09:41
I kolejny wasal Konarskiego. Jeden już jest w Trzcińsku. Zero inicjatywy, wszystko pod Konara.
Bajabongo
Bajabongo 05.09.2020, 09:45
Po co piszesz o ludziach z Mieszkowic? Chyba ci się ludzie i gminy pomyliły.
Jakub
Jakub 04.09.2020, 23:57
Jest dyrektorem bo wygrał konkurs.
Sylwek
Sylwek 05.09.2020, 00:31

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

To też
To też 04.09.2020, 22:13
To ma być na czysta kampania wyborcza. Ci piszący - zainteresowani polityką lokalną - robią więcej krzywdy swoim pupilom niż pomagają. Już niektórzy wyżej przekonali się, że anty... nie zdaje egzaminu.
Piotr
Piotr 04.09.2020, 23:45
Konkretnie to co masz na myśli bo nei za bardzo wiem.
Hmmm
Hmmm 04.09.2020, 22:12
Jak będzie rządził tak jak brat to współczuje. Przed wyborami obiecanki a po wyborach cacanki...
rzeczywisty
rzeczywisty 04.09.2020, 23:57
Brat nie ma tu nic do rzeczy.
Celina
Celina 05.09.2020, 00:35
Sylwia, ma, ma, ma. Bratu kończy się poparcie w Trzcińsku to szuka innej alternatywy i tak namówił brata na kandydowanie bo czuje, że i jemu wyborcy zorganizują referendum. Tak jak twój *** razem z tobą zorganizowaliście referendum dla poprzedniego wójta Michała L. Macie parcie na władzę, macie.
Zainteresowany lokalną polityką
Zainteresowany lokalną polityką 04.09.2020, 21:51
Patrząc na kampanię i oceniając 3 kandydatów można wywnioskować parę tez. Referendalni i ich kandydatką Pani Julita skupili się niestety na propagandzie i oczernianiu kontrkandydatów. Szkoda ze się zabawili w AKK. Tak jak w poprzedniej kampanii, tak i teraz nie spotkałem jej nigdzie, w domu nie mnie nie odwiedziła, na fejsie słaba kampania, a relacje że spotkań tylko z grupą referendalną. Brak planu na młodzież. Podobno też podzielone już stanowiska,.
Pan Jerzy jak wytrawny polityk wykorzystał pełniącą funkcję oraz przychylne media. Stara się ale niestety lata poprzednie i brak z jego strony działania na rzecz gminy wypadają blado. Jako wicekurator nie było z jego strony zbyt wielkiego wsparcia dla szkół gminnych. Wielki minus za sprawę Dyrektara Szkoły z Krzywina. Plus to poparcie partii rządzącej i możliwe zdobycia dofinansowań. Tylko pytanie czy chcemy kolejnych rządów autorytarnych.
Pan Paweł, wiadomo że dusza człowiek. Może i nie ma doświadczenia ale chociaż chce słuchać i działać. Po rozmowie z nim widać że ma wizję na wykorzystanie potencjału gminy, nie zamydla i nie obiecuje nie wiadomo czego. Stoi za nim też myślę i młodzież ale też doświadczeni życiowo ludzie.
Każdy z kandydatów niestety będzie musiał zmierzyć się po wyborach że słabym referatem inwestycji. Tutaj niestety trzeba gruntownych zmian. Wszyscy wiedzą że dla Pani A. O. Nie powinno tu być miejsca. Człowiek A. K. K. która próbuje skłócić wszystkich w gminie, bierze duże pieniądze a jej projekty nie są w ogóle konsultowane w społeczeństwie.
Wszystkim kandydatom życzę powodzenia, niech zwycięży lokalna demokracja. Do zobaczenia w niedzielę
Przyszły sekretarz
Przyszły sekretarz 04.09.2020, 23:11
Z treści tego wpisu wnioskuję, że napisał to były sekretarz gminy, którego pogoniła była wójt A.K.K a który liczy na stanowisko dyrektora szkoły jak wygra Wróbel. Tyle tylko, że nie wygra.......
Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.09.2020, 10:10
Wygra Wygra!!!
demokrata
demokrata 05.09.2020, 10:47
Na pewno wygra demokracja. To wybory wskażą prawdziwego zwycięzcę.
Mateusz
Mateusz 04.09.2020, 21:33
W niedzielę się okaże!
dowód
dowód 04.09.2020, 23:58
Tio wyborcy okażą.
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 04.09.2020, 21:19
Zobaczymy co pokaże. Bo obiecać dużo każdy może. Jako radny powiatu nie zrobił nic, nawet o walce za opłaty śmieci nawet nie kiwnął palcem. I on się mianuje godnym tego miejsca? Na spotkania wiejskie tez nie przychodzi.... i jego interesuje los mieszkańców...... sami sobie odpowiedzcie na to pytanie!
fff
fff 04.09.2020, 21:12
6wrzesnua a nie 7
👎bird
👎bird 04.09.2020, 21:11
Jeśli choć w 1% zawiedzie Pan swoich wyborców tak, jak brat to już im współczuję. Nie pozwólcie podzielić swojej gminy. Hasło ponad podziałami okazało się pustym frazesem.
Ja
Ja 04.09.2020, 21:10
W niedzielę jest 6 wrzesnia!
Kolumb
Kolumb 04.09.2020, 21:34
A w sobotę 5 września. I do tego 2020 r!
Wyborca
Wyborca 04.09.2020, 23:04
A w sobotę 5 września i nareszcie cisza wyborcza, należy wstrzymać się od komentarzy.
sekundant
sekundant 04.09.2020, 20:45
Konkretny zawodnik
Sędzia
Sędzia 04.09.2020, 21:09
Tak w rajdzie rowerowym.
tak uważam ja
tak uważam ja 04.09.2020, 23:58
I nie tylko...

Pozostałe