Potrąciła 91-latkę idącą do kościoła

  • 10.09.2020, 16:36
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Potrąciła 91-latkę idącą do kościoła
-Doszło do potrącenia pieszego – uczestnika ruchu drogowego. 45-letnia kierująca pojazdem marki Hyundai, wykonując manewr skracania w lewo, najechała przednią lewą częścią pojazdu na pieszą - informuje sierżant sztabowy Jakub Kuźmowicz, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Gryfinie. Kobietę odwieziono karetką do szpitala.

Do potrącenia pieszej doszło dziś 10 września 2020 r. w Gryfinie na ulicy Iwaszkiewicza koło kaplicy. 91-letnia gryfinianka szła do kościoła. Tuż przed kaplicą, na parkingu najechała na nią hyundaiem 45-latka. Na miejsce przyjechała wezwana przez młodszą gryfiniankę karetka pogotowia i policja.

Poczałkowo u 91-latki podejrzewano uraz kończyny dolnej. Zatem została przewieziona do szpitala na szczegółowe badania. Zrobiono prześwietlenie i okazało się, że piesza odniosła niegroźne obrażenia.

Policja ustala okoliczności zajścia.

Teren parkingu należy uważać za strefę ruchu. Bezwzględne pierwszeństwo na niej mają piesi –informuje rzecznik policji. To wskazuje w jakim kierunku pójdzie dalsze ustalenie przyczyn wypadku.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

oko
oko 14.09.2020, 09:43
Baba za kierownicą i wszystko jasne - gdzie miała oczy?
ty ***
ty *** 14.09.2020, 10:46
oko ty jesteś zwykły męski szowinista.
kamerka
kamerka 12.09.2020, 16:01
I dlatego każdy kierowca powinien montować sobie dobrej jakości kamerkę. Zamiast słowo przeciw słowu będą twarde dowody i kierowca nie musiałby dowodzić, że nie ma garbu.
kotek
kotek 10.09.2020, 23:59
Powiem ku przestrodze: piesi wchodzą na przejście, na chama, uważają, że mają pierwszeństwo i są z daleka widziani. Do tego są ubrani na szaro. Po drugie: Niemcy - ogólnie uważają, że zmotoryzowani mają pierwszeństwo na drodze, to piesi mają uważać i czekać. I są zaskoczeni, że kierowca staje i przepuszcza na pasach. Uważam, że to prawidłowe podejście do tematu. Po trzecie: ulica Iwaszkiewicza jest podła
ja
ja 12.09.2020, 08:56
zapraszam pana policjanta do samochodu i pojeżdzimy po mieście.zobaczył by niefrasobliwość pieszych .czasami włosy a i samochód stają dęba!
Demokracja
Demokracja 12.09.2020, 07:49
Nawet jak mają, to potrafią je wyegzekwować kosztem zdrowia albo życia.
do idioty z Azji....
do idioty z Azji.... 11.09.2020, 12:23
Ty chyba zwariowałeś - Niemcy nie zatrzymują sie przed pasami? Ty ruski trollu - u was w Rosji zwyczaje niekoniecznie europejskie...
Demokracja
Demokracja 12.09.2020, 07:50
PiS nie jest azjatycką partią.
szok
szok 10.09.2020, 23:48
A to nei dobry Hundai!
RR
RR 11.09.2020, 00:23
To nie samochód a kobieta najechała na babcię!
rowerzystka
rowerzystka 10.09.2020, 23:46
Mnie też kiedyś w tym miejscu potrącił samochód jak jechałam na rowerze.Miałam pierwszeństwo i tylko dzięki mojemu refleksowi skręciłam na bok i tylko się lekko otarłam. Kierowca bardzo mnie przepraszał i mu darowałam. Teraz to ciągle uważam mimo że mam pierwszeństwo.
Johny Macarony
Johny Macarony 10.09.2020, 23:44
Ale historie nawijają na uszy.
Gumowcowy knagulec
Gumowcowy knagulec 10.09.2020, 22:52
Jak znam życie to babka wbiegła na drogę! Spieszyła się oddać emeryturę!?
szkoda słów...
szkoda słów... 10.09.2020, 23:17
No - 91 latka tak szybko biegła, że 40 latka nie zdążyła zauważyć... Ussain Bolt albo mistrzyni refleksu....
Starsza pani o własnych siłach poruszająca się - i musiała jakaś... ją poturbować....
taki skutek
taki skutek 10.09.2020, 20:32
Ludzie się spieszą i nie patrzą gdzie trzeba.
Dyl
Dyl 10.09.2020, 18:33
Gdzie był Anioł Stróż ? Teraz gmina pewnie obowiązkowo zrobi tam przejście dla pieszych z sygnalizacja. Bezpieczna droga do kościoła to priorytet dla Katolandu. Jak można, w dobie koronowirusa aby tak wiekowa osoba bez opieki pałętała się po drogach i stwarzała zagrożenie dla kierowców.
Olga
Olga 10.09.2020, 20:32
Na parkingu przejście dla pieszych?
kierowca
kierowca 10.09.2020, 17:59
Jeżeli by uderzyła tyłem to rozumiem, ale niech mi ktoś odpowie jak na parkingu można na kogoś najechać przodem? To gdzie patrzyła ta pani kierowca?
Zaskoczona
Zaskoczona 11.09.2020, 12:16
Ta pani starsza akurat się schyliła do torebki i kobieta jej nie zauważyła, swoją drogą takie słowa jakie leciały z ust tej starszej pani nie uchodzi wierzącemu katolikowi, jak tak można, ja rozumiem wina kobiety z auta, rozumiem szok, nerwy, ból starszej pani, ale takie zachowanie, takie słowa z ust starszej pani, nie do wiary, przecież ta pani akurat szła na mszę się modlić (codziennie to robi) i wszyscy ci co szli akurat do kościoła również nie pokazali, że są wierzący, widoczne chodzą żeby tylko się pokazać w kościele a nie modlić i słuchać pouczających ewangelii. MASAKRA
SAME KATOLIKI
SAME KATOLIKI 11.09.2020, 14:23
Znam kilku takich świętych co chodzą do kościoła i kładą duże banknoty, a po wyjściu z kościoła, przez najbliższy tydzień zdradzają żony i chlają z kumplami, przeklinają, oszukują i kradną -takie to KATOLIKI.
Dzisiaj się niestety większość robi na pokaz.
nieprawdopodobne
nieprawdopodobne 11.09.2020, 13:22
Jak można nie zauważyć z przodu? Z tyłu to rozumiem, nie wszystko widać w lusterku. Dziecko tez by przejechała bo niskie?
Dyl
Dyl 11.09.2020, 13:16
może pijana była, albo po dopalaczach, skoro tak żwawo zasuwała po drodze , że kierowca nie zdążył wyhamować
sarko
sarko 12.09.2020, 16:03
Dyl ma poczucie humoru.
Ghh
Ghh 10.09.2020, 20:28
Moze pani starsza wskoczyla
szkoda słów...
szkoda słów... 10.09.2020, 23:19
Szkoda słów - widzisz co piszesz? Wskoczyła 91 latka na parkingu i 40 latka nie zdążyła zareagować?
Poprawiała makijaż w lusterku, czy gadała przez telefon?
galareta
galareta 10.09.2020, 20:31
Tak biegła i za zakrętu nie zdążyła zahamować. Normalnie to była chwila
tyle
tyle 10.09.2020, 17:52
Miała babcia pecha.
Janusz
Janusz 10.09.2020, 21:05
Miała pierwszeństwo. No je wyegzekwowała, kosztem własnego zdrowia.
szkoda słów...
szkoda słów... 10.09.2020, 23:16
A może to 45 latka miała samochód i telefon przy uchu - i co ją tam obchodzi 91latka?
Knagulec
Knagulec 10.09.2020, 18:04
Kulos złamany
pająk
pająk 10.09.2020, 20:33
Nie musi ale jak jej coś ze stawu wyskoczy to może do końca życia nie chodzić.

Pozostałe