ILYO 2020 - posłuchaj Lutosławskiego i Bartóka, zobacz reportaż

  • 15.09.2020, 14:14
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
ILYO 2020 - posłuchaj Lutosławskiego i Bartóka, zobacz reportaż
„Fanfarę dla Uniwersytetu w Lancaster” Lutosławskiego oraz „Tańce rumuńskie” Bartóka usłyszymy w czwartek 17 września o godzinie 19:00. Podczas bezpłatnej premiery online na kanałach Filharmonii w serwisach Facebook i YouTube wykonają je dla nas młodzi muzycy International Lutosławski Youth Orchestra. Krótkiemu koncertowi towarzyszyć będzie także reportaż z tegorocznych warsztatów ILYO.

Kolejne spotkanie z ILYO

Witold Lutosławski, patron projektu międzynarodowej orkiestry młodzieżowej, wyznał kiedyś: „Nie chcę podbijać serc, ale pragnę znajdować tych, którzy czują tak samo jak ja”. Podejście to stało się prawdziwą inspiracją dla wielu inicjatyw na całym świecie. Wspólne działania ludzi, którzy myślą podobnie, odbywają się także w Filharmonii w Szczecinie. Każdego roku w sierpniu kilkudziesięciu uczniów i nauczycieli spotyka się w ramach warsztatów orkiestrowych International Lutosławski Youth Orchestra, by wspólnie pracować nad wybranymi dziełami. W tym roku przenieśliśmy nasze działania do rzeczywistości wirtualnej!

Lutosławski i Bartók w wykonaniu młodych muzyków

Już 17 września o godzinie 20:00 zapraszamy Państwa na kanały Filharmonii w Szczecinie w serwisach Facebook i YouTube do premierowego wysłuchania dwóch utworów oraz obejrzenia reportażu z ósmej edycji warsztatów ILYO. Jednym z utworów jest dzieło patrona warsztatów Witolda Lutosławskiego - „Fanfare for the University of Lancaster”. Drugim utworem „Tańce Rumuńskie, Bot-tánc” Béli Bartóka, którym przybliżymy twórczość węgierskiego kompozytora.

 

Utwory zostały przygotowane przez międzynarodową orkiestrę ILYO podczas nietypowej 8-ej edycji warsztatów orkiestrowych odbywających się 2 -12 sierpnia 2020 r. Ze względu na panujące obecne warunki, młodzi muzycy przygotowywali się do koncertów w zaciszu swoich domów. Ich pracę monitorowali tutorzy, którzy mimo dzielącej odległości, byli dostępni w sieci. Ten szczególny charakter pracy młodych muzyków i tutorów będą mogli Państwo podpatrzeć w reportażu, który ukaże się wraz z premierą utworów.

Posłuchaj muzyków, zobacz reportaż

Zapraszamy w czwartek 17 września o godzinie 20:00 na bezpłatną premierę online ILYO 2020 reportaż | Lutosławski | Bartok na naszych kanałach w serwisach Facebook i YouTube.

Katarzyna Plater-Zyberk

Rzecznik Prasowy

Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AJWAJ  ALELUJA I  BISMILAH  ORAZ  DO  HADESU
AJWAJ ALELUJA I BISMILAH ORAZ DO HADESU 15.09.2020, 15:59
https://youtu.be/wsa0sOEdGa4 HA AH AH KONCERT DLA WS
gryfin
gryfin 15.09.2020, 15:54
Kiedy koncert w Kościele NMP?

Pozostałe