Działania Stowarzyszenia Polska 2050 w województwie zachodniopomorskim

  • 16.10.2020, 09:39
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Działania Stowarzyszenia Polska 2050 w województwie zachodniopomorskim Polska 2050 radni
W województwie zachodniopomorskim ekipa stowarzyszenia Polska 2050 podąża za D.N.A. ruchu (www.polska2050.pl/nasze-dna). Po kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni, wolontariusze podjęli się zarówno inicjatyw proekologicznych, jak i samorządowych.

Działania stowarzyszenia Polska 2050 w zachodniopomorskim nabierają tempa

W województwie zachodniopomorskim ekipa stowarzyszenia Polska 2050 podąża za D.N.A. ruchu (www.polska2050.pl/nasze-dna). Po kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni, wolontariusze podjęli się zarówno inicjatyw proekologicznych, jak i samorządowych.

Od września w Szczecinie czynne jest nowe biuro ekipy zachodniopomorskiej. Pomieszczenie wymagało poważnego remontu, który wolontariusze przeprowadzili własnymi siłami.

-Trwało to kilka tygodni, ale ostatecznie od połowy ubiegłego miesiąca biuro działa pełną parą. W każdy wtorek organizowaliśmy spotkania dla sympatyków ruchu ze Szczecina i okolic. Od tego tygodnia przechodzimy do spotkań zdalnych - wyjaśnia dr Aleksander Cywiński, główny organizator wtorkowych spotkań.

Działania w terenie ekipy zachodniopomorskiej są mocno związane z ochroną środowiska. Cykliczne akcje sprzątania lasów wokół jeziora Goplana w Szczecinie przerwały dopiero niedawne obostrzenia dotyczące pandemii. Punktem kulminacyjnym inicjatyw proekologicznych było sprzątanie rzeki Drawy (dopływ Noteci), w które zaangażowało się kilkanaście osób - zebrano wówczas kilkanaście worków pełnych różnych odpadów.

-Mieliśmy szansę przekonać się, czy możemy podjąć działanie wspólnie. Chociaż sprzątanie rzek do łatwych nie należy, był czas na rozmowy, żarty i obcowanie z przyrodą. Nawet nowicjusze złapali bakcyla” - podsumowała Marzena Jaszczak, koordynatorka akcji z ramienia Polska 2050 Zachodniopomorskie.

Biuro nawiązało także współpracę ze stowarzyszeniem “Klub Kniejołaza”, którego liderzy są zaangażowani w ogólnopolski projekt pod nazwą “Lasy Narodowe”. Ma on przyczynić się do poprawy nie tylko ochrony przyrody, ale też i realizacji zadań związanych z gospodarką leśną. Szczegóły projektu mają być znane na początku listopada.

W sierpniu ekipa zachodniopomorska uczestniczyła w manifestacjach przeciwko dyskryminacji osób ze środowisk LBGT+, a także inicjatywach wyrażających solidarność z powyborczą Białorusią.

-Protestowaliśmy również przeciwko niekorzystnym dla mieszkańców zmianom w strefie płatnego parkowania w centrum Szczecina - dodał dr Przemysław Łonyszyn, zachodniopomorski koordynator ds. mediów lokalnych.

Do jednego z najważniejszych wydarzeń, także w kontekście ogólnopolskim, należało powołanie pierwszego w Polsce klubu radnych “Polska 2050” w Białogardzie. O jego powstaniu poinformowano 10 października na specjalnie zwołanej tam konferencji prasowej z udziałem przewodniczącego klubu (jednocześnie lidera okręgu koszalińskiego w ruchu) oraz lokalnych władz stowarzyszenia. Klub tworzą bezpartyjni samorządowcy: Szczepan Jonko (przewodniczący), Robert Borkowski i Adam Wegner.

-Jesteśmy przekonani, że nasza inicjatywa zainspiruje innych działaczy samorządowych w całej Polsce do pójścia w nasze ślady“ - powiedział Sebastian Jonko w czasie konferencji.

Od konferencji w mieście wisi także baner ruchu (o rozmiarach 8x8 m2), w całości pochodzący z recyklingu. W tym samym miejscu był umieszczony wcześniej baner kampanijny Hołowni, który zapewnił dużą popularność kandydatowi w wyborach.

Ostatnie miesiące to przede wszystkim praca nad budową lokalnych struktur powstającego stowarzyszenia, które po przyjęciu statutu w tym tygodniu będzie oficjalnie nabywać członków w całej Polsce.

-Okres od wyborów prezydenckich to praca u podstaw. Na terenie Pomorza Zachodniego odbyło się szereg spotkań z wolontariuszami i sympatykami ruchu. Odwiedziliśmy większość powiatów”- podsumowała działalność na Pomorzu Zachodnim członków Polska 2050 liderka wojewódzka Agnieszka Kosińska.

Ważne: na oficjalnym kanale Szymona Hołowni dostępne jest wideo podsumowujące działalność wolontariuszy Polska 2050 po kampanii : https://youtu.be/o3wMS3w60XE

*****

NEWS/ UPDATE - Rejestracja do stowarzyszenia oraz akcja #2050maseczek:

15 października w Warszawie Szymon Hołownia, lider ruchu Polska 2050, poinformował o oficjalnym rozpoczęciu naboru członków do stowarzyszenia. Jest to efekt przyjęcia statutu, który został wypracowany wspólnie z wolontariuszami. Proces naboru będzie miał charakter kaskadowy, wszelkie informacje są dostępne na www.polska2050.pl.

Ponadto, Szymon Hołownia zainaugurował na konferencji akcję rozdawania maseczek, w które zaangażują się regionalne oddziały stowarzyszenia. Akcja pod nazwą #2050maseczek rozpocznie się w kolejnych województwach już od tej soboty.Kontakt dla mediów:
Przemysław Łonyszyn
Koordynator ds. mediów lokalnych w woj. zachodniopomorskim
tel. +48 500 256 994 / [email protected]

Biuro wojewódzkie Polska 2050 w Szczecinie – tel. +48 500 686 763
Agnieszka Kosińska
Liderka Polska 2050 w woj. zachodniopomorskim
[email protected]

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dona
Dona 16.10.2020, 15:09
Ha ha ha ha a ci skąd się urwali?! Aby nic nie robić, a na świeczniku być. Poszli won. 2050;to Hołowni już nie będzie ha ha ha
Bbb
Bbb 16.10.2020, 14:42
Obóz tęczowego prawie teologa, tworzony na wzór DNA tvn. Wiarygodność taka sama jak prawicowość Romana G.
Polska bez ściemniaczy
Polska bez ściemniaczy 16.10.2020, 10:38
następni do korytka się pchają - ale tam trzeba coś robić a nie tylko brać $ i ludzią bajerki wciskać a domy we Włoszech kupować a potem mdleć .ale nas robią w balona a my pracujemy na to .
zainteresowany
zainteresowany 16.10.2020, 09:55
Kto to jest na zdjęciu ta pani kajakarka.

Pozostałe