Wykryto zakażenia koronawirusem w trzech szkołach. Mamy jedno ognisko zakażeń

  • 11.09.2020, 10:42
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wykryto zakażenia koronawirusem w trzech szkołach. Mamy jedno ognisko zakażeń
Wystarczyło potwierdzenie u jednego ucznia czy uczennicy szkołach średnich i cała klasa poszła na kwarantannę i ma zdalne nauczanie. W trzech szkołach naszego regionu potwierdzono przypadki koronawirusa u uczniów. mamy tez ognisko zakazęń - 19 osób w jednym miejscu. Natomiast Polsce liczba zakażeń rośnie. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 594 osób – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 10 osób.

-Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy dzisiaj 11 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie wynosi 1226/28 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

W związku z potwierdzonymi przypadkami u dzieci

Zespół Szkół Morskich w Darłowie – w związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono nauczanie zdalne do 20.09.2020r dla 23 klas Technikum Morskiego. 10 dniową kwarantanną objęto 24 uczniów i 7 nauczycieli i rodziny każdej z osób. Ponadto wydzielono miejsce odbywania kwarantanny w internacie dla 3 uczniów.

Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu – w związku z potwierdzonym zakażeniem u ucznia wprowadzono zdalne nauczanie dla klasy Technikum Logistycznego (27 uczniów) do 20.09.2020r. Uczniów wraz z rodzinami objęto 10 dniową kwarantanną. W internacie w wydzielonej części budynku 10 dniową kwarantannę odbywa 12 dzieci.

Zespół Szkół Sportowych w Szczecinie – w związku z potwierdzonym zakażeniem u uczennicy w jednej z klas XII Liceum Ogólnokształcącego wprowadzono nauczanie zdalne do 14.09. Kwarantanną objęto wszystkich uczniów w klasie tj. 19 osób. Dochodzenie epidemiologiczne w toku.

Ognisko zakażeń koronawirusem w regionie w Stacji Dializ w Kołobrzegu – 19 osób w tym 13 pacjentów i 6 osób personelu.

Zakażenia korononawirusem w Zachodniopomorskiem z ostatniej doby:

Szczecin – 3 osoby (dziecko, młody mężczyzna, mężczyzna w średnim wieku)

Pow. kołobrzeski – 2 osoby (młoda kobieta, starsza kobieta)

Pow. koszaliński+Koszalin – 1 osoba (mężczyzna w średnim wieku)

Pow. sławieński – 1osoba (dziecko)

Pow. białogardzki – 1 osoba (młoda kobieta)

Pow. goleniowski – 1osoba (starsza kobieta)

Świnoujście – 1osoba (dziecko)

Pow. wałecki – 1 osoba (dziecko)

Dzisiejszy raport z kraju mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:

małopolskiego (116),

mazowieckiego (78),

wielkopolskiego (57),

dolnośląskiego (47),

podkarpackiego (46),

śląskiego (45),

pomorskiego (39),

podlaskiego (33),

łódzkiego (28),

lubelskiego (26),

warmińsko-mazurskiego (17),

opolskiego (16),

kujawsko-pomorskiego (15),

świętokrzyskiego (15),

zachodniopomorskiego (11),

lubuskiego (5)

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

***
*** 16.09.2020, 23:43

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Zaraza zabija wierny lud
Zaraza zabija wierny lud 11.09.2020, 23:33
W Małopolsce pomór. Bóg karze Krakowiaków i Górali
a.
a. 11.09.2020, 20:24
A tymczasem wózki przy sklepach w Gryfinie uwalone jakimś lepkim świństwem... Pewnie jakiś brudas nie miał gdzie sobie gile wytrzeć i wypluć. Fuj.
lepkie ręce
lepkie ręce 11.09.2020, 20:31
Moze tym płynem z artisanu?
G
G 11.09.2020, 17:50
Mamy najmniejsze restrykcje w europie.Funkcjonuja szkoly sklepy rozgrywki ligowe i wiele innych.Nikt nie wie z czym mamy do czynienie NIKT!! Przechodzimy ta mutacje grypy lagodniej niz zachod to fakt ale czy mozemy byc spokijni? Jeszcze nie.Koncem roku poznamy statystyki umieralnosci bez podzialow na gryoy utoniecia i wypadki i wtedy zobaczymy.W Bergamo porownali 3 miesiace marzec kwiecien maj z 2019 i 2020 Umieralnosc w 2020 byla ponad 300% wieksza...3 razy wiecej ludzi umarlo nie wnikajac na co.Czy ktos chce z tym dyskutowac? A moze ktos chce jechac do Bergamo i powoedziec ti im orosto w oczy tzm ze daja sie oglupic i ze te trumny puste byly.
Kraj kłamstwa nieustającego
Kraj kłamstwa nieustającego 11.09.2020, 23:37
W Polsce umieralność zmalała trzykrotne podaje PiS GUS. A Adrian D. mówi żeby się nie szczepić na nic.
pacynka
pacynka 11.09.2020, 17:47
Do niemal każdej szkoły przyjdzie, a pytanie nie brzmi czy w ogóle, ale kiedy.
pralka
pralka 11.09.2020, 17:42
Uczniu, życze szybkiego powrotu do zdrowia!!
Gość
Gość 11.09.2020, 17:27
Nie ma nakazu posyłania wszelkiej maści Brajanków i Dżesik do żłobka. Jesteś płaskoziemcem, antyszczepieńkowcem czy znafcą(pisownia celowa) konstytucji, nie wierzysz w maseczki to zabieraj swojego gówniaka, Karynę i wyjedź gdzieś do lasu z dala od normalnych ludzi i zabójczych promieni 5G
żłobek
żłobek 11.09.2020, 17:22
w szatni moze przebywac tylko dwojka dzieci plus rodzice w maseczkach... a w sali dzieci sa wszystkie razem. dlaczego w szatni skoro rodzice i tak sa w maseczkach oczywiscie ktore nie chronia moze byc tylko dwojka rodzicow ?? i czeka sie pol godziny przed wejsciem?? gdzie tu logika?? a przedszkolanki ciekawe czy pracuja w maseczkach czy tylko jak wychodza do rodzicow to je zakladaja
?
? 11.09.2020, 17:59
Obiektywnie - winisz przedszkolanki że zakładają maseczki do kontaktów chwilowych z rodzicami, że nawołujesz żeby nie zakładały?
Lepiej nie nosić w ogóle według ciebie?
MG
MG 11.09.2020, 17:21
Ludzie co z wami? Nie ważne czy ktoś myśli że jest covid czy też go niema stosujcie się do ogólnego porządku ty czujesz się bezpiecznie bez maseczki inne osoby nie ale skoro trzeba dbać o to dbaj tak ciężko założyć maseczke?
ojciec
ojciec 11.09.2020, 17:13
Nie ma mojej zgody mna maseczkowanie. Jak co to zrywam!
matka
matka 11.09.2020, 17:18
Wielka szkoda że to dziecko ma takiego agresywnego ojca.Strasznie głupi to musi być człowiek. Ale to prawda że korona wirus nie jest problemem, tylko głupki którzy nie wierzą w niego.Przez takich debili właśnie, rozprzestrzenia się ta zaraza.Komu przeszkadza noszenie maseczek?Właśnie głupkom, pieniaczom którzy uważają się za ekspertów narodowych.Pewnie to zwolennicy szarlatana Zięby który wszystko leczy wodą utlenioną, i lewoskrętną witaminą C.A prymitywne umysły wierzą w to.Życzę zdrowia normalnym ludziom.
kwako
kwako 11.09.2020, 17:05
Do tych wszystkich co piszą że niby są świadomi tego że maska nic nie daje ale to nie problem na 10 minut założyć: Jesteście zwykłymi debilami, dziś 10 minut za rok na całe życie. Włącz myślenie, to nie boli !
do bezmyślnego
do bezmyślnego 11.09.2020, 17:57
pierwotni ludzie latali z gołymi tyłkami... A potem zniewolili ich i do tej pory majtki są w modzie....

Dzisiaj, 17:05 Jesteście zwykłymi debilami, dziś 10 minut za rok na całe życie.
:)))
:))) 11.09.2020, 16:08
To jest prezent od zboczeńców z LGBT dla Polaków. Takie prezenty niech przekażą swoim sprzymierzeńcom z PO, czy SLD !
krzywy twój uśmiech
krzywy twój uśmiech 11.09.2020, 17:14
Przestań pisowski błążnie :))) dzielić Polaków wg poglądów politycznych.
:)
:) 11.09.2020, 16:06
Dalej niech władza [ policja ] się tak cacka z tymi idiotkami , zdeprawowanymi łajzami i całym tym opętanym pogardą establishmentem , a będziemy mieli dopiero ładny bigos i zadym co niemiara . Znów do akcji wkraczają skundlone celebryckie matoły tumaniąc doszczętnie młodzież by sobie ulżyć za brak dotacji przywołując na pomoc europejskich odszczepieńców którzy na domiar złego nie wiele wiedząc o POLSCE nie mają zupełnie pojęcia co się tu wyprawia wsłu***ą się w głosy skundlonych eurodeputowanych z lewicowej komuszej zdeprawowanej ideologią lgbt stajni typu pomaska , cimuszko , miler , rózia , etc...etc. .i jeszcze nawołują jak ta komisarz do wypuszczania bandytów którzy atakują z nożem w ręku i niszczą kraj. Tu potrzebna jest stanowcza akcja przywracania normalności dość już tego cackania i chowania głowy w piasek , bo gdyby ta ,,,,,, lgiebetowska szumowina ,,,, POdła zdzira i jej towarzysze w momencie straciła przednie uzębienie może wtedy by się ocknęli , że tu nie ma przelewek a demokracja znaczy odpowiedzialność , szacunek , honor , respekt do władzy a przede wszystkim odpowiednie zachowanie dla każdego człowieka
do 16.06
do 16.06 11.09.2020, 18:06
:) ty ruski kretynie zaprzestań wrzucać ideologiczne hasła.
maszkara
maszkara 11.09.2020, 17:24
:) to kolejny ruski troll który musi wkleiń odpowiednią liczbę propagandy.
Szwajcaria: najwyższy dobowy wzrost zakażeń SARS-CoV-2 od kwietnia
Szwajcaria: najwyższy dobowy wzrost zakażeń SARS-CoV-2 od kwietnia 11.09.2020, 16:04
W Szwajcarii zanotowano 528 nowych przypadków koronawirusa w ciągu ostatniej doby - poinformował w piątek Federalny Urząd Zdrowia. Jest to najwyższy dobowy wzrost od wczesnych dni kwietnia.

Łącznie od początku pandemii liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła w kraju do 46 239 - podał Urząd.

W ciągu ostatniej doby trzy osoby zmarły na Covid-19; ogólna liczba zgonów w Szwajcarii z tego powodu wzrosła do 1740.
Benzema
Benzema 11.09.2020, 17:15
I to jest dowód, że nie tylko w Polsce ale i Szwajcarii należy uważać.
Adminie
Adminie 11.09.2020, 15:30
Adminie! Wyłącz komentarze! KONIEC z nienawiścią i głupotą!
Adminie! Wyłącz komentarze! KONIEC z nienawiścią i głupotą!
Adminie! Wyłącz komentarze! KONIEC z nienawiścią i głupotą!
Adminie! Wyłącz komentarze! KONIEC z nienawiścią i głupotą!
Adminie! Wyłącz komentarze! KONIEC z nienawiścią i głupotą!
Adminie! Wyłącz komentarze! KONIEC z nienawiścią i głupotą!
Adminie! Wyłącz komentarze! KONIEC z nienawiścią i głupotą!
Adminie! Wyłącz komentarze! KONIEC z nienawiścią i głupotą!
Adminie! Wyłącz komentarze! KONIEC z nienawiścią i głupotą!
apel
apel 11.09.2020, 17:19
Nie jąkajcie się!
Rafał
Rafał 11.09.2020, 14:57
Gryfiński sanepid się nie spieszy , w gryfinskuej szkole tez jest chora uczennica i co ? Wszyscy chodzą jakby nigdy nic
naprawdę?
naprawdę? 11.09.2020, 16:25
W której szkole w Gryfinie? Zresztą po kilku dniach to i przez rodzeństwo i pracowników (przecież mają dzieci w różnych szkołach) mogło się już roznieść....
propers
propers 11.09.2020, 15:07
Przecież chorowanie nie jest zabronione. Skoro nie ma reakcji to znaczy, że ta choroba to nie jest covid-2.
??????
?????? 11.09.2020, 15:15
Jesteś taki pewien sprawności informacji? W ostatnich dwóch tygodniach kilka osób w Gryfinie - i zero informacji skąd zakażenie, gdzie ognisko....
OKO
OKO 11.09.2020, 14:23
A W gRYFINIE ODWAZNA DYREKTORKA NIE KAŻE UCZNIOM NOSIC MASECZEK.
Vati
Vati 11.09.2020, 15:08
To odwaga??Wystawianie na ryzyko innych uważasz za odwagę. Usunąć dziecko ze szkoły skoro jest zagrożeniem dla innych, dzięki rodzicowi. Niech szuka innej placówki, która spełni jego wymagania. Nie życzę sobie takich ludzi w swoim otoczeniu.
CovidBand
CovidBand 11.09.2020, 13:58
Wydziarany tata
struga wciąż wariata.
Maseczek nie zakłada,
bo mu przegroda w nosie odpada.
Nie wiemy czy to od kleju wąchania
czy od amfy wciągania.
Ktoś pisał, że od rycia jak dzik w trawie,
choć ja nie słyszałem o takiej zabawie.
Nikt nie lubi tego drania,
który czasem swój łeb wyłania.
Przychodzi do żłobka i ma roszczenia,
jest niereformowalny i się nie zmienia.
Lubi się czasem zabawić w konfidenta,
a brak maseczki to jego zanęta.
Jak policja straszy go mandatem,
to wtedy udaje dobrego tatę.
Pani Dyrektor musiała pisać wypracowania
aby ostudzić zapały tego drania.
Na razie zapadł się pod ziemię
ale pewnie coś knuje,
tak właśnie zachowują się szuje.
nuty
nuty 11.09.2020, 17:17
A jak jest do tego melodia?
no
no 11.09.2020, 13:26
I jeszcze Ministerstwo podało też, że w szpitalach przebywa 1 tys. 957 chorych na COVID-19
no tak
no tak 11.09.2020, 17:47
2 tysi w szpitalach a reszta w domach.
zdziwiona
zdziwiona 11.09.2020, 12:06
To już kwarantanna jest 10 dni a nie 14?
ryzyk fizyk
ryzyk fizyk 11.09.2020, 17:17
Nowe rozporządzenie zmieniło.

Pozostałe