Warsztaty dla dzieci i młodzieży z udziałem służb mundurowych OSP i policjantów z KPP Gryfino

  • 27.09.2020, 19:00
  • dost.
Warsztaty dla dzieci i młodzieży z udziałem służb mundurowych OSP i policjantów z KPP Gryfino
W Kołbaczu, w czwartkowe popołudnie Stowarzyszenie Nowe Perspektywy wraz z Panią Wójt Marzeną Grzywińską zaprosili dzieci i młodzież - uczestników projektu "Nowe Perspektywy Aktywności" - na praktyczne warsztaty we współpracy ze służbami mundurowymi. Dzieci w świat zawodu strażaka i policjanta wprowadzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołbaczu oraz duet funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

Strażacy zaprezentowali różnorodny sprzęt, którym na co dzień ratują ludzkie życie i opowiedzieli o swojej służbie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców cieszył się m.in. pokaz nożyc hydraulicznych, które np. w kilka minut pomogą wyciągnąć kierowcę z zakleszczonego pojazdu. Dodatkowo można było zobaczyć z bliska wóz strażacki.

 

Funkcjonariusze mieli ze sobą sprzęt, który towarzyszy im w codziennej prewencyjnej służbie. Dzieci mogły włożyć na siebie kask, ochraniacze, kamizelkę oraz wziąć do ręki policyjną pałkę i tarczę - słowem ubrać pełne umundurowanie 🙂 Oczywiście nie zabrakło profilaktyki, m.in.: reakcji na zagrożenia, pozycja bezpieczna w razie nagłego ataku czy przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego przejścia przez jezdnie i reguł ograniczonego zaufania. Dzieci mogły również zobaczyć wnętrze radiowozu.

 

Bardzo się cieszę że udało nam się wspólnie zorganizować to wydarzenie. Jak widać dostarczyło wiele radości najmłodszym. Mam osobiście nadzieję, że dzięki takim eventom choć część z dzieci znajdzie w sobie pasję i być może zasili w przyszłości szeregi naszych lokalnych OSP – podkreśla Bartosz Biegus, Radny Rady Powiatu w Gryfinie i Prezes Stowarzyszenia Nowe Perspektywy.

 

Na zakończenie wraz Wójt Marzena Grzywińska wraz z Radnym Rady Powiatu Bartoszem Biegusem oraz Prezesem OSP Kołbacz Henrykiem Jakubowskim wręczyli dzieciom odblaskowe gadżety.

 

Organizatorzy serdecznie dziękują za zaangażowanie i wsparcie inicjatywy: OSP Kołbacz i Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie. Następne zajęcia odbyły się we współpracy z OSP Stare Czarnowo w ostatnią sobotę w Starym Czarnowie, o godz. 14.30 na placu przed remizą OSP i Urzędem Gminy.

 

Projekt „Nowe perspektywy aktywności” realizowany jest przez Stowarzyszenie Nowe Perspektywy w partnerstwie z Gminą Stare Czarnowo, współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 - 2020 oraz ze środków budżetu Gminy Stare Czarnowo.

dost.

Zdjęcia (22)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Łukasz
Łukasz 28.09.2020, 11:34
Brawo Panie Radny !!
Przyszły Wójt Biegus !!!!!!!!!!!!
Rodzic
Rodzic 28.09.2020, 08:57
Brawo! Najaktywniejszy radny w gminie!
W.
W. 27.09.2020, 22:11
Dobra robota!
OB
OB 27.09.2020, 20:08
W Kołbaczu ładna pogoda dopisała.

Pozostałe