Dyrektor Puzik: Wracam do pracy!

  • 13.10.2020, 21:47
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dyrektor Puzik: Wracam do pracy!
Kwarantanna dobiegła końca. Maciej Puzik, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych przy ul. Łużyckiej w Gryfinie wracam do pracy w środę 14 października 2020 r. – w Dzień Edukacji Narodowej. - Obecnie w szkole mamy jedną klasę, która została objęta zdalnym nauczaniem do końca tygodnia. Pozostałe oddziały uczą się w szkole. Do tej pory mamy potwierdzonych 6 pozytywnych przypadków koronawirusa: 3 pozytywne wyniki potwierdzono u nauczycieli (w tym u mnie) oraz 3 pozytywne u uczniów – mówi nam dyrektor Maciej Puzik.

-Dzisiaj (13 października 2020 r.) sanepid kolejny raz wydał negatywną opinię w sprawie przejścia całej szkoły na zdalne nauczanie. Do tej pory prosiłem o to 5 razy – przyznaje dyrektor ZSP w Gryfinie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Endi
Endi 17.10.2020, 00:31
Ludzie, nie obwiniacie Dyrekcji szkół! Decyzje podejmuje tylko i wyłącznie Sanepid, niestety często niezgodną z wolą dyrektora.
weekend
weekend 15.10.2020, 10:34
Jeszcze tylko 1,5 dnia wytrzymać.
uwaga
uwaga 15.10.2020, 10:22
Nie da się ukryć, że wpuszczanie chorych nauczycieli do szkół bez testowania na zasadzie "sanepid pozwolił" jest zbrodnicze.
Jak można opierać się na "statystykach" i ryzykować, że chory może zakażać a mimo to wpuszczać do szkoły?
Jeszcze można zrozumieć gdy ktoś pracuje bez kontaktu z ludźmi. Ale nauczyciel powinien mieć testy nawet przesiewowo, bez żadnych objawów - a nie tylko chorzy....

Bo zagrożenie jest dużo większe niż w przypadku na przykład górników, którym rząd testy przesiewowe zrobił....

System po prostu nie działa - i kolejne rekordy są tego dowodem - w Polsce jest najwięcej zachorowań - we Włoszech robią 125 tysięcy testów na dobę i mają ponad 2 razy więcej ludzi - i mają podobną liczbę jak w Polsce przy 25 tysiącach testów....

Puzikowi życzę zdrowia - ale jednak to jest absurd, żeby nauczyciel poszedł do szkoły po chorobie pandemicznej bez testów - jak z kwarantanny. A przecież on był chory - a nie na kwarantannie!!!
AS
AS 15.10.2020, 00:21
Wczoraj młody chłopak na FB mówił żeś jego nauczyciel zmarł na koronę młody 34 letni ale miał dodatkowo padaczkę współistniejąca. Potem w tv było głośno o 31 letnim nauczycielu który zmarł i nie miał innych chorob
uwaga
uwaga 15.10.2020, 10:13
Ale 31 latek zmarł w zeszłym tygodniu a ty zestawiasz z wczorajszym zgonem 34 latka? Coś ci w główce nie styka?
Zmarło ponad 3 tysiące osób - wielu nauczycieli, księży, medyków - z innych zawodów również.
A ty łączysz dwie wiadomości o dwóch ludziach z różnych tygodni?
do debilki
do debilki 15.10.2020, 09:07
Słuchaj fake newsów... Z "padaczką" do pracy? Może jeszcze jako operator dźwigu, wiesz?
Sama się przebadaj, może resztki mózgu ci znajdą....
uwaga
uwaga 15.10.2020, 10:14
Im mniej się logiki i rozumu trzyma zdanie, tym zwolennicy teorii "ostrego cienia mgły" lepiej to łykają...
mądry
mądry 15.10.2020, 09:26
do 9.07 Już sam nick dyskwalifikuje ciebie, aby podjąć z tobą dyskusję.
uwaga
uwaga 15.10.2020, 10:15
Ale o czym dyskutować? O manipulacji faktami – zestawianiu wczorajszej informacji o śmieci 34 latka z zeszłotygodniową 31 latka?
Z kontekstem „przypadek? Nie sądzę...”..???
piec
piec 14.10.2020, 21:51
Czytałem jak Serwis Konkret24, przeanalizował statystyki zgonów z 2019 roku i 2020 w celu porównania, jak epidemia koronawirusa wpłynęła na ogólną liczbę zgonów w Polsce. Okazuje się, że w ostatnich miesiącach zmarło ogółem mniej osób, niż w tym samym okresie w roku poprzednim. Przynajmniej na razie.
ale...
ale... 14.10.2020, 22:48
takie porównywanie to idiotyzm. Ja ci "w ciemno" powiem bez "statystyk" - że tak niskiego wskaźnika wypadków dzieci w drodze do szkoły jak od marca do czerwca nie było od początku polskiego szkolnictwa...

Ale czy to powód na podważanie sensowności zamykania szkół?

Od września otworzyli - masz efekty....
Rekordy zgonów, rekordy zajętych respiratorów - dzień w dzień nowe....
ZYDOWSKI  KABARET
ZYDOWSKI KABARET 14.10.2020, 21:07
JEDNI ZOSTAJĄ EWANGELISTAMI JAK PREMIER I SW ŁUKASZ Z MALTY A PUZIK ZOSTANIE MECZENNIKIEM HA AH AH
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 14.10.2020, 16:03
BRAW A DLA AKTORA PUZIKA HA AH AH I DALEJ ***E W ŁEB TEN *** SYF NAUKĄ ZWANY HA AH AH PS PODZIWIAM WAS OD LAT TEN WASZ DOMEK SZKOŁĄ ZAWANY DOMEK DLA WARIATÓW HA HA AH ps to urbański ci oddał w pieczę ten teatr ha ah ah a sam zajął się zaciemnianiem rzeczywistości w postaci TZW AUDYTU ha ah ah TEGO *** KTÓRY SAM TWORZYŁ
Rafal
Rafal 14.10.2020, 15:48
"kawarantanna dobiegla konca" ? To on nie byl chory ? Chore osoby maja izolacje nie kwarantanne. Jak objawy ustepuja po czasie to puszzcane sa do pracy bez testu. Wiem bo sam bylem na kwarantannie. Nowe przepisy by oszczedzic kase z testow.
zasadne pytanie
zasadne pytanie 14.10.2020, 12:51
To jest zasadne - czy pan Puzik wrócił do szkoły, bo przeszedł testy i jest zdrowy, czy sanepid zadecydował, że "jest zdrowy"?
Bo patrząc na statystyki i działania sanepidu - jeśli to drugie - to na miejscu dzieci i pracowników szkoły można się zacząć bać...
Obserwator
Obserwator 14.10.2020, 12:46
Ludzie o co wam chodzi. To, ze dyrektir mogl wrócić do pracy na pewno zostalo poprzedzone badaniami i decyzja sanepidu. Nikt sobie sam nie decyduje, kiedy mu sie choroba konczy.
Expert
Expert 14.10.2020, 12:27
Jak testować to funkcyjne osoby. Na ppziokie rządowym szybko robia testy w ten sam dzien, kilka godzin. A tak to temat rzeka.Osoba, która przeszła zakażenie SARS-CoV-2 bezobjawowo może być zakaźna po upływie 14 dni od kontaktu z osobą, od której nabyła to zakażenie. Spośród osób na kwarantannie tylko niewielki odsetek będzie zakażony, tak więc ryzyko zakaźności po kwarantannie jest małe, ale istnieje. Mamy w Polsce przypadki chorych, którzy po 21 dniach, a nawet dłużej od wystąpienia objawów nadal mieli wykrywalnego wirusa - mówi prof. dr hab. Robert Flisiak, Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. I dodaje: - Dlatego osoby pozostające w kwarantannie powinny być badane przed jej zakończeniem, zwłaszcza że jest to grupa, w której można najlepiej zrealizować słynne zalecenie WHO: test, test, test
A tak ogólnie to zwykły pracownik może powiedzieć pracodawcy żeby się bujał to nie jego kompetencja....
Pracodawcy nie mają podstaw do weryfikowania przed dopuszczeniem osoby po kwarantannie do pracy, czy jest zdrowa, czy nie. Szczególnie, jeżeli nie ma żadnych niepokojących objawów

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/kadry/pra…

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/kadry/pra…
zasadne pytanie
zasadne pytanie 14.10.2020, 13:03
Zasadne pytanie DLACZEGO na początku września rząd skrócił kwarantannę do 10 dni i wypuszczał bez testów?
I to w sytuacji, gdy możliwości laboratoriów były wykorzystywane w niewielkiej części?

Czy to nie jest zbrodnia?
Od ilu osób liczy się ludobójstwo?
Ważne
Ważne 14.10.2020, 11:43
Panie Puzik proszę się odnieść do sprawy.
Czy miał Pan koronawirusa i jest Pan zdrowy, co jest potwierdzone dwoma negatywnymi testami?
Czy nie miał Pan stwierdzonego i potwierdzonego koronawirusa i był Pan tylko na kwarantannie i niewiadome czy Pan ma koronawirusa?

Cała ta sprawa jest nieco niejasna.
Hela
Hela 14.10.2020, 13:15
jakie dwa negatywne testy? ludzie sprawdzcie nowe zasady, teraz chory covid wraca do pracy po określonym okresie czasu ( jest on inny dla chorych z objawami i bez) NIE MA JUŻ WYMOGU 2 NEG. TESTÓW!
i mamy efekty takich działań - kolejne rekordy...
i mamy efekty takich działań - kolejne rekordy... 14.10.2020, 14:19
Czyli sanepid wpuścił dyrektora do szkoły "na oko" bez testów stwierdzając "wirusa niet"?
A przecież to ryzyko.
Zresztą jeśli piszesz "okres jest różny dla objawów i bez" - to co z tymi, co mają objawy częściowe, niespecyficzne, o różnej intensywności?

Absurd
zasadne pytanie
zasadne pytanie 14.10.2020, 12:37
Zasadne pytanie - sanepid, który choremu dyrektorowi bez zbadania pozwala wrócić do szkoły postępuje nieco makabrycznie...
Nie masz biższych w rodzinie
Nie masz biższych w rodzinie 14.10.2020, 12:02
A ciebie co to?
Mam
Mam 14.10.2020, 12:43
Pan Puzik informował i pisał wcześniej o tym że ma koronawirusa a terazwraca do pracy po kwarantannie.
Chodzi o wyjaśnienie nieścisłości .
zasadne pytanie
zasadne pytanie 14.10.2020, 12:40
Wyobraź sobie, że ta szkoła to pewnie z kilkuset uczniów - w tym zawodówek, co mają praktyki w wielu firmach.
Razem z rodzinami i pracownikami i ich rodzinami to powiem - trudno NIE TRAFIĆ wśród znajomych na kogoś związanego z tą szkołą - nawet poprzez pracę uczniów zawodówek na praktykach w firmach....
marynarz
marynarz 14.10.2020, 09:47
Kapitan musi być na okręcie, anie tak jak bumistrz Sawaryn niczym szczur uciekać.
Bardzo ciekawe
Bardzo ciekawe 14.10.2020, 09:41
Bardzo się cieszę, że......
no właśnie????!!
z tego że Pan Puzik wyzdrowiał, no chyba nie - bo teraz już nie wiadomo czy był chory czy z kontaktu????
Jak był chory, to chyba powinien mieć zrobione testy i mieć dwa wyniki negatywne by wrócić do pracy. Jak nie miał zrobionych testów, to nie wiadomo czy jest zdrowy czy nadal ma covida. Niektórzy chorowali nawet po kilka tygodni (7-8).
Trochę to dziwne albo niedopowiedziane.

Na marginesie, to zdrowia życzę Panu Puzikowi i innym chorym, czy to na covid czy inne choroby.
Hela
Hela 14.10.2020, 13:24
jakie dwa negatywne testy? ludzie sprawdzcie nowe zasady, teraz chory covid wraca do pracy po określonym okresie czasu ( jest on inny dla chorych z objawami i bez) NIE MA JUŻ WYMOGU 2 NEG. TESTÓW!
...
... 14.10.2020, 14:21
I dzień po dniu mamy efekty zmiany tych zasad z początku września - kolejne rekordy zgonów, zachorowań, zajętych respiratorów i łóżek...
wykrywacz wrednych ludzi
wykrywacz wrednych ludzi 14.10.2020, 08:47
To teraz mściwy Sawaryn znowu będzie wieszał psy na dyrektorze jak podczas ostatniej sesji.
???!!!
???!!! 14.10.2020, 08:54
A w jaki sposób burmistrz dokuczał radnemu?
?
? 14.10.2020, 12:53
Wyśmiewał się, że po tylu latach bycia radnym nadal nie wie, czy jest ZA Sawarynem, czy PRZECIW?
Ciekawski
Ciekawski 14.10.2020, 07:49
Dwóch nauczycieli znamy, a trzeci?
Margaret
Margaret 14.10.2020, 08:49
Tak naprawdę tylko jeden się ujawnił - dyr. M. Puzik.
Ja
Ja 14.10.2020, 10:50
Druga pani poinformowała na Facebooku
mama
mama 14.10.2020, 10:34
a dlaczego mają się ujawniać , zainteresowani wiedzą kto to jest
zasadne pytanie
zasadne pytanie 14.10.2020, 12:45
I tu się mylisz - nauczyciele to osoby publiczne - dużo więcej osób ich zna, niż oni.
Dlatego informacja o osobie publicznej pomogłaby osobom "z kontaktu" które mogły spotkać pana Puzika na ulicy, w sklepie, w urzędzie.
On nawet nie kojarzył - ale oni mogli stać obok niego w kolejce - i wiedzieli kto to...

Ja wiem, że to dla chorych niekomfortowa sytuacja - ale nie ma lepszego sposobu na wygaszanie choroby zakaźnej w takich małych środowiskach...

Zresztą to się sprawdza w Nowej Zelandii i Korei Płd...
Mama ucznia
Mama ucznia 14.10.2020, 01:24
Ciekawe Co by się stało, gdybym nie puściła dziecka do szkoły w obawie przed chorobą... Czy sanepid usprawiedliwi nieobecność dziecka spowodowaną strachem Matki???
Panie Puzik zdrowia I wytrwałości dla Pana w walce z wiatrakami Podziwiam, że ma Pan siłę
***
*** 14.10.2020, 01:01

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

mistral
mistral 14.10.2020, 00:37
Po takim doświadczeniu życzę samych mądrych decyzji.
dziwne
dziwne 14.10.2020, 05:31
pierwsza mądra decyzja to nie ufać sanepidowi i bez dwóch negatywnych testów nie przychodzić do pracy...
Już wystarczająco rząd nawalił wypuszczając bezobjawowe osoby z kwarantanny bez testów - żeby teraz CHORYM POTWIERDZONYM ODMAWIAĆ TESTÓW KONTROLNYCH?
I to nauczycielom?
wdzięczność
wdzięczność 14.10.2020, 00:08
Panie dyrektorze czy już pan podziękował panu wiceburmistrzowi Milerowi?

Pozostałe