Kobieta z powiatu gryfińskiego z potwierdzonym koronawirusem. Zmarł zakażony mężczyzna

  • 26.09.2020, 10:22
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kobieta z powiatu gryfińskiego z potwierdzonym koronawirusem. Zmarł zakażony mężczyzna Fot. ZUW
Dziś (26 września 2020 r.) w regionie odnotowano aż 51 przypadków zakażenia koronawirusem. W powiecie gryfińskim jest kolejna osoba z potwierdzonym zakażeniem. To kobieta w średnim wieku. W województwie zachodniopomorskim zmarł 67-latek. Na terenie kraju padł kolejny niechlubny rekord. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u 1584 osób – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Trzydzieści dwie osoby zmarły.

-Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy dzisiaj 51 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie wynosi 1598/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Renata Opiela, kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Szczecinie.

Zakażenia korononawirusem w Zachodniopomorskiem z ostatniej doby:

- m. Szczecin – 32 osoby (4 młode kobiety, 6 kobiet w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 5 młodych mężczyzn, 9 mężczyzn w średnim wieku, 5 starszych mężczyzn);
 
- pow. myśliborski- 1osoba (1 starszy mężczyzna);
 
- pow. koszaliński + m. Koszalin – 1 osoba (1 młoda kobieta);
 
- pow. stargardzki – 3 osoby (1 kobieta w młodym wieku, 1 kobieta w średnim wieku i 1 mężczyzna w średnim wieku);
 
- pow. szczecinecki – 2 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku);
 
- pow. białogardzki – 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku);
 
- pow. gryfiński – 1 osoba ( 1 kobieta w średnim wieku);
 
- pow. policki – 2 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku);
 
- pow. sławieński – 3 osoby (2 dzieci, 1 starsza kobieta);
 
- pow. świdwiński – 4 osoby ( 4 dzieci);
 
- pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 starszy mężczyzna).
 
 
Z przykrością informujemy o śmierci osoby zakażonej koronawirusem: mężczyzna l.67 z pow. kołobrzeskiego, hospitalizowany w SPWSZ w Szczecinie.

W powiecie gryfińskim od początku epidemii potwierdzono 69 przypadków zakażenia. Wyzdrowiało 58 osób. Objętych kwarantanną są 122 osoby. Nadzorem epidemiologicznym objęto 11 osób.

 

Ostatniej doby wykonano w kraju ponad 23,2 tys. testów na koronawirusa.

Dzisiaj w Polsce odnotowano aż 1584 nowe przypadki zakażeń i 32 zgony, wyzdrowiało 586 osób.

Od początku epidemii w kraju stwierdzono 85 980 zakażeń. Zmarły 2 424 osoby. Wyzdrowiało 67 326.

Dzisiejszy raport z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:

małopolskiego (259),

wielkopolskiego (167),

kujawsko-pomorskiego (166),

pomorskiego (151),

mazowieckiego (146),

śląskiego (141),

łódzkiego (104),

podlaskiego (76),

podkarpackiego (72),

dolnośląskiego (63),

lubelskiego (60),

zachodniopomorskiego (51),

warmińsko-mazurskiego (43),

świętokrzyskiego (41),

opolskiego (32),

lubuskiego (12)

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (66)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

emeryt
emeryt 01.10.2020, 17:53
Szkoda kobiety :(
Edd
Edd 28.09.2020, 23:13
Miała po prostu pecha na tym weselu.
***
*** 28.09.2020, 13:22

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

*** *** ***
*** *** *** 28.09.2020, 00:32

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Jola
Jola 27.09.2020, 11:07
Piłkarze Pogoni5osob, pielęgniarki szpitala wojskowego 20 osób. Teraz czas przebadać żołnierzy którzy byli w tym czasie na badaniach. Przecież rozniosą zarazę na całe województwo.
kibic
kibic 27.09.2020, 11:13
Już dziś naliczono 20 piłkarzy Pogoni zarażonych!
ten co liczy
ten co liczy 27.09.2020, 10:02
"Test PCR nie był przeznaczony do tego, do czego się go używa i nagle... cały świat stał się jego zakładnikiem! Test sygnalizuje nie obecność wirusa, lecz obecność cząstek kodu wirusa. Co z tego wynika? Jak wiadomo NIEAKTYWNE cząstki kodu genetycznego wirusa (różnych wirusów) mogą się do nas „przyczepiać”. Cząstki kodu genetycznego wirusa zalegają w nas ( jeśli mieliśmy przelotny i powierzchowny kontakt z kimś mogącym zakazić lub jeśli organizm nasz wytworzył jakiś czas temu przeciwciała) do... 3 miesięcy. Jest to tzw. złom (der Schrott), martwe, nieaktywne resztki cząstek kodu wirusa. Można by to porównać do tego, że analogicznie ok. 90% z nas nosi w sobie wirusa opryszczki nie wiedząc o tym, „bezobjawowo”. Z tą różnicą, że czym innym jest wirus jako całość, a czym innym „cząstki” jego kodu. Otóż testy PCR wykrywają martwe cząstki kodu wirusa. Jeśli nasz test PCR trafia na złom – daje wynik pozytywny. Dalej idzie – mój Boże ludzkiej głupoty – kwarantanna. A media podają rosnącą liczbę CHORYCH!"
z sieci:
https://wawel.neon24.pl/post/1…
ech...
ech... 27.09.2020, 12:07
nie znasz się i powtarzasz głupoty, którymi sam sobie przeczysz - skoro "zalegają 3 miesiące" - to niby skąd testy negatywne po wyzdrowieniu?
Pomijając już, że można się zastanawiać - czy lepiej "wypuścić" w ludzi osobę, która zakaża "bo lepiej testów nie robić"? Podejmiesz ryzyko i odpowiedzialność?
Nie ma żadnych metod 100 % skutecznych - ani laboratoryjnych, ani leczniczych.
Każdy lek pomaga tylko części chorym.
Każda metoda badawcza jest obarczona ryzykiem błędu.
Lepiej według ciebie NIE leczyć i NIE badać?
***
*** 26.09.2020, 23:17

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Marta
Marta 26.09.2020, 23:10
Czytam niektóre wpisy i nie mogę wyjść ze zdumienia. Skąd się biorą ci co nie wierza w wirusa, choć wiara to złe słowo. Przecież to głupie nieodpowiedzialne i nie piparte faktami.
Gość
Gość 26.09.2020, 23:13
Jak skąd się biorą głąby w tym grodzie? Biorą się stąd, że taki"mondraliński"kończy szkółkę niedzielną zaliczając rok studiów w jeden miesiąc, bo tak uczą w szkole Ojca Tadeusza żeby umiał przeżegnać się prawą ręką i znał jako tako pacierz...A poziom do życia w społeczeństwie jest na poziomie uczniaka szkoły podstawowej 3 klasy...Dlatego ten Kraj ma takie ubogie społeczeństwo którym bardzo dobrze się rządzi...Tłumoków ci u nas dostatek...
wieści z FB
wieści z FB 26.09.2020, 21:41
Sanepid prosi o pilny kontakt ze stacją osoby, które w piątek (25 września) były na mszy św. odprawianej w bazylice o godz. 8 w Kołobrzegu . Uczestniczyła w niej osoba z potwierdzonym wynikiem dodatnim na COVID-19

*** *** ***
*** *** *** 26.09.2020, 19:10

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

konfitury Gryfinske
konfitury Gryfinske 26.09.2020, 18:41
sarna jezdzi na skuterze na dzialkach i wala z jednej rury w nocha i koronawirus sie rozprowadza
Wiko
Wiko 27.09.2020, 00:24
co prawda to fakt...
Ksiundz
Ksiundz 26.09.2020, 18:11
Jutro zbiórka do puszek na Świętopietrze.I nie ma to tamto.
smutne
smutne 26.09.2020, 17:51
Dziś bardzo dużo osób zmarło. To chyba tez jest rekord.
Szatan jedyny sprawiedliwy
Szatan jedyny sprawiedliwy 26.09.2020, 17:39
Zarazę roznoszą księża na mszach, ślubach, weselach, komuniach, chrzcinach, pielgrzymkach, procesjach i w trakcie świadczonej im posługi przez dzieci. Potem na swoich sabatach czynią mix jadu dla owieczek.
...
... 26.09.2020, 19:42

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

POLIN TO KOLONIA
POLIN TO KOLONIA 26.09.2020, 17:35
*** HA HA AH ZAWSZE BYŁEM ZA KRÓLEM POLSKI CZYLI NIEMCEM HA HA AH JAK ZA WETTYNA I ZA CARA HA HAAHA HA
SZARPNIJ  HOJA
SZARPNIJ HOJA 26.09.2020, 17:08

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

a
a 26.09.2020, 16:04
test
:)))))
:))))) 26.09.2020, 17:48
Zrób sobie test u pychiatry trollu :))))
;)))))))
;))))))) 26.09.2020, 18:15
wez koło i j.....j sie w czoło
kibic
kibic 26.09.2020, 15:09
W tym jest 5 zawodników Pogoni!
Paok
Paok 26.09.2020, 15:58
Jak już sportowców dopadło co są często badani to jest źle.
Klubowicz
Klubowicz 26.09.2020, 17:40
Mieli kontakt z kapelanem
mała różnica ale jednak
mała różnica ale jednak 26.09.2020, 17:49
Ta z sanepidu szczecińskiego nazywa się nie Kapelan tylko Kapłan!
o rany...
o rany... 26.09.2020, 14:50
Ale te trolle z konkurencji są głupie!!! Tak im trudno znieść, że tu ludzie komentują i wchodzą...
mnie to nie dziwi
mnie to nie dziwi 26.09.2020, 14:59
Bracia M nigdy nie byli rozgarnięci.
Mnietek
Mnietek 26.09.2020, 14:20
Mam wirusa i co mnie zrobicie.

Pozostałe