Z wysepki wszedł na pasy prosto pod samochód

  • 21.09.2020, 11:54
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Z wysepki wszedł na pasy prosto pod samochód
Mężczyzna szedł od strony Placu Barnima I na drugą stronę ulicy Bolesława Chrobrego w Gryfinie. Przeszedł jeden pas drogi i z wysepki wkroczył na pasy prosto pod samochód, który jechał od strony Bramy Bańskiej. Na miejsce przyjechała policja i pogotowie ratunkowe.

-Na ulicy Bolesława Chrobrego w Gryfinie na pasy wszedł mężczyzna, a jadący samochodem osobowym nie ustąpił mu pierwszeństwa - informuje nas  sztab. Arkadiusz Betlej, zastępca naczelnika wydziału prewencji i ruchu Drogowego Komendy Powatowej Policji w Gryfinie.  

81-lwrniwgo mężczyznę z urazem biodra przewieziono do szpitala. Policja prowadzi postępowanie pod kątem wypadku, więc zaewne sprawa skierowana zostanie do Sądy Rejonowego w Gryfinie.

Do wypadku doszło przed południem dziś 21 września 2020 r. w Gryfinie

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

best
best 24.09.2020, 15:51
JAk najszybciej zamontować tam światła!
czekając na tragedię?
czekając na tragedię? 22.09.2020, 00:09
Kilka razy do roku na tym skrzyżowaniu dochodzi albo do stłuczek, albo do potrąceń.
Czy naprawdę władze czekają na tragedię i wtedy się obudzą?

To jest trudne skrzyżowanie i dla pieszych i kierowców - nawet uważny pieszy jak wychodzi na ulicę nie jest w stanie zobaczyć samochodów wjeżdżających z Piastów.
A z kolei samochody z Piastów często wjeżdżają "na wcisk" żeby się zmieścić między tymi jadącymi Chrobrego. I jak patrzą na samochód czy zdążą - zapominają, żeby popatrzeć na przejście.

Czy naprawdę takie trudne postawić tu światła?
Ułatwiłoby to życie także tym włączającym się z Piastów (a tych jest dużo jak most jest czynny)...
M
M 22.09.2020, 15:14
Oj jestem za światła tam powinny być już dawno !
Dyl
Dyl 22.09.2020, 08:06
Dokładnie tak. 100/100. To przejście dla pieszych, powinno być natychmiast zlikwidowane ! Ten skrót do kościoła był bardzo głupim pomysłem, który drugi dureń zaakceptował bojąc się pewnie anatemy z ambony. Zastanawiam się kto tam taki ważny mieszka/ł w okolicy aby zlecić powstanie tego przejścia. Kozłowski , Mnietek ? To był pewnie prezent dla parafian którzy chodzili z Górki do kirchy na dole skrótem przez park. Na G.Tarasie mają już kościoł, więc na dół nie chodzą.
Aniele Boże Mój , Ty zawsze przy mnie stój i bądź czujny, a nie za laskami się oglądasz.
debilizm tercetowy
debilizm tercetowy 22.09.2020, 09:31
Durniu jak tercet - drzewo zrzuca liście - wyrżnąć drzewo. Jest potrącenie na przejściu - zlikwidować przejście...
To przejście nie jest tylko dla ludzi idących do kościoła idioto!

Z przystanku na placu Barnima odjeżdżają autobusy nie tylko jedynki ale i na wioski.
I to przejście jest dla nich. Chcesz dygać ze szkoły na przystanek aż przez Kościelną albo koło d. 1001 drobiazgów?

Do kościoła ty debilny antyklerykale nie gonisz jak na autobus.

A od czasu jak zabili dechami gastronomię na placu - jedyne miejsce, żeby posiedzieć czekając to własnie bistro pod nóżkami...
88
88 22.09.2020, 10:17
Orzesz, ty szczochu, właśnie przez takich pędzących na autobus małolatów i kościelnych żółwi patrzących tylko przed siebie, przejście powinno być zlikwidowane. Do kościoła od około 30 lat już nie chodzę, a na autobus nigdy się nie śpieszę, bo nie muszę. Kiedyś nie było tam przejścia, nie było wypadków, a ludzie chodzili na autobus przejściem koło Bistro/ELDOM-u albo przed skrzyżowaniem przed Kościuszki.
Tam gdzie jest teraz parking , były kiedyś perony dla autobusów MPK, ale Kozła denerwowało to, że jeżdżą koło plebani, więc zmieniono organizację ruchu, a pętlę zmieniono na plac/parking przykościelny, dla zmyłki nazwany Placem Barnima. To miejsce powinno być zabudowane jak przed wojną.
do antyklerykalnego "szczocha" 88
do antyklerykalnego "szczocha" 88 22.09.2020, 20:35
"kiedyś" jełopie, to krowy po mieście na Międzyodrze chodziły. Ale potem na placu Barnima były wielkie imprezy - i lokalne jak WOŚP i gwiazdy na Dniach Gryfina też..
No a potem nastał tercet...
I teraz na placu Barnima tylko buda zabita paździerzami od dwóch lat - bo im przeszkadzała gastronomia.
A jak teraz na placu jedyne imprezy - to kościelne - nie wiń Kościoła za to, że tylko on organizuje...

A od twojego "kiedyś" - przybyło samochodów, zwiększyło się miasto - no i uliczka Piastów stała się wyjazdową z miasta (przez most).
Ale władze wciąż tak jak ty - "no przecież kiedyś tylu wypadków nie było"...

A jak "szczochu" 88 proponujesz zatkanie kolejnego kawałka miasta przez sprzedaż działeczki - to najpierw pokaż, gdzie ludzie zaparkują. Bo tak się składa, że to nie XIX wiek - i przy każdym nowym budynku potrzeba NOWYCH parkingów...

88 Dzisiaj, 10:17 Kiedyś nie było tam przejścia, nie było wypadków,
Do 88
Do 88 22.09.2020, 16:07
Pewnie nie potrzebujesz autobusow bo cisniesz autem - a nie każdy ma samochód czy prawko. Twój komentarz wygląda egoistycznie - jeśli mam racje. Zakładam, że tak jest, bo skoro nie korzystasz z nich i nie potrzebujesz to jest wielka szansa, że jesteś kierowcą.. Powiedzmy sobie szczerze, same przejscie dla pieszych nie jest problemem, lecz brak kultury jazdy na drodze i/lub olewanie przepisów drogowych - a ten artykuł o tym świadczy. Gdyż mężczyzna był na wysepce, a wtedy kierowca miał obowiązek zachować ostrożność, w dodatku powinien ujrzeć przechodniego, oraz pojazd kierowcy z naprzeciwka, który ustąpił pierwszeństwa.
ten 88 ma fioła na punkcie kościoła
ten 88 ma fioła na punkcie kościoła 22.09.2020, 16:49
ten debil ma tak nas.. antykościelnym fetorem, że jak autobus jeżdził w kółko to mu odpowiadało - a teraz tylko wjeżdża w zatoczkę - więc podlec od razu "wina Kościoła"!
A sam przyznaje, że autobusem nie jeździ - więc nie wie, że teraz jest wygodniej - no i więcej miejsc parkingowych dzięki temu - również na ulicy Kościelnej.
Ale jak mu piana z gęby leci na widok kościoła - to co zrobisz - wszystko przetworzy do swojej teorii spiskowej...
Marta
Marta 22.09.2020, 08:55
Jak zlikwidujecie to ludzie na dziko będa przechodezić i będzie ejszcze gorzej.
Do Dyl
Do Dyl 22.09.2020, 08:47
Hehehe już tylko popatrzeć na te laski może, nic więcej !!!!
Schutzengel
Schutzengel 22.09.2020, 09:02
złośliwiec. Takie są koleje życia.he,he
tyle
tyle 21.09.2020, 23:16
Miał potężnego pecha!
jak prawie wszyscy
jak prawie wszyscy 22.09.2020, 10:15
PH 5,5
Knagulec
Knagulec 21.09.2020, 20:08
Trzeba miec oczy nawet w dup....
tasiemka
tasiemka 22.09.2020, 08:57
Nie każdy Knagulec jest probumistrzowskim tasiemcem, żywiącym się *** jak ty.
Filemon
Filemon 21.09.2020, 19:50
TVN Turbo zamiast uwaga pirat POWINNA PROWADZIĆ EDUKACJĘ Z OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO. 0PINIE NA TYM FORUM SA SKRAJNE A PRAWDA JEST TAKA, ŻE WYSEPKA - tzw azyl, JEST TRAKTOWANA JAK CHODNIK I PRZY ZEJŚCIU Z NIEJ NA JEZDNIĘ OBOWIĄZUJĄ PRZEPISY JAK PRZY WEJŚCIU NA PRZEJŚCIE Z CHODNIKA - ZATRZYMANIE SIĘ, ROZEJRZENIE I PRZY WOLNEJ DRODZE WEJŚCIE NA JEZDNIĘ. DODATKOWO WSKAZANE JEST BY PIESZY NAWIĄZAŁ KONTAKT WZROKOWY Z KIEROWCĄ. TO ZDARZENIE TO TYLKO DOWÓD NA TO, ŻE PIESZY JEST W POZYCJI SŁABSZEGO I - TU ZACYTUJĘ KLASYKÓW POLITYKI Z PIS, OGON NIE BĘDZIE RZĄDZIŁ PSEM.
capslock
capslock 21.09.2020, 23:55
Debilu - dotrze do ciebie, że NA TYM CHOLERNYM KAWAŁKU ASFALTU NIE MA MOWY O ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCIACH KIEROWCY, CZY PIESZY CHCE ZOSTAĆ TAM, CZY MA ZAMIAR PRZECHODZIĆ?
Gdy kierowca zbliża się do przejścia dla pieszych i widzi JEDNOZNACZNY zamiar przejścia - to co ma zrobić?

I nie porównuj "wysepek" między pasami ruchu jak w Szczecinie, gdzie nawet przystanek tramwajowy się mieści!

80 latek ma "kontakt wzrokowy z kierowcą" łapać według ciebie, by BŁAGAĆ WZROKIEM, ŻEBY TEN NIE ROZJEŻDŻAŁ GO NA ŚRODKU ULICY???
Filemon
Filemon 22.09.2020, 20:26
Nie będę zniżał się do Waści poziomu gdyż to właśnie poziom debila. Jeszcze raz, na spokojnie przeczytaj mój wpis a potem spróbuj znaleźć we własnym wpisie jakiekolwiek nawiązanie. PS; mając zamiar zabierać głos na forum publicznym odpuść sobie inwektywy - nie każdy musi widzieć żeś nie capslock a zwyczajny cham choć może i z dużej litery.
uczył Marcin Marcina...
uczył Marcin Marcina... 22.09.2020, 20:52
jak debilu uczysz kogoś zasad "netykiety" to sobie poczytaj co mówią o pisaniu capslockiem....
88
88 21.09.2020, 18:22
to na tym przejściu Kozłowski potrącił dzieci ?
Wysepki na przejściach wcale nie poprawiają bezpieczeństwa pieszych.
Polecam bardzo ciekawą serię programów ukazujących polską rzeczywistość na drodze.
https://www.youtube.com/watch?…
dokładnie
dokładnie 21.09.2020, 18:44
Śp. Kozłowski na tym przejsciu się "przejechał".
przód samochodu już prawie poza pasami - to nie hamował?
przód samochodu już prawie poza pasami - to nie hamował? 21.09.2020, 18:19
Gadacie bzdury z tymi "wysepkami" - jest przejście dla pieszych. I jeśli ktoś jest na środku jezdni - to jakim prawem ktokolwiek ma prawo przypuszczać, że pieszy NIE MA ZAMIARU przejść?
Jeśli wchodzi z chodnika na jezdnię - jest cień szansy, że mógłby kierowca się nie spodziewać, bo pieszy nagle zmienił kierunek np (szedł wzdłuż jezdni i nagle skręcił). Ale tu NIE MA ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI, co do zamiarów pieszego.
Więc wszystkie dywagacje czy to wysepka, czy srysepka - nie są istotne.
Dlaczego kierowca nie zatrzymał się przed pieszym, który chciał przejść na pasach?
Renata
Renata 21.09.2020, 18:45
Trzeba sprawdzić czy przez komórkę nie rozmawiał i dlatego nie zauważył niewątpliwie wolno idącego od Placu Barnima osiemdziesieciolatka.
sąsiad
sąsiad 21.09.2020, 19:07
Burmistrz Gryfina zawsze gada przez komórkę jadąc samochodem ! Widziałem !
wiceburmistrz
wiceburmistrz 21.09.2020, 23:24
daj nam spokój. nam urzędnikom państwowym wolno tak bo wasze sprawy załatwiamy
przechowuje na lepsze czasy
przechowuje na lepsze czasy 21.09.2020, 22:35
Też widziałem i nawet mam nagrane na kamerce.
Kierowcabombowca
Kierowcabombowca 21.09.2020, 16:51
I dylemat Gryfina wysepka to czy nie wysepka? Bo jedni piszą że pasów nie ma w środku więc wyspa a inni że przecież to nie jest część chodnika tylko jezdni 🤪. Mimo wszystko i tak czy siak powinien się zatrzymać dla swojego i pieszego dobra. 😉
proste
proste 21.09.2020, 17:49
Bo jak jest wysepka, a wyraźnie, jest to trzeba się zachować inaczej niż na pełnym przejściu.
...
... 21.09.2020, 18:20
Wysepki robi się w celu ułatwienia dla pieszych - a jak kierowca mógł przypuszczać, że pieszy tu sobie zechce postać?
Tym bardziej, że jak widać zatrzymał się praktycznie z przodem niemal poza pasami?
88
88 21.09.2020, 16:42
jestem ciekaw, kim jest geniusz który wymyślił aby w tym miejscu zrobić przejście dla pieszych ? Szkoda, że nie pomyślał też o sygnalizacji świetlnej.
...
... 21.09.2020, 18:21
Masz trochę racji- ale w centrum miasta kierowcy muszą się liczyć z tym, że przejścia robi się tam, gdzie są "potoki pieszych".
To nie jest wina pieszych, ze tędy chcą przejść na przystanek - z którego teraz jeżdżą autobusy na wioski - nie tylko jedynka...
Co do sygnalizacji na tym skrzyżowaniu - od dawna tylko mówią. Aż dojdzie do prawdziwej tragedii.
Wtedy od razu zrobią - o jednego trupa za późno....
Jan.
Jan. 21.09.2020, 16:26
A ile lat miał kierowca i czy nie był ślepy,skoro nie widział pieszego.
szkoda
szkoda 21.09.2020, 15:46
81 lat i uraz biodra to może być wyrok...
A to nie jest żadna wysepka - wysepki to są na rondzie koło cmentarza.
Poza tym, trudno żeby kierowca nie wiedział, że pieszy MA ZAMIAR przechodzić... Na tramwaj tam nie czekał...
emo
emo 21.09.2020, 17:49
Porachunki dziadków sugerujesz?
Polak
Polak 21.09.2020, 15:04

Na tym skrzyżowaniu już dawno powinna być sygnalizacjia świetlna.
znawca
znawca 21.09.2020, 14:44
Przepisy mówią jasno, wysepka jest chodnikiem, to NIE JEST dalszy ciąg jezdni. Tyle w temacie.
Faraon
Faraon 21.09.2020, 20:56
Dokładnie tak mówi przepis
Wysepka jest chodnikiem ( azyl )
Milicjant ale dobry
Milicjant ale dobry 21.09.2020, 16:30
Oczywiście, że wysepka. Pasy są namalowane tylko na ulicy. Na wysepce ich nie ma. Tworzą dwa oddzielne przejścia dla pieszych.
Mechiko
Mechiko 21.09.2020, 17:51
Milicjant powinien robić wykłądy w szkołach bo ludzie naprawdę tego nie kumają i leżą pod koła!. (Oczywiscie nie przesądzam jak było w tym wypadku).
szkoda
szkoda 21.09.2020, 15:45
przepisy mówią jasno - kierowca widząc pieszego MAJĄCEGO ZAMIAR przechodzić na oznakowanym przejściu musi zachować ostrożność - a tu pieszy na tramwaj nie czeka.
Poza tym - to nawet nie jest wysepka, tylko środek asfaltu zastawiony pachołkami...
niestety
niestety 21.09.2020, 14:35
W tym wieku biodro? To już nie stanie na własne nogi.
Zwyrol
Zwyrol 21.09.2020, 14:06
I bedzie pajda
Oko
Oko 21.09.2020, 20:07
Pajda juz jest Buahahaha
no tak
no tak 21.09.2020, 14:00
Pewno kierowca znowu powie ze mu biegiem wpadł na auto.
niemożliwe
niemożliwe 21.09.2020, 14:25
81-latek?
szkoda
szkoda 21.09.2020, 15:48
ostatnio 90 latka na parkingu a kierowca "nie widziałam jak wchodziła"...
Marco
Marco 21.09.2020, 13:51
Kotis, skoro policjant mówi, ze pierwszeństwa nie ustąpił samochód, to znaczy, że winny kierowca.
szkoda
szkoda 21.09.2020, 15:49
Pieszy jest tu widoczny, przechodzi i nikt rozumny nie będzie uważał że "nie spodziewał się, że będzie chciał iść dalej"...
total
total 21.09.2020, 14:02
Wysepka zmienia postać rzeczy. Po wejściu na wysepkę z powrotem trzeba się rozejrzeć w 3 strony i jak jest wolne to dopiero przechodzić. Skoro jechał od strony ulicy Łużyckiej to było go widać z daleka. Nie wiem ile by musiał pędzić aby go nie zauważyć.
Obywatel
Obywatel 21.09.2020, 14:31
Ale po cholere w polowie jezdni ma uwazac na kierowce ?? Pieszy ma pierszenstwo i w tym przypadku nie ma mowy o wtargnieciu na jezdznie poniewaz byl juz w polowie drogi widoczny juz przez kierowce na wysokosci baszty. Pamietaj gosciu nie chwal sie negatywnym wynikiem iq, lepiej sie nie odzywac niz sie upokarzac nie wiedza i brakiem logicznego myslenia. Pozdrawiam "panie" total.. id..to
STS 121
STS 121 21.09.2020, 20:25
Noz japier**** po co w połowie jezdni uważać na kierowcę!? Właśnie po to żeby nie wleźć pod koła samochodu, kierowca pojazdu też może popełnić błąd, jest milion możliwości za kółkiem żeby coś poszło źle. Kierowcy są różni, w różnym wieku z różnym refleksem nawet mi jako kierowcy w sile wieku i super refleksem zdarzały się sytuacje niebezpieczne i niespodziewane i dlatego ja gdy jestem pieszym wiem że kierowca auta nie musi mnie zauważyć... to ja się upewniam czy mogę bezpiecznie wejść na pasy a nie ładuje się bezmyślnie pod koła!
Widział gołą dwunastkę  jak katabas i wjechał
Widział gołą dwunastkę jak katabas i wjechał 21.09.2020, 21:14
Pijany i naćpany nie musi.
Amik
Amik 21.09.2020, 14:34
Obywatelu bo takie są przepisy. Do wysepki i potem znowu się rozglądasz i możesz dopiero wtedy przejść. Wielu baranów o tym nie wie i stąd tyle wypadków.
szkoda
szkoda 21.09.2020, 15:52
nie wyzywaj od baranów - bo niby jak nazwać kierowcę, co się "nie spodziewał i nie zauważył" pieszego, co nie miał zamiaru wypalić papierosa na wysepce?
Kierowca myślał, że to tam ludzie stają podziwiać widoki?
Zbyszek
Zbyszek 21.09.2020, 14:26
Totalny ale najwyraźniej samochód nie ciachnął go koło wysepki tylko jak już kończył przejście i to dopiero zmienia postać rzeczy.
Obywatel
Obywatel 21.09.2020, 13:23
Skoro byl na wysepce to juz musial jakis czas byc na jezdzni, ewidentna wina kierowcy.
Marco
Marco 21.09.2020, 13:59
Dokładnie jak pisze Obywatel!
kodex
kodex 21.09.2020, 13:52
Powinien dojść do wysepki i rozejrzeć się jeszcze raz.
Grażyna
Grażyna 21.09.2020, 12:51
Jeżdzą tymi starymi meniami jak jakieś królowie szos
Użytkownik
Użytkownik 21.09.2020, 12:37
Te durne słupki ograniczają widoczność.

Pozostałe