Sanepid gryfiński: jest osoba zakażona. Rekord dobowych potwierdzeń w regionie i w kraju

  • 25.09.2020, 10:39
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sanepid gryfiński: jest osoba zakażona. Rekord dobowych potwierdzeń w regionie i w kraju
Starsza kobieta została zakażona koronawirusem SARS-CoV-2 w naszym powiecie. Być może, że od osób młodszych bez objawów... W regionie padł rekord. Dzisiaj (25 września 2020 r.) mamy 61 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Jeśli chodzi o cały kraj, to badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u kolejnych 1587 osób – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To największy wzrost od początku pandemii. Dwadzieścia trzy osoby zmarły. Najmłodsza ofiara koronawirusa miała 44 lata.

-Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy dzisiaj 61 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie wynosi 1547/30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Renata Opiela, kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Szczecinie.

Zakażenia korononawirusem w Zachodniopomorskiem z ostatniej doby:

- m. Szczecin – 30 osób ( 6 dzieci, 1 młoda kobieta,17 kobiet w średnim wieku, 2 młodych mężczyzn, 4 mężczyzn w średnim wieku);

- pow. myśliborski- 2 osoby (1 młody mężczyzna, 1 mężczyzna w średnim wieku);

- pow. goleniowski – 7 osób (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 3 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn);

- pow. koszaliński + m. Koszalin – 4 osoby (1 dziecko, 3 mężczyzn w średnim wieku);

- pow. pyrzycki– 2 osoby (1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku);

- pow. stargardzki– 3 osoby (1 kobieta w młodym wieku, 1 kobieta w średnim wieku i 1 mężczyzna w średnim wieku);

- pow. szczecinecki– 3 osoby (2 kobiety w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku);

- pow. białogardzki– 3 osoby ( 1 dziecko, 1 kobieta w średnim wieku, 1 starsza kobieta);

- pow. kamieński – 1 osoba ( 1 starszy mężczyzna);

- pow. policki – 3 osoby ( 3 kobiety w średnim wieku);

- pow. sławieński - 1 osoba (1 dziecko);

- pow. gryfiński- 1 osoba ( 1 starsza kobieta);

- pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 starsza kobieta)

Dzisiejszy raport z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:

mazowieckiego - 295

małopolskiego - 241

kujawsko-pomorskiego - 162

pomorskiego - 128

śląskiego - 126

warmińsko-mazurskiego - 87

wielkopolskiego - 84

łódzkiego - 78

zachodniopomorskiego - 61

lubelskiego - 59

podkarpackiego - 55

podlaskiego - 54

dolnośląskiego - 52

świętokrzyskiego - 52

opolskiego - 38

lubuskiego - 15

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AJWAJ ALEWLUJA I DO  BArtkowa
AJWAJ ALEWLUJA I DO BArtkowa 26.09.2020, 14:38
ADMINIE DOŚĆ DEBILI HA HA AH PONIZEJ https://youtu.be/eWJI0oA7fLM A MNIE MOGĄ XCMOKNĄĆ TAK PO MASOŃSKU W CZUBEK JARMUŁKI HA HA AH I CHLAPNĄĆ ROWA DO HADESU HA HA AH AH
Irena
Irena 26.09.2020, 13:42
A dzisiaj prawie rekord, normalnie o włos.
Amorozo
Amorozo 30.09.2020, 20:15
Za to w ostatni dzień września padł rekord w Gryfinie i w Szczecinie.
Luck
Luck 26.09.2020, 10:43
Czemu dzisiaj nie ma jeszcze danych ministerialnych. SPrawdzić trzeba czy czegoś nie knują!
ciekawostka
ciekawostka 26.09.2020, 10:40
Rezultat epidemii to nie liczba osób, które umierają dzisiaj z powodu koronawirusa. Rezultat to jest stan, który zobaczymy za 4-5 lat - mówi dr Kasina w ślad za szefem szwedzkiego Urzędu ds. Zdrowia Społeczeństwa.
podst pyt
podst pyt 26.09.2020, 00:49
Czy Zjednoczona Prawica podjęła już decyzję, jak podzielić dwa miliony szczepionek na grypę, które trafią do Polski? To pytanie wymaga odpowiedzi, bez względu na to, czy Jarosław Kaczyński będzie teraz wicepremierem, szarym posłem czy królem albo emerytem - pyta rafał Żakowski.
Petrus
Petrus 26.09.2020, 09:53
do post pyt: To prawda, rząd zajmuje się sobą zamiast rządzeniem.
Rafał
Rafał 25.09.2020, 20:56
Jest osoba zakażona a dzieci do szkoły chodzą bo sanepid czeka
gryfiniak
gryfiniak 25.09.2020, 22:18
Rafał w której szkole?
ami
ami 25.09.2020, 19:56
Jest bardzo dużo osób na kwarantannie. Niektórzy sobie to lekceważą. Jeśli ktoś miał kontakt z osobą zakażoną, to musi ten okres kwarantanny przejść. Istnieje duże ryzyko, że również może być zakażony. Nie ma innej metody, żeby przerwać ten łańcuch
prosta zależność...
prosta zależność... 25.09.2020, 21:41
Ekonomiczny minister zdrowia podjął decyzję, żeby NIE BADAĆ osób z kwarantanny (po kontakcie z chorym) o ile nie mają objawów.
Jakoś dwa tygodnie temu...
MR
MR 26.09.2020, 09:44
Też to wychwyciłem. To było naprawde głupie.
ano tak
ano tak 26.09.2020, 09:57
I dlatego po kilku tygodniach wypuszczania ludzi którzy nie mieli objawów - ale po kontakcie z chorymi zostali zakażeni - zakażali dalej. I to nie była ich wina - przecież tak minister zdrowia zarządził, bo zmniejszył liczbę testów...
*** ***
*** *** 25.09.2020, 19:54

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

niestety
niestety 25.09.2020, 19:48
Dlaczego umierają też młodzi? Osoby, które umierają z powodu koronawirusa, najczęściej mają choroby współistniejące, ale w Polsce zmarło jednak ponad 300 osób, które nie miały żadnych innych schorzeń, były młode i zdrowe. Tak, ze śmiercią może się skończyć zakażenie dla każdego.
Magda
Magda 25.09.2020, 18:07
Strach pomyslec co będzie dalej jak zachorowalność na koronawirusa pokryje się z grypą.
Kostucha
Kostucha 25.09.2020, 16:08
Koronka zbiera żniwa niejeden fiknie
Farosz
Farosz 25.09.2020, 12:53
Skond tu wody świeconej wzionąć aby wirusa pozbyć wiem raz na zafsze pytam ziem Skond. Zaprafde powiadam wam rze woda sfiencona czyni cuda albowiem tak jest napisane a conapisane toczytane.
Knagulec
Knagulec 25.09.2020, 16:06
Analfabeta
cytata
cytata 25.09.2020, 12:38
Wyraźnie zapracowaliśmy na takie liczby. Jest to odbicie zachowań weekendowych w populacji. Czwartki, piątki zawsze mają tendencję do najwyższych wyników w tygodniu - wyjaśnia prof. Gut i dodaje: - Albo się opamiętamy, albo będziemy bili rekordy, wybór należy do naszego społeczeństwa. A jak widać na razie, jest duże poluźnienie.

Wirusolog ostrzega, że jeżeli się nie opamiętamy jako społeczeństwo, konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe.

- Jak widać na razie służba zdrowia nie padła, respiratorów nam wystarcza, łóżek w szpitalach też. Nie grozi nam całkowite zamknięcie, raczej poszczególne regiony będą odpowiadały za działania swoich mieszkańców i tam będą wprowadzane lokalnie restrykcje. Nie mam złudzeń, jeżeli nie zmieni się nasze podejście, to będą padały kolejne rekordy i za kilka dni może być po kilka tysięcy zakażeń dziennie. W momencie, kiedy startujemy z poprzedniego dość wysokiego poziomu, to wiadomo, że będą kolejne wzrosty - ostrzega ekspert na wp.
paradoks ekonomii
paradoks ekonomii 25.09.2020, 13:09
paradoksalnie - zamykanie całej gospodarki wyrównuje szanse. Zamykanie tylko w niektórych regionach - dobija lokalne małe firmy. Duża firma z kilkoma zakładami przeżyje. Mały warsztat czy firma - padnie.
I nikt się nie przejmie - to nie kopalnia czy zbrojeniówka...
Ksiundz
Ksiundz 25.09.2020, 11:59
Modlę się za was psubraty
no no
no no 25.09.2020, 11:53
Niewesoła perspektywa
Jola
Jola 25.09.2020, 11:38
W gryfińskim 1 osoba. Młodzi nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Chodzą bez maseczek i śmieją się z osób starszych. Czas żeby zrozumieli że to nie żarty. Dlaczego nie karacie ich. To młodzi są zagrożeniem dla innych
.....
..... 25.09.2020, 18:33
wincej tvp info wincej lemingi....
do kropek:)
do kropek:) 25.09.2020, 19:30
Mniej Korwina i delfina (z ivanem albo bez)...
...
... 26.09.2020, 02:01

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

niestety
niestety 25.09.2020, 12:13
Niestety, pandemia nie czepia się tylko tych idiotów co "nie wierzą". Problem w tym, że ci idioci zakażają innych - słabszych. I są odpowiedzialni za ich powikłania a nawet przyspieszoną śmierć....
On35
On35 25.09.2020, 12:31
Wez się rozpędź i wyładuj czerepem w mur.
do tego, co czerepem w mur
do tego, co czerepem w mur 25.09.2020, 13:10
Nie radź innym, co tobie najwyraźniej nie służy...
Obywatel
Obywatel 25.09.2020, 11:36
Już się za przeproszeniem rzygać chce tą waszą pandemią.
życzenie
życzenie 25.09.2020, 12:46
Obywatelu obyś rzygał swoją
Monika
Monika 25.09.2020, 13:03
On pewno młody i butny, szybko wyzdrowieje (choć nie wiadomo co z powikłaniami), ale jego matka może umrzeć.
Obywatel
Obywatel 25.09.2020, 13:14
Do końca życia powinniście chodzić w maskach i w odstępie 2 metrów od innych, żeby dbać o starszych i swoje matki, bo zawsze możecie ich czymś zarazić. Bezobjawowe wirusy szaleją i ludzie na ulicach mogą zacząć umierać, gdy się nie będziecie stosować do tych wytycznych przez całe życie. Gdzie wasze sumienie i wrażliwość, gdy tego nie będziecie robić?
do idioty
do idioty 25.09.2020, 15:20
A potrafisz idioto wymienić jakąś inną chorobę, co w ciągu miesiąca dwóch od zachorowania zabija 4-7% osób?
Nie licząc długotrwałych powikłań?
Będziesz gadał głupoty? To najpierw pomyśl o konsekwencjach.
i taki efekt debilów co "nie wierzą w wirusy, bo nie widzieli"...
i taki efekt debilów co "nie wierzą w wirusy, bo nie widzieli"... 25.09.2020, 11:13
spośród tych 1600 osób w ciągu następnego miesiąca dwóch umrze 50 - 100...
Bo dzisiejsze zgony to są skutki zachorowań w zeszłym miesiącu...

No a nie wiadomo, jak z umieralnością długofalową - w ciągu roku od zachorowania - bo nie ma takich badań...
...
... 25.09.2020, 18:35
xD ... szkoda tylko, ze rok temu, 5 lat temu jak i 10 lat temu również dzień w dzien ludzie umierali na powikłania pogrypowe, ba, nawet więcej, ale oczywiście motłochowi w tvp tego nie mówili to nie wiedzieli xD wasza PANDEMIA xD w takim razie, ogłaszamy pandemie kataru, bo co 4 człowiek ma katar
do debila
do debila 25.09.2020, 19:28
rok temu na grypę zachorowało 4 mln - zmarło 150 osób - i debilu nie dociera do ciebie różnica? 84 tys i 2400 zgonów (w ciągu miesiąca od zachorowania)?
 do debila Wczoraj, 19:28
do debila Wczoraj, 19:28 26.09.2020, 02:08
Ale wami covidianie łatwo można manipulować, wystarczy wam pierdnąć w tvp, że trzeba gównem smarować twarz, a będziecie to robić, niewolnicy XD.
do debila z dzisiaj 02.08
do debila z dzisiaj 02.08 26.09.2020, 10:05
ale tobie wystarczy delfin i zasypiający Korwin jako autorytety wirusologii - bo przecież wystarczy na twój rozumek...
...
... 26.09.2020, 17:00
kretynie, kto napisał, ze popieram korwina?..... idź oglądnij tvp, za małą dawkę propagandy masz.
do debila z dzisiaj 02.08
do debila z dzisiaj 02.08 26.09.2020, 10:04
ale tobie wystarczy delfin i zasypiający Korwin jako autorytety wirusologii - bo przecież wystarczy na twój rozumek...
...
... 26.09.2020, 02:02
DEBILU a skąd masz takie informacje? z tvp? no to brawo kur.....
to  sobie poszukaj Ivanku delfinku albo inna edytko...
to sobie poszukaj Ivanku delfinku albo inna edytko... 26.09.2020, 10:08
A co - twoje autorytety Ivan delfin i Korwin nie powiedzieli ci o statystykach grypy w zeszłym roku?

Wczoraj, 19:28 rok temu na grypę zachorowało 4 mln - zmarło 150 osób - i debilu nie dociera do ciebie różnica? 84 tys i 2400 zgonów (w ciągu miesiąca od zachorowania)?
pomyśl nim napiszesz
pomyśl nim napiszesz 25.09.2020, 18:57
do ... Bo życie to choroba śmiertelna. Ale co z tego wynika?
niestety
niestety 25.09.2020, 13:04
Już za pól roku będa pierwsze, bedzie naprawde wiadomo jak z umieralnosćią.
Gosc
Gosc 25.09.2020, 11:13
Bardziej niż wirusa ludzie boją się biedy i glodu. Dlaczego nie na wszystkich sesjach i uroczystościach urzędnicy mają maski? Nie zachowują odstępu? Tak samo politycy, jeden obok drugiego. Kupili testy z Korei, które mają skuteczność typu max 20 procent. W wielu gminach żeby dostać się do zwykłego lekarza rodzinnego, ludzie stoją w kolejce na schodach. Drugi raz zamkną granice i całe usługi? Wątpię na pierwsze zamknięcie nie było nas stać.
pacjentka onkologiczna
pacjentka onkologiczna 25.09.2020, 13:06
Gosc nie mów proszę za wszytkich. JA jestem w trakcie leczenia nowotworu i dla mnie kontakt z tym równa się śmierć.
gosc
gosc 25.09.2020, 19:49
a nie boisz sie grypy? zwyklego przeziebienia? Czy to tez nie jest smierc? Mamy zamknac wszystko?? Siedziec w domach? Kto utrzyma kraj skoro rozdaja jak moga?
do idioty
do idioty 25.09.2020, 21:44
A przeziębienie zabija jedną na 25 osób które zachorują w ciągu miesiąca od początku choroby?
Porównujesz to do przeziębienia i grypy? To najpierw poznaj podstawowe dane....
kosa
kosa 25.09.2020, 10:58
Pani Jesień przyszła już!
już się boję
już się boję 25.09.2020, 13:07
Gdy pani Grypa przyjdzie, to dopiero namiesza!

Pozostałe