Miler powinien się tłumaczyć, ale przed prokuratorem

  • 15.09.2020, 20:41
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Miler powinien się tłumaczyć, ale przed prokuratorem Tomasz Miler (z lewej) i Mieczysław Sawaryn podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie.
Zastępca burmistrza Mieczysława Sawaryna tj. Tomasz Miler zabrał głos w sprawie kar umownych, których gmina nie naliczyła Pracowni Projektowej Macieja Kasprzyka za nieterminowe przygotowanie dokumentacji na centrum przesiadkowe w Gryfinie. Tymczasem na jaw wychodzi kolejna sprawa (sic!). Okazuje się, że nie tylko zubożono gminę o karę umowną, ale część pracy wykonano… za projektanta.

Sprawa jest tak oczywista, że prokurator nie powinien mieć problemu ze sformułowaniem zarzutów. Tym bardziej, że ostatnio w artykule czarno na białym przedstawiliśmy dowody. Najwyraźniej jednak zastępca Mieczysława Sawaryna chce udowodnić, że czarne jest… białe.

-Umowa została skutecznie zrealizowana. Proces projektowania był dłuższy niż zakładano z przyczyn nieleżących ani po stronie gminy Gryfino, ani wykonawcy - ocenia subiektywnie Tomasz Miler.

Tylko że to same władze Gryfina, ogłaszając przetarg, określiły za każdy dzień opóźnienia kary umowne (m.in. akceptacja tych warunków umożliwiła wygraną jednej z pracowni). Więc z kary za nieterminowość się należały i pieniądze do gminy powinny wpłynąć.

Proces projektowy zakończył się uzyskaniem stosownych pozwoleń na budowę – twierdzi Tomasz Miler. -Nie mam wątpliwości, że wszystko jest w porządku – dodaje zastępca Mieczysława Sawaryna.

Jednak mówiąc o stratach nie zataja jednej rzeczy, o której trzeba w tym momencie powiedzieć: część „stosownych pozwoleń” wzięła na siebie gmina, wyręczając wykonawcę, któremu potem zapłacono publicznymi pieniędzmi. I tym też powinien zająć się prokurator.

O zubożeniu gminy pisaliśmy tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/37929,sawaryn-z-milerem-zubozyli-gmine-o-kare-umowna-mamy-dokumenty

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (123)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

do sprzedajnego
do sprzedajnego 20.09.2020, 21:32
Kamilu komplementów prawisz kupę,
to i tercet jeszcze pocałuj w doooopę!
Mira
Mira 20.09.2020, 21:12
Za halę odpowiada Sawaryn to po co wtrąca się Miler. Niech mi to ktoś wytłumaczy.
Badys
Badys 20.09.2020, 23:40
Może czuje się niedowartościowany i swój dziób wtrynia.
tłumacz z polskiego na nasze
tłumacz z polskiego na nasze 18.09.2020, 19:51
I jak tam Milera tłumaczenie?
Tomaszek
Tomaszek 20.09.2020, 11:55
Jestem wielki!
bagietka
bagietka 20.09.2020, 16:13
Ale nadal Tomaszku jesteś mentalnym kurduplem.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 18.09.2020, 08:03
a co robi pasłanka kotulanka czyzby przywiozła koszer wiedzę wprost od SEjM-A HA HA AH
Dyl
Dyl 18.09.2020, 10:57
Kotule i Pokrzykowscy, to jednak chyba nie potomkowie rodzin żydowskich. Na pewno jedli ***owinę
88
88 18.09.2020, 14:02
ocenzurowano w Polsce słowo wie przowina ? to już są jaja
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 18.09.2020, 21:09
SAURON I TY REPREZENTUJECIE JESZCZE NA TYM FORUM LUDZI MYSLACYCH TO Z MUCHĄ TWÓJ PUNKT PIS DA SIĘ SYPIE I TO FAKT MUCHY SĄ SKOŃCZONE CYBA ZE KONAR I SW MNIETEK DA IM FUCHĘ ZA POCHODZENIE HA AH AH TAK JAK MÓWIŁEM NIE PATRZYSZ SZERZEJ A SZKODA OD PONAD ROKU POKAZUJĘ WAM 676 RESET BA PALĘ GŁUPA OD LAT I CO I NIC DALEJ BARANY SĄ TAKIE SAME JAK BYŁY AH AH AH A JA POGŁĘBIAM SIE W ALKOHOLIZMIE HA AH AH
red
red 18.09.2020, 14:07
Tylko zabezpieczono, bo co trzecie przezwisko padało właśnie na portalu na literę"w".
koryto
koryto 18.09.2020, 14:19
No bo jak tu określać tercet jak nie na literę W?
dziecko wojny
dziecko wojny 18.09.2020, 11:05
Przez dom twoje rodziny tez pewno front przechodził...
feldkurat otto katrz   jp2
feldkurat otto katrz jp2 17.09.2020, 18:12
zydowski teatrzyk dla idiotów ha ah ah
XXX
XXX 17.09.2020, 16:04
LOL, a pan m. nie dostał wyroku w sprawie pomówienia ostatnio?
Rafał
Rafał 17.09.2020, 09:00
Czy dobrze rozumiem: Oni podpisują aneksy a Gmina traci należne pieniądze?
Wuja
Wuja 17.09.2020, 10:39
Rafał dobrze rozumiesz. Doją krowę bo się daje a pastuch (radni) są ślepi i głusi.
Zieeew
Zieeew 17.09.2020, 10:34
Źle rozumiesz "Rafał"
Uli
Uli 16.09.2020, 22:01
Ma chciwą piranię jako agenta. On pozwala mu bardzo na siebie wpływać. Tu naprawdę chodzi o pieniądze.
kibic
kibic 18.09.2020, 14:35
Tak pisali o Alabie z Bayernu.
Grzesiek
Grzesiek 16.09.2020, 21:45
Niewątpliwie w tej sytuacji stracił budżet gminy. Zerwali warunki, ktore sami postawili.
Harry
Harry 17.09.2020, 01:17
Skoro aneks był dzień przed terminowym oddaniem pracy to zastanówmy się jakie to mogły być układy.
?
? 16.09.2020, 20:05
Czy Maciej Kasprzyk to ojciec Jakuba?
Zbychu
Zbychu 16.09.2020, 22:47
Brat.
X
X 16.09.2020, 20:39
Wnuczek Kuby .
gazeciarz
gazeciarz 16.09.2020, 20:21
Bracia.
Rafał
Rafał 16.09.2020, 18:48
Przecież to kolesie !
Marika
Marika 17.09.2020, 09:05
Tak pan Ryszard pisał, a pan Tomasz potwierdził tylko, że znają się ze szkoły.
tak to widzę
tak to widzę 18.09.2020, 11:27
koledzy po szalu, na niejednym wyjeździe bywali, zapewne niejedną godzinę przesiedzieli w Antałku.
Wszyscy to widzą .....
Wszyscy to widzą ..... 16.09.2020, 18:25
Typowe fifty fifty czyli "Skok na Nowaka",
POKO kaput
POKO kaput 16.09.2020, 17:42
Mnieczysławie !!! czy Kotulowa przyniosła ze sobą mydło do Gminy żeby łapki umyć ?? Bo u towarzyszki Busowejtzw. DYRECHTORKI w PIERWSZEJ klasie dzieciaczki mydło i papier toaletowy muszą mieć swoje w tzw. SZKOLE .
ja
ja 17.09.2020, 10:31
POKO faktycznie ty kaput.to nie wiesz że gmina dostaje o wiele za mało forsiczki na oświatę ?"dobta zmiana wypstykała się z forsy i w kasie pusto..rozdali ,rozkradli9 to i nie mają.
Srutututu.
Srutututu. 16.09.2020, 18:27
Ni momy pinindzy na mydło i dezynfekcję w szkólach. Zrobimy deratyzację.
zrzutka na Mieciutka
zrzutka na Mieciutka 16.09.2020, 17:50
Widocznie Gmina nie daje odpowiednio pieniędzy, to wtedy rodzice muszą się składać. Tak jak teraz rodzice młodzieży w LO na halę.
Heil Donald
Heil Donald 16.09.2020, 17:04
Już ruszana przez chłopa , czy wibratora ???????
ktoś
ktoś 16.09.2020, 13:34
Ktoś musi być bardzo pewny ze sprawa wyląduje w prokuraturze skoro tak odważnie pisze.
ręka rękę myje
ręka rękę myje 16.09.2020, 13:08
Tomasz Miler woli się tłumaczyć bratu Kamilowi bo nie zada mu niewygodnych pytań.
tak to trzeba widzieć
tak to trzeba widzieć 16.09.2020, 14:21
To nagonka reżimówki na wolne media.
POKO i LSD  kaput
POKO i LSD kaput 16.09.2020, 12:09
Dlaczego to to Kotulo jest wpuszczane do Gminy i Gryfina ? Juz dość wstydu jak swoje MONDROSCI wygłasza w TVN . Cała rodzina z Polski się ze mnie śmieje !!! A tak naprawdę to Rafał Mucha znakałtował w wyborach To to .
ja
ja 17.09.2020, 10:34
Oto wpisał się "szarmancki" polak i gentelman wobec kobiet.P.Rafał Mucha to znokautował w pogoni za forsą.
?
? 16.09.2020, 20:08
Czy posłanka Kotulanka ma już jakąś fuchę w gminie czy reprezentuje sejm?
Harem
Harem 16.09.2020, 12:59
Kotula to nie wypal ,klamie i nic wiecej
kod
kod 17.09.2020, 07:46
i zawiesza buciki z okropnymi feministkami
lewy
lewy 16.09.2020, 13:07
harem to konkurencja polityczna: zero merytoryki i tylko krytykanctwo.
baron
baron 16.09.2020, 12:26
A co chcesz ruski trollu z Gryfjna zrobić strefę wolną od twojej głupoty?
Harem
Harem 16.09.2020, 12:56
Strefe wolna od hiv,stop lgbt
Do brudnego Haremu
Do brudnego Haremu 16.09.2020, 18:30
Wszystko ci się pie przy. Typowy Alzheimer.
słusznie
słusznie 16.09.2020, 18:24
W Polsce rozpoczął się proces odczłowieczania kogoś, kto ma inną tożsamość płciową - ocenił szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski pytany o słowa europosła Roberta Biedronia dot. "dehumanizacji osób LGBT". "Ja się z tym zgadzam" - dodał. Dziennikarz RMF FM przerwał rozmowę. "Pewne granice zostały przekroczone" - uznał.(Interia)
Monroe
Monroe 16.09.2020, 23:34
Конкуренция в области online гемблинга поражает масштабами.

Ежедневно организовывается все больше площадок с соблазнительными условиями для новичков.

Особенного внимания удостаивается приветственный подарок, который оценили
многие пользователи.
Пришла пора понять важные моменты, которые связаны с функционированием***
Wybory są ważne
Wybory są ważne 16.09.2020, 10:50
Pracę urzędnika czyli zastępcy burmistrza nadzoruje burmistrz, jeżeli jeden do prokuratury to i drugi do prokuratury.
najwyraźniej
najwyraźniej 16.09.2020, 12:26
Ale tu musi jeszcze ktoś nadzorować pracę burmistrza.
cara
cara 17.09.2020, 18:04
Rada gminy
many
many 16.09.2020, 10:32
Ta sprawa dotyczy dysponowania publicznymi pieniędzmi. Bo zawsze jak niby nie wiadomo o co chodzi to chodzi o...
K
K 16.09.2020, 10:19
CZY POSEŁ K LEGITYMIZUJE PRZEMOC i ŁAMANIE PRAWA??!!!
Na manifestacji środowisk LGBT w Szczecinie pojawiła się i oczywiście przemawiała w obronie Michała Sz. poseł Lewicy K.
.broniła bandyty, który uszkodził wraz ze swoją grupą ciężarówkę Fundacji Pro Prawo do Życia oraz pobił kierowcę.
Broniła również uczestników burd z 7 sierpnia na Krakowskim Przedmieściu.
Stawiła się za osobnikiem, o którym dobrze wiemy dzięki nagraniom udostępnionym w sieci, że wśród swoich znajomych jednoznacznie określa siebie jako heteroseksualnego mężczyznę, a maskę „bezpłciowośći” nakłada po to by być bezkarnym!
Poseł, która jeszcze niedawno nosiła znicze w „obronie” polskiego sądownictwa, podważała wyrok niezawisłego sądu, skazujący Michała Sz. pseudo „Margot” na 2 miesiące odsiadki!!!
Poseł K broni człowieka, którego organizacja na swoim profilu Facebook zachęcała manifestantów w dniu 8 sierpnia: "Rozpie...my to państwo prawa". Do tego samego zresztą zachęcał również w "przesłaniu" wypowiedzianym ustami swojej partnerki Michał Sz. pseudo "Margot".
Przypomnę, że środowiska LGBT i politycy Lewicy żądali aby Michała Sz. umieścić w kobiecym więzieniu. To jest aberracja! A co z komfortem psychicznym i bezpieczeństwem współwięźniarek? Tak broni kobiet? Dodatkowo poseł z Gryfina wprowadziła w błąd zebranych mówiąc, że sąd zakazał poruszania się ciężarówkom Fundacji Pro Prawo do Życia. To jest nieprawda w świetle wyroku Sądu Okręgowego z Gdańska z dnia 15 lipca 2020 (Sygn. akt IC 1134/19)
Dzięki udostępnionym przez policję materiałom z zajść z 7 sierpnia mogliśmy się przekonać, że agresywna tłuszcza tego dnia na Krakowskim Przedmieściu lżyła policjantów, opluwała ich, naruszała nietykalność cielesną, niszczyła policyjne radiowozy i inne mienie polskiej policji. W obronie takich bandziorów stanęła poseł K!
Mało tego, jest też możliwe, że p.Kotula posłużyła się swoim poselskim immunitetem, jako bezpiecznikiem dla organizatorów wydarzenia, którzy z premedytacją wykorzystali nieletnią do łamania prawa (art 196 K.K), poprzez ostentacyjne manifestowanie z transparentem profanującym uczucia religijne. Wstyd, to za mało powiedziane! To jest HAŃBA dla majestatu posła RP!
ja
ja 16.09.2020, 10:57
Szanowny p. K Taki stek bzdur to może napisać tylko "prawdziwy " katolik co to w średniowieczu palił na stosie tzw"czarownice." Prawdziwy chrześcijanin ma w genach zakodowaną miłość do drugiego człowieka.Mnie rażą te pielgrzymki latające po ulicach i drogach i obs...... pobocza lasy i zagajniki,wyjące niemi9łosiernie jakieś pseudo psalmy
Harem
Harem 16.09.2020, 12:54
Każdemu synowi, tęczowy tatuaż na łeb, zobaczymy - ilu się zdecyduje?
Wuja
Wuja 16.09.2020, 11:46
Szanowny Panie ja s..sz Pan koksem i siejesz nienawiść.
ja
ja 16.09.2020, 16:30
wpis p. K to pęłne " miłosierdzia" katolickie przesłanie?Wuja nie ośmieszaj się.Masz ludzi za prymitywów?
baron
baron 16.09.2020, 12:28
Ruskim trollom za to płacą, ale nikt rozsądny poważnie tego co pisze "ja" nie traktuje.
88
88 18.09.2020, 11:27
Czego ty trollu, szpionie ps.' baron' swoje antyrosyjskie fobie wylewasz na forum lokalnej gazety z kresów zachodniej granicy III RP ?
Tu jest Polska ! Wewnętrzne żale i spory ludów prawosławnych ze wschodu, piszących cyrylicą, to wewnętrzne sprawy Rosji.
Stąd, do granicy z Rosją jest prawie 600 km, a młode pokolenie Polaków, Rosjan widziało tylko w telewizji.
Osiadli na ziemi gryfińskiej Ukraińcy długo musieli pokutować to ,że ich ziomkowie mordowali Polaków jako UPO-wcy i radzieccy NKWD-ziści.
Gdy rany się zabliźniły, nastąpiła integracja i wzajemny szacunek., nagle pojawiają się jakieś nacjonalistyczne gnidy , które szczują Polaków na inne narody.


Pozostałe