Licytacja dotycząca hali. Czy pieniądze zaproponowane przez dyrektora zaspokoją zachłanność burmistrza?

  • 19.09.2020, 20:19
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Licytacja dotycząca hali. Czy pieniądze zaproponowane przez dyrektora zaspokoją zachłanność burmistrza? UMiG w Gryfinie
Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego dał swoją propozycję zapłaty za korzystanie z Hali sportowej, którą wybudował burmistrz Mieczysław Sawaryn na terenie powiatowej szkoły. Burmistrz nie chce jej do tej pory udostępnić, ponieważ żąda pieniędzy od powiatu. Proponowane przez dyrektora Sławomira Głuszaka pieniądze są dużo mniejsze, niż te których żąda. Rozpoczęła się licytacja.
O komentarz poprosiliśmy też starostę Wojciecha Konarskiego. Odpowiedź nadeszła od sekretarza Andrzeja Kamińskiego
igryfino: -Jak na obecny czas wygląda sytuacja prawna działki powiatowej przy ul. Niepodległości w Gryfinie i sprawa prowadzenia szkoły na terenie przekazanym gminie? ?
sekretarz Andrzej Krzemiński: -1. Nie odwołaliśmy darowizny chcąc umożliwić Gminie zachowanie trwałości projektu.
igryfino: -Jak to się stało, że prowadzicie szkołę na działce będącej w posiadaniu gminy Gryfino?
sekretarz: -W szkołach zawsze prowadzone są zajęcia na sali i na dworze, chociażby z uwagi na porę roku.
igryfino: -Dlaczego młodzież LO musi ćwiczyć na dworze?
sekretarz: - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego przedłożył Gminie projekt umowy na korzystanie z sali gimnastycznej w hali widowiskowo – sportowej (22 godziny w tygodniu, 50 zł za godzinę, dodatkowo proporcjonalny udział w kosztach bieżącego sprzątania sali gimnastycznej) i czeka na akceptację Gminy.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bez układów
bez układów 24.09.2020, 20:04
No i proszę jak się zacieszają i jeleni szukają tacy pewni,a tu sprawy w sądach i to przegrane,bo bezpieczeństwo ludzi jest ważniejsze niż układy i znajomości
Narcyz
Narcyz 22.09.2020, 11:07
Fota z cyklu "patrzcie i podziwiajcie piękni my"
Rowerzysta
Rowerzysta 22.09.2020, 05:26
Może w Antalku sprawę przeba załatwić
tak z tego wynika
tak z tego wynika 21.09.2020, 23:10
JEdynym poważnym beneficjentem jest stary Miler.
Pikuś
Pikuś 21.09.2020, 20:31
To chyba rada powinna ustalić stawki za ten bubel Sawaryna. Gmina nie jest prywatnym folwarkiem burmistrza.
pryzma
pryzma 21.09.2020, 22:36
Sawaryn z Milerem zrobili sobie prywatne ranczo.
Bogdan
Bogdan 22.09.2020, 09:02
Skoro chcą pobierać opłaty tylko od niektórych to trochę tak to wygląda.
Paweł
Paweł 21.09.2020, 08:21
Niech szkoła wystawi rachunek za grunt użyczony i oddany darowizną na rzecz gminy. Dzieci z LO winny mieć możliwość korzystania z hali sportowej, gdzie my żyjemy ludzie ogarnijcie się bo zygac się chce patrząc no to wszystko . Budujemy mosty dla pana starosty itd.... dzieci się cieszyły że będą w hali czwiczyly ale jak zwykle MOGĄ SOBIE POPATRZEĆ.
pogoda
pogoda 21.09.2020, 08:10
Nie ze wszystkimi panie Miler można się "dogadywać" a trzeba prowadzić normalne rozmowy biznesowe co was przerasta.
Wędkarz
Wędkarz 21.09.2020, 07:28
Cześć kredytu na spłatę poprzedniego pewnie nie spłacanego, część na zapłatę wykonawcy halii a resztę na nagrody za akcję ewakuacji urzędu.
Konsal
Konsal 21.09.2020, 05:49
Wezmą kolejny kredyt i dalej benda hulać.
Darek
Darek 21.09.2020, 02:57
Utrzymanie sali za 50 zł godzina to jakiś absurd. Aby wyszło na 0 trzeba policzyć sprzątanie (w tym dezyinfekcja) + koszty ogrzewania +koszty oswietleni i amortyzację zużycia przynajmniej podłogi. Szkoła musi płacić za koszty wynikłe z użytkowania a te koszty są większe od 50zl za godzinę
baza
baza 21.09.2020, 00:47
W kasie gminy pusto bo nie potrafią gospodarować i teraz na gwałt szukają wpływów do budżetu. Obudzili się nagle z ręka w nocniku, bo sprawy trzeba unormować zaczym zaczęli w ogóle budować.
ostrzeżenie
ostrzeżenie 20.09.2020, 21:29
Sawaryn ciśnij gościa ciśnij, ale nie zapominaj, że Konar nie zapłonie!
Mietek
Mietek 20.09.2020, 16:24
Wojtku dasz trzy razy tyle i 0,5 mil zł które obiecałeś i graba!
tak
tak 20.09.2020, 14:14
powiaty zlikwidować-natychmiast!
Nachbar
Nachbar 20.09.2020, 13:21
Zlikwidowac to komunistyczne starostwo i po problemie.
ot co
ot co 20.09.2020, 13:52
a nie zapomnijcie zabrać p seweryna z ekipą,wtedy będzie po problemie
krótkie podsumowanie
krótkie podsumowanie 20.09.2020, 11:57
Krętacze chcą wyłudzić pieniądze
Gumowiec
Gumowiec 20.09.2020, 11:55
Dajcie mi ajwaja bo mi swedza j.....
krupier
krupier 20.09.2020, 11:22
Ktoś kiedyś zlicytuje ten beznadziejny tercet .
Mama
Mama 20.09.2020, 08:25
Dyrektor dwoi się i troi ale co on może ? Pewnie , ze tyle to będzie za mało .
wiem....
wiem.... 20.09.2020, 08:25
Jak stary kawaler mówi,że jest jak ojciec dla wszystkich mieszkańców,to jest totalne nieporozumienie,no i mamy tego efekty!
Don Cicio
Don Cicio 20.09.2020, 11:23
Chyba ojciec chrzestny
Ja wiem