Został odnowiony

  • 01.10.2020, 14:53
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Został odnowiony
Krzyż na skraju Parku Miejskim w Gryfinie został poddany konserwacji. Najpierw zdrapano z niego starą farbę, potem zakonserwowano i pomalowano.

Krzyż to charakterystyczny punkt u zbiegu ulic Bolesława Chrobrego, Armii Krakowej i łużyckiej w Gryfinie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maria
Maria 02.10.2020, 14:41
Ukłony dla wolontariuszy!
Dyl
Dyl 02.10.2020, 09:42
Jest krzyż to może przywrócić dawną funkcję parku, a mianowicie cmentarz ? tyle ,że tylko na pochówek urn z małą znamionową płytą poziomą bez możliwości budowy nagrobków w stylu tradycyjnym , tak aby zachować charakter parku, a kosiarka bez problemu mogła kosić trawę. To samo można by zrobić na Górce Miłości wzdłuż ul. Słonecznej, gdzie ktoś już nielegalnie pierwszy nagrobek postawił, i wszyscy niby się zastanawiają dlaczego on tam stoi, ale tematu nie ruszają. Kolumbaria są paskudne, no chyba że są budowane jako mur okalajacy cmentarz.
https://www.igryfino.pl/wiadom…
James Błąd
James Błąd 02.10.2020, 09:52
Nagrobek to błąd.
Dyl
Dyl 01.10.2020, 20:42
Niech zgadnę, wszystko na koszt gminy ?
werfwr
werfwr 01.10.2020, 19:24
BHP !!!!!!!! Gdzie drabinki tabliczka odebrania rusztowania itd.
Dyl
Dyl 01.10.2020, 22:11
Gdzie STRAŻ MIEJSKA, POLICJA, PIP ?
Nie mają kasków, pasów do pracy na wysokości, o badaniach lekarskich i ubezpieczeniu nie wspomnę. Poza tym, na bezczelnego przejechali przez chodnik i zaparkowali autem na terenie zielonym. To jakieś święte krowy ?
Krzyż stoi tam dopiero 75 lat, postawili go przybyli ze wschodu parafianie którzy już nie żyją i mają swoje krzyże na cmentarzu. Czas na likwidację tego religijnego symbolu kojarzącego się z przemocą, śmiercią i cierpieniem.
TTT
TTT 02.10.2020, 10:11
Niektórych boli sam widok krzyża. Ten rodzaj bólu mija gdy przychodzi choroba, nieszczęście albo fizyczny ból. A ciebie Bóg i tak kocha.
zadra
zadra 02.10.2020, 11:26
TTT jak widać to głownie ciebie coś boli!
parafianin
parafianin 01.10.2020, 17:49
Zawsze ktoś dba i jest dobrze.
Wuja
Wuja 01.10.2020, 16:22
Ten krzyż tuż po wojnie postawili pionierzy gryfińscy między innymi Panowie Mleczko i Włodarczyk. Smutne że przeszkadza dzisiaj tolerancyjnym lewakom,
pamięć
pamięć 01.10.2020, 18:21
do Wuja:le ten krzyż drewniany potem wymieniali przecież..
Wuja
Wuja 01.10.2020, 18:26
Zgadza się inicjatorem odnowienia wymiany był śp Pan Mleczko.
Dyl
Dyl 02.10.2020, 09:13
a który Mleczko, bo było ich chyba kilku ?
do schoizrenicznego wuja
do schoizrenicznego wuja 01.10.2020, 17:44
Wuja przecież oprócz twojego pojękiwania i Foxa to żadnych innych nie widać w komentarzach.
Kuron
Kuron 01.10.2020, 15:39

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Czyngis Chan
Czyngis Chan 01.10.2020, 17:46
Admin goń tych chińskich trolli podszywających się pod zanen polskie postaci a ziejących ksenofobiczną nienawiścią.
z okna
z okna 01.10.2020, 15:20
Tam cały czas ktoś dba bo często obserwuję.
Fox
Fox 01.10.2020, 15:12
To taki marksistowski periodyk jak igryf.. interesuje się miejscami kultu??
rex
rex 01.10.2020, 15:21
Fox,a co ciebie przesiąkniętego nienawiścią, zgorzkniałego człowieka to interesuje
Fox