Agnieszka Pietraszewska-Macheta nowym dyrektorem

  • 02.10.2020, 14:25
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Agnieszka Pietraszewska-Macheta nowym dyrektorem
Od 2 października 2020 r. pełniącym obowiązki dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ jest Agnieszka Pietraszewska-Macheta. Piotr Bromber, dotychczasowy szef oddziału i jednocześnie dyrektor Lubuskiego OW NFZ, otrzymał zadanie uruchomienia w Gorzowie Wielkopolskim Centrum Usług Wspólnych o międzynarodowym charakterze.

Agnieszka Pietraszewska-Macheta do tej pory pracowała w Małopolskim Oddziale Wojewódzkim Funduszu, jednym z największych w Polsce. Była zastępcą dyrektora ds. służb mundurowych. Od 2 października jest pełniącym obowiązki dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Prawnik z doświadczeniem w systemie ochrony zdrowia

Agnieszka Pietraszewska-Macheta jest radcą prawnym, absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego i studiów podyplomowych w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Ukończyła również aplikację sądową. Od 1998 r. pracuje w systemie ubezpieczeń zdrowotnych. Od 2003 r. jest związana z Funduszem. Udziela się także naukowo. Prowadzi kursy, szkolenia i wykłady dotyczące funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej, w szczególności finansowania świadczeń medycznych ze środków publicznych.

Pani Pietraszewska-Macheta jest doświadczonym prawnikiem z ekspercką wiedzą. Pracowała w największych oddziałach NFZ. W Krakowie była zastępcą dyrektora. W Warszawie stała na czele zespołu radców prawnych. Jestem przekonany, że doskonale poradzi sobie z kierowaniem szczecińskim oddziałem – podkreśla Filip Nowak, p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Centrum Usług Wspólnych od spraw międzynarodowych

Piotr Bromber, dotychczasowy szef zachodniopomorskiego NFZ, otrzymał zadanie stworzenia nowego Centrum Usług Wspólnych (CUW) na terenie województwa lubuskiego. Decyzja jest nieprzypadkowa, ponieważ Piotr Bromber jest dyrektorem tamtejszego oddziału Funduszu.

Dziękuję Piotrowi Bromberowi, że w szczególnie trudnym i wymagającym czasie epidemii koronawirusa kierował dwoma oddziałami jednocześnie. Udowodnił, że nie boi się wyzwań, dlatego teraz będzie odpowiadał za uruchomienie ważnego Centrum Usług Wspólnych, które zajmie się sprawami międzynarodowymi – zaznacza Filip Nowak. Nowe centrum powstanie w Gorzowie Wielkopolskim.

Małgorzata Koszur

rzecznik prasowy

Zachodniopomorski OW NFZ

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

konfiV
konfiV 15.09.2021, 11:53
tylko pani rzecznik jest nie do zdarcia..
omniś
omniś 15.09.2021, 12:20
To chyba dobrze.
ennim
ennim 03.10.2020, 10:49
Jak zwykle dasz sobie radę!
PES
PES 02.10.2020, 23:37
Obserwuję, że ludzie dostali jakiegoś szału, tatuują się (estetycznie to porażka, te sine gluty zamiast rąk i zanik pięknych kształtów kobiecej ręki), botoksują się (na stronie Baka Clinic jest oferta medycyny estetycznej z botoksem, powiększaniem warg), czasem nawet wymieniają sobie zęby, i to nie jeden, mimo że nie jest to konieczne - znałem taką kobietę, w końcu trafiła do szpitala. Ludzkie życie przestało być regulowane przez mądre książki, nawet niekiedy religię, rolę nauczycieli odgrywają coraz częściej telewizje, czyli ludzie tworzący oglądalność kosztem rozumu i smaku - nie mają oni nic wspólnego z mądrością, a jeśli zapraszają specjalistów
pawulon
pawulon 02.10.2020, 21:41
Tylko pełna prywatyzacja ubezpieczeń zdrowotnych uzdrowi ten bajzel.
fakty są inne
fakty są inne 03.10.2020, 00:18
Jednak prywatna służba zdrowia w wielu krajach nie poradziła sobie z koronawirusem. TAk, ze Pawulon kiepska rada.
wtajemniczony
wtajemniczony 02.10.2020, 21:19
Zobaczymy jeszcze jak ogarnie tematy.
paranoi ciag dalszy
paranoi ciag dalszy 02.10.2020, 18:35
ani to fundusz a tym bardziej zdrowia ha ah ah bo trzeba mieć zdrowie zeby chorować ha ha ah
Włodek
Włodek 02.10.2020, 14:31
Sympatycznie wyszła na zdjęciu.

Pozostałe