Na sesji w Gryfinie o modernizacji urządzeń Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych

  • 23.09.2020, 19:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Na sesji w Gryfinie o modernizacji urządzeń Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych
Na czwartkowej sesji jednym z najważniejszych punktów zdaje się być uchwała w sprawie przyjęcia aktualizacji Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Kanalizacyjnych Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Gryfinie na lata 2018-2022. Wiele urządzeń wymaga szybkiej wymiany czy modernizacji jeśli chcemy żyć w bezawaryjnej gminie. Poniżej porządek obrad XXV sesji Rady Miejskiej w Gryfinie (w dniu 24 września 2020 r. o godz. 10.00)
  1. Sprawy regulaminowe

1/ otwarcie obrad i stwierdzenie quorum,

2/ przyjęcie protokołów: z XXII i XXIII sesji.

 

  1. Zgłaszanie wniosków w sprawie zmiany porządku obrad.

 

  1. Przedstawienie złożonych interpelacji i zapytań.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia aktualizacji Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Kanalizacyjnych Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Gryfinie na lata 2018-2022 – DRUK NR 1/XXV
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej nieruchomości gruntowej, położonej w obrębie ewidencyjnym nr 5 miasta Gryfino na rzecz aktualnych współużytkowników wieczystych – DRUK NR 2/XXV
      1. stanowiska komisji Rady,
      2. dyskusja,
      3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu Gminy Gryfino na 2020 rok – DRUK NR 3/XXV
      1. stanowiska komisji Rady,
      2. dyskusja,
      3. podjęcie uchwały.

 

  1. Informacja Burmistrza o pracach podejmowanych w okresie międzysesyjnym
    i z wykonania uchwał Rady.

- uwagi i zapytania.

 

  1. Wolne wnioski i informacje.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

akcja na balkonie
akcja na balkonie 25.09.2020, 22:24
Atak p. Milera zastępcy p. Sawaryna na dziennikarkę był naprawdę podły.Ta nakręcana fala nienawiści kiedyś do nich wróci.
Wagner
Wagner 25.09.2020, 22:35
Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie postępowanie.
nadwaga Mietka
nadwaga Mietka 25.09.2020, 15:31
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu
ZWOLENNIK MNIETKA
ZWOLENNIK MNIETKA 25.09.2020, 15:47
DBAJMY O NASZE DOBRO
Pp
Pp 25.09.2020, 19:59
Hmmmm
Zwolennik Mietka??? Czyli jednak....
Bobik
Bobik 26.09.2020, 00:34
"No kto jak nie my"??wystarczy działalności tego szkodliwego tercetu.
Belgium
Belgium 25.09.2020, 00:43
W sprawie oświaty tradycyjnie urzędnicza nowomowa granicząca z bełkotem celem zamydlenia oczu i rozmycia obrazu zainteresowanym tym mieszkańcom.
Mnietek ratuj !!!
Mnietek ratuj !!! 24.09.2020, 18:22
Gugo ty moja !! Ty tak się znasz na kanalizacji jak Don Fekalio Czaskoski z Warwsiochowa .
Wuja
Wuja 24.09.2020, 14:47
Pani Kasprzyk tłumaczenie że Pani jest za a nawet przeciw dyskusji po wystąpieniu burmistrza. Kręci Pani jak Cygan Słońcem.
ja
ja 24.09.2020, 18:09
wuja jak ty do kobiety.a mówią że sarmaci klęczą przed kobietą.ty potomek hunów czy ordyńców.a kręcili nie słońcem a księżycem bliżniacy
do mniecia:)
do mniecia:) 24.09.2020, 19:22
Mieciu - ty sobie przypomnij, jak traktują kobiety twoi przyboczni.
I uważaj, bo cię wyleją z posadki, która cię bardziej kręci....
czy musze to oglądać
czy musze to oglądać 24.09.2020, 14:14
Znowu kompromitacja organizacyjna Sawaryna.
oglądam sesję
oglądam sesję 24.09.2020, 14:06
Hej zatroskany.(?)
Na sesję może przyjść każdy ,a z tego co widzę to tam mało kto ma maseczki,a ty troszczysz się tylko o jedną osobę?
Zatroskany
Zatroskany 24.09.2020, 12:25
Co robi na tej sesji ***? Jako kto przychodzi na te sesje? I jeszcze w tym wieku bez maseczki? To dla niej niebezpieczne.
Andrew
Andrew 24.09.2020, 14:16
do Zatroskany: Niech proburmistrzowskie trolle zajmą się pracą a nie trollowaniem mieszkańców Gryfina.
tylko pytam
tylko pytam 24.09.2020, 13:21
a co tak się jej boisz ?
che che
che che 24.09.2020, 13:07
Oj Paweł, tobie wszyscy przeszkadzają, jak ciebie nie wielbią?
do 13.07
do 13.07 24.09.2020, 15:16
Che che
zaczął się ślinić na widok nowej dziennikarki, ( fajna jest) a panie przyszły razem ... ale znam obie i wiem,że się Pawełek może przejechać, a niech mu dokopią



Wuja
Wuja 24.09.2020, 10:24
Pani Kasprzyk ośmiesza burmistrza mówiąc, że zaproponowany punkt informacja burmistrza na temat oświaty nie powinien być proponowany bo burmistrz musiałby się przygotować a tak to odpowiedź będzie niepełna (oględna). Czyli nie chcą a nic powiedzieć na temat wf licealistów w nowej sali gimnastycznej.
Oglądam
Oglądam 24.09.2020, 12:19
Ośmieszyła??? a ja uważam że nie, pokazała panu Gudze jak się przygotowuje materiały na sesji. Pamiętam jak pan ten będąc radnym czynił to nieustannie. Pan burmistrz był do odpowiedzi super przygotowany i nie potrzebował czasu co pokazała jego wypowiedź.
Wuja
Wuja 24.09.2020, 13:11
Jednak ośmieszyła i to bardzo. W głosowaniu o przyjęcie tego punktu obrad zwolennicy burmistrza głosowali za odrzuceniem lecz przegrali 11 do 6. Punkt bardzo niewygodny dla Sawaryna gdyż na koniec swego wystąpienia stwierdził, że na temat jego wypowiedzi nie może być dyskusji gdyż nie było to zaznaczone we wniosku co bardzo ochoczo poparł jego dyżurny radny. Dyskusja jednak nad tym punktem obrad jednak się odbędzie i myślę że będzie ciekawie.
che che
che che 24.09.2020, 13:08
che che - czyli radna nie wierzyła, że Sawaryn może cokolwiek powiedzieć bez przygotowania o gminie? To się nazywa wiara w lidera...
:)
:) 24.09.2020, 11:59
wuja - powiedziała prawdę - no jak można wymagać od burmistrza, żeby cokolwiek mógł powiedzieć o gminie, bez przygotowanej przy podwładnych ściagi?

Jak kiedyś radna pytała o trawę po pas w środku miasta to ten "ale o jaką zieleń miejską pani chodzi?" - czy jakoś podobnie...
ten co liczy
ten co liczy 24.09.2020, 09:07
Człowiek w maseczce to w/g kryteriów człowiek chory, przed takim należy uciekać bo nas zarazi, taki delikwent powinien leżeć w domu w jednoimiennym szpitalu !!!
do debila co niby lioczy tylko na swój rozum nie
do debila co niby lioczy tylko na swój rozum nie 24.09.2020, 09:25
ten co liczy deibilu, czyli ci co stoją przy stole i operują to sa chorzy. Czyli lekarze a nie pacjent.
ten co liczy
ten co liczy 24.09.2020, 09:50
Włącz myślenie, wyłącz tvn i qrską tv, a operujący lekarze to nie chorują, ich maski chronią nas przed ich chorobami, czyż nie ?
Z twoją tzw. kulturą chyba jeszcze nikt nie wygrał ?
Nawet ussmani twierdzą:
"Amerykański dziennik „Washington Times” opublikował analizę, z której jednoznacznie wynika, że nie mamy obecnie do czynienia z żadną pandemią, a jedynie ze sztucznie rozdmuchaną medialną wrzawą.
Wskazują na to m.in. dostępne dane dotyczące zachorowalności, liczby zgonów oraz działania podjęte w walce z chorobą. Jak podkreślono „wirus SARS-CoV-2 to nie czarna śmierć, ani nawet grypa sezonowa”."
o idioty, co liczy, ale nie umie:)
o idioty, co liczy, ale nie umie:) 24.09.2020, 12:02
Trump to dla ciebie autorytet wirusologii i epidemiologii?
Dołóż jeszcze Łukaszenkę, prezydenta Brazylii i paru innych równie "kompetentnych"...
ten co liczy
ten co liczy 25.09.2020, 08:21
No no, gdzie jest tam naPISane o trampku, to jest straszne jak media wykreowały coś co nim nie jest, pandemia to jest ale u ludzi umierających na nowotwory !
Za doPISek na karcie zgonu, że zmarły miał covid lekarze dostają 750 zł, przecież on i tak nie żyje a lekarzowi się "należy".
Ja rozumiem strach przed chorobą, ale to nie jest żadna choroba, to wymysł Gatesa i nwo na depopulację strachem i rozwalenie gospodarek świata, cel to 500 mln ludzi niewolników.
Maseczka po 15 minutach jest do wyrzucenia, ile dziennie maseczek używacie i ile to was kosztuje, bo koszt tu jest najważniejszy, dla Nich !
24 godziny indoktrynacji na dobę zrobiły swoje, wystarczy teraz "nakaz" skoczenia w przepaść to większość to zrobi, zdrowia i rozwagi życzę, pamiętacie świńską i grypę, koncerny na szczepionkach zarobiły 20 mld $, nikt się nie zaszczepił !

biedny on z 8.21
biedny on z 8.21 25.09.2020, 09:12
ten co liczy niestety nie może liczyć na swój rozum i tylko łyka teorie spiskowe. Biedny...
che che
che che 24.09.2020, 09:46
taka "logika" przypomina mi tego, co latał z wierszykami i rozdawał przed każdymi wyborami, che che..
Dobre - w maseczkach przy stole operacyjnym chorzy a na stole bez maseczki zdrowy....

ten co liczy Dzisiaj, 09:07 Człowiek w maseczce to w/g kryteriów człowiek chory,
Ciekawski
Ciekawski 23.09.2020, 23:09
Czy radny który prowadził po spożyciu dalej jest w radzie?
garaż
garaż 24.09.2020, 00:27
PRzyjeżdża przecież swoim samochodem na sesje!
A.
A. 24.09.2020, 19:32
Jezuuu, serio?
promil
promil 24.09.2020, 13:14
A w jakim stanie?
Idą podwyżki
Idą podwyżki 23.09.2020, 22:50
Czyli PUK szykuje po raz kolejny znaczne podwyżki cen wody. To zgodnie z przepisami pierwszy krok. Na koniec nowe ceny zatwierdzi (ustali) PPP Wody Polskie.
ida idą
ida idą 26.09.2020, 00:40
No jak najbardziej podatki w górę.. No i oczywiście podatek od betonu(i to nie jest żart)
przecież
przecież 24.09.2020, 09:30
Nas podwyżki muszą się zgodzić radni.
MAREK zwany CIULEM
MAREK zwany CIULEM 24.09.2020, 13:16
Przecież się zgodzą z SANECKIM na czele
Fifty fifty
Fifty fifty 25.09.2020, 02:06
Zależy od srebrników.
uwaga
uwaga 23.09.2020, 22:42
Pogarda jaką okazują nieudacznicy ciężko pracującym na rzecz miasta lub prowadzącym własny biznes jest porażająca. Nieudacznikom jedno co dobrze wychodzi to poniżanie innych osób.
Apoloniusz
Apoloniusz 23.09.2020, 22:40
Ale środowisko z rezerwatu politycznej radnej prowadzi strategię cała wstecz. Wiadomo że wtedy zyskuje znaczenie w grze politycznej dla poparcia nawet oczywistej sprawy 😁. Ot stara zasada trzymania kija w szprychach.
łubudubu:)
łubudubu:) 24.09.2020, 00:39
"kij w szprychy"? Pojedź sawaryniarzu klasykiem - "tak się męczy prezes "Tęczy" a niektórzy wtykają mu szpilki, to nie ludzie, to wilki"...
wiolka
wiolka 23.09.2020, 21:31
Jak tam radny Sanecki? Już po kolejnej rozmowie z Sawarynem?;)
Gumowe ucho się na takich mówiło.
Gumowe ucho się na takich mówiło. 23.09.2020, 22:54
Ja słyszałem, że Judasz się już powiesił. A tu on szpicluje dla Srutututu w KO.
do Wiolka
do Wiolka 23.09.2020, 21:49
Dla mnie Sanecki już jest nikim! Nic mnie nie obchodzi co z nim.
pytania do radnych (poza Puzikiem i Wisińską, bo oni i tak nie wiedzą,…
pytania do radnych (poza Puzikiem i Wisińską, bo oni i tak nie wiedzą, czy są za czy przeciw)... 23.09.2020, 21:29
Zaraz - "modernizują" plan na lata 2018-2022? To jak z tymi milerowym znajomym od darowania kar zapisanych w przetargu?
A dlaczego nie wypełniono?
A kto opracował zły plan (skoro po dwóch latach jest nieaktualny)?
No i kto zostanie rozliczony za brak realizacji?
sztuka dla sztuki
sztuka dla sztuki 24.09.2020, 01:05
Po prostu plan na lata 2018-22 był zrobiony na ***

Pozostałe