W jeden dzień dwa razy wpadł w ręce policji. Prawa jazdy szybko nie odzyska

  • 11.09.2020, 18:01
  • Źródło: KWP Szczecin
W jeden dzień dwa razy wpadł w ręce policji. Prawa jazdy szybko nie odzyska KWP Szczecin
Policjanci „drogówki” zatrzymali 29-latka kierującego audi. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 58 km/h i nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych policji okazało się, że niespełna godzinę wcześniej ich koledzy z wydziału zatrzymali mężczyźnie dokument za to samo wykroczenie. Wtedy w terenie zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Audi. Mężczyzna jadący Trasą Zamkową przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 58 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że 29-latek nie posiada przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych Policji funkcjonariusze ustalili, że niespełna godzinę wcześniej kierowca miał zatrzymany dokument w związku z przekroczeniem prędkości o 52km/h w terenie zabudowanym.

Zgodnie z przepisami, szczecinianin może pożegnać się z prawem jazdy na dłużej. W tej chwili jego konto „wzbogaciło się” o 20 punktów karnych.

Minionej nocy funkcjonariusze szczecińskiej „drogówki” zatrzymali 8 kierujących, którzy lekceważąc przepisy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Większość wypadków drogowych powstaje z winy kierujących pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Jedną z głównych przyczyn tych tragicznych zdarzeń jest nadmierna prędkość, która ma decydujący wpływ na ich konsekwencje. Wielu groźnych zdarzeń na drogach można by uniknąć, gdyby kierujący, niezależnie od wieku, częściej myśleli o potencjalnych skutkach ryzykownej jazdy. Przede wszystkim powinni pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca czas niezbędny na odpowiednią reakcję w sytuacji zagrożenia.

Źródło: KWP Szczecin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kolega
kolega 11.09.2020, 20:13
Zbyszek najwyżej przesiądzie się na rower :)
takich nie brakuje
takich nie brakuje 11.09.2020, 18:54
Myślał, że to gra i można próbować kolejny raz.

Pozostałe