Popieramy pragnienie demokratycznej zmiany wyrażane przez ludność Białorusi - Olgierd Geblewicz w Komitecie Regionów

  • 14.09.2020, 15:54
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Popieramy pragnienie demokratycznej zmiany wyrażane przez ludność Białorusi - Olgierd Geblewicz w Komitecie Regionów
Wzywamy władze białoruskie do zapewnienia poszanowania podstawowych wartości, praw człowieka i wolności oraz zdecydowanie potępiamy wszelkie akty przemocy, represje i aresztowania pokojowych demonstrantów - to głos prezydium Europejskiego Komitetu Regionów. Marszałek Olgierd Geblewicz zadeklarował, że europejskie regiony są gotowe do współpracy z samorządami lokalnymi na rzecz obywateli Białorusi.

- Zdecydowanie popieramy pragnienie demokratycznej zmiany wyrażane przez ludność Białorusi. Dokonuje ona cywilizacyjnego wyboru w swoim wezwaniu do demokratycznych wyborów, poszanowania praworządności i wolności słowa. Członkowie KR-u podpisują się pod tymi wartościami. Jesteśmy gotowi współpracować z samorządami lokalnymi na rzecz obywateli Białorusi, aby przeprowadzić niezbędne reformy i zbudować zaufanie – powiedział marszałek Olgierd Geblewicz, przewodniczący frakcji EPP w Europejskim Komitecie Regionów.

 

Oświadczenie Prezydium Europejskiego Komitetu Regionów, to wyraz głębokiego zaniepokojenia samorządów sytuacją na Białorusi. W specjalnym oświadczeniu regionalni liderzy wezwali władze Białorusi do jak najszybszego uwolnienia wszystkich bezprawnie zatrzymanych demonstrantów i poparto wysiłki narodu białoruskiego. W stanowisku wyrażono gotowość do rozwijania współpracy i partnerstwa z miastami i regionami Białorusi, partnerskiego uczenia się i reform, które mogłyby wzmocnić tamtejszą samorządność lokalną. Prezydium KR wezwało także Unię Europejską i jej państwa członkowskie do zaoferowania odpowiedniej pomocy finansowej w celu wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego.

 

Posiedzenie prezydium Komitetu Regionów było również okazją m.in. do dyskusji na temat przyszłość Europy po COVID-19 oraz lepszego stanowienia prawa. Sprawozdawcą opinii w tej sprawie był marszałek Olgierd Geblewicz. - Kryzys COVID-19 będzie miał znaczący wpływ na debatę na temat przyszłości Europy, ponieważ stawia pytania dotyczące nie tylko odporności UE, ale także jej kompetencji oraz adekwatności jej ram instytucjonalnych i procedur decyzyjnych do reagowania na poważne kryzysy. Obecna pandemia może doprowadzić do punktu zwrotnego w procesie integracji europejskiej, ponieważ wyraźnie pokazała potrzebę zwiększenia zdolności Unii do działania na rzecz swoich obywateli. Zbliżająca się konferencja w sprawie przyszłości Europy jest dobrą okazją do wspólnej dyskusji nad tymi zagadnieniami, a zaangażowanie miast i regionów ma zasadnicze znaczenie dla ugruntowania procesu w odpowiedzi na obawy i oczekiwania obywateli - podkreślił marszałek.

 

W ocenie Komitetu Regionów zbliżająca się konferencja w sprawie przyszłości Europy jest okazją do wzmocnienia roli samorządów w Unii Europejskiej i ich pełnego zaangażowania w znajdowanie konkretnych odpowiedzi na obawy obywateli.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Olo
Olo 16.09.2020, 03:36
Oooo niemiecki konus:):)
Nie udało ci się zablokować budowy polimerów w policach to teraz probujesz udupic lotnisko w goleniowie??
No tak niemiecki konusie.
Polityk
Polityk 15.09.2020, 13:22
A może pan Marszałek Olgierd Geblewicz zająłby się problemami Pomorza Zachodniego, a nie zgrywa się na jakiegoś polityka rangi światowej.
Jola
Jola 15.09.2020, 09:41
A ten co? Marzy mu się wyższy stołek. Tusk nie jednemu obiecał i co? Ha ha ha
XXL
XXL 15.09.2020, 08:50
Zdjęcie pana Marszałka z PO bez pani Dudar się nie liczy.
Reklama Koalicji Obywatelskiej powinna być 100%
do pisowskiego trolla bez kagańca
do pisowskiego trolla bez kagańca 15.09.2020, 09:11
Załóż maseczkę, bo masz problemy z oddychaniem.
kod
kod 15.09.2020, 07:58
tęczowy marszałek
ajwaj aleluja i do hadesu
ajwaj aleluja i do hadesu 15.09.2020, 08:15
taka role dostał w tym zydowskim teatrzyku dla idiotów ha ha ah
Suczka
Suczka 14.09.2020, 23:49
„Nie przeszkadza Wam pomnik Lenina za to problemem jest polska rodzina
Precz z geriatokracją w Polsce.
Precz z geriatokracją w Polsce. 14.09.2020, 22:30
Trzeba nam majdanu. Polak patriota.
Suczka
Suczka 14.09.2020, 23:51
Ty chory jestes,w domu sobie zrob majdan
uśmiałem się
uśmiałem się 15.09.2020, 09:21
Ruskie trolle z chińskimi dyskutują o polityce w EU?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 14.09.2020, 22:06
olgierd liczy ze dostanie rekomendacje do szkoły liderów ha ah ah chce zostać agentem wpływów ha ha ah zydo kabaret https://www.google.com/url?sa=… i na premiera wprost z kartona po bananie ha ha ah
ten co liczy
ten co liczy 14.09.2020, 20:21
soros tam już jest, jeszcze balcerek i lewandowski i Białorusini zachłysną się tzw. "zachodnią demokracją", na amen jak u nas !!! Żymski rząd poliński nie może się powstrzymać od "pouczania", ja wiem $ robią swoje !!!
Dno !
pominęli cię gdy rozum rozdawali
pominęli cię gdy rozum rozdawali 15.09.2020, 09:29
Tak "Żymski" syndrom półanalfabety tego co niby liczy. Ale na co? Chyba na rozum.
LOLA
LOLA 15.09.2020, 14:20
TY NAPRAWDĘ NIE KUMASZ, ŻE TU CHODZI O ŻYDÓW ?
no tak
no tak 15.09.2020, 14:27
To chyba tylko dla maniaków
88
88 14.09.2020, 18:00
Putin tylko czeka kiedy Łukaszenka ustapi, pomogą mu w tym zbawcy świata Polacy. Wtedy to on wyznaczy nowego, swojego prezydenta.
Nawet ci tak zwani opozycjoniści ,wcale nie mówią o wyjściu z rosyjskiej strefy wpływów. Na cholerę Polacy mieszają się w wewnętrzne sprawy krajów ościennych ? no chyba ,że na zlecenie USraelitów.
Już Polska miała nauczkę kiedy wzywała do bojkotu gospodarczego Rosji. Skończyło się na tym , że na rzecz państw starej UE , Polska utraciła na wieki, wieków rynki zbytu w Rosji, a teraz dojdzie jeszcze Białoruś.
Pan Geblewicz i reszta polityków POPiS nie wypowiada się w moim imieniu.
do trolla 88
do trolla 88 15.09.2020, 09:24
A paszoł won! Ruski trollu Białoruś to nie tylko wasza sprawa. Żadne napisane przez ciebie zdanie nie jest prawdziwe i godne przeczytania
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 15.09.2020, 08:26
trwa wojna miedzy rodami o tron jeruzalem ha ha ah windsorowie burbonowie i hohenzollernowie walczą o tron a rodszyld to tylko skarbnik nic po za tym tzw zydzi to parobki np taki olgierd itd, plus kapłani do swiatyni saturna sala i moona co chcą ja wybudować w jerozolimie saturn to pradawne słońce szamasz ha ha ah
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 15.09.2020, 07:54
juz wiesz dlaczego putin trzyma z niemcami i merkel ha ha ah https://pl.wikipedia.org/wiki/…
88
88 15.09.2020, 10:23
Rebe, ja mam inne wytłumaczenie na związek Putina i Merkel.
To racjonalność, przewidywalność ,polityka długoplanowa, konsekwentna kontynuacja wcześniejszych założeń. Oni potrafią wyciągnąć wnioski z przeszłości w przeciwieństwie do będącego w ciągłym żalu i pragnącym zemsty Kaczyńskim, czy Dudzie strojącemu głupawe miny a la duce Mussolini. Niestety, dla mnie racjonalisty to ' Maliniak' nie tylko z podobieństwa twarzy do aktora, ale łącznie z cechami jakie miała ta grana w serialu postać.
Zdziwieni relacjom Niemcy- Rosja mogą być tylko polscy politycy i ich nacjonalistyczno- religijni klakierzy, którzy jak kundelki obszczekują prącą do przodu karawanę. Niestety nikt ich nie chce zauważyć, słuchać i uznać za wybrańców Boga którzy mają zbawić świat. Najbardziej obciachowe dla mnie jest to, tych naszych popaprańców z POPiS ani Niemcy ani Rosjanie, a nawet UE, nie chcą ich traktować jak równych sobie partnerów, więc polskie kmioty uciekają się do szantażu i kolaborują z USraelitami.
Niestety, Polak zawsze głupi po szkodzie.


TAK TO WIDZĘ HA HA AH
TAK TO WIDZĘ HA HA AH 15.09.2020, 15:48
BLA BLA BLA ***ENI KOTA Z A POMOCĄ SIERPA I MŁOTA AH AH AH
AJWAJ ALELUJA I DO HADESU
AJWAJ ALELUJA I DO HADESU 14.09.2020, 23:25
szerzej PATRZ ha ha ah zobacz to kto dziedziczy po romanowach oldenburgowie tak ze czyj jest polin rosja niemcy usa jak prezydenci to koligacje rodzinne z dynastiami niemieckimi ha ah ah https://pl.wikipedia.org/wiki/… ksiaze karol to przedstawiciel OLDENBURGÓW HA AH AH
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 14.09.2020, 23:04
88 musisz patrzeć szerzej biała gwiazda i czerwona to jedno i to samo to awers i rewers tego samego srebrnika ha ha ah wojna jest planowana
do naiwnego 88
do naiwnego 88 14.09.2020, 21:24
A ten to niby jest jaki i przez kogo namaszczony?
88
88 14.09.2020, 22:23
naiwny , to Ty jesteś. Łukaszenka został prezydentem Białorusi w 1994 rokiu, a Putin prezydentem Rosji w 2000 r. W 2002r. Łukaszenka postawił się Putinowi nie zgadzając się aby włączyć Białoruś do Federacji Rosyjskiej. Można Łukaszence dużo zarzucić, ale nie to, że był marionetką Putina. To typ narcyza, dyktatora lawiranta, ale jego dobra passa się skończyła. Rosjanie stracili cierpliwość i przy pomocy durnych USraelitów i jeszcze durniejszych Polaków wyeliminują Baćkę z gry. W zamian za jego i rodziny bezpieczeństwo złożą mu propozycję nie do odrzucenia i za niedługo nad białoruskim parlamentem będzie trzepotała biało-niebiesko-czerwona flaga
Fedracji Rosyjskiej. Opozycjoniści wyjadą do Polski, Litwy albo na Sybir, a Putin będzie miał święty spokój. Putin nigdy nie pozwoli aby Białoruś wyrwała się z rosyjskiej strefy wpływów, tym bardziej, że Białorusini nigdy do nikogo nie byli wrogo nastawieni, a Rosję szanują bezwzglednie.
Co innego z Ukrainą, Rosjanie wiedzą, że to bankrut bez przyszłości, no chyba , że państwo Izrael będzie się musiało ewakuować, jednak wcześniej Rosjanie przejmą tereny które umożliwią zabezpieczenie Krymu w wodę i ani trochę więcej bo nie potrzebni im są ukraińscy nacjonaliści.
do trolla 88
do trolla 88 15.09.2020, 09:19
88 słabo wyedukowany jesteś ruski trollu. DAty i nazwiska się zgadzają, a reszta do chłam który chcecie wcisnąć na zachodzie. A paszoł won!
kiku
kiku 14.09.2020, 16:37
Pomoc powinna być przede wszystkim realna.

Pozostałe