Tak wiózł ich do pracy w polu. Sprawa trafiła do sądu

  • 25.09.2020, 19:19
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Tak wiózł ich do pracy w polu. Sprawa trafiła do sądu
Policjanci zatrzymali prawo jazdy 67-letniemu kierującemu, który ciągnikiem rolniczym z przyczepą ciężarową przewoził pięć osób. „Pasażerów”, jak się okazało, wiózł do pracy w polu, a taki transport - jak tłumaczył 67-latek - zdarzył mu się pierwszy raz.
Do zatrzymania doszło rano, krótko po godzinie 7.00 policjanci z wałeckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym z przyczepą ciężarową. Powód kontroli dotyczył przewozu osób. 67-letni kierujący przewoził na przyczepie pięć osób, które wiózł do pracy w polu.
 
Jak tłumaczył policjantom, taka sytuacja zdarzyła się kierującemu po raz pierwszy, a poza tym miał do pokonania niewielki kawałek drogi. Kierujący ciągnikiem rolniczym decydując się na przewożenie osób na przyczepie, naraża te osoby na duże niebezpieczeństwo w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze-przypominają policjanci.
 
Naruszenie przepisów, dotyczących przewozu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym naraża kierującego na mandat od 100 do 500 złotych i do 10 punktów karnych. Kierującemu ciągnikiem policjanci zatrzymali dokument prawa jazdy i skierują wniosek o ukaranie do sądu.
 
Prawo jazdy może zostać zatrzymane przez policjanta między innymi:
- W przypadku, kiedy ujawni czyn polegający na przewożeniu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji (art.135 Prawo o ruchu drogowym).
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ewelina
Ewelina 28.09.2020, 08:05
Awans sìę liczy nie Rolnik
IDĘ SPAĆ
IDĘ SPAĆ 26.09.2020, 18:12

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Rolnik jest niewinny!
Rolnik jest niewinny! 26.09.2020, 16:12
Rolnik nie popełnił wykroczenia!
Art.63 ustawy prawo o ruchu drogowym:
Zabrania się przewozu osób w przyczepie, z tym że dopuszcza się przewóz:
1)
dzieci do szkół lub przedszkoli i z powrotem w przyczepie dostosowanej do przewozu osób, ciągniętej przez ciągnik rolniczy;
2)
konwojentów, drużyn roboczych i osób wykonujących czynności ładunkowe w przyczepie ciągniętej przez ciągnik rolniczy pod warunkiem, że:
a) liczba przewożonych osób nie przekracza 5,
b) osoby stojące trzymają się uchwytów,
c) osoby nie znajdują się pomiędzy ładunkiem a przednią ścianą przyczepy,
d) prędkość zespołu pojazdów nie przekracza 20 km/h;
Edward
Edward 26.09.2020, 12:47
строительство деревянных домов - строительство из профилированного бруса, строительство загородных домов
bezpieczeństwo najważniejsze
bezpieczeństwo najważniejsze 26.09.2020, 10:37
Jakby był wypadek to byście inaczej komentowali.
norka
norka 26.09.2020, 10:09
Bardzo dobrze, trzeba pracowników szanować a nie wozić ich jak zwierzęta.
Ewelina
Ewelina 26.09.2020, 09:51
Biedny rolnik .Wstyd kiedyś tak wozili i nawet na żniwa jeżdżą dzieci i nikt sìę tym nie dziwi w telewizji nawet o tym mówili nie dawno. Widać ze praca sìę nic nie liczy MUSIAŁ ZAPIE.....Ć SZYBKO
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 26.09.2020, 06:30
ADMIN WIESZ ja jestem poddanym TYLKO KRÓLOWEJ reszta może mi zwalić obciągnąć lub jak kto woli DO RYJKA BRAĆ ha ha ah ale dla KRÓLOWEJ dam się zabić taki jestem masoński *** TAK MI DOPOMÓŻ BÓG HA HA AH
mundurowy
mundurowy 26.09.2020, 00:24
Ludzie, przeciez tu chodzi o bezpieczeństwo. Słyszeliście o wypadkach?
równi i równiejsi
równi i równiejsi 26.09.2020, 00:24
*** kur.wa żart chyba! Trzeźwemu rolnikowi prawko zabierają żeby nie miał jak pracować a taki ćpun/dealer *** *** sobie śmiga ujarany od ucha do ucha i dragi ćpunom rozwozi jak jakiś kur.wa taksówkarz... Parówka z *** dawał zawsze na wszystkich i widać jakieś specjalne względy ma u nich... Ja ***le!!!
szanowany
szanowany 26.09.2020, 11:22
To niech szanuje ludzi a nie jak bydło wozi.
?
? 26.09.2020, 10:46
Zgr ,kret,admin....
Z.
Z. 26.09.2020, 00:03
Całe życie się w ten sposób jeździło na pole a teraz nagle wielki problem. Co za parszywe czasy, faszystowskie czasy.
AJWAJ ALELUJUJA I  W OKRAKU
AJWAJ ALELUJUJA I W OKRAKU 25.09.2020, 22:50
ADMIN KOCHAM CIĘ ZA TO AALE NIE PO PEDALSKU HA AHA H TO NIE JEST MIEJSCE NA GAZETĘ ALE NA PROCESY Z IDIOTAMI HA A AH FAJNIE TO BRZMI HA HA AH POZDRAWIAM GWARANTUJE CI ZĘ WSZYSTKIE WYGRAMY HA AH AH ICH TĘ PY ICH ŁEB TO GWARANTUJE HA AH AH https://ia801000.us.archive.or… LUBIĘ TEN SONG HA HA AH
AJWAJ  ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 25.09.2020, 22:38
*** To nie jest miejsce na wklejanie linków tylko na komentarz.
buhaha
buhaha 25.09.2020, 22:32
No tak na takiej autostradzie jak widac na zdjęciu zatrzymali więc zagrożenie było
ech
ech 25.09.2020, 22:20
Biedni ci Ukraińcy na przyczepie.
Pawlakowa
Pawlakowa 25.09.2020, 22:33
Kargul, toż to nasi!
WOP
WOP 25.09.2020, 21:46
Za moich czasów taka jazda była czymś normalnym na kolonie letnie tak się jechało i szkolne wykopki
lis
lis 25.09.2020, 21:39
to musiał być Dudek ! tylko jego na to stać !
88
88 25.09.2020, 20:54
NA ZDJĘCIU WIDAĆ , ŻE WSZYSCY SIEDZĄ. Miał ich rolnik taksówką na pole zawieść ? Tekst , że taki transport rolnikowi przydarzył się po raz pierwszy, uwierzy tylko wyjątkowa sierota. Normalny policjant zakończyłby interwencję na sprawdzeniu trzeźwości i stanu technicznego, dał pouczenie i odjechał w siną dal. Nikt nie robi bez potrzeby na przyczepie takiej solidnej osłony od wiatru i opadów.Ten policjant to jakaś wyjątkowo złośliwa kó... musiała być. Traktorzysta trzeźwy, na pole rzut beretem. Ludzie bladym świtem do ciężkiej harówki wstają a tu jakiś miastowy kmiot zgrywa kowboja. Droga widać wąska, a panu policjantowi pewnie po nocnej służbie do komisariatu się spieszyło na zmianę. Był zł,y bo nie trafił mu się żaden jeleń, do karty pracy nie ma co wpisać, a tu nagle mu jakiś wieśniak drogę blokuje. Dar z nieba ! zabiera rolnikowi Prawo Jazdy, daje mandat, pouczenie. Jest karwa wynik ! prawdziwy bohater z tego policaja.
Załatwił rolnika na cacy, teraz ludzie będą przyczepę na pole ciągneli, bo traktorzysta nie ma uprawnień. Bo wszyscy Polacy, to jedna rodzina ...
Policjant
Policjant 25.09.2020, 20:46
I czego sie wladza czepiasz biednego chłopa, facet najął ludzi na zbieranie ziemniakow, aby wladza miała cos jeść na obiad.. Pouczenie wystarczyło.
zaufanie 1%
zaufanie 1% 25.09.2020, 20:45
Jestem pełen podziwu dla milicji. Brawo. Oglądnijcie sobie filmik z Radomia gdzie złodzieje sadyści biją normalnych ludzi.

Pozostałe