Zakażone dzieci, młodzi ludzie, w średnim wieku i starsze osoby. Powiat dodatkowo z dużą ilością osób na kwarantannie

  • 13.10.2020, 10:39
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zakażone dzieci, młodzi ludzie, w średnim wieku i starsze osoby. Powiat dodatkowo z dużą ilością osób na kwarantannie
Tym razem koronawirusa wykryto u 8 osób. Są to dwoje dzieci, dwie młode kobiety, dwie kobiety w średnim wieku oraz starsza kobieta i starszy mężczyzna. Powiat gryfiński ostatniej doby dolicza kolejnych chorych. W województwie odnotowano 151 zakażonych, a jedna osoba zmarła. W kraju blisko rekordu, mamy 5068 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

-Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy dzisiaj 151 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie wynosi 3221/41 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. -Z przykrością informujemy o śmierci osoby zakażonej koronawirusem: mężczyzna lat 93 z pow. koszaliński +Koszalin hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie - dodaje rzecznik.

Zakażenia korononawirusem w Zachodniopomorskiem z ostatniej doby:

Pow. białogardzki – 10 osób (dziecko, 4 mężczyzn i 3 kobiety w średnim wieku, starsza kobieta i starszy mężczyzna)

Pow. choszczeński – 2 osoby (starszy mężczyzna, kobieta w średnim wieku)

Pow. goleniowski – 4 osoby (młoda kobieta, 2 mężczyzn w średnim wieku, starszy mężczyzna)

Pow. gryficki – 1 osoba (mężczyzna w średnim wieku)

Pow. gryfiński – 8 osób (2 dzieci, 2 młode kobiety, 2 kobiety w średnim wieku, starsza kobieta i starszy mężczyzna)

Pow. kamieński – 1 osoba (starsza kobieta)

Pow. kołobrzeski – 5 osób (dziecko, kobieta w średnim wieku, starsza kobieta i 2 starszych mężczyzn)

Pow. koszaliński+ Koszalin – 54 osoby (20 mężczyzn:4 młodych, 13 w średnim wieku, 3 starszych; 34 kobiety:4 młode, 27 w średnim wieku, 3 starsze)

Pow. łobeski – 1 osoba (młoda kobieta)

Pow. myśliborski – 4 osoby (2 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)

Pow. policki – 10 osób (młody mężczyzna, starsza kobieta i starszy mężczyzna, 5 mężczyzn i 2 kobiety w średnim wieku)

Pow. pyrzycki - 1 osoba (kobieta w średnim wieku)

Pow. sławieński – 5 osób (3 kobiety i 1 mężczyzna w średnim wieku, starszy mężczyzna)

Szczecin – 44 osoby (21 mężczyzn: 3 młodych, 14 w średnim wieku, 4 starszych; 21 kobiet: 4 młode, 12 w średnim wieku, 5 starszych; 2 dzieci)

Pow. szczecinecki – 1 osoba (kobieta w średnim wieku)

RAZEM: 151

Dzisiejszy raport z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:

małopolskiego (898),

mazowieckiego (552),

śląskiego (441),

podkarpackiego (391),

łódzkiego (349),

dolnośląskiego (342),

kujawsko-pomorskiego (341),

wielkopolskiego (334),

pomorskiego (318),

opolskiego (241),

podlaskiego (183),

lubuskiego (164),

lubelskiego (163),

zachodniopomorskiego (151),

świętokrzyskiego (121),

warmińsko-mazurskiego (79).

Odnotowano w kraju 63 zgony.

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

niestety
niestety 17.10.2020, 23:23
I końca nie widać, oj nie widać...
gosc
gosc 14.10.2020, 00:20
Strategia panstwa polskiego jest taka, aby testowac tylko tych, ktorzy maja wyrazne objawy. Gdyby byli testowani wsxyscy z podejrzeniem zakazenia okazaloby sie, ze wiele osob jest nosicielami bezobjawowymi i trzebaby icj wyslac na kwarantanne wraz z osobami z bliskiego z nimi kontaktu. Nie wykonunac takich testow ci, ktorzy zschoruja beda leczeni i izolowani a nosiciele bexobjawowi beda dalej funkcjonowac jak gdymy nic. Wiec stosujmy maseczki, dystans i dezynfekcje, abysmy nie pluli sobie w brode, ze nic nie zrobilismt dla siebie.
ET
ET 14.10.2020, 00:13
FAJNIE SIĘ SIEDZIAŁO Z DZIEĆMI W DOMU I ZUS PŁACIŁ ZA TO. TERAZ LAMENT BO CHCE SIĘ DO TEGO WRÓCIĆ. WIEŚNIAKI I PATOLA TYLKO TAK MYŚLI, LUDZIE ROZUMNI WIEDZĄ JAKIE ZAGROŻENIE NIESIE WIRUS, STRASZNE ALE GŁÓWNIE DLA EKONOMII KRAJU I SAMEGO SIEBIE
Mama
Mama 13.10.2020, 17:25
SP w Chojnie , w Gardnie , w Gryfinie , Liceum w Gryfinie .... za mało jeszcze aby zamknąć szkoły .....
Robert
Robert 13.10.2020, 14:29
SP nr 1 w Chojnie niestety...
M
M 13.10.2020, 14:03
Było zdalne nauczanie, to narzekaliście... Teraz szkoła funkcjonuje i też narzekacie... Moje dziecko chodzi do tej szkoły i dbam o tożby się nawet nie przeziębiło. Gdy do tego dojdzie to poprostu nie puszcze go do szkoły. Innego wirusa nie ma co się obawiać. Dbajcie o dzieci jak do tej pory, a wszystko będzie dobrze!
M
M 13.10.2020, 15:15
Zdalne bylo jak u nas nie bylo ani jednego zachorowania. Ciekawe czy tak madrze bedziesz posac jak dziecko sie zarazi w szkole
do beztroskiego "nie ma się co bać, wirus w odwrocie"...
do beztroskiego "nie ma się co bać, wirus w odwrocie"... 13.10.2020, 14:24
"nie ma co się obawiać"? No to oby się nie okazało, że trafisz rodzicu do statystyk ministerstwa "miał choroby współistniejące"...
Gość
Gość 13.10.2020, 13:25
Coraz większy przyrost zachorowań może ludzi niepokoić i nawet powinno...oczywiście bez paniki! Podstawowe zasady higieny i stosowanie się do wytycznych. Chyba rodzicom właśnie nie chodzi o zdalne- czytajcie że zrozumieniem. Chcą zdalnego uniknąć - są procedury w szkole- mozna je poczytac nawet na stronie szkoły. Tylko ze to co w tych zasadach jest opisane- nie funkcjonuje. Na ulicy policja gania za maseczki. W szkole wszyscy ściśnieci - mieszaja sie na korytarzach, przesiada na sie, temp. nie mierzona. .. to sie obawiają ze dzieciaki przywloka covid do domu... za co ich winić?
Kejkej
Kejkej 13.10.2020, 13:07
Kiedy w końcu rząd zrozumie że to młodzi ludzie najbardziej roznoszą wirusa? Zamknijcie szkoły bo za dwa tygodnie będziemy mieli drugie Włochy !
Luna
Luna 13.10.2020, 13:40
Tak to prawda młodzież z premedytacją nie nosi maseczek, mieszkam niedaleko szkoły średniej proszę zobaczyć jak mało osób nosi maseczki, albo nosi na brodzie dla tzw sztuki mama mam. Przykre jest to że nie szanują siebie i drugiego człowieka, a on jest cały czas z nami mam się dobrze, pozawalamy jemu na to,
ad
ad 13.10.2020, 14:21
"nie szanują siebie i drugiego człowieka"?

Ach, boomerzy i obwinianie młodego pokolenia za własne błędy i ich konsekwencje. Kto kazał młodzieży iść do szkoły? Kto utrzymuje nauczanie stacjonarne pomimo protestów i zakażeń?

KTÓRE POKOLENIE NIE WIERZY W KORONARIWUSA? Wy! Wy, stare baby i stare faceci, piszecie kretyńskie komentarze w internecie o tym, jak to nie ma pandemii, jak to to wszystko bzdury. To wy, żałosne ludzkie odpady. To wszystko wasza wina.
Stara baba
Stara baba 13.10.2020, 20:11
Do ad: Według ciebie jestem "stara babą". Jak by tak wszyscy się wystrzegali jak ja to zakażeń by było dużo mniej. Nie lubię łazić po sklepach, idę kupuje to co mi potrzebne, cały czas od początku pandemii noszę maseczkę. To wy młodsze pokolenie macie gdzieś, młodzież uważa ,że im nic nie będzie. Dzisiaj usłyszałam , te parę przypadków na powiat to jest nic, ale te parę przypadków jest codziennie od pewnego czasu . Nie obrażajmy innych, bądźmy odpowiedzialni
tyle
tyle 13.10.2020, 12:44
63 zgony to o 63 za dużo.
dygnitarz
dygnitarz 13.10.2020, 12:37
A Pan Morawiecki też jest na kwarantannie i test mu zrobią (nawet jak nie będzie miał objawów) i dopiero za 5 dni i go wypuszczą.
Ponieważ wszyscy jesteśmy równi, to ci równiejsi mają testy robione zawsze kiedy uznają to za słuszne. Plebs siedzi na kwarantannie i po 10 bezobjawowych dniach wychodzi na ulicę, do pracy i sklepu z możliwością zarażania.
Rozumiem że Pan Czarnek, Dworczyk, Morawiecki i pewnie dziesiątki innych stoją w kilkugodzinnych kolejkach do zrobienia testów, i tak jak tysiące ludzi nawet nie mają zleceń na badania.
Mój ból jest inny niż twój, wasz.
///
/// 13.10.2020, 15:48
XDDDDDDDDDDDDDD
smutna
smutna 13.10.2020, 14:54
brawo, trafny opis!
Potwierdzam niestety
moja ciocia miała test ( definitywne objawy + ze służby zdrowia- administracja), wujek i kuzynka, którzy z nią mieszkają i mają objawy takie same już nie, bo mu im przysługuje
mumumuuuu
mumumuuuu 13.10.2020, 18:53
Mumum muuu
Knagulec
Knagulec 13.10.2020, 12:28
Dojść i przegumować koronke
Gumowiec
Gumowiec 13.10.2020, 14:14
Tak jak mnie gumował Pan Gumowiec,oj bolalo bolało
Knagulec
Knagulec 13.10.2020, 15:44
Od przegumowywania jest tylko i wyłącznie Pan Knagulec a gumowiec to moj giermek czyli padluch zwykły
blaszka
blaszka 13.10.2020, 12:23
Wirus zabił już ponad milion osób na całym świecie. Ilu zabije u nas?
dyrektor
dyrektor 13.10.2020, 12:12
Z całą powagą mogę stwierdzić, że kadra i obsługa szkoły robią wszystko tak, żeby każde dziecko uchronić przed zakażeniem.
???
??? 13.10.2020, 12:03
Czy te starsze osoby zakażone zostały przez dzieci, które zbrodniczą decyzją sanepidu są siłą trzymane w szkole z wirusem?
Czy to nie daj Boże uczestnicy potańcówki z Binowa?
***
*** 13.10.2020, 12:01

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

jakie mądre bydlę
jakie mądre bydlę 13.10.2020, 11:55
Wygląda na to, ze koronaświrus to najbardziej inteligentne bydle. Atakuje urzędy, policje. , straż , czyli największych nierobów. I szpitale i przychodnie atakuje... Ale tylko do 16stej, w prywatnym gabinecie już nie jest aktywny. Ponoć istnieje magiczny przycisk, który go wyłącza. W szkołach i przedszkolach zaraża. W lidlu, netto, biedronce i galeriach handlowych już nie zaraża. Takie madre bydle.
do debilka
do debilka 13.10.2020, 12:02
Skąd wiesz, że nie ma, jak nie badają? Nawet 80% nowozakażonych nie wie, kto ich zakaził - między innymi dlatego, że ludzie nie są badani...

A co do "prywatnej służby zdrowia" - ty też zasuwasz, żeby żreć, prawda?
A żeby żreć, musisz pójść do sklepu - bo z głodu zdechniesz...
motyl
motyl 13.10.2020, 11:43
Same maseczki i mandaty temu nei zaradzą.
post
post 13.10.2020, 11:51
Nia mam problemu z maseczką, po prostu zasłaniam usta i nos w miejscach gdzie zbliżam się do grupy ludzi i to wszystko. Jadąc rowerem lub idąc pustą ulicą czy też z dala od ludzi oddycham swobodnie a maskę trzymam dla świętego spokoju. Po co mam płacić mandat? Jest to takie łatwe i proste i dziwi to że ktoś ma z tym problem.
uważam, że
uważam, że 13.10.2020, 11:58
Uważam, że nie noszący masek powinni byc zobowiązani do leczenia na własny koszt aż do kosztów ewentualnego pogrzebu jeżeli będąc bezobjawowym kogoś zarażą. I tak nie byłaby to rekompensatą dla rodziny poszkodowanego. Również powinny być upublicznione dane takiego" najmądrzejszego". To tylko konsekwencje z powodu humanitarnych czasów. Bo inaczej kary byłyby ciekawsze...
Oburzona
Oburzona 13.10.2020, 11:41
Nic z tym nie robią zero badań tylko areszt domowy i git, nie wystarczy zamknąć w domu jeszcze trzeba udzielić pomocy
pliszka
pliszka 13.10.2020, 11:19
Które szkoły tym razem?
straszne
straszne 13.10.2020, 11:15
Pacjenci, który pokonali koronawirusa, nawet kilka miesięcy od wyzdrowienia zgłaszają trudności w normalnym funkcjonowaniu. Ozdrowieńcy skarżą się m.in. na utratę pamięci, dezorientację, trudności z koncentracją i zawroty głowy. Ich relacje opublikował "New York Times".

Pozostałe