Jestem zakażony - mówi ks. Piotr. Gryfiński sanepid prosi aby parafianie… mierzyli temperaturę

  • 18.10.2020, 11:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jestem zakażony - mówi ks. Piotr. Gryfiński sanepid prosi aby parafianie… mierzyli temperaturę
W tygodniu miałem gorączkę i w związku z tym postanowiłem zrobić test na Covid. Udało mi się go zrobić prywatnie w czwartek. Wynik okazał się pozytywny, co oznacza, że jestem chory. Czuję się teraz dobrze, jednak do przyszłej niedzieli włącznie jestem na izolacji domowej. Gryfiński sanepid nie zamierza nikogo w Witnicy kierować w związku z tym na kwarantannę, a jedynie prosi osoby, które w ostatnią niedzielę przyjmowały komunię św. aby mierzyły sobie 2 razy dziennie temperaturę – zakomunikował w sobotę 17 października 2020 r. ks. proboszcz Piotr z Parafii Chrystusa Króla w Witnicy (gm. Moryń, dekanat Mieszkowice).

- Proszę się nie obawiać jakiegoś komunikatu Sanepidu, który jest standardowym działaniem. Od czasów zakażenia się ks. Krzysztofa w Klępiczu zmieniły się bardzo przepisy. Proszę o modlitwę i mam nadzieję, że szybko dojdę do pełni zdrowia. Nie będzie w tygodniu mszy św. w Witnicy, w tę niedzielę msze św. odprawi za mnie ks. Mariusz Ogórski z Caritasu, w sobotę zaś ks. Paweł z Troszyna – dodaje ks. Piotr.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

prf.
prf. 2 dni temu, 16:31
Modlę się za zdrowie szanowny księżę.
za to trzymam kciuki
za to trzymam kciuki 2 dni temu, 11:53
Oby jak najmniej objawów było a potem powikłań nie było wcale.
***
*** 2 dni temu, 02:13

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

szczera dusza
szczera dusza 18.10.2020, 23:41
Zdrowia życzę!
wirus i czas są nieubłagane
wirus i czas są nieubłagane 18.10.2020, 19:57
Pamiętajmy, na każde 15 osób chorych jedna W CIĄGU MIESIĄCA OD ZACHOROWANIA umiera...
ta mówili u mnie w rodzinie
ta mówili u mnie w rodzinie 18.10.2020, 17:16
Ogólnie ejst tak, że sanepid na decyzyjnych stanowiskach zatrudnia pracowników z politycznego nadania oraz takich co boją się własnego cienia i wszystko zrobią aby utrzymać się na stołku.
baran
baran 18.10.2020, 16:52
Pasterz zaraża owieczki? Takim pasterzom dziekujemy ***
dla mnie uczciwy i pomocny człowiek
dla mnie uczciwy i pomocny człowiek 18.10.2020, 17:38
Baranku, właśnie nie, czytaj ze zrozumieniem. Przecież ksiądz poddał się na własną rękę badaniom i poinformował o wyniku, aby osoby, które miały z nim kontakt miał y się na baczności. Zrobił robotę za służbę zdrowia i za sanepid.
K.
K. 18.10.2020, 16:32
Ma ksiądz cywilną odwagę i to się chwali. Nie to co u nas w gminie Banie.
*** ***
*** *** 18.10.2020, 15:21

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

słusznie
słusznie 18.10.2020, 14:34
W obecnej sytuacji każdy kto ma jakiekolwiek objawy przeziębienia ma się nie pojawić w pracy. Takie są zalecenie, zresztą słuszne. Jeśli ktoś robi test to ma jakieś objawy lub miał kontakt z osobą założoną. Obie sytuacje wykluczają taką osobę z dalszych kontaktów.
zgoda
zgoda 18.10.2020, 15:04
Słusznie!
paranoja
paranoja 18.10.2020, 14:21
Smutne, że wygląda na to, że bardziej fachowo walczy z możliwością epidemii ksiądz, a sanepid - zaleca modlitwę i mierzenie temperatury...
Może pomoże....
no tak
no tak 18.10.2020, 14:26
paranoja dla tej sytuacji to najlepsze określenie.
wirusek
wirusek 18.10.2020, 13:58
Księża na księżyc,robole do roboty
OBYWATEL
OBYWATEL 18.10.2020, 14:29
Przeraża mnie jak takie BZDURY MOŻNA WYPISYWAĆ. JAK MOŻNA OBRAŻAĆ W TEJ SYTUACJI KSIĘDZA. GDYBY WIEDZIAŁ NAPEWNO BY NIE POSZEDŁ NA WŁASNĄ RĘKĘ. ŹLE SIĘ POCZUŁ A WIĘC PISZEDŁ NA BADANIE. NAPEWNO BYŁ PEWNY ŻE WIRUSA NIE MA. MOŻE TO SPOTKAĆ KAŻDEGO Z NAS. CHCECIE ŻEBY I WAS TAK OBRAŻANO. PARAFIANIE SĄSIEDZI ITD. TU NALEŻY SIĘ WSPARCIE.
pytam
pytam 18.10.2020, 12:54
Gdzie w powiecie jest izolatorium?
kpt wagner
kpt wagner 18.10.2020, 14:01
Do 'pytam:To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania. Znam wszystkie możliwe pytania i wszystkie odpowiedzi; i jeśli mimo to je zadaję, to dlatego, że jest to, niestety, mój obowiązek. Zrozumieliście? Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss. Zrozumieliście?
wiem
wiem 18.10.2020, 13:00
Izolatorium jest w URZĘDZIE jak wiadomo od dawna, jest to najwieksze siedlisko zarazy, Wszelkich bakteriI i pasożytów
88
88 18.10.2020, 12:51
nie dajcie się zwariować, nie życzcie nikomu tego, co Wam nie jest miłe.
Koronowirusa nie boją się zarówno głupole wierzący i niewierzący.
Dopiero jak ich dopada zaraza to zmieniają zdanie.
Jedno jest pewne jak się to skończy, to Kościół dużo straci, bo wymrze stare pokolenie tych najbardziej ufnych w słowa swoich biskupów np. Dziegi. Potem to już tylko ...
https://www.styl.pl/dom/news-b…
gość
gość 18.10.2020, 12:37
Jak to możliwe ze mamy tak głupie społeczeństwo? Ludzie, nie jesteście naukowcami ani lekarzami - jak możecie mówić, ze nie ma covida albo ze to jedynie odrobine mocniejsza grypa!? Nie macie pojęcia o czym mówicie! Mam covid-19 i choruje już trzeci tydzień, kozakom z komentarzy tutaj życzę żebyście tez to zlapali to może nabierzecie trochę pokory! Dzieci tez zapewne nie szczepicie, a Ziemia jest płaska... szkoda, ze ta choroba nie trafia tylko w takich umysłowo ograniczonych jak Wy - Polska miałaby szanse stać się normalnym państwem. Nie dajmy się zwariować panice, ale nie ignorujmy zagrożenia! Poważnie, normalnie nie życzę nikomu zle, ale mam nadzieje ze jeden z Was będzie się dusić przez chorobę, na która jeszcze nie ma leku i cała banda zrozumie głupotę swoich opinii!!
bravo
bravo 18.10.2020, 12:27
To jest prawdziwy ksiądz z powołania. Dba o bliźnich!
lepiej
lepiej 18.10.2020, 12:26
Mohery nie komentowac tylko w domu na parapecie leżakować
strach się bać
strach się bać 18.10.2020, 12:23
Ludzie są przerażeni zachowaniem sanepidu i lekarzy, którzy nie podjęli żadnych środków. Trzeba to nagłośnić bo po co w takim razie te obostrzenia skoro odpowiedzialni za rozwój pandemii mają to wszystko gdzieś. Wynika z tego, że nie chcą psuć statystyk lub wirus nie jest groźny. Osoby które miały z nim bezpośredni kontakt biegają dziś po okolicy.
wiki
wiki 18.10.2020, 12:12
Popieram postawę księdza, że mówi otwarcie o sytuacji. Jednak dziwię się Sanepidowi w Gryfinie. Jeśli to są nowe standardy to za 2 tygodnie możemy mieć pięciokrotnie więcej zakażonych.
paranoja
paranoja 18.10.2020, 14:24
Masz rację - ksiądz zachowuje się odpowiedzialnie. A sanepid - jak zwykle.
Dlatego od paru tygodni dzień za dniem nowe rekordy.
A badają tylko "objawowych"...
WKUR
WKUR 18.10.2020, 12:08
WSZYSCY [email protected] ZAMKNIJCIE SIĘ W DOMACH. OPUŚCIE ŻALUZJE, OKLEJCIE TAŚMĄ OKNA I NIE OPUSZCZAJCIE MIESZKAŃ AŻ DO WIOSNY. ŚWIAT JEST LEPSZY BEZ WAS.
gosc
gosc 18.10.2020, 12:38
Cóż, normalnie nie życzę nikomu zle, ale mam nadzieje że ty WKUR będziesz się dusić przez chorobę, na która jeszcze nie ma leku i ty i cała a banda zrozumie wreszcie głupotę swoich opinii!
To już dno
To już dno 18.10.2020, 14:41
Do gosc pokazałeś teraz że jesteś gorszym s kur m niż ten WKUR wyżej. Nie życzysz ale ???
logika
logika 18.10.2020, 14:46
dlaczego? Skoro płaskoziemiec uważa, że "nie ma zagrożenia" - to i życzenie nie jest dla niego niczym groźnym. Skoro to "ściema" - to niech będzie konsekwentny....

Pozostałe