Aż 20 osób ze stwierdzonym koronawirusem w powiecie. Dobowy rekord ofiar śmiertelnych

  • 16.10.2020, 10:36
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Aż 20 osób ze stwierdzonym koronawirusem w powiecie. Dobowy rekord ofiar śmiertelnych
Ostatniej doby stwierdzono aż 20 przypadków zachorowań w naszym powiecie. Są to tym razem przeważnie dzieci i ludzie młodzi. Nie ma już gminy w Powiecie gryfińskim gdzie nie byłoby chorych czy osób na kwarantannie. W województwie padł kolejny rekord. I to kilkakrotnie! Mamy 311 stwierdzonych przypadków zachorowań. Samo Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych 7705 przypadkach COVID-19 w Polsce. Zmarło 132 osób, największa doba liczba ofiar koronawirusa od początku pandemii w kraju.

-Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy dzisiaj 311 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie wynosi 3884/45 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. - Z przykrością informujemy o śmierci osób zakażonych koronawirusem:

-mężczyzna l. 84 ze Szczecina hospitalizowany w SPWSZ w Szczecinie

-kobieta l. 80 z powiatu goleniowskiego hospitalizowana w SPWSZ w Szczecinie

- kobieta l.84 z powiatu białogardzkiego hospitalizowana w Regionalnym Centrum Medycznym w Białogardzie - dodaje rzecznik

Zakażenia korononawirusem w Zachodniopomorskiem z ostatniej doby:

pow. białogardzki – 9 osób (3 dzieci, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 2 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)

pow. choszczeński – 8 osób (1 dziecko, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku, 1 młody mężczyzna, 2 mężczyzn w średnim wieku)

pow. drawski – 3 osoby (1 młoda kobieta, 2 starszych mężczyzn)

pow. goleniowski – 15 osób (2 dzieci, 4 kobiety w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 5 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)

pow. gryficki – 9 osób (1 dziecko, 3 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta, 2 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)

pow. gryfiński – 20 osób (4 dzieci, 1 młoda kobieta, 9 kobiet w średnim wieku, 1 młody mężczyzna, 5 mężczyzn w średnim wieku)

pow. kamieński – 3 osoby (2 kobiety w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)

pow. kołobrzeski – 17 osób (1 dziecko, 1 młoda kobieta, 5 kobiet w średnim wieku, 4 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 3 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)

pow. koszaliński + Koszalin – 46 osób (1 dziecko, 19 kobiet w średnim wieku, 8 starszych kobiet, 3 młodych mężczyzn, 10 mężczyzn w średnim wieku, 5 starszych mężczyzn)

pow. łobeski – 3 osoby (3 kobiety w średnim wieku)

pow. myśliborski – 8 osób (4 kobiety w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 1 mężczyzna w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)

pow. policki – 21 osób (3 dzieci, 1 młoda kobieta, 7 kobiet w średnim wieku, 8 mężczyzn w średnim wieku, 2 starszych mężczyzn)

pow. pyrzycki – 3 osoby (1 młoda kobieta, 1 mężczyzna w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)

pow. sławieński – 12 osób (3 kobiety w średnim wieku, 3 starsze kobiety, 1 młody mężczyzna, 4 mężczyzn w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)

pow. stargardzki – 13 osób (2 młode kobiety, 4 kobiety w średnim wieku, 1 młody mężczyzna, 2 mężczyzn w średnim wieku, 4 starszych mężczyzn)

pow. Szczecin – 98 osób (10 dzieci, 9 młodych kobiet, 40 kobiet w średnim wieku, 8 starszych kobiet, 4 młodych mężczyzn, 20 mężczyzn w średnim wieku, 7 starszych mężczyzn)

pow. szczecinecki – 13 osób (1 dziecko, 6 kobiet w średnim wieku, 6 mężczyzn w średnim wieku)

pow. świdwiński – 3 osoby (2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta)

pow. Świnoujście – 3 osoby (1 starsza kobieta, 1 mężczyzna w średnim wieku, 1 starszy mężczyzna)

pow. wałecki – 4 osoby (1 kobieta w średnim wieku, 2 starsze kobiety, 1 starszy mężczyzna)

RAZEM: 311 osób

Dzisiejszy raport z Polski mówi o nowych zakażeniach koronawirusem z województw:

małopolskiego (1105), 

mazowieckiego (911), 

śląskiego (769), 

łódzkiego (648), 

wielkopolskiego (592), 

podkarpackiego (563), 

pomorskiego (547), 

kujawsko-pomorskiego (470), 

dolnośląskiego (441), 

świętokrzyskiego (314), 

zachodniopomorskiego (311), 

lubelskiego (284), 

opolskiego (221), 

podlaskiego (201), 

warmińsko-mazurskiego (181), 

lubuskiego (147).

Zmarły 132 osoby.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

matka
matka 18.10.2020, 12:56
Tyle dzieci zakażonych, szkodda. Ale w jakim wieku? Bo to różnica czy 15-letni to też małe dziecko?
niestety
niestety 17.10.2020, 10:34
W tej chwili jest za późno na mądre decyzje - powiedział dzisiaj jeden z profesorów wirusologii.
Po prostu premier jeszcze w sobotę tydzień temu tłumaczył że "strategia się sprawdza i nie ma potrzeby zamykania szkół".

Kiedy każdy rozsądny wiedział, czym to się skończy - medycznie i ekonomicznie.
Bo to nie tylko kwestia zdrowotna - ale zakłócenie gospodarki małych gmin, firm jednoosobowych.
Elektrownia czy Zalando sobie poradzi. Supermarket również
Mały prywatny sklepik czy warsztat czy firma jednoosobowa - już nie...
ndst
ndst 17.10.2020, 00:16
LOCKDAWN 2.0 Tylko nazwa zmieniona na =CZERWONA STREFA= Niedługo cała Polska będzie czerwona. Niektórzy stracą pracę, dochody... Bank upomni się o spłatę kredytu, żadne tłumaczenia nie pomogą. Nie zapłacisz, zlicytują mieszkanie, samochód, działkę, przejmą firmę.
niestety
niestety 17.10.2020, 10:33
Nie zamkną - stracisz jeszcze więcej. Sam chory, albo uwięziony z rodziną. Albo klienci twojej firmy - co na jedno wychodzi...
Guma
Guma 17.10.2020, 08:29
powinieneś leczyć się glowe .nastepny nawiedzony.
*** ***
*** *** 16.10.2020, 19:12

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

alumn
alumn 16.10.2020, 18:53
Uczestnictwo we mszy w Kościele to śmiertelne zagrożenie ! Ksiądz bez maseczki nachylony nad miską z hostiami potrafi zainfekować wszystkie opłatki, swoim oddechem. Potem włoży taką hostię gołą ręką do ust wierzącego. Nieszczęście gotowe bo wierzący zaniesie wirusa, którym obdarzył go ksiądz do swojego domu, swojej rodzinie.

wytłumacz
wytłumacz 16.10.2020, 20:11
to wytłumacz - w kościele jedna osoba na ileś metrów.Kościoły na kilkanaście metrów wysokie - i groźba zarazy...
A w klasie DWADZIEŚCIA PARĘ OSÓB PLUS NAUCZYCIELE PRZEZ ILEŚ GODZIN DZIENNIE - NIE MA ZAGROŻENIA?

Wytłumacz logikę Morawieckiego i tego ministra z małą główką i ustami w ciup....
Lubaniak
Lubaniak 16.10.2020, 19:54
A ten ksiądz wypadek podobno miał z lubanowa wypadek i pod respiratorem leży? Tak głoszą na wsi
Polak katolik
Polak katolik 16.10.2020, 21:34
Ksiądz z Lubanowa lezy w szpitalu na arkonskiej.
Ryśiu
Ryśiu 16.10.2020, 14:32
Mają wprowadzić że podczas uprawiania seksu maseczki obowiązkowe ma to sprawdzać specjalnie powołana policja obyczajowa jest już projekt ustawy
Jasiu
Jasiu 16.10.2020, 19:54
A te policjantki obyczajowe będą czynnie brały odział , bo jak coś to ja się piszę nie tylko ja będę w maseczce ale nawet wiadro na łeb założę.
Pinio
Pinio 16.10.2020, 15:52
Rysiu, niezbyt dobry temat do żartów jak taka tragedia.
Brawo
Brawo 16.10.2020, 14:09
W Polsacie ogłosili że od następnej soboty wprowadzają obowiązek spania w maskach oraz zakaz picia i jedzenia na weselach i innych imprezach rodzinnych
jeszcze ciekawsze
jeszcze ciekawsze 16.10.2020, 14:03
Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, żeby ilość dodatnich testów nie była większa niż 5 proc. Jeśli jest większa to oznacza, że polityka testowania jest prowadzona nieprawidłowo. U nas dobijamy do 20 proc. z liczbą dodatnich testów. Oznacza to, że powinniśmy robić czterokrotnie więcej testów, czyli zamiast 40 tys., około 100-150 tys. dziennie. Nie mamy takich możliwości, co więcej wydaje się, że w ciągu wakacji nie zwiększyła się wydolność laboratoriów - mówi dr Konstanty Szułdrzyński, anestezjolog i internista.
ciekawe
ciekawe 16.10.2020, 13:27
Oficjalna liczba przypadków jest bardziej pochodną sposobu testowania niż rzeczywistą liczbą zakażeń - rzeczywista liczba przypadków jest znacznie większa. W związku z tym myślę, że należałoby się raczej kierować liczbą zgonów, ponieważ w Polsce śmiertelność z powodu COVID-19 wynosi 1 proc., ludzie umierają średnio po upływie ok. 10-14 dni po rozpoznaniu COVID-19, to oznacza, że jeśli mamy ostatnio po 100 zgonów dziennie, to 10 tys. przypadków zakażeń mieliśmy dwa tygodnie temu - mówi dr Konstanty Szułdrzyński, anestezjolog i internista.
555
555 16.10.2020, 13:05
W Sp3 czyżby efekt wpólnych biegów przełajowych
Rodzice
Rodzice 16.10.2020, 14:22
W Sp3 jak w kazdej innej szkole sa zachowania . Po co wiec drążyć i szukać miejsca zakażenia.
kto wie?
kto wie? 16.10.2020, 13:28
Może przełajowych, a może wizyty w UMiG? A może wizyta na hali?
Dorota
Dorota 16.10.2020, 12:23
biedronka w gryfinie znowu w kwarantannie. 2 pracowników z pozytywnym wynikiem prawie cała obsada na obserwacji.
A oni chcą aby biedronki były czynne całodobowo. Pracownicy już są przeciążeni.
123
123 16.10.2020, 12:41
Która tym razem?
which
which 16.10.2020, 12:34
W której Biedronce? Są przecież 3!
***
*** 16.10.2020, 11:50

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Aga
Aga 16.10.2020, 11:49
Kiedy wreszcie koniec???
piguła
piguła 16.10.2020, 11:43
Nie jesteśmy jako kraj, jako służba zdrowia gotowi na tak gwałtowny przyrost. Następne dni przeciez neie będa dużo lepsze.
Mnieszko
Mnieszko 16.10.2020, 11:25
W Mieszkowicach wirusa nie ma
dziwne
dziwne 16.10.2020, 11:42
A co ? Wyszedł już z gabinetu burmistrza? To gdzie teraz polazł?
Mnieszko
Mnieszko 16.10.2020, 11:57
Sugerujesz że Andrzej się zalapal
epidemista
epidemista 16.10.2020, 12:32
Podejrzewam że chodzi o ta Zarazę co za nim chodzi.
Gonzo
Gonzo 16.10.2020, 11:15
Oj niedobre wiadomości, niedobre. System sie zapcha i ludzie będą umierać w domu bez pomocy.
ZDZIWIENI??
ZDZIWIENI?? 16.10.2020, 11:14
NIC dziwnego że tych zarażeń tyle jest i będzie jeszcze więcej.
Jeżeli rząd i sanepid po 10 dniach od ujawnienia choroby covid19 pozwala z automatu wracać do codzienności, pracy, zakupów, szkoły, nie potwierdzając że pacjent jest zdrowy, to nie powinno nas nic dziwić. Co najwyżej rząd może manipulować danymi statystycznymi i możemy dzięki temu mieć mniej zachorowań.
Mietek
Mietek 16.10.2020, 11:14
Jadę do Austrii!
Dona
Dona 16.10.2020, 15:03
A w Austrii nie jest lepiej. Jak nie masz ubezpieczenia austriackiego to siedź w Polsce, bo za leczenie będziesz płacił do końca życia.
Właśnie z tamtąd wróciłam. I w Niemczech jest niewesoło. Lepiej nie podróżować teraz
Tia
Tia 16.10.2020, 11:10
To ile w końcu? 175 czy 311 nowych zakażeń?

Coś akorek popierdzielił przy kopiowaniu tekstu
nie pij tyle
nie pij tyle 16.10.2020, 11:13
Dwa razy 311 a raz 175. Coś wczorajszy akorek
skovyt
skovyt 16.10.2020, 11:41
Jeszcze zapłaci ten pisowski redaktorek za te kłamstwa !!
Bergamo
Bergamo 16.10.2020, 11:02
Na moje oko realizuje się właśnie scenariusz włoski.
niestety
niestety 16.10.2020, 11:13
do Bergamo: na to niestety wygląda.
Dona
Dona 16.10.2020, 15:05
Wiadomo kto do Włoch jeździ, elita po

Pozostałe