Maseczki noszone "na bociana". Spacerkiem po Gryfinie

  • 13.10.2020, 19:35
  • aganika
Maseczki noszone "na bociana". Spacerkiem po Gryfinie
Od ulicy Grunwaldzkiej po ulicę Łużycką przeszliśmy się po Gryfinie. To był taki jesienny spacer. Zrobiliśmy kilka zdjęć i w związku z tym mamy kilka uwag.
Pierwsza uwaga dotyczy tego, czy trzymamy reżim w związku z maseczkami. Najczęściej nosimy je na brodzie, niektórzy na szyi. Mało kto zakrywa nos, a jest to bardzo ważne przy kropelkowym charakterze roznoszenia się koronawirusa.
 
Druga uwaga dotyczy stanu estetycznego Gryfina. Miasto jest niestety w centrum zaniedbane. Trawniki i kwietniki są zarośnięte. W donicach chwasty.
W fontannie wody nie było w tym roku. Jednak jej zaniedbanie może skutkować dodatkowymi kosztami aby uruchomić ją wiosną.
I do tego słynna "gryfińska ściana płaczu" - w coraz bardziej opłakanym stanie.
Baner z zaproszeniem na Włóczykija na 2018 r. znaczyć może, że władze są naprawdę "niedzisiejsze".
 
aganika
aganika

Zdjęcia (22)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szpak
szpak 15.10.2020, 00:13
Będzie więcej zakażeń i kilka zgonów to zmienią podejście bociany.
Oburzony wyborca
Oburzony wyborca 14.10.2020, 13:46
Straszny burdel na powiatowej inwestycji drogowej! Wstyd Panie Starosto!
Ja....
Ja.... 14.10.2020, 10:01
...nie sprzątają,nie dbaja o nic i o nikogo!wlodarze Gryfina ..WSTYD!..Ale jeszcze parę drzew zostalo do wyciecia !...brak mi słów pogardy dla burmistrzów i tych co za darmo biorą pieniadze!..jak oni sie nazywają?...chyba mówią o sobie radni !ŻENADA! ...
ja
ja 15.10.2020, 09:28
ciekawe kto się podpina pod mój nick.brak odwagi?
zdziwiony
zdziwiony 15.10.2020, 09:35
Od kiedy to zaimek jest nickiem?
Z moich obserwacji
Z moich obserwacji 14.10.2020, 09:22
Może są ludzie ,którym nie przeszkadza, bròd zaniedbania gdzie straszą opuszczone lokale, mi to też przeszkadza. Zaniedbane miasto leniwych i starych ludzi....
ks.
ks. 14.10.2020, 09:28
Sawaryn jest złym gospodarzem który nie radzi sobie nawet we własnym urzędzie - UMiG.
udowodnione
udowodnione 14.10.2020, 09:49
To już chyba w sadzie stwierdzili, ze Gryfino nei ma gospodarza.
hipi
hipi 14.10.2020, 08:58
Nowy wspaniały świat, w którym nie ma już raka, nie ma zawałów, udarów, śmiertelnej cukrzycy, nawet grypa zniknęła, nie trzeba już chodzić do lekarza - on jak Kaszpirowski uzdrowi nas zdalnie, nie trzeba będzie chodzić do pracy bo i po co jak pracy nie będzie, i przechodzień, sąsiad czy sąsiadka w trosce o nasze i ogółu zdrowie zawiadomi kogo trzeba, że widział nas z odsłoniętym uśmiechniętym licem, nie musimy się martwic - świetlana przyszłość przed nami - odpowiednia aplikacja na telefonie i jest cacy - ona nas ostrzeże - doniesie odpowiednim służbom, które oczywiście zadbawszy o nasze zdrowie zamkną nas w domach... maseczka antidotum na wszystko... Na mózg na szczęście nie...
rozumiem i postuluje
rozumiem i postuluje 14.10.2020, 09:06
Hip[i, i dlatego rząd musi zmienić swoją politykę zdrowotną. Trzeba więcej pieniędzy przeznaczyć na służbę zdrowia i odmrozić leczenie innych chorób.
Demokracja
Demokracja 14.10.2020, 10:24
Jak służba zdrowia źle działa, to trzeba dać jej jeszcze więcej pieniędzy, żeby jeszcze gorzej działała.
Gosc
Gosc 14.10.2020, 05:50
*** te ***one maseczki i tak *** wielki pomagają.
Ten taki
Ten taki 14.10.2020, 02:19
Jak nie masz się czego doczepić wstrętna babo to synowi lekcje sprawdz
bocian
bocian 14.10.2020, 00:24
Ręce opadają, jak widać że ludzie to taka ciemnota do myślenia!! Wstyd że taka nagonka i propaganda weszła wam w życie codziennie, Państwo policyjne się robi, kto nie ma maseczki to trzeba zgłosić na policje, masakra jakaś. Dzieci muszą chodzić do szkoły rodzice musza prwcowac, państwo nam nie pomoże nie ma co na to liczyć. A jeżeli ktoś się bardzo boi wirusa to proszę zostać w domu zamknąć drzwi na wszystkie zamki i rolety zasłonić.
a ty w poprzek autostrady na piechotę zasuwasz "bo się nie boisz"???
a ty w poprzek autostrady na piechotę zasuwasz "bo się nie boisz"??? 14.10.2020, 05:58
dzieci "muszą chodzić do szkoły" a dziadkowie muszą umrzeć?
Nie bądź bocian pewien, że ciebie nie dotknie. Młodzi też umierają.
A jak już jesteśmy przy twoim nicku - MŁODZI MĘŻCZYŹNI MOGĄ MIEĆ TRWALE USZKODZONY UKŁAD PŁCIOWY...

Takie są badania. Oczywiście tylko wstępne - bo na razie za mała próba zbadanych "ozdrowieńców" i bezobjawowców...
Tej choroby nie znamy.
Nie wiemy, jak się odbije na zdrowiu w następnych latach...
M
M 14.10.2020, 09:43
A to dobrze, niech to to się nie rozmnaża już.
Szary obywatel
Szary obywatel 13.10.2020, 22:00
Proponuję podobny spacer w parku miejskim. Dżungla samosiejek różnych drzew, zachwaszczenie trawnikow i masa uschnietych gałęzi wiszących bezpośrednio nad ścieżkami. Jesienne porządki mile widziane.
Xxx
Xxx 13.10.2020, 21:54
Maseczki, jak maseczki, ale w sklepach dystansu zero. W kolejce jeden przy drugim jak śledzie. Tak ciężko utrzymać odległość? Ludzie ogarnijcie się!
Emi
Emi 14.10.2020, 00:20
Sam się ogarnij!!ciemnogród się, wyłącz tv a zacznij myśleć samodzielnie!!
kroplówka
kroplówka 14.10.2020, 00:22
Emi ty się od wiedzy odłączyłeś sam?
cyt
cyt 13.10.2020, 20:34
Obserwujemy tak szerokie rozproszenie źródeł zakażeń, że praktycznie wirusa można już złapać wszędzie. W sklepie, w komunikacji, nawet na ulicy - uważa Ryszard Łukoś z firmy ExMetrix, która analizuje dane o epidemii w Polsce.
Kopidoł
Kopidoł 13.10.2020, 20:21
Jaki cel było robienie zdjęć tablicy z nekrologami ? Żenada
Z
Z 13.10.2020, 21:10
Już usunęli
veni vidi vici a potem s-covici 19
veni vidi vici a potem s-covici 19 13.10.2020, 20:15
Sceneria jest już gotowa. Proponuję aby za kilka milionów urządzić kolejną odsłonę "wojenki o most" ... i nie mówcie mi prosze że jakiś tam wirus czy zaraza bo wszak to właśnie choroby i wszy zdziesiątkowały wojska napoleońskie w kampanii rosyjskiej W rozmowie na początku kampanii 1812 roku Napoleon I wyjawił cele tej wojny:

Jestem tu, aby raz na zawsze skończyć z tym barbarzyńskim kolosem Północy. Szpada została już dobyta. Trzeba ich zapędzić jak najdalej w ich lody, aby przez najbliższe 25 lat nie byli w stanie mieszać się w sprawy cywilizowanej Europy. Nawet za czasów Katarzyny Rosjanie prawie nie odgrywali żadnej roli w życiu politycznym Europy. Z cywilizacją zetknęli się dopiero przez rozbiór Polski. Nadszedł więc teraz czas, aby Polacy pokazali im, gdzie ich miejsce... Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy Katarzyna dzieliła Polskę, chwiejny Ludwik XV drżał ze strachu w Wersalu, a caryca zachowywała się tak, że wychwalały ją wszystkie paryskie plotkary. Po spotkaniu w Erfurcie Aleksander zrobił się zbyt zarozumiały, a już zdobycie Finlandii zupełnie przewróciło mu w głowie. Jeżeli potrzebne mu są zwycięstwa, to niech się wyprawi na Persów, ale nie miesza się w sprawy Europy. Cywilizacja odrzuca tych dzikusów z Północy. Europa obejdzie się bez nich.

Pozostałe