Ścigali nietrzeźwego kierowcę z narkotykami

  • 17.10.2020, 20:59
  • Źródło: KWP Szczecin
Ścigali nietrzeźwego kierowcę z narkotykami S.R.
Policjanciprzerwali skrajnie niebezpieczną jazdę młodego kierowcy motoroweru, która mogła doprowadzić do tragedii. 22-latek nie zatrzymywał się do kontroli i uciekał przed policyjnym radiowozem. Zatrzymał się dopiero, kiedy policjant dogonił mężczyznę i trzymając mocno za siodełko uniemożliwił mu dalszą jazdę. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Szybko okazało się, że nie tylko alkohol ale i narkotyki były powodem ucieczki przed policyjną kontrolą.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku próbowali zatrzymać do kontroli motorowerzystę, który poruszał się całą szerokością jezdni. Sytuacja miała miejsce na terenie miasta Szczecinek. Mundurowi kilkakrotnie dawali kierowcy sygnały błyskowe i dźwiękowe do zatrzymania, ale ten tylko przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. Sytuacja była bardzo poważna, bo nieodpowiedzialny mężczyzna wjechał na trawnik i zaczął jechać chodnikiem stwarzając w ten sposób duże zagrożenie. Pościg zakończył się, kiedy jeden z policjantów wybiegł z radiowozu, dogonił motorowerzystę i mocno łapiąc za siodełko uniemożliwił mu dalszą jazdę. Profesjonalnie przeprowadzona interwencja policjantów doprowadziła do jego zatrzymania. Po wymianie kilku pierwszych znań policjanci poznali już jeden z powodów ucieczki. 22 – latek był pod wpływem alkoholu. Policyjne urządzenie wykazało 1,3 promila. Podczas kontroli policjanci zabezpieczyli niewielkie ilości narkotyków jakie posiadał przy sobie kierujący, a w policyjnym systemie widniała informacja, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna został doprowadzony do szczecineckiej jednostki, gdzie spędził noc w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Jak tylko wytrzeźwieje odpowie za posiadanie narkotyków, kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz za ucieczkę przed policyjnym radiowozem. 22-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Szczecin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

info ze sklepu
info ze sklepu 18.10.2020, 14:20
Slyszalem raz jak mowila prywatnie w sklepie sprzedawczyni ze pandemia to sciema, teraz widac wciela to przekonanie w zycie. Skandal!! Na takim stanowisku to jest nie do przyjecia, swiadomie moze kogos zabic i nie interesuje jej to w ogole...
POKO kaput
POKO kaput 18.10.2020, 13:59
W Szczecinku ??? A w Gryfinie jest POlicaja ??? Niemożliwe !! POlicja w Gryfinie !!!! takie same nieroby ja uczyciele i konowały .Bajo !!!
pluskwa
pluskwa 18.10.2020, 12:57
Przerażająca jest liczba ormowców w Gryfinie, którzy są zdolni przetrwać wszystko.
Knagulec
Knagulec 18.10.2020, 13:50
Np ja
tylko pytam
tylko pytam 18.10.2020, 12:28
Czy orientuje się ktoś czy Xbox serie x bedzie dostępny w dniu premiery w Gryfinie?
pieszy
pieszy 18.10.2020, 10:47
Łużycka to dzika ulica bez pasów.
Knagulec
Knagulec 18.10.2020, 09:54
Przegumować
Knavulec
Knavulec 18.10.2020, 10:50
Tak jak mnie gumowal gumowiec. Oj bolało bolalo
܏
܏ 18.10.2020, 09:16
܏
wyczerpany... ze smiechu
wyczerpany... ze smiechu 18.10.2020, 11:00
Wyczerpałeś temat ;)))))))))))))))))))))
܏
܏ 18.10.2020, 00:12
܏
A.
A. 17.10.2020, 23:55
Szanowna Redakcjo, czy moglibyście wyjaśnić i uświadomić kierowców i niekumatych do czego służy nowy, środkowy pas na Łużyckiej, przy wyjeździe z naszego cudownego Lidla...? Wydawałoby się, że do włączenia się do ruchu w lewo, ale zostałam dziś pięknie otrąbiona przez Bolid- Młodzieży- Wiadomo, i już sama zwątpiłam, czy aby napewno. Ktokolwiek zauważył i coś wie...?
Dziecko co ty pleciesz ?
Dziecko co ty pleciesz ? 18.10.2020, 10:29
A jak oni tam to zmieścili ? Może komuś papier toaletowy wypadł i potoczył się po drodze ?
a
a 18.10.2020, 13:02
Pewnie tobie.
chyba kupię okulary
chyba kupię okulary 18.10.2020, 08:51
To tam jakieś pasy namalowali????????????
a
a 18.10.2020, 10:00
Skoro potrzebujesz okularów, żeby zobaczyć jakie są pasy na jezdni, to słabo...
Pinokio
Pinokio 17.10.2020, 23:28
Pewnie był najarany cbd z mozgotrzepem rozrobione i nie wiedział co sie dzieje
merynos
merynos 17.10.2020, 23:28
Nie mam nic do policji, gdyż nie łamie prawa a to, że łapią jak się nie ma maski no ludzie pomyślcie, oni taki rozkaz dostali z góry to ich praca
///
/// 18.10.2020, 00:09
a gdyby z góry kazali im strzelać do obywateli, mieliby strzelać? jesteś zwykłym niewolnikiem, takim jak 80% społeczeństwa, podporządkuje się nawet do totalitaryzmu by pracy w korpo nie utracić TFU!.
ale...
ale... 18.10.2020, 08:57
ale policja ma broń i ma prawo jej użycia - właśnie w celu obrony społeczeństwa przed bandyckimi jednostkami...

Bo wolność jednostki kończy się tam, gdzie ta jednostka zagraża zdrowiu i życiu innych.
܏
܏ 18.10.2020, 09:09
Jeśli ma konkretne podstawy do tego to owszem, ale nie tak na rozkaz, czytaj ze zrozumieniem co piszę.
pachoł
pachoł 17.10.2020, 22:52
Lepiej przecież ścigać za maseczki III
yeti
yeti 17.10.2020, 23:03
napisał antysystemowy pachoł, a pachoł oznacza cepa, coś bezmyślnego o moralności identycznej z sumieniem byczka na pastwisku. Jeśli taki pachoł nienawidzi policji, to znaczy że jest po stronie złodziei, oszustów czy b y dlaków za kietownicą uchlanych lub z dopalaczem w mózgu, zabijających lub raniących.
///
/// 18.10.2020, 00:10
fakt, jeśli nie lubi się policji, to jest się po stronie bydlaków, czyli policji która nadużywa swoich praw i są po to, by nie chronić obywateli a ich gnębić.
ale...
ale... 18.10.2020, 08:58
"gnębieniem" nazywasz eliminowanie kierowców po narkotykach czy alkoholu?
A dla mnie to ochrona pozostałych - pieszych i ludzi w samochodach....
Krawężnik
Krawężnik 18.10.2020, 10:35
Co ty ględzisz chyba nie jesteś kierowcą , policja nakłada mandaty tam gdzie lepsza bryka a pijaków i narkomanów łapią tylko po donosach.
܏
܏ 18.10.2020, 09:09
Ja piszę ogólnie a nie o tym przypadku, dochodzi do wielu nieuzasadnionych nadużyć....
yeti
yeti 18.10.2020, 11:20
To jaki ty masz w końcu nick trollu z 9:09?
kiper
kiper 17.10.2020, 22:29
Dziadek miał wczoraj urodziny-wszystko jasne.Stówka dla Dziada.
szkoda
szkoda 17.10.2020, 22:09
Młody a już źle życie zaczyna...
...
... 18.10.2020, 00:11
źle zaczyna bo w tym chorym kraju przez was nie da się żyć, gdyby opłacało się tu żyć i godnie pracować, uwierz mi, duża część takich 22 latków nie robiłaby takich rzeczy...
zdrowe pytanie
zdrowe pytanie 18.10.2020, 08:52
... a który kraj w czasach zarazy jest zdrowy?
܏
܏ 18.10.2020, 09:10
Każdy... a jeśli ktoś wierzy w medialną pandemie to już nie mój problem.
do "niewierzącego" - szpital czeka na pomoc... Przecież ci nic…
do "niewierzącego" - szpital czeka na pomoc... Przecież ci nic nie grozi... 18.10.2020, 10:11
To nie kwestia wiary, tylko elementarnej wiedzy. Z poziomu szkoły podstawowej.
A jak "nie wierzysz" - szpitale zakaźnie potrzebują wsparcia - idź, skoro "nie wierzysz w epidemię" - to przecież na oddziale covidowym nic ci nie szkodzi....
do zagranicznych szpiegów
do zagranicznych szpiegów 18.10.2020, 10:05
A ryuskim trollom jak to tym z 0:11 i 9:11. A niech zarazi się jak najwięcej. A niech gospodarkę Polski i UE szlak trafi. Niedoczekanie piąto kolumno.
pod wrażeniem
pod wrażeniem 17.10.2020, 21:46
Jacy dzielni policjanci!

Pozostałe